Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με τον browser της huawei?

 

Η εφαρμογή γράφει. Δηλαδή θα κάνεις εγκατάσταση την εφαρμογή και θα τρεχεις απευθείας αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Ναι συγνώμη δικό μου λάθος όσον αφορά το maps, κι εγώ την εφαρμογή έχω κατεβάσει και λειτουργεί άψογα, απλώς δε μπορείς να κάνεις log in
Link to comment
Share on other sites

Άντε το παράγγειλα και εγώ σε silver frost. Με πείσατε με όσα διάβασα όσον αφορά τις εφαρμογές. Η αλήθεια είναι ότι ήμουν μεταξύ του P40 pro και του Samsung S20 μόνο και μόνο γιατί φοβόμουν για τις εφαρμογές. Αλλιώς θα πήγαινα για το Huawei με κλειστά μάτια.
Link to comment
Share on other sites

στο νημα του p30 pro ανεβηκαν προσφατως δειγματα της καμερας μετα απο αναβαθμιση. Δειγματα που δειχνουν εντονη αποθορυβοποιηση και προβλημα στην λεπτομερεια των υφων.

Αποτελεσμα αυτου ήταν καποιοι κατοχοι να γυρισουν σε προηγουμενη εκδοση (9) για να επαναφερθει η ποιοτητα της καμερας.

 

Διαβαζω ομως γενικα οτι αυτη η αναβαθμιση, επηρεασε και το p40 pro και τωρα και σε αυτο οι φωτογραφιες εχουν μειωμενη λεπτομερεια.

 

Δεν ξερω αν και σε αυτο μπορει καποιος να γυρισει στην προηγουμενη εκδοση. Αλλα κριμα αν ισχυει, αφου χωρις GMS πρωτιστως καποιος θα το επιλεξει για την καμερα.

 

Η αιτιολογια που ακουγεται (πως η huawei αποφασισε να κανει τις φωτος να φαινονται καλυτερα σε διαφορα social media) δεν με επεισε.

 

Διοτι απο τα δειγματα που ειδα στο p30 pro η ζημια στην ποιοτητα ειναι πολυ μεγαλη.

Πολυ δυσκολο να πιστεψω πως σκοπιμως χαλασαν τοσο την ποιοτητα για να φαινεται καλυτερα στα σοσιαλ μιντια και στις οθονες κινητων.

 

Βλεποντας τα δειγματα πιο πολυ σαν σαμποταζ μοιαζει, παρα με "αναβαθμιση".

 

Με φρεναρε απο το να καταληξω οριστικα στην αγορα του p40 pro.

Link to comment
Share on other sites

Apkpure ναι. Το Aptoide όμως θα έλεγα να το αποφύγετε.

 

Όσον αφορά το maps, από όσο θυμάμαι δουλεύει ακόμα και χωρίς gms... απλά δεν παίρνει account. Δοκιμάστε το.

 

Καλησπέρα. Γιατί έτσι για το aptoide; Φαίνεται πολύ προσεγμένο. Εκτός από το anti-virus του λειτουργικού έχω περασμένο και το Norton, το οποίο ελέγχει όλες τις εφαρμογές και δε

μου έβγαλε κανένα πρόβλημα ούτε για το aptoide ως εφαρμογή. Αν υπάρχει κάποια άλλη πληροφορία να προσέξουμε, γιατί τα έχουμε και για συναλλαγές μέσω ebanking τα κινητά και το θέμα ασφάλειας είναι πολύ σημαντικό

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνω clone από το παλιό μου huawei θα περάσουν κανονικά οι g apps? Θα ενημερώνονται? Θα έχω ειδοποιήσεις? Ή να βάλω ότι μπορώ από το petal της huawei?
Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνω clone από το παλιό μου huawei θα περάσουν κανονικά οι g apps? Θα ενημερώνονται? Θα έχω ειδοποιήσεις? Ή να βάλω ότι μπορώ από το petal της huawei?

 

Καλησπέρα, μπορεί να περαστούν αλλά σίγουρα δε θα λειτουργούν. Νομίζω έχει απαντηθεί και πιο πίσω από ένα μέλος, αλλά δεν μπορώ να βρω τα μηνύματα

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις μήπως κάποιο τρόπο που μπορούμε να τα περάσουμε;

 

αν το προηγούμενο ηταν huawei και πήρε πρόσφατα hms πας και κάνεις huawei cloud backup επιλέγεις τα apps που θέλεις μέσα και μετά κάνεις restore στο καινούργιο (πάντα μιλάμε γι cloud backup οχι για local μέσο usb)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χρήστης μιας εβδομάδας σχεδόν έχω να πω πολύ καλή συσκευή αλλά η μπαταρία δεν βλέπω να μου βγάζει 2 μέρες. Από της 7 το πρωί πήγα 62. Ελπίζω να στρώσει.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται αύριο :w00t:

Ήρθε. Παιδιά πως βάζουμε τα widget στις οθόνες.? Με long press δεν γίνεται τίποτε. ΑΚΥΡΟ. ΜΕ PINCH γίνεται

Edited by danaos2000
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως εγκαταστήσατε το youtube vanced? Ακολούθησα τις οδηγίες, κατέβασα το vanced manager, εγκατέστησα τα microG και Youtube vanced αλλά όταν ανοίγω την εφαρμογή και πάω να συνδέσω τον λογαριασμό μου στη Google μου βγάζει σφάλμα. Τι δεν κάνω καλά?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως εγκαταστήσατε το youtube vanced? Ακολούθησα τις οδηγίες, κατέβασα το vanced manager, εγκατέστησα τα microG και Youtube vanced αλλά όταν ανοίγω την εφαρμογή και πάω να συνδέσω τον λογαριασμό μου στη Google μου βγάζει σφάλμα. Τι δεν κάνω καλά?

Αγαπητέ εγώ έβγαλα στην αρχική οθόνη συντόμευση του Firefox και έχω κανονικά YouTube με λογαριασμό κλπ. Ούτε τρεχάματα ούτε τίποτε

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ εγώ έβγαλα στην αρχική οθόνη συντόμευση του Firefox και έχω κανονικά YouTube με λογαριασμό κλπ. Ούτε τρεχάματα ούτε τίποτε

 

Δεν το κατάλαβα αυτό. Έχεις yt με αυτόν τον τρόπο χωρίς διαφημίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως εγκαταστήσατε το youtube vanced? Ακολούθησα τις οδηγίες, κατέβασα το vanced manager, εγκατέστησα τα microG και Youtube vanced αλλά όταν ανοίγω την εφαρμογή και πάω να συνδέσω τον λογαριασμό μου στη Google μου βγάζει σφάλμα. Τι δεν κάνω καλά?

 

κατεβάζεις vanced manager

περνάς τα micro g περνάς vanced και κανονικά πρέπει να παιζει

btw και χωρίς λογαριασμό πρέπει αν δουλεύει

 

αν δεν πάλι μάλλον θελει το google framwork (σαν συνέπεια ολο γο gaaps)

 

edit: έχει ένα κολπάκι επειδή τελευταία micro g βασίζουν ενα κομμάτι στο google play services

το κάνεις με το παλιό τρόπο

 

1, περνάς το Split APK SAI

https://www.apkmirror.com/apk/polychromaticfox/split-apks-installer-sai/split-apks-installer-sai-3-10-release/split-apks-installer-sai-3-10-android-apk-download/

 

2. περνάς παλιά έκδοση του MicroG

https://drive.google.com/file/d/1wQ7HGSMmsH9rkFM78zZA3x9afn6QjxaY/view

 

3. περνας το vanced

https://drive.google.com/file/d/1lfkY3QPvnAOlLVnhSbjsRyUIKBmP9k-g/view

 

αν σου βγαλει error κατά την εγκατάσταση πέρνα το με το Split APK SAI

 

4. το ανοίγεις περνάς τον λογαριασμό σου

 

5. περνάς φρέσκα micro g

https://drive.google.com/file/d/1eSFhb4qxEcNWqgvMVnIbseIDJukbYe-5/view

 

το ανοίγεις και τσεκαρεις οτι ολα παιζουν

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

κατεβάζεις vanced manager

περνάς τα micro g περνάς vanced και κανονικά πρέπει να παιζει

btw και χωρίς λογαριασμό πρέπει αν δουλεύει

 

αν δεν πάλι μάλλον θελει το google framwork (σαν συνέπεια ολο γο gaaps)

 

edit: έχει ένα κολπάκι επειδή τελευταία micro g βασίζουν ενα κομμάτι στο google play services

το κάνεις με το παλιό τρόπο

 

1, περνάς το Split APK SAI

https://www.apkmirror.com/apk/polychromaticfox/split-apks-installer-sai/split-apks-installer-sai-3-10-release/split-apks-installer-sai-3-10-android-apk-download/

 

2. περνάς παλιά έκδοση του MicroG

https://drive.google.com/file/d/1wQ7HGSMmsH9rkFM78zZA3x9afn6QjxaY/view

 

3. περνας το vanced

https://drive.google.com/file/d/1lfkY3QPvnAOlLVnhSbjsRyUIKBmP9k-g/view

 

αν σου βγαλει error κατά την εγκατάσταση πέρνα το με το Split APK SAI

 

4. το ανοίγεις περνάς τον λογαριασμό σου

 

5. περνάς φρέσκα micro g

https://drive.google.com/file/d/1eSFhb4qxEcNWqgvMVnIbseIDJukbYe-5/view

 

το ανοίγεις και τσεκαρεις οτι ολα παιζουν

 

Συγνώμη αλλά αν δεν σε νοιάζει να συνδεθείς στον λογαριασμό σου τότε το youtube vanced λειτουργεί και χωρίς το microg. Ποιός ο λόγος να το περάσω αυτό τότε? Αυτό με το Split APK SAI το είδα και εγώ αλλά νόμιζα ότι είναι άλλος τρόπος.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά αν δεν σε νοιάζει να συνδεθείς στον λογαριασμό σου τότε το youtube vanced λειτουργεί και χωρίς το microg. Ποιός ο λόγος να το περάσω αυτό τότε? Αυτό με το Split APK SAI το είδα και εγώ αλλά νόμιζα ότι είναι άλλος τρόπος.

 

εγω είπα σε περίπτωση που θέλεις το acc αλλιώς έπρεπε να λειτουργεί απλά να μην εχεις λογαριασμό

Link to comment
Share on other sites

Το αντιμετώπισα κι εγώ με p40 lite. Το εγκατέστησα κανονικά στην αρχή, μετά που προσπάθησα, αφού είχα κάνει reset, κόλλησε στο Google sign in, και κάποια στιγμή πολύ αργότερα ξαναπέρασε, χωρίς καμία λογική.

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λύση. Κάνεις εκκαθάριση δεδομένων και προσωρινής μνήμης από το YouTube vanced και από το micro g αλλά και από το manager. Μέτα μπαίνεις στο micro g και στις ρυθμίσεις του πας στην επιλογή Google device registration και βγάζεις την επιλογή register device. Μέτα βγάζεις και την επιλογή από κάτω που λέει για notification. Μέτα ανοίγεις το vanced και κάνεις login.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by scream
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λύση. Κάνεις εκκαθάριση δεδομένων και προσωρινής μνήμης από το YouTube vanced και από το micro g αλλά και από το manager. Μέτα μπαίνεις στο micro g και στις ρυθμίσεις του πας στην επιλογή Google device registration και βγάζεις την επιλογή register device. Μέτα βγάζεις και την επιλογή από κάτω που λέει για notification. Μέτα ανοίγεις το vanced και κάνεις login.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είσαι θεός. Αυτό ήταν. Μόλις έκανα εκκαθάριση δεδομένων και προσωρινής μνήμης και στα τρία προγράμματα συνδέθηκε αμέσως!!! Να'σαι καλά.

 

Λοιπόν μιας και τελείωσα με τις εφαρμογές να πω και εγώ την γνώμη μου για αυτό το εξαιρετικό τηλέφωνο. Από πλευράς hardware νομίζω ότι δεν έχουν να υποθούν πολλά. Το τηλέφωνο είναι κορυφαίο. Αυτό που με εκνευρίζει είναι ότι όλες οι ναυαρχίδες έχουν γίνει τεράστιες με μέγεθος πάνω από 160mm. Εγώ δεν ήθελα τόσο μεγάλο κινητό και αυτό ήταν οριακά οπότε μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος. Μόνο το βάρος της συσκευής είναι λίγο μεγαλύτερο από ότι περίμενα και με κουράζει λιγάκι όταν το κρατάω πολύ ώρα. Προέρχομαι από Galaxy S7 οπότε η διαφορά ήταν λίγο εμφανής.

 

Τώρα όσον αφορά το καυτό θέμα των εφαρμογών που σίγουρα ενδιαφέρει πολλούς. Χρησιμοποιώ συνολικά καμιά 35αριά εφαρμογές οπότε είχα έναν ενδοιασμό να δώσω τόσα λεφτά και να μην έχω αυτά που θέλω. Λοιπόν αυτό που έκανα είναι κατέβασα ότι βρήκα από το επίσημο Huawei App Galley και για τα υπόλοιπα χρησιμοποίησα τα δύο ανεξάρτητα stores. Το APKpure και το Aptoide. Τώρα μερικές εφαρμογές που υπάρχουν σε αυτά τα δύο μπορεί να κάνουν εγκατάσταση κανονικά αλλά για να τρέξουν χρειάζονται Google Services οπότε σε αυτή την περίπτωση χρησιμοποίησα τις web based εφαρμογές που έχουν και έφτιαξα συντομεύσεις στην κύρια οθόνη.

 

Τελειώνοντας μπορώ να πω ότι με όλα τα παραπάνω μόνο 2 εφαρμογές μου έμειναν που δυστηχώς δεν μπορώ να κάνω τίποτα καθώς δεν λειτουργούν ούτε έχουν web based εφαρμογή. Αυτά είναι το Google HOME και το Insite Gold για απομακρισμένο χειρισμό συναγερμών της Paradox. Όλα τα υπόλοιπα λειτουργούν καλά.

 

Και μία υποσημείωση. Επειδή πολλές εφαρμογές που κατέβασα από τα δύο εναλλακτικά stores δεν υποστηρίζονται στο συγκεκριμένο κινητό κάποια από αυτά έχουν ψιλοbugs ή μπορεί να βγάλουν σφάλμα ότι το τηλέφωνο δεν υποστηρίζει τα Google Services αλλά ακόμα και έτσι δείχνουν να δουλεύουν καλά. Δεν μπορώ να πω ότι έχω δοκιμάσει όλες τις λειτουργίες από όλες τις εφαρμογές αλλά όσο μπόρεσα να τις κοιτάξω δουλεύουν πολύ καλά.

 

Οπότε σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος. Ναι σίγουρα δεν έχω την ευκολία που είχα με το Galaxy S7 που υπήρχαν όλες οι εφαρμογές και κατέβαζε μόνη της όλες τις ανανεώσεις αλλά για τέτοια συσκευή πραγματικά αξίζει.

 

Και μία τελευταία ερώτηση για όποιον ξέρει. Τα APK pure και Aptoide δεν κάνουν αυτόματη αναβάθμιση. Πρέπει να πάω εγώ να την κάνω χειροκίνητα?

Edited by Stratos_K
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...