Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα, μια χαρα θα πορευτουμε μαζι με το S20+ τα επομενα χρονια, καλα να ειμαστε.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα, μια χαρα θα πορευτουμε μαζι με το S20+ τα επομενα χρονια, καλα να ειμαστε.

 

Σωστότατος!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μια χαρα θα πορευτουμε μαζι με το S20+ τα επομενα χρονια, καλα να ειμαστε.
+1000

 

Το ρεκορ μου με συσκευη ειναι 14 μηνες... Ελπιζω με το S20 + να το ανεβασω κατα πολυ....

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μιας και δεν μπορούμε να έχουμε google news αλλά Upday my news και Upday top news όταν κάνουμε δεξιά τον launcher, έχει κάποιος βρει πως μπορούμε να έχουμε τίτλους στα ελληνικά όταν το τηλέφωνο είναι σε Αγγλική γλώσσα ?

Όταν μπαίνω μέσα στην εφαρμογή το έχω σετάρει να βγάζει Ελλάδα και είναι σούπερ.

Στην αρχική οθόνη όμως πριν μπω στην εφαρμογή βγάζει Αγγλία και μου βγάζει ελληνικούς τίτλους μόνο όταν γυρνάω το τηλέφωνο στα Ελληνικά..

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή διαχείριση πλέον το κινητό. Μετά τα τελευταία update έχει εκτοξευτεί σε όλους τους τομείς. Τελικά, στο τέλος ξυρίζουν το γαμπρό. Όλη μέρα εκτός σχεδόν με 4g 70%, τοποθεσίες on, 96hz, watch active 2 όλη μέρα και galaxy buds+ κατά διαστήματα. Aod off. ac229cb85d5125bf56536e43e96b0fd8.jpg4f0a134feea85651ac5216e0669fd329.jpg

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει ωραια amoled friendly wallpapers βρηκα πολυ καλη εφαρμογη. Amoled.in Εχω δοκιμασει πολλες, θεωρω οτι ειναι η καλυτερη....

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν την βρίσκω φίλε ποια είναι ακριβώς.
https://play.google.com/store/apps/details?id=in.amoled.darkawallpapers

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος αποσυνδέσεις στο αυτοκίνητο με το android auto? Ενδεχομένως να φταίει το καλώδιο (το οποίο όμως 2 χρόνια σε άλλη συσκευή δεν είχε θέματα) απλώς ρωτάω μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση που παραλείπω

 

Εγώ έχω φίλε. Χρησιμοποιώ καλώδια από Baseus 3A. Έχω δοκιμάσει με 3 διαφορετικά καλώδια αλλά ίδιο μοντέλο από αυτή την εταιρία.

Επίσης με γνήσιο καλώδιο Huawei 5A το οποίο δυστυχώς δεν μπορεί να φορτίσει το κινητό μας λόγω των προτύπων της Huawei.

 

Με τη Baseus μίλησα και μου είπαν ότι δεν ενδείκνυται για σύνδεση Android Auto το καλώδιό της.

Και κάπως έτσι άρχισα να ψάχνω καλώδιο ειδικά για ΑΑ. Γούγλαρε και θα βρεις. Κυρίως από Amazon.

 

Δεν έχω πάρει ακόμη για να σου πω τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω φίλε. Χρησιμοποιώ καλώδια από Baseus 3A. Έχω δοκιμάσει με 3 διαφορετικά καλώδια αλλά ίδιο μοντέλο από αυτή την εταιρία.

Επίσης με γνήσιο καλώδιο Huawei 5A το οποίο δυστυχώς δεν μπορεί να φορτίσει το κινητό μας λόγω των προτύπων της Huawei.

 

Με τη Baseus μίλησα και μου είπαν ότι δεν ενδείκνυται για σύνδεση Android Auto το καλώδιό της.

Και κάπως έτσι άρχισα να ψάχνω καλώδιο ειδικά για ΑΑ. Γούγλαρε και θα βρεις. Κυρίως από Amazon.

 

Δεν έχω πάρει ακόμη για να σου πω τι γίνεται.

κι εγώ αντιμετώπισα το ιδιο θέμα με καλώδιο που δεν είχα κανένα πρόβλημα με το mate 20 pro και παρατήρησα πως συνέβαινε όταν κούναγα το τηλέφωνο.. ήταν σα να έχανε επαφή.

Θα δοκιμάσω αύριο με άλλο καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Για το Android auto, δοκιμάστε την τελευταία έκδοση Αυγούστου,είχα το ίδιο θέμα με καλώδιο baseus σε s8 και τώρα δεν το έχω ούτε σε αυτό ούτε στο s20plus. Νομίζω έφταιγε το app όχι το καλώδιο
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του κινητού είναι σε πολύ καλά επίπεδα. Το είχα μια εβδομάδα και το έδωσα στη γυναίκα μου τώρα, έμεινα με ultra εγώ. Αυτό που βλέπω τις τελευταίες μέρες που μένουμε σε ένα δωμάτιο με πολύ κακό σήμα, τόσο δίκτυο όσο και WiFi καθώς είναι στην ακρη ξενοδοχείου σχεδόν υπόγειο είναι ότι όλο το βράδυ δεν πέφτει πάνω από 5% παρόλο ότι είναι όλα ανοιχτά και το σήμα χάλια.μόνο και μόνο για αυτό, συν ότι τη βγάζει 2 μέρες με airbnb και social και mail να βαρανε όλη μέρα συν ομιλία, βλέπω ότι έχουμε μια αυτονομία παρόμοια του s10 plus που επίσης ήταν κορυφή.

Θα κάνω ένα reset και στο ultra γιατί το έχω από την 1η μέρα με όλα τα updates ota να δω μπας και δω βελτίωση και εκεί.

Επίσης η οθονη παίζει στα 60. Στα 120 νομίζω τρώει πολύ παραπάνω, τουλάχιστον ένα 30%

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του κινητού είναι σε πολύ καλά επίπεδα. Το είχα μια εβδομάδα και το έδωσα στη γυναίκα μου τώρα, έμεινα με ultra εγώ. Αυτό που βλέπω τις τελευταίες μέρες που μένουμε σε ένα δωμάτιο με πολύ κακό σήμα, τόσο δίκτυο όσο και WiFi καθώς είναι στην ακρη ξενοδοχείου σχεδόν υπόγειο είναι ότι όλο το βράδυ δεν πέφτει πάνω από 5% παρόλο ότι είναι όλα ανοιχτά και το σήμα χάλια.μόνο και μόνο για αυτό, συν ότι τη βγάζει 2 μέρες με airbnb και social και mail να βαρανε όλη μέρα συν ομιλία, βλέπω ότι έχουμε μια αυτονομία παρόμοια του s10 plus που επίσης ήταν κορυφή.

 

Θα κάνω ένα reset και στο ultra γιατί το έχω από την 1η μέρα με όλα τα updates ota να δω μπας και δω βελτίωση και εκεί.

 

Επίσης η οθονη παίζει στα 60. Στα 120 νομίζω τρώει πολύ παραπάνω, τουλάχιστον ένα 30%

Με το κολπο μεσω του bixby routines εχεις 120hz και ανετη μπαταρια......

 

Και πρακτικα δεν βλεπεις πουθενα μειωση αποδοσης απο τον *σαπιο exynos* (ισως εκτος απο gaming -που δεν παιζω)

 

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Με το κολπο μεσω του bixby routines εχεις 120hz και ανετη μπαταρια......

 

Και πρακτικα δεν βλεπεις πουθενα μειωση αποδοσης απο τον *σαπιο exynos* (ισως εκτος απο gaming -που δεν παιζω)

 

 

Καλή φάση αν και δεν με ενδιαφέρουν τα 120. Σίγουρα είναι πιο smooth αλλά χεστηκα αν θα σκρολαρει πιο smooth το μενού και η λίστα κλήσεων. Ένα ρεσετ θέλω να κάνω στο ultra γιατί έχουν πέσει πολλά updates από 1η μέρα κυκλοφορίας και πιστεύω ότι θα δω βελτίωση όπως βλέπω τώρα στο plus ότι πάει άριστα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω φίλε. Χρησιμοποιώ καλώδια από Baseus 3A. Έχω δοκιμάσει με 3 διαφορετικά καλώδια αλλά ίδιο μοντέλο από αυτή την εταιρία.

Επίσης με γνήσιο καλώδιο Huawei 5A το οποίο δυστυχώς δεν μπορεί να φορτίσει το κινητό μας λόγω των προτύπων της Huawei.

 

Με τη Baseus μίλησα και μου είπαν ότι δεν ενδείκνυται για σύνδεση Android Auto το καλώδιό της.

Και κάπως έτσι άρχισα να ψάχνω καλώδιο ειδικά για ΑΑ. Γούγλαρε και θα βρεις. Κυρίως από Amazon.

 

Δεν έχω πάρει ακόμη για να σου πω τι γίνεται.

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάποιο θέμα με το μαμά καλώδιο..

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

Καλή φάση αν και δεν με ενδιαφέρουν τα 120. Σίγουρα είναι πιο smooth αλλά χεστηκα αν θα σκρολαρει πιο smooth το μενού και η λίστα κλήσεων. Ένα ρεσετ θέλω να κάνω στο ultra γιατί έχουν πέσει πολλά updates από 1η μέρα κυκλοφορίας και πιστεύω ότι θα δω βελτίωση όπως βλέπω τώρα στο plus ότι πάει άριστα
Ολα ρολαρουν πιο smooth social browser .....τα Παντα.....

 

Απλα αν πας στα 120hz μετα απο καμια βδομαδα δεν εχεκ γυρισμο

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

στο Huawei p20 Που ειχα οταν ειχα εναν αριθμο κλησης που δεν τον ειχα στις επαφες παταγα επανω του και μου εδινε την δυνατοτητα η να στειλω μηνυμα σε αυτον τον αριθμο η να τον αποθηκευσω.Στο σαμσουνγκ αυτο ακομα δεν εχω βρει τον τροπο να κανω το ιδιο.εχει κανεις καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Με το κολπο μεσω του bixby routines εχεις 120hz και ανετη μπαταρια......

 

Και πρακτικα δεν βλεπεις πουθενα μειωση αποδοσης απο τον *σαπιο exynos* (ισως εκτος απο gaming -που δεν παιζω)

 

Τι χάνουμε αν βάλουμε μέτρια εξοικονόμηση μπαταρίας σε σχέση με το βελτιστοποιημενη?

Καλή η μαγκιά με το bixby routine!

 

Τώρα το είδα. Συμφερει άραγε?

 

b32be1cf67f07e1e789485acddb72c70.jpg

Edited by pank
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κάποιο θέμα με το μαμά καλώδιο..

 

Δηλαδή έχεις αμάξι με θύρα type-C; Αν επιτρέπεται ποιο;

 

Και βγάζεις κάθε φορά το καλώδιο από το φορτιστή για να το βάλεις στο αμάξι ή αγόρασες ίδιο γνήσιο;

Link to comment
Share on other sites

Τι χάνουμε αν βάλουμε μέτρια εξοικονόμηση μπαταρίας σε σχέση με το βελτιστοποιημενη?

Καλή η μαγκιά με το bixby routine!

 

Τώρα το είδα. Συμφερει άραγε?

 

b32be1cf67f07e1e789485acddb72c70.jpg

 

Την ίδια απορία έχω και εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια απορία έχω και εγώ...
Με την εξοικονομηση δεν εχω παρατηρησει κατι σε απωλεια ισχύος στο κινητο σε ολες τις διεργασιες εκτος των παιχνιδιων που δεν παιζω ....

Και κερδιζω μπαταρια για να κανω ανετα την χρηση των 120hz

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Με την εξοικονόμηση πάντως κάποια στιγμή το Android auto στο αμάξι έχασε το σήμαgps. Το γύρισα στο βέλτιστο και όλα καλά
Link to comment
Share on other sites

Ολα ρολαρουν πιο smooth social browser .....τα Παντα.....

 

Απλα αν πας στα 120hz μετα απο καμια βδομαδα δεν εχεκ γυρισμο

Στις ταινίες, οι γρήγορες εναλλαγές σκηνών, επηρεάζονται από τα 120hz vs 60hz;

Link to comment
Share on other sites

στο Huawei p20 Που ειχα οταν ειχα εναν αριθμο κλησης που δεν τον ειχα στις επαφες παταγα επανω του και μου εδινε την δυνατοτητα η να στειλω μηνυμα σε αυτον τον αριθμο η να τον αποθηκευσω.Στο σαμσουνγκ αυτο ακομα δεν εχω βρει τον τροπο να κανω το ιδιο.εχει κανεις καμια ιδεα?

 

Απλά κάνεις κλικ πανω στον αριθμο και σου εμφανίζονται από κάτω οι επιλογές να πάρεις τηλέφωνο, να στείλεις μήνυμα ή βιντεολκήσης και στο τελευταίο (i) δεξιά που έχει σου δίνει τις επιλογές αποθηκεύσεις είτε σε υπάρχων επαφή είτε δημιουργία καινούριας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...