Jump to content

Huawei P40 Pro


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να βάλεις πια Google services πρέπει να έχεις παλιότερο firmware και ποιο;

Στο τελευταίο έχει κλειδωθεί δηλ. αυτή η δυνατότητα;

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

απο την 136 και πανω το lzplay (G) δεν υποστηριζεται πλεον.θα κανεις downgrade στην 131 με τπ suite proxy και hi suite .δες βιντεο ειναι πολυ ευκολο και με τα θα κανεις install service

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα στην ομάδα

Περιμένω να μου έρθει το κινητό και είμαι στην αναζήτηση Tempered Glass και θήκης.

Για θήκη λέω να πάρω την γνήσια αυτή https://www.skroutz.gr/s/23959280/Huawei-Back-Cover-%CE%A3%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CE%9C%CF%80%CE%BB%CE%B5-Airy-Blue-Huawei-P40-Pro.html τι γνώμη έχετε; Αν θέλετε προτείνετε και εσείς καμία.

Αυτο το τζάμι το έχει βάλει κανείς; https://www.skroutz.gr/s/24168526/Nillkin-3D-DS-Max-Diamond-Jade-Black-Full-Face-Tempered-Glass-Huawei-P40-Pro.html εσείς ποιο έχετε βάλει;

την θηκη την εχω παρει αυτην.. ειναι πολυ καλη σιλικονης,δεν γλιστραει αλλα λερωνει ευκολα.θα σου ελεγα να δεις και την μπλε..

https://www.skroutz.gr/s/23189122/Huawei-Original-Cover-Back-Cover-Ink-Blue-Huawei-P40-Pro.html

οσο για γυαλι παντα τα nillkin ηταν κορυφη αλλα θα σου ελεγα με τοσα λεφτα να δεις το tmax.το εχω βαλει..ειναι τρομερο!!!https://www.skroutz.gr/s/23667243/T-MAX-UV-GLASS-%CE%93%CF%85%CE%B1%CE%BB%CE%AF-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%82-Case-Friendly-Fullcover-3D-FULL-CURVED-0-3MM-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-HUAWEI-P40-PRO-%CE%94%CE%99%CE%91%CE%A6%CE%91%CE%9D%CE%9F-TMX041.html

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Την tmax έχω και εγώ και είναι φοβερή. Την συνιστώ. Όσο για θήκη εγώ να σας πω παιδιά μου άρεσε πάρα πολύ αυτή που βάζει μέσα στο κουτί η Huawei. Από τις πιο όμορφες διάφανες θήκες που έχω δει. Δεν την αλλάζω με τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά.. αξίζει η μετάβαση από p30 pro σ p40 pro η θα το μετανιώσω???
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά.. αξίζει η μετάβαση από p30 pro σ p40 pro η θα το μετανιώσω???

 

Θα το μετανοιωσεις μονο αν δεν μπορεις να ζησεις με GMS....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω μια ερώτηση Αν κάνω downgrade περάσω τα gapps και μετά κάνω οτα update με τα gapps επάνω μένουν οι φεύγουν;

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα έχω μια ερώτηση Αν κάνω downgrade περάσω τα gapps και μετά κάνω οτα update με τα gapps επάνω μένουν οι φεύγουν;

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edit ... Οκ μου λύθηκε η απορία σε ξένο φόρουμ.. γίνεται κανονικά update και δεν χάνονται τα google servises.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

P30 pro
Link to comment
Share on other sites

Εχει χρησιμοποιησει κανεις γυαλι προστασιας στην καμερα?

Αν ναι, εχει δει καποια αλλοιωση ειδικα αν κανει ζουμ?

Link to comment
Share on other sites

Εχει χρησιμοποιησει κανεις γυαλι προστασιας στην καμερα?

Αν ναι, εχει δει καποια αλλοιωση ειδικα αν κανει ζουμ?

 

Εγώ με το γυαλάκι που έβαλα δεν είδα καμία διαφορά. Τώρα αν έχει είναι τόσο μικρή που δεν φαίνεται με γυμνό μάτι.

Link to comment
Share on other sites

Εχει χρησιμοποιησει κανεις γυαλι προστασιας στην καμερα?

Αν ναι, εχει δει καποια αλλοιωση ειδικα αν κανει ζουμ?

 

Συνηθως εχουν λιγο παραπανω flare. Μιλάω γενικά για τα τζαμάκια στις κάμερες και οχι ειδικα για το p40 pro.

Link to comment
Share on other sites

μονο οταν ανοιξει το flash το βραδυ θα δεις (αντανακλαση)κατα τα αλλα το εχω δοκιμασει και πριν χωρις γυαλι και μετα αλλα δεν καταφερα να δω διαφορες
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, γνωρίζετε αν υπάρχει το p40 pro χωρίς 5g ή μόνο 5g κυκλοφορεί?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, γνωρίζετε αν υπάρχει το p40 pro χωρίς 5g ή μόνο 5g κυκλοφορεί?
Το global είναι 5g only. Γιατί ψάχνεις χωρίς 5g λόγο κόστους μηπος είναι ποιο φτινο?
Link to comment
Share on other sites

Το global είναι 5g only. Γιατί ψάχνεις χωρίς 5g λόγο κόστους μηπος είναι ποιο φτινο?

 

Έχει βγάλει προσφορά eshop στο διαδίκτυο, αλλά δεν αναφέρει πουθενά πως είναι 5g. Έχω το p30pro και έλεγα λόγω κάμερας να πάω στο P40pro. Δεν έχω πρόβλημα με τα Google services.

Edited by GEOGEOGEO
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγάλει προσφορά eshop στο διαδίκτυο, αλλά δεν αναφέρει πουθενά πως είναι 5g.

 

4 εκδόσεις εχει

ELS-AN00 (china only)

ELS-TN00 (china only)

 

ELS-N04 (για καποιες χώρες λατινικής αμερικης για την κινα και καποιες άλλες χώρες)

ELS-NX9 (global μοντέλο)

 

ολα εχουν 5g τα πρωτα δυο απλα δεν εχουν της περισσότερες συχνότητες που παίζουμε στην ευρωπη ετσι 5g θα το βλέπεις με κιαλια)

το τρίτο θα εχεις μικρο θέματα ανάλογα με τον παροχο και περιοχη)

 

και το τελευταίο τα έχει όλα μέσα για την ευρωπη (αμερικη ινδια κινα θα εχεις θεματακια με 5g)

 

αυτα

Link to comment
Share on other sites

4 εκδόσεις εχει

ELS-AN00 (china only)

ELS-TN00 (china only)

 

ELS-N04 (για καποιες χώρες λατινικής αμερικης για την κινα και καποιες άλλες χώρες)

ELS-NX9 (global μοντέλο)

 

ολα εχουν 5g τα πρωτα δυο απλα δεν εχουν της περισσότερες συχνότητες που παίζουμε στην ευρωπη ετσι 5g θα το βλέπεις με κιαλια)

το τρίτο θα εχεις μικρο θέματα ανάλογα με τον παροχο και περιοχη)

 

και το τελευταίο τα έχει όλα μέσα για την ευρωπη (αμερικη ινδια κινα θα εχεις θεματακια με 5g)

 

αυτα

 

Respect. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

στο νημα του p30 pro ανεβηκαν προσφατως δειγματα της καμερας μετα απο αναβαθμιση. Δειγματα που δειχνουν εντονη αποθορυβοποιηση και προβλημα στην λεπτομερεια των υφων.

Αποτελεσμα αυτου ήταν καποιοι κατοχοι να γυρισουν σε προηγουμενη εκδοση (9) για να επαναφερθει η ποιοτητα της καμερας.

 

Διαβαζω ομως γενικα οτι αυτη η αναβαθμιση, επηρεασε και το p40 pro και τωρα και σε αυτο οι φωτογραφιες εχουν μειωμενη λεπτομερεια.

 

Δεν ξερω αν και σε αυτο μπορει καποιος να γυρισει στην προηγουμενη εκδοση. Αλλα κριμα αν ισχυει, αφου χωρις GMS πρωτιστως καποιος θα το επιλεξει για την καμερα.

 

Η αιτιολογια που ακουγεται (πως η huawei αποφασισε να κανει τις φωτος να φαινονται καλυτερα σε διαφορα social media) δεν με επεισε.

 

Διοτι απο τα δειγματα που ειδα στο p30 pro η ζημια στην ποιοτητα ειναι πολυ μεγαλη.

Πολυ δυσκολο να πιστεψω πως σκοπιμως χαλασαν τοσο την ποιοτητα για να φαινεται καλυτερα στα σοσιαλ μιντια και στις οθονες κινητων.

 

Βλεποντας τα δειγματα πιο πολυ σαν σαμποταζ μοιαζει, παρα με "αναβαθμιση".

 

Με φρεναρε απο το να καταληξω οριστικα στην αγορα του p40 pro.

 

Θα περίμενα να υπάρχουν απαντήσεις στο θέμα αυτό....Είναι εξαιρετικα σοβαρό , όσο και τα GMS για έναν επίδοξο αγοραστή. Ουσιαστικά το ερώτημα είναι αν με 10.1 υπάρχει διαφορά συγκριτικά με την 10

Link to comment
Share on other sites

Θα περίμενα να υπάρχουν απαντήσεις στο θέμα αυτό....Είναι εξαιρετικα σοβαρό , όσο και τα GMS για έναν επίδοξο αγοραστή. Ουσιαστικά το ερώτημα είναι αν με 10.1 υπάρχει διαφορά συγκριτικά με την 10

 

Πραγματικά είναι σοβαρό! Εγω πχ σκέφτομαι το p40 (ακριβό το pro για εμένα) καθαρά και μόνο για την κάμερα του. Αν είναι να την έχουν υποβαθμίσει, και να μην έχω και google play services, ε χέστο τότε, θα πάω για το pixel 4a...

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Θα περίμενα να υπάρχουν απαντήσεις στο θέμα αυτό....Είναι εξαιρετικα σοβαρό , όσο και τα GMS για έναν επίδοξο αγοραστή. Ουσιαστικά το ερώτημα είναι αν με 10.1 υπάρχει διαφορά συγκριτικά με την 10

 

μην περιμένεις απαντήσεις (πολλές τουλάχιστον)

 

99% κόσμου φώτο της έχουν μόνο να βλέπουν στην οθονη του κινητού και να της ανεβάζουν στα social σε αυτές της καταστάσεις η φωτογραφία αναβαθμίστηκε. η υπόλοιποι ειναι αυτοί που καιγονται για της λεπτομερεία και την πραγματική ποιότητα πλέον ειναι πάρα πάρα πολύ λίγοι

Link to comment
Share on other sites

Η ποιοτητα της φωτογραφιες μπορει να αλλαξε και "κατα λαθος".

Στο EMUI 10 προστεθηκαν SDKs για την καμερα ωστε εφαρμογες τριτων να εχουν πληρη προσβαση στην καμερα.

Μπορει με το ολο coding να "χαλασε".

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Η ποιοτητα της φωτογραφιες μπορει να αλλαξε και "κατα λαθος".

Στο EMUI 10 προστεθηκαν SDKs για την καμερα ωστε εφαρμογες τριτων να εχουν πληρη προσβαση στην καμερα.

Μπορει με το ολο coding να "χαλασε".

 

Νομίζω οτι το android απο την φύση του δεν επιτρέπει σε τρίτες εφαρμογές να έχουν πλήρη πρόσβαση στν κάμερα, εξού και τα iphone βγάζουν καλύτερες φωτο μέσω instagram κλπ

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Η HUAWEI σήμερα ανακοίνωσε μια σειρά από νέες εφαρμογές που πρόσφατα εντάχθηκαν στο AppGallery και εφαρμογές που θα ενταχθούν στο άμεσο μέλλον οι οποίες είναι απαραίτητες στον σύγχρονο καταναλωτή.. Ενδεικτικά αναφέρθηκαν οι εφαρμογές ΟΠΑΠ, ΔΕΗ, Χρυσή Ευκαιρία, Nova Go, ERTFlix και Viva.gr, καθώς και τα mobile apps των τραπεζών Eurobank, Alpha Bank, Εθνική Τράπεζα και Τράπεζα Πειραιώς.

 

Από σήμερα κάθε χρήστης HMS συσκευής μπορεί να έχει στη διάθεσή του την εφαρμογή €πιστροφή App, εφαρμογή που συνδέεται με το πρόγραμμα επιβράβευσης καρτών €πιστροφή της Eurobank, το μοναδικό πρόγραμμα στην ελληνική αγορά που επιστρέφει στους καταναλωτές πραγματικά ευρώ. Σε μερικές ημέρες εντάσσεται και το Eurobank Mobile App για τραπεζικές συναλλαγές.

 

Ρε παιδιά κατέβασε κανείς το app επιστροφή της Eurobank? Εμένα κολλάει στην αρχική οθόνη και δεν προχωράει καν. Άντε να δούμε επιτέλους και το επίσημο app της Eurobank αν δουλεύει το NFC και οι επιβεβαιώσεις συναλλαγών...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τώρα για το app επιστροφή ,ούτε εμένα με βάζει

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευτυχής κάτοχος και εγώ,ακόμα το στήνω χωρίς όμως google services και το παρακολουθώ να δω πως πάει, έχω δυο ερωτήσεις με την παράκληση να με συγχωρεσετε αν έχουν απαντηθεί πιο πίσω δεν έχω προλάβει να διαβάσω όλους τις σελίδες, το beat το έχετε βάλει; Και το viber στέλνει ειδοποιήσεις;

Πάντα χωρίς google services

Τέλος μια ακόμα ίσως αφελής ερώτηση, στις εφαρμογές από more apps & apk pro υπάρχει ασφάλεια; Γιατί χρησιμοποιώ το κινητο με συχνή χρήση internet banking .

:alien:
Link to comment
Share on other sites

Άρα μάλλον ακόμα δεν το έχουν ανοίξει. Αν και λίγο περίεργο να έχουν ανεβάσει την εφαρμογή χωρίς ακόμα να λειτουργεί.

 

Εγώ για λοιπές εφαρμογές χρησιμοποιώ το apkpure σαν πρώτο και το aptoide εναλλακτικά. Δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα.

 

Όσον για το viber στέλνει κανονικά ειδοποιήσεις. Έχει βγει κανονικά στο app gallery οπότε δεν χρειάζεται Google services. Για το beat δεν ξέρω, δεν το χρησιμοποιώ.

Edited by Stratos_K
Link to comment
Share on other sites

Άρα μάλλον ακόμα δεν το έχουν ανοίξει. Αν και λίγο περίεργο να έχουν ανεβάσει την εφαρμογή χωρίς ακόμα να λειτουργεί.

 

Εγώ για λοιπές εφαρμογές χρησιμοποιώ το apkpure σαν πρώτο και το aptoide εναλλακτικά. Δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα.

 

Όσον για το viber στέλνει κανονικά ειδοποιήσεις. Έχει βγει κανονικά στο app gallery οπότε δεν χρειάζεται Google services. Για το beat δεν ξέρω, δεν το χρησιμοποιώ.

Update

Είχα μεταφέρει την εφαρμογή επιστροφή μαζί με άλλες από άλλη συσκευή,τώρα μπήκα app gallery την βρήκα και μου έβγαλε ότι χρησιμοποιώ παλιά έκδοση,πέρασα την καινούργια και δουλεύει κανονικά.

:alien:
Link to comment
Share on other sites

Update

Είχα μεταφέρει την εφαρμογή επιστροφή μαζί με άλλες από άλλη συσκευή,τώρα μπήκα app gallery την βρήκα και μου έβγαλε ότι χρησιμοποιώ παλιά έκδοση,πέρασα την καινούργια και δουλεύει κανονικά.

 

Πάντως μου αρέσει που ανέβασαν το επιστροφή app και ακόμα δεν έχουν ανεβάσει το mobile banking τους. Όλα ανάποδα αυτή η τράπεζα. Ας ελπίσουμε τουλάχιστον να δουλεύει σωστά η επίσημη εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

τι ισχυει σημερα για τις τραπεζικες εφαρμογες (κυριως Εθνικη και πειραιως) ?

 

Υπαρχουν κανονικα οι εφαρμογες τους και λειτουργουν σωστα ?

 

Εχεις ειδοποιησεις απ αυτες κανονικα ?

Edited by toxotis70
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...