Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οχι απο οτι ειδα Ελληνικα ειναι επιλεγμενα. Δεν βρηκα καπου να εχει επιλογη για χωρα, αλλα μονο για γλωσσα.

 

Το βρηκα. Εχει ως χωρα το Ηνωμενο Βασιλειο αλλα δεν με αφηνει να αλλαξω.

 

Edit: Το ελυσα το θεμα φτιαχνωντας ενα 2ο λογαριασμο τον οποιο τον προσθεσα στο playstore.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου (EUR) τιποτα ακομα...

Μετα απο 4 μηνες χωρις προστασια οθονης και με τον καιρο σιγα σιγα να φτιαχνει και τις παραλιες να ειναι κοντα του εβαλα τη Spigen NeoFlex HD μεμβρανη. Μεγαλη μου εκπληξη οτι την τοποθετησα πριν προλαβει να παρει σκονη απο κατω. Αν εξαιρεσεις μια μικρη γρατζουνια που της εκανα κατα τη διαρκεια που αφαιρουσα το υγρο με την καρτα εχει κατσει αψογα και το δαχτυλικο δουλευει τελεια. 2-3 φουσκαλες μετα απο 48 ωρες εξαφανιστηκαν. Δεν ειναι τελειως λεια αλλα αυτο δεν με ενοχλει ιδιαιτερα. Ταιριαζει κ με τις θηκες που εχω. Τωρα φορα την διαφανη σιλικονης της Samsung και τη δοκιμασα και με την Ringke και προφανως με Spigen.... Θεωρω καλη επιλογη για οποιον δεν θελει τζαμακι και δεν ειναι κοντα στη Σμαρτεκ.

20220322_122809.jpg

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και το One UI 4.1

865 mb

 

Μια 1η εντυπωση ειναι οτι εγινε ακομα πιο σφαιρατο το κινητο... 

Screenshot_20220329-140403_Software update.jpg

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες έχει φάει φρίκη το WiFi. Αποσυνδέσεις κτλ.

Αν φτάσω στο αναπόφευκτο, ξέρει κάποιος αν καλύπτει τέτοια θέματα η εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο πρόβλημα εδώ και κάνα μήνα, μετά από update. Θεωρώ σίγουρο ότι είναι θέμα software. Μου το κάνει κ με data, δείχνει ότι έχει ίντερνετ αλλά δε φορτώνει τίποτα. Οπότε, πιθανότατα περιμένουμε κάποιο fix, στο σέρβις δε θα κάνουν κάτι

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι ο Lurpac τωρα που το κινητο εγινε ακομα πιο Lurpac? 🤣2 χρονια μετα και βελτιωνεται. Παει ο μυθος οτι με τα update τα χειροτερευουν για να αγορασεις τα καινουργια....

 

Εχει καποιο νοημα να αλλαξουμε τη Ram + σε 6 η 8 gb? 

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, PRATINAS said:

Τις τελευταίες μέρες έχει φάει φρίκη το WiFi. Αποσυνδέσεις κτλ.

Αν φτάσω στο αναπόφευκτο, ξέρει κάποιος αν καλύπτει τέτοια θέματα η εγγύηση;

και νομιζα οτι μονο εγω ειμαι . οντως εχει τρελαθει καπως , καποιες φορες δεν συνδεεται αν δεν μπω στις ρυθμισεις του wifi

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

και νομιζα οτι μονο εγω ειμαι . οντως εχει τρελαθει καπως , καποιες φορες δεν συνδεεται αν δεν μπω στις ρυθμισεις του wifi
Επειδή είχα το ίδιο πρόβλημα στο σπίτι απενεργοποιησα την 5g band από το μόντεμ και αφησα μόνο την 2,4 και λύθηκε το πρόβλημα σε εμένα.
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, RSAROUKLA said:
1 hour ago, stelioz78 said:
και νομιζα οτι μονο εγω ειμαι . οντως εχει τρελαθει καπως , καποιες φορες δεν συνδεεται αν δεν μπω στις ρυθμισεις του wifi

Επειδή είχα το ίδιο πρόβλημα στο σπίτι απενεργοποιησα την 5g band από το μόντεμ και αφησα μόνο την 2,4 και λύθηκε το πρόβλημα σε εμένα.

Δεν έχω το s20+ αλλά το s21 Fe και ήρθα να αναφέρω το ίδιο πρόβλημα , μάλλον μετά το update. Στο wifi της δουλειάς, χάνει συνέχεια το wifi ως εξής: στην αρχή μπαίνει, μετα από λίγο χανει το ίντερνετ βγάζοντας θαυμαστικό στο σήμα του wifi και μετά αποσυνδέεται και από αυτό . Στο 5ghz του σπιτιού δουλεύει κανονικά .

Συνήθως πόσο γρήγορα βγάζουν fix;

Ψάχνοντας στο ίντερνετ διάβασα σε φόρουμ της Samsung  πως και μια κοπέλα με παρόμοιο πρόβλημα , πριν κάτι μέρες , το έλυσε αλλάζοντας το κανάλι του wifi, φαντάζομαι εννοεί από 5 στα 2.4 . Κάτι τέτοιο όμως δεν είναι αποδεκτό, να κάνουμε αλχημείες σα να έχουμε κανένα αρχαίο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

εγω τουλαχιστον δεν εχω 5ghz modem πουθενα , οποτε κατι αλλο παιζει

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Χθες 1η μερα με το One UI 4.1 ειδα τη μπαταρια να φευγει νερακι. Δεν μου εχει συμβει ποτε σε κινητο μετα απο update. Παντα κανω clear cache πριν και μετα την εγκατασταση.

Σημερα ειπα να δοκιμασω στα 60 hz και η συμπεριφερεται οπως παντα στα 60. Εντυπωση μου κανει οτι και στα 60 φαινεται σφαιρατο το κινητο. 

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως παραμένει γρήγορο, σφαιράτο όπως λες, αυτό που χάνει είναι ομαλότητα συνολικά μεταβάσεις μενού κλπ. Δώστου χρόνο θα φτιάξει...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται. Απλα ψαχνω να δω που οφειλεται το προβλημα... 

Μετα απο 1-2 φορτισεις πιστευω θα στρωσει.

Link to comment
Share on other sites

Εντοπισα και εγω θεματακι με το wifi. Δεν κανει αποσυνδεσεις αλλα εχει 2 γραμμες σε σημεια που ειχα full σημα.

 

Στην 2η φορτιση εστρωσε η μπαταρια!

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια βδομαδα με το One Ui 4.1 ειδα οτι εχω αρκετα μεγαλη διαφορα στην αυτονομια, της ταξης των 2 ωρων Sot και πανω στα 120 hz. Δεν μπαινω στη λογικη factory reset ακομα. Θα δω πως θα παει κ η επομενη ενημερωση. Τη μερα τη βγαζω και παλι απλα αντι να φορτισω στο 85%, φορτιζω στο 100. Ισως φταιει το update ισως φταιει οτι κλεινει 2ετια η συσκευη. Απλα πριν το update δεν ειχα παρατηρησει καποια σημαντικη πτωση.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω δει πτώση της μπαταρίας με το τελευταίο update. Χωρίς factory reset. Σκεφτόμουν και αλλαγή μπαταρίας καθώς πλησιάζουν τα δύο χρόνια. Αλλά από ότι φαίνεται έχει να κάνει με το update. Ελπίζω να το διορθώσουν στο επόμενο . Στην αλλαγή μπαταρίας στη smartec, κάνουν factory reset? 

Επίσης οι φωτογραφίες με χαμηλό φωτισμό (πχ μέσα στο σπίτι) μου βγαίνουν κάπως σκοτεινές. Δεν ξέρω αν το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος.

Edited by reptile
Link to comment
Share on other sites

Ναι με αλλαγη κανουν factory reset.

Ειμαι σιγουρος οτι ειναι θεμα του update. Ουτε εγω εχω κανει reset. Πιστευω θα στρωσει με το  επομενο update.

 

Και εγω καποια στιγμη σκεφτομαι για μπαταρια. 2 χρονια το εχω και δεν βλεπω να το αλλαζω αμεσα. Ειμαι  και  fan της edge οθονης και πλεον μονο το πανακριβο Ultra εχει edge.

Εχει ζωη ακομα. Αλλο ενα update λογισμικου, συν ενημερωσεις ασφαλειας για 1 χρονο ακομα.

 

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικη συσκευή παραμένει.

Σουπερ οθονη, καμερες και κατασκευή/design.

Και εχει και sd slot.

Δεν κερδιζει συνολικά κατι ιδιαίτερο οποιος αναβαθμισει σε s22+.

Link to comment
Share on other sites

Μονο κινητρο ισως ηταν το 5g αλλα εδω (Χιο) το 4g+ σπανια πιανει πανω απο 20 mbps. Ας πιασουμε αξιοπρεπες 4G και δεν χρειαζεται παραπανω.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που πιάνω 300Mbps download με το 4g , δεν νομίζω ότι χρειαζομαι παραπάνω. Εκτός και αν έχεις unlimited data και κατεβάζεις τεράστια αρχεία . 

Την μπαταρία να φτιάξουν 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...