Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοειται!

Κατα καιρους εχω μια φαγουρα αλλα ριχνω πουδρα 🤣

Σφαιρα ειναι, μπαταρια μια χαρα, καμερα μια χαρα, ενημερωσεις.... Δεν υπαρχει λογος εκτος κ αν χαλασει η αν βγει κατι εξαιρετικα διαφορετικο...

 

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανε κανενας το update που βγηκε για eur ? τωρα που εφτιαξε η μπαταρια , μεχρι και 120 hz εβαλα , φοβαμαι μη μας τα χαλασει παλι

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει. Μια χαρα παει η μπαταρια... Ειναι καθαρα ενημερωση ασφαλειας οποτε δεν εχει καποια προσθηκη που θα μπορουσε να επηρεασει.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

οκ,ευχαριστω . την κανω και οτι γινει

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη της winbank σε πληρη αδρανεια ρουφαει την μπαταρια... Καινουργιο. Το χε ξανακανει αλλα οχι ενω σε πληρη αδρανεια. Wipe cache κ βλεπουμε...

 

Edit: Δειχνει να εφτιαξεε σημερινο update

Screenshot_20220613-211947_Device care.jpg

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Παντως θελει υπομονη αν δειτε πτωση της μπαταριας. Συνηθως δεν φταιουν τα updates απο Samsung αλλα μεμονωμενες εφαρμογες. Τωρα τελευταια ηταν και το Viber σε περιεργη φαση. Εδω και μερες εχουν.στρωσει με update εφαρμογης κ ειμαι κοντα στους χρονους που επιανα παλια ...

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, GMF80 said:

Παντως θελει υπομονη αν δειτε πτωση της μπαταριας. Συνηθως δεν φταιουν τα updates απο Samsung αλλα μεμονωμενες εφαρμογες. Τωρα τελευταια ηταν και το Viber σε περιεργη φαση. Εδω και μερες εχουν.στρωσει με update εφαρμογης κ ειμαι κοντα στους χρονους που επιανα παλια ...

βασικα η μπαταρια εφτιαξε τοσο πολυ που εχω παλι μονιμα 120hz , με φορτιση παντα μεχρι το 85% και ειμαι ανετος μεχρι αργα το βραδυ

κατα τ αλλα προβληματικο το s20 με σαπια cpu , ασε που μετα το πρωτο χρονο τα χαλαει επιτηδες η σαμσουγκ για να παρεις αλλο. εχει καταντησει το ιντερνετ , μονο μα...κιες να διαβαζεις , τιποτα αλλο τελικα.

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει κατι τετοια τα γραφουν οσοι ψαχνουν δικαιοολογιες να αλλαζουν συσκευη καθε λιγο η απλα δεν ξερουν να τις χρησιμοποιουν.  Εχω δει ατομο με full φωτεινοτητα, τα παντα ανοιχτα, AOD, 100 συγχρονισμους να λεει για μπαταρια. 5 λεπτα ασχοληθηκα και επαθε πλακα. Ουτε στις ρυθμισεις δεν ειχε μπει ποτε.

Και αμα διαβασεις κριτικες σκρουτζ εκει να δεις μαργαριταρια!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ειχα καποιες σκεψεις τελευταια να παω στο S22 Ultra. Καποια στιγμη ισως παω αλλα οχι αμεσα. Επεσε στα χερια μου αημερα και το σκαλισα λιγο. Δεν ενιωσα μεγαλη διαφορα απο το S20+... Δεν αμφισβητω την ανωτεροτητα του σαν συσκευη αλλα στη δικη μου χρηση δεν θα μου προσφερε κατι εξαιρετικα διαφορετικο απο το σαπακι οπως το χαρακτηριζαν οταν πρωτοβγηκε το S20+. Μια  χαρα ειναι το σαπακι ακομα...🤣

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Ετσι το αποκαλουσαν πολλοι οταν πρωτοβγηκε. Απο τοτε θα εχουν αλλαξει 7-8 κινητα βεβαια...🤣

Μπες και στο θεμα του S21 Fe που μια χαρα συσκευη ειναι να γελασεις. Απο σαπιο exynos πηγαμε  σε σαπιο Snapdragon.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλη κουβεντα μην πεις... Το χτυπησα το S22 U...🤣

Βεβαια στο τοπικ εννοειται θα παραμεινω με την εμπειρια των 26 μηνων με  τη συσκευη....

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
15 ώρες πριν, konakis said:

Ποιόν  launcher έχει; Κάποια γνώμη ιδέα... Nova launcher? 🤔

https://youtu.be/y46IzaKKBbk

Lawnchair 2  αλλα εχει βαλει και εχτρα στην οθονη .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μόλις ήρθε security patch Αυγούστου και ενημέρωση εφαρμογών... 240mb...Screenshot_20220809-125841_Software update.jpg

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου εχει λειψει το S20+. Σουπερ το S22 U αλλα περα του ζουμ στην καμερα κ λιγο τις νυχτερινες ληψεις ελαχιστα εχει να ζηλεψει το S20+...

Link to comment
Share on other sites

Ήταν να ακολουθήσω τον ίδιο δρόμο με σένα... Αλλά τελικά μάλλον θα περιμένω το s23...

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Vlasismiriagos said:

Ήταν να ακολουθήσω τον ίδιο δρόμο με σένα... Αλλά τελικά μάλλον θα περιμένω το s23...

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θεωρω οτι θα μπορουσα να κρατησω το S20+ αλλα 2 χρονια ανετα. Απλα σκεφτηκα να το δωσω τωρα που εχει καποια αξια ωστε να καλυψω τη διαφορα τιμης με το κορυφαιο μοντελο. Τελικα με 550 πηρα το S22 U. Εννοειται οτι ειναι κινηταρα οτι και κουλο να λενε στο φορουμ του 🤣... Απλα δεν ειναι κ τοσο τεραστια η διαφορα ωστε να αξιζει η μεταβαση... Στοχος πλεον ειναι να μην παρασυρθω και να το κρατησω οσο παει.

Την τεραστια διαφορα τη βλεπω στη μπαταρια που εγω με τη χρηση μου χαλαω 30% τη μερα. Το χειμωνα που παω τρεξιματα ακουγοντας podcasts αντε να θελω 40-45%.  

Η νυχτερινη καμερα σουπερ αλλα και πακι υπαρχει "θορυβος" σε ουρανο...

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω οτι θα μπορουσα να κρατησω το S20+ αλλα 2 χρονια ανετα. Απλα σκεφτηκα να το δωσω τωρα που εχει καποια αξια ωστε να καλυψω τη διαφορα τιμης με το κορυφαιο μοντελο. Τελικα με 550 πηρα το S22 U. Εννοειται οτι ειναι κινηταρα οτι και κουλο να λενε στο φορουμ του ... Απλα δεν ειναι κ τοσο τεραστια η διαφορα ωστε να αξιζει η μεταβαση... Στοχος πλεον ειναι να μην παρασυρθω και να το κρατησω οσο παει.
Την τεραστια διαφορα τη βλεπω στη μπαταρια που εγω με τη χρηση μου χαλαω 30% τη μερα. Το χειμωνα που παω τρεξιματα ακουγοντας podcasts αντε να θελω 40-45%.  
Η νυχτερινη καμερα σουπερ αλλα και πακι υπαρχει "θορυβος" σε ουρανο...
Στο δικό μου έχει ραγίσει η οθόνη μετά από πτώση εδώ και κάνα 8μηνο. Με ένα tempered glass όμως που το έχω βάλει δεν φαίνεται τίποτα και την κρατάει και σταθερή όσο γίνεται. Οπότε από μεταπωλητικη αξία το χάσαμε το κορμί. Γι αυτό και πλέον θα το ξεζουμισω και μετά θα πάρω άλλο. Έχω σχεδόν 10 χρόνια που πάντα πουλάω το προηγούμενο και πάω στο επόμενο.

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ιδιο κανω. Αλλα μετα την τελευταια εμπειρια στη μεταπωληση που δεν πηγε τοσο καλα (μου βγαλε την ψυχη να τα παραλαβει απο την κουριερ ο αγοραστης, και μετα προεκυψε θεμα με το iban και ακομα να παραλαβω τα χρηματα) δεν νομιζω να το ξανακανω.

Επισης βλεπω οτι δεν μου χρειαζεται το κορυφαιο μοντελο καθως αυτα που κανω τα κανεις ανετα και σε ενα καλο midrange... Οποτε το σχεδιο ειναι να το κρατησω οσο παει και μετα να αλλαξουμε κατηγορια....

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Τώρα καταλαβαίνεις γιατί κάθε χρόνο δίνω ένα κατοσταρικάκι και μένω με την σειρά Fe , ειδικά το φετινό s21 Fe τα σπάει.... ούτε πενάκι ούτε τηλεφακό δουλεύω διότι απλά το μάτι έχει συνηθίσει απ'την ποιότητα των FF μηχανών μου και το κινητό όσον αφορά τις κάμερες το έχω για τα απαραίτητα και για κάνα βίντεο όπου είναι πραγματικά πολύ δυνατά τα Samsung μαζί με τα iphone 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα με ενδιαφερουν λιγο οι νυχτερινες καθως βγαζω τις εκδηλωσεις που κανουμε στο μουσειο που δουλευω και γραφει ωραια το βραδυ με το φωτισμο...

 

20220804_212632.jpg

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...