Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει καταφέρει κανείς να συνδέσει τον λογαριασμό του Google στο YouTube vanced με το micro g?

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν με αφήνει να τρέξω το LZplay ("G") app....Καμία ιδέα γιατί;

 

To μυριστηκανε και το κοψανε...

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει καταφέρει κανείς να συνδέσει τον λογαριασμό του Google στο YouTube vanced με το micro g?

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω,αλλά με P40 lite...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να συνδέσει τον λογαριασμό του Google στο YouTube vanced με το micro g?

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευκολο είναι. Εφοσον τα εχεις ηδη εγκαταστησει κάνε ενα clear cache & data και στα 2(ή απεγκατέστησε τα και ξαναβάλτα).

ΠΡΙΝ ανοιξεις για πρωτη φορα το Vanced ανοιξε το MicroG και στις ρυθμισεις απενεργοποιησε το device registration και την αλλη επιλογη που λεει για τα notifications. Τωρα μπορεις να ανοιξεις το Vanced και θα συνδεθείς κανονικά στο account σου.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά δεν μπορώ να βάλω με τίποτα GMS, κολλάει στο sign in (περίπου στην μέση του βίντεο με τις οδηγίες). Το έκανα ένα reset και πορεύτηκα με appGalery και ApkPure.

Αν βγει κάποιο πιο καινούριο βίντεο με οδηγίες και αρχεία και το πάρετε πρέφα, ανεβάστε το κι εδώ.

Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ για τον χρόνο σας :):):)

 

Για ριξε μια ματια στο παρακατω.

https://www.youtube.com/watch?v=kz6Ypx1judo

Link to comment
Share on other sites

Ευκολο είναι. Εφοσον τα εχεις ηδη εγκαταστησει κάνε ενα clear cache & data και στα 2(ή απεγκατέστησε τα και ξαναβάλτα).

 

ΠΡΙΝ ανοιξεις για πρωτη φορα το Vanced ανοιξε το MicroG και στις ρυθμισεις απενεργοποιησε το device registration και την αλλη επιλογη που λεει για τα notifications. Τωρα μπορεις να ανοιξεις το Vanced και θα συνδεθείς κανονικά στο account σου.

Ωραίος φίλε ευχαριστώ πολύ έπιασε.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω μερικές ερωτήσεις μιας και ενδιαφέρομαι για αγορά. YouTube μπορώ να περάσω και αν ναι δουλεύει κανονικά?

Messenger Facebook κανονικά έχει ?

Από το δικό της email μπορώ να περάσω το gmail μου ?

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω μερικές ερωτήσεις μιας και ενδιαφέρομαι για αγορά. YouTube μπορώ να περάσω και αν ναι δουλεύει κανονικά?

 

Messenger Facebook κανονικά έχει ?

 

Από το δικό της email μπορώ να περάσω το gmail μου ?

Facebook και messenger κατέβασε από το apk pure.

YouTube κατέβασε το YouTube vanced+micro g για να μπορείς να συνδέσεις το Gmail σου. Έχει official σελίδα και θα το βρεις εδώ https://vanced.app/

Δεν έχει καμία διαφορά πέρα του ονόματος από την official εφαρμογή του YouTube. Δουλεύει άψογα και μάλιστα έχεις τις premium λειτουργίες.

Για το email σου κατέβασε από το app gallery της huawei την εφαρμογή blue mail και θα έχεις κανονικά ειδοποιήσεις.

Δουλεύει και με την εφαρμογή της huawei για το email αλλά εγώ κάποιες φορές δεν έπαιρνα ειδοποιήσεις. Με το blue mail δουλεύει άψογα.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by scream
Link to comment
Share on other sites

Για ριξε μια ματια στο παρακατω.

https://www.youtube.com/watch?v=kz6Ypx1judo

 

Ούτε αυτό μου δούλεψε. Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας ολους σας παιδιά. :)

Αν πάρει το μάτι σας κάποιον καινούριο τρόπο βάλτε το κι εδώ. :)

Σας ευχαριστώ πολύ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Facebook και messenger κατέβασε από το apk pure.

YouTube κατέβασε το YouTube vanced+micro g για να μπορείς να συνδέσεις το Gmail σου. Έχει official σελίδα και θα το βρεις εδώ https://vanced.app/

Δεν έχει καμία διαφορά πέρα του ονόματος από την official εφαρμογή του YouTube. Δουλεύει άψογα και μάλιστα έχεις τις premium λειτουργίες.

Για το email σου κατέβασε από το app gallery της huawei την εφαρμογή blue mail και θα έχεις κανονικά ειδοποιήσεις.

Δουλεύει και με την εφαρμογή της huawei για το email αλλά εγώ κάποιες φορές δεν έπαιρνα ειδοποιήσεις. Με το blue mail δουλεύει άψογα.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Σκέφτομαι να το παραγγείλω αύριο. Έχω κάποιες εφαρμογές που χρησιμοποιώ συχνά και είμαι λίγο σε αμφιβολία.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Με τις παραπάνω δεν θα έχεις πρόβλημα. Βασικά το μόνο που δεν δουλεύει είναι το nfc στην εφαρμογή της eurobank. Με όλα τα άλλα δεν έχω πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλα σε silver. Ελπίζω να μην το μετανιώσω.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή σκέφτομαι πολύ σοβαρά και εγώ την αγορά του θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ για τις εφαρμογές. Διάβασα όλα τα ποστς αλλά θα ήθελα μία ξεκάθαρη απάντηση για το τι ισχύει τώρα.

 

Βλέπω ότι πολλές που με ενδιαφέρουν υπάρχουν στο app gallery της Huawei οπότε φαντάζομαι αυτές δουλεύουν κανονικά έτσι?

 

Για όλες τις υπόλοιπες που με ενδιαφέρουν και δεν τις βλέπω όπως Bitwarden, Facebook, PayPal, Ebay, myProtergia, Instagram, logitech Harmony, Brilliant smart, Insite Gold, Tado thermostat καθώς και τις εφαρμογές της Google όπως Google Chrome, Google HOME, Youtube, Google Maps, Google Calendar και Google Mail αν τις εγκαταστήσω μέσω του APKpure app θα δουλέυουν κανονικά ή θα έχω προβλήματα?

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

σε οσους ερθει η 147 περαστε την απο πανω χωρις hard reset..δουλευουν ολα..εαν κανετε επαναφορα κολλαει στο lz play(G)εχω δοκιμασεις πολλες μεδοδους αλλα τπτ.

βρηκα αυτην εδω να δουμε

https://www.youtube.com/watch?v=_UPIgsPdmEA

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το έστησα τελικά το τηλέφωνο με appGalery και ApkPure και πραγματικά βρήκα όλες αυτές τις εφαρμογές που χρειαζόμουν. Ας είναι καλά φυσικά το ApkPure. Καταπληκτικό τηλέφωνο, όσοι το σκέφτεστε κάντε την κίνηση. Το μοναδικό που δεν ήξερα και με πείραξε κάπως, είναι πως μια συσκευή με πρώτη τιμή πάνω από 1000 Ευρώ δεν έχει Gorilla Glass. Οπωσδήποτε να βάλετε tempered glass. Περιμένω να μου έρθει αυτό της t-max και θα σας πω εντυπώσεις. Λέει ότι είναι case-friendly, θα δω και θα σας πω. Έχω 3 θήκες, spigen, Ringke και την flip window cover της μαμάς εταιρίας. Μόνο με spigen και ringke έχω μια σιγουριά για τους φακούς πίσω.

Παρήγγειλα μόλις από site εξωτερικού :happy:, της Nillkin με ένα προστατευτικό συρόμενο πορτάκι που είναι για τους φακούς πίσω. Είναι αυτές εδώ. Μόλις μου έρθουν θα σας πω αν κάθονται καλά, αλλά αν έχουν και πρόβλημα με το t-max.

Για GMS δεν προσπαθώ πλέον, γιατί τελικά δεν μου χρειάζονται. Απλώς κάτι που παρατήρησα, όταν π.χ. με το bluemail δίνω άδεια για τον λογαρισμό google, μου έρχεται ειδοποίηση ασφαλείας στο mail ότι προσπαθεί να συνδεθεί σαν HUAWEI Mate 30 Pro. Το έχετε παρατηρήσει κι εσείς αυτό μήπως;

Αυτά και θα επανέλθω για νεότερα. Και σας ευχαριστώ όλους ακόμα μια φορά για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το έστησα τελικά το τηλέφωνο με appGalery και ApkPure και πραγματικά βρήκα όλες αυτές τις εφαρμογές που χρειαζόμουν. Ας είναι καλά φυσικά το ApkPure. Καταπληκτικό τηλέφωνο, όσοι το σκέφτεστε κάντε την κίνηση. Το μοναδικό που δεν ήξερα και με πείραξε κάπως, είναι πως μια συσκευή με πρώτη τιμή πάνω από 1000 Ευρώ δεν έχει Gorilla Glass. Οπωσδήποτε να βάλετε tempered glass. Περιμένω να μου έρθει αυτό της t-max και θα σας πω εντυπώσεις. Λέει ότι είναι case-friendly, θα δω και θα σας πω. Έχω 3 θήκες, spigen, Ringke και την flip window cover της μαμάς εταιρίας. Μόνο με spigen και ringke έχω μια σιγουριά για τους φακούς πίσω.

Παρήγγειλα μόλις από site εξωτερικού :happy:, της Nillkin με ένα προστατευτικό συρόμενο πορτάκι που είναι για τους φακούς πίσω. Είναι αυτές εδώ. Μόλις μου έρθουν θα σας πω αν κάθονται καλά, αλλά αν έχουν και πρόβλημα με το t-max.

Για GMS δεν προσπαθώ πλέον, γιατί τελικά δεν μου χρειάζονται. Απλώς κάτι που παρατήρησα, όταν π.χ. με το bluemail δίνω άδεια για τον λογαρισμό google, μου έρχεται ειδοποίηση ασφαλείας στο mail ότι προσπαθεί να συνδεθεί σαν HUAWEI Mate 30 Pro. Το έχετε παρατηρήσει κι εσείς αυτό μήπως;

Αυτά και θα επανέλθω για νεότερα. Και σας ευχαριστώ όλους ακόμα μια φορά για τον χρόνο σας

 

Έχει άλλη δική της προστασία. Μπορείς να βαλεις βίντεο σαν του jerryrig για να δεις την ανθεκτικότητα του.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς εάν μπορείς να κάνεις rollback σε παλαιότερο firmware (πριν το 147) ώστε να μπορείς να περάσεις Google Services?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς εάν μπορείς να κάνεις rollback σε παλαιότερο firmware (πριν το 147) ώστε να μπορείς να περάσεις Google Services?

 

Rollback μεσω HiSuite κανεις σε προηγουμενη εκδοση EMUI, πχ απο την 10 στην 9 ή απο την 10.1 στην 10.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Rollback μεσω HiSuite κανεις σε προηγουμενη εκδοση EMUI, πχ απο την 10 στην 9 ή απο την 10.1 στην 10.

 

Όσοι αναφέρεστε σε προστασία οθόνης, το κινητό out of the box Δεν έχει φορεμένο ήδη τζαμακι? Το δικό μου είχε και νομίζω είναι υπέραρκετο.

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή σκέφτομαι πολύ σοβαρά και εγώ την αγορά του θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ για τις εφαρμογές. Διάβασα όλα τα ποστς αλλά θα ήθελα μία ξεκάθαρη απάντηση για το τι ισχύει τώρα.

 

Βλέπω ότι πολλές που με ενδιαφέρουν υπάρχουν στο app gallery της Huawei οπότε φαντάζομαι αυτές δουλεύουν κανονικά έτσι?

 

Για όλες τις υπόλοιπες που με ενδιαφέρουν και δεν τις βλέπω όπως Bitwarden, Facebook, PayPal, Ebay, myProtergia, Instagram, logitech Harmony, Brilliant smart, Insite Gold, Tado thermostat καθώς και τις εφαρμογές της Google όπως Google Chrome, Google HOME, Youtube, Google Maps, Google Calendar και Google Mail αν τις εγκαταστήσω μέσω του APKpure app θα δουλέυουν κανονικά ή θα έχω προβλήματα?

 

Σας ευχαριστώ

Μπορείς να βρεις τα πάντα με συνδυασμό AppGallery, ApkPure και Aurora Store ή ακόμα και με το εργοστασιακό Petal Search που είναι ο official τρόπος προς το παρόν της Huawei και υποστηρίζει και ενημερώσεις εφαρμογών.

 

Κάποιες από τις εφαρμογές σου δεν τις γνωρίζω καν φαντάζομαι πως θα δουλεύουν κανονικά αν και να έχεις υπόψιν πως εξαρτάται την εφαρμογή, αν βασίζεται για ειδοποιήσεις στο Google Firebase ίσως να μην έχεις ειδοποιήσεις.

 

Google ότι και να εγκαταστήσεις από ApkPure ή από αλλού ΔΕΝ θα δουλεύει όπως είναι φυσιολογικό. Εκτός από Google Maps & Chrome που δουλεύουν άψογα αλλά χωρίς login στον λογαριασμό σου. Για browser βάζεις τον Microsoft Edge(που κάνει και import τα πάντα από Chrome) και ξενοιαζεις.

 

Μικρο-προβληματακια εδώ κι εκεί θα έχεις να ξέρεις, κυρίως με push ειδοποιήσεις μέχρι να φτιάξει η Huawei το δικό της οικοσύστημα. Σε social και messaging apps δεν θα έχεις το παραμικρό πρόβλημα διότι δουλεύουν με τα δικά τους push και δεν βασίζονται στη Google.

 

To email της Huawei παίρνει κανονικά gmail αλλά με διάστημα ανανέωσης 15 λεπτά, οι ειδοποιήσεις δεν είναι push. Δηλαδή κάθε για καθε email σου θα λαμβάνεις ειδοποιήσεις από άμεσα μέχρι 15 λεπτά αργότερα, ανάλογα με το πότε έκανε αυτόματα check η εφαρμογή. Μπορείς να βάλεις όμως το bluemail ή το Outlook που έχουν push ειδοποιήσεις.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καμία εφαρμογή mail push, απλά το blue σου δίνει το δικαίωμα να κάνει ενημέρωση κάθε 3 λεπτά, ούτε με outlook έχει push, αυτά με Google services, δεν ξέρω αν δουλεύουν τα push χωρίς Google, κρίμα για τέτοια συσκευάρα να έχει καταντήσει όπως κατάντησε και να έφαγε τέτοιο πετσόκομα, δυστυχώς έχω αρχίσει και ξενερώνω, περιμένω εντυπώσεις από Xiaomi ultra και αν είναι οκ σε αυτά που υπόσχεται θα αποχωρήσω.

Όσοι μπορείτε αποφύγετε τα Google services, πιστεύω ότι σκίζουν την μπαταρία.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καμία εφαρμογή mail push, απλά το blue σου δίνει το δικαίωμα να κάνει ενημέρωση κάθε 3 λεπτά, ούτε με outlook έχει push, αυτά με Google services, δεν ξέρω αν δουλεύουν τα push χωρίς Google, κρίμα για τέτοια συσκευάρα να έχει καταντήσει όπως κατάντησε και να έφαγε τέτοιο πετσόκομα, δυστυχώς έχω αρχίσει και ξενερώνω, περιμένω εντυπώσεις από Xiaomi ultra και αν είναι οκ σε αυτά που υπόσχεται θα αποχωρήσω.

Όσοι μπορείτε αποφύγετε τα Google services, πιστεύω ότι σκίζουν την μπαταρία.

 

Κάνεις λάθος, το Bluemail έχει native push, επιβεβαιωμένο και τεσταρισμενο. Άσε που το λέει και στην περιγραφή του και το επιλέγεις και στις ρυθμίσεις του. Επίσης το Outlook εμένα μου δούλευε κανονικά με push και αυτό χωρίς Google services.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος, το Bluemail έχει native push, επιβεβαιωμένο και τεσταρισμενο. Άσε που το λέει και στην περιγραφή του και το επιλέγεις και στις ρυθμίσεις του. Επίσης το Outlook εμένα μου δούλευε κανονικά με push και αυτό χωρίς Google services.

 

Επιβεβαιώνω. Χρησιμοποιώ χρόνια το bluemail και έχει επιλογή χωριστή για push κάτι ενω τη πρώτη μέρα που δεν είχα βάλει ακόμα gms στο p40, από ότι θυμάμαι είχε κανονικά ειδοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Με Google services δεν έχω push mail, εσείς που έχετε push έχετε gms ή όχι;

Στο BlueMail

Ρυθμίσεις

Σχετικά

Έλεγχος εφαρμογής

Τι σας βγάζει;

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...