Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαξιφισμοι παντα υπαρχουν δεν φταις εσυ.

 

Η μπαταρια ειναι παντα θεμα προσωπικης χρησης και ρυθμισεων...

Ισχύει ότι μετά από περίπου μια βδομάδα χρήσης μπορεί να δω βελτίωση; και κάτι ακόμα, επειδή το χρησιμοποιώ με 2 σιμ να περιμένω ότι αυτό θα έχει επίπτωση μεγάλη στη μπαταρία η δεν είναι τέτοια που μπορεί να μειώσει ιδιαίτερα τη διάρκειά της;

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η μπαταρια εννοειται οτι βελτιωνεται με τον καιρο. Ειδικα μετα απο μερικες φορτισεις και οταν μαθει τα μοτιβα χρησης του καθε χρηστη.

Οι 2 sim παιζουν ρολο σιγουρα στη μειωση της αυτονομιας.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι και εσύ από τα κοράκια που μπαίνουν και κράζουν στα φόρουμ για να χάσουν οι συσκευές από τιμή μεταπώλησης μήπως και το πάρεις κανα ευρουλακι λιγότερο? Η εισαι από τους άλλους που σπρώχνουν τον κόσμο προς κάποιες συσκευές που δεν μπορούν να δουν ούτε YouTube χωρίς μοντες? Άσε ρε φίλε, λες και έχουμε ανάγκη να δικαιολογησουμε την αγορά μας...Έχουμε σκάσει χιλιάρικα τόσα χρόνια, από την τσεπουλα μας και να δικαιολογησουμε ποιον? Αυτόν που του τα σκάω? Ναι η μπαταρία του δεν είναι η τοπ, αλλά βγάζει την μέρα ΑΝΕΤΟΤΑΤΑ στα 120hz. Άρα εσύ μην παραπληροφορεις, αν και έχω την εντύπωση τσάμπα μιλάω, καθότι σε κόβω τρολ.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

 

Τώρα αλήθεια??

Λες να γράφει κάποιος για να χάσει η συσκευή την μεταπώληση??

Η μπήκε στο myphone για να προμοταρει άλλη συσκευή???

Τα θέλετε και τα γράφετε αυτά??

 

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και η συσκευή με τον Snap υπερτερεί σε σήμα/μπαταρία. Τα έχουμε πει αυτά στο παρελθόν.

 

Για πείτε μου τώρα οι Samsungσκληροπυρινικοι του thread lol όταν την επόμενη εβδομάδα θα βγάλει νέο note 20 (ναυαρχίδα όπως λένε μερικοί) και θα φοράει τον ίδιο σάπιο 990 στην Ευρώπη ενώ την Αμερικάνικη έκδοση θα βάλει τον Snap 865 + και θα τα κοστολογεί τα ίδια, πως θα αισθάνεστε.

 

Η διαφορά μεταξύ του 990 και του 865 ήταν εμφανής, τώρα που θα ανοίξει ακόμα η ψαλίδα (λένε για 10% καλύτερη μπαταρία και επιδόσεις ο αναβαθμισμένος Snap) να δω τι λέτε.

 

Οι απαντήσεις να έχουν επιχειρήματα για να μπορεί να γίνει σωστή συζήτηση.

 

Για όσους δεν ξέρουν, έχω S20+ Snap στην κατοχή μου και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οτι και να γραφτει τα sammy κινητα εχουν το πιο πλουσιο πακετο.

Το λειτουργικο εχει πολλες εξτρα λειτουργιες οι οποιες δουλευουν απροσκοπα και δεν τις βρισκεις σε αλλες συσκευες του εμποριου.Η θεωρια του καθαρου android ψοφησε εδω και καιρο απο τοτε βασικα που η sammy βελτιωσε το One-Ui. Πλεον παρεχει μεγαλυτερη χρηστικοτητα , περισσοτερες επιλογες στα μενου του λειτουργικου απο καμερα και παρα πολλα αλλα .

Γιαυτο φορουμιτες μη τρωγεστε μεταξυ σας.Ειναι λογικο καποιοι που επιλεγετε αλλες εταιριες να γυρνατε παλι εδω γιατι ΕΔΩ θελετε να βρειτε το πληρεστερο πακετο Αγορας.

Α και δεκτα τα τρολ ειμαι παντα υπερ να υπαρχει διαξιφισμος και κους- κους:p

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και η συσκευή με τον Snap υπερτερεί σε σήμα/μπαταρία. Τα έχουμε πει αυτά στο παρελθόν.

 

Για πείτε μου τώρα οι Samsungσκληροπυρινικοι του thread lol όταν την επόμενη εβδομάδα θα βγάλει νέο note 20 (ναυαρχίδα όπως λένε μερικοί) και θα φοράει τον ίδιο σάπιο 990 στην Ευρώπη ενώ την Αμερικάνικη έκδοση θα βάλει τον Snap 865 + και θα τα κοστολογεί τα ίδια, πως θα αισθάνεστε.

 

Η διαφορά μεταξύ του 990 και του 865 ήταν εμφανής, τώρα που θα ανοίξει ακόμα η ψαλίδα (λένε για 10% καλύτερη μπαταρία και επιδόσεις ο αναβαθμισμένος Snap) να δω τι λέτε.

 

Οι απαντήσεις να έχουν επιχειρήματα για να μπορεί να γίνει σωστή συζήτηση.

 

Για όσους δεν ξέρουν, έχω S20+ Snap στην κατοχή μου και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

 

Και εγώ το ίδιο έχω και είμαι μια χαρά.

 

Από όσο διάβαζα και στα Κορεάτικα νέα, έχουν πέσει κεφάλαια στην εξέλιξη το 990, και θα ήταν πολύ δύσκολο για την Samsung να παγώσει την επένδυση αυτή. Μάλιστα οι κύριοι μέτοχοι εξέφρασαν την δυσαρέσκεια τους για την χρήση του SNAP στη Κορεάτικη αγορά, αλλά γνωρίζοντάς την αγορά πολύ καλά καθώς και την δύναμη πού δίνει η νομοθεσία στον Κορεατη καταναλωτή, ήξεραν ότι θα είχαν πολύ μεγάλο πρόβλημα αν οι κρητικές δεν ήταν καλές και αν οι καταναλωτές έτρεχαν στους αντίστοιχους συνηγόρους κτλ, ..ετσι σε όλες τις αγορές που θα ήταν "πιθανό" να γίνει "ζημιά" προτίμησαν την σίγουρη λύση.

 

Όσο αναφορά το ΝΟΤΕ 20 Ultra αν τα πράγματα είναι όπως λένε, θα αξίζει να το πάρεις πάλι σε SNAP..καθώς από οσo φαίνεται θα διορθώνει αρκετές ατέλειες του S20 Ultra.

Edited by philip_1

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

Φαση εχει η αντιπαραθεση.

Εγω παντως που και με κινητο των 150 θα εκανα τη δουλεια μου μια χαρα ειμαι με το S20+ απο τον Εχινο!

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά εδώ είναι ότι υπάρχει snap για να συγκρίνεις σε σχέση με τον exynos. (Φυσικά και ο snap είναι ανώτερος την δεδομένη χρονική στιγμή ,φυσικά πρέπει να διαμαρτυρηθουμε σαν καταναλωτές για αυτή την πολιτική, αλλά αυτό δεν κάνει αυτόματα τον exynos σάπιο τσιπάκι - τα έχω γράψει πολλές φορες στο παρελθόν άλλωστε -). Με τους αντίστοιχους Kirin δεν βλέπω να ανοίγει ρουθούνι χρόνια τώρα. Όσο για την ημέρα μου, ναι την βγάζω ΆΝΕΤΑ με s20+ και 120 hz. Και ναι έχουν δει πολλά τα ματάκια μας σε προμοταρισμα η θάψιμο συσκευών, δεν είμαστε κωθωνια. Παμε παρακάτω(?) γιατί νομίζω ότι το κράζουν μόνο οι μη κάτοχοι.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου, αλλά δεν μπορείς να πληρώνεις τα ίδια και να παίρνεις "κατώτερο" προϊόν.

 

Άσε τους Κιριν... Αυτοί παίζουν μπάλα πλέον μόνοι τους μιας και οι συσκευές θα έχουν πωλήσεις μόνο στη Κίνα - δυστυχώς για εμάς στους καταναλωτές η Samsung παίζει μόνη της πλέον... Ναι οκ, θα μου πείτε και για την OnePlus, προσπαθεί είναι η αλήθεια, αλλά όπως είπαν και παραπάνω το πακέτο που σου δίνει τα τελευταία χρόνια η Sammy δεν θα το βρεις αλλού - εκτός εάν τα σκάσεις πολύ και πας σε μήλο.

 

Σκέφτηκα πολλές φορές να δοκιμάσω πάλι ενα OnePlus αλλά το οικοσύστημα με tablet, ρολόι και buds του Κορεάτη είναι δύσκολο να το αποχωριστώ.

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι κράζετε την samsung και τον exynos μπορείτε να πάτε να αγοράσετε το mi 10, έχει τον περιβόητο snapdragon.. και αφήστε μας εδώ να κλαίμε τα λεφτουδακια μας..

Εμένα με κέρδισε το one ui... δύσκολα θα αλλάξω εταιρεία..

Σε μια συσκευή δεν μετράει μόνο ο επεξεργαστής..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Όσοι κράζετε την samsung και τον exynos μπορείτε να πάτε να αγοράσετε το mi 10, έχει τον περιβόητο snapdragon.. και αφήστε μας εδώ να κλαίμε τα λεφτουδακια μας..

Εμένα με κέρδισε το one ui... δύσκολα θα αλλάξω εταιρεία..

Σε μια συσκευή δεν μετράει μόνο ο επεξεργαστής..

 

Ετσι ειναι. Οθονη και one ui κανουν τη διαφορα. Τωρα σε τοσο ισχυρους επεξεργαστες μια μικρη διαφορα δεν παιζει κανενα ρολο στην εμπειρια χρησης. Με αυτη την λογικη τα midrange με την μιση επεξεργαστικη ισχυ θα ηταν για τα σκουπιδια που καθε αλλο ειναι. Μια χαρα γινεται η δουλεια και με αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι κράζετε την samsung και τον exynos μπορείτε να πάτε να αγοράσετε το mi 10, έχει τον περιβόητο snapdragon.. και αφήστε μας εδώ να κλαίμε τα λεφτουδακια μας..

Εμένα με κέρδισε το one ui... δύσκολα θα αλλάξω εταιρεία..

Σε μια συσκευή δεν μετράει μόνο ο επεξεργαστής..

Εάν αναφέρεσαι σε μένα, ξαναδιάβασε τι έχω γράψει μιας και δεν εκραξα καμία Samsung, έγραψα τους προβληματισμούς μου σαν καταναλωτης που δεν θέλω να τρώω χόρτο και να με εκμεταλλεύονται. Άλλωστε για αυτό το λόγο έγραψα τη συσκευή που έχω.
Ετσι ειναι. Οθονη και one ui κανουν τη διαφορα. Τωρα σε τοσο ισχυρους επεξεργαστες μια μικρη διαφορα δεν παιζει κανενα ρολο στην εμπειρια χρησης. Με αυτη την λογικη τα midrange με την μιση επεξεργαστικη ισχυ θα ηταν για τα σκουπιδια που καθε αλλο ειναι. Μια χαρα γινεται η δουλεια και με αυτα.
Μην απαξιώνεις τη διαφορά των 2 μοντέλων. Δεν είναι μόνο ο επεξεργαστής στην προκειμένη περίπτωση, αλλά και το ποσο utilisation παίζει στο OS. Παίζει ρόλο μεγάλο η εμπειρία χρήσης στα 2 μοντέλα, οταν ο 990 ανεβάζει θερμοκρασίες σαν τρελός και η Sammy τραβάει throttling για να μη πάρει φωτιά στα χέρια σου. Ξαναλέω πλήρωσες περισσότερα από μένα που πήρα Snap (με τα ρίσκα εγγύησης που όλοι ξέρουμε) αλλά δεν πήρες το ίδιο τηλέφωνο.

 

Μου αρέσει που κανένας δεν σχολίασε τον επεξεργαστή του νέου Note 20 στην Ευρώπη σε σχέση με την έκδοση που θα πωλείται στην Β. Αμερική... Εδώ τι θα πούμε? Άντε να αγοράσεις mi 10?

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εάν αναφέρεσαι σε μένα, ξαναδιάβασε τι έχω γράψει μιας και δεν εκραξα καμία Samsung, έγραψα τους προβληματισμούς μου σαν καταναλωτης που δεν θέλω να τρώω χόρτο και να με εκμεταλλεύονται. Άλλωστε για αυτό το λόγο έγραψα τη συσκευή που έχω.Μην απαξιώνεις τη διαφορά των 2 μοντέλων. Δεν είναι μόνο ο επεξεργαστής στην προκειμένη περίπτωση, αλλά και το ποσο utilisation παίζει στο OS. Παίζει ρόλο μεγάλο η εμπειρία χρήσης στα 2 μοντέλα, οταν ο 990 ανεβάζει θερμοκρασίες σαν τρελός και η Sammy τραβάει throttling για να μη πάρει φωτιά στα χέρια σου. Ξαναλέω πλήρωσες περισσότερα από μένα που πήρα Snap (με τα ρίσκα εγγύησης που όλοι ξέρουμε) αλλά δεν πήρες το ίδιο τηλέφωνο.

 

Μου αρέσει που κανένας δεν σχολίασε τον επεξεργαστή του νέου Note 20 στην Ευρώπη σε σχέση με την έκδοση που θα πωλείται στην Β. Αμερική... Εδώ τι θα πούμε? Άντε να αγοράσεις mi 10?

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

 

Δεν το λέω προσωπικά για εσένα, γενικά μιλάω, όποιος έχει αμφιβολίες για τον exynos (και εγώ είχα με αυτά που διάβαζα) μπορεί να πάει σε κάποια άλλη συσκευή, αν πάλι έκανε λάθος και το αγόρασε και το έχει μετανιώσει τότε το πουλάει.. χάνει κάποια χρήματα αλλά δεν αποκτά ψυχολογικά με τον exynos και την μπαταρία που είναι χάλια..

Αν δεις 3-4 σελίδες ποιο Πρίν, γράφω οτι περίμενα να βγει το note 20, αλλά εφόσον θα έχει τον 990 δεν είχε κάποιο νόημα να περιμένω..

Έτσι και αλλιώς το πενάκι θα μου ήταν αχρείαστο..

Υγ την έβαλα την συσκευή 120hz.. άλλη εμπειρία.. και ας το φορτίζω ένα 15λεπτο ποιο πολύ την ημέρα, δεν βαριέσαι..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Να το ξαναπούμε για αυτούς που δεν το κατάλαβαν.

Η συσκευή με 120 hz και βαριά χρήση καλοκαίρι φωτεινότητα ψηλά κλπ βγάζει άνετα μια μέρα χρήσης.

Σήμερα που το δούλεψα λίγο πχ είμαι στο 71% από το πρωί.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το πήρα και εγώ, περιμένω να έρθει μες την εβδομάδα. Σκέφτομαι να το κρατήσω στη θέση του p30 pro.. Τι λέτε σε κάμερα θα αξίζει ?

Δεν έχω ασχοληθεί αλλά σε ζουμ σίγουρα καλύτερο είναι το p30 pro, όμως αυτό είναι κάτι που σπάνια δουλεύω. Από την άλλη εδώ έχεις κάρτα μνήμης που για μένα είναι σημαντικό και γενικα το πλήρες μενού της samsung που με βολεύει πολύ.

Μόνο σε κάμερα, βασική και πορτραίτο πχ τι λέτε ? Καλύτερα αυτό ή το άλλο ?

Θα κάνω και συγκριτικό βέβαια αλλά θα ήθελα μια ιδέα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,νεος κατοχος συντομα.καλως σας βρηκα, καλο καλοκαιρι.Χρηστης του s8 , απολυτα ικανοποιημενος ακριβως 3 χρονια τωρα με τιμη αγορας 550 με εξαιρεση την τραγικη μπαταρια του. Κανω τη μεταβαση γιατι το βρηκα σε καλη τιμη (640 απο κοτσο ατοκες δοσεις και με 100 ευρω επιστροφη). Ελπιζω να βγαζει τουλαχιστον σε αυτο ολοκληρη μερα η μπαταρια και με βλεπω να το αλλαζω σε αλλα 3 χρονια και ας μην εχει 5g
Link to comment
Share on other sites

Να το ξαναπούμε για αυτούς που δεν το κατάλαβαν.

Η συσκευή με 120 hz και βαριά χρήση καλοκαίρι φωτεινότητα ψηλά κλπ βγάζει άνετα μια μέρα χρήσης.

Σήμερα που το δούλεψα λίγο πχ είμαι στο 71% από το πρωί.

Όχι αποκλείεται... Αφού....

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από Oneplus ξανά σε Galaxy, αυτήν τη φορά με Snapdragon 865. Δε μου αρέσει που δεν έχω το slider της Oneplus, και το mobile data tile πανω στα εικονιδια! Έχουμε καμιά ιδέα για το πως ενεργοποιείται;; Επίσης δεν μπορώ να τραβήξω βίντεο... Δεν πατιέται το κουμπί για να εκκινήσει η εγγραφή. Edited by iPap
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , όσοι το έχουμε παραγγείλει από Κωτσόβολο , ας κάνουμε μια ενημέρωση πότε θα παραλάβουμε για να έχουμε μια εικόνα γιατί ακόμα είμαστε σε καθόλου απόθεμα στην αποθήκη...

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , όσοι το έχουμε παραγγείλει από Κωτσόβολο , ας κάνουμε μια ενημέρωση πότε θα παραλάβουμε για να έχουμε μια εικόνα γιατί ακόμα είμαστε σε καθόλου απόθεμα στην αποθήκη...

 

Πόσο σας βγήκε με την έκπτωση και την προσφορά με το κουπόνι των 200 ευρώ?

Δεν αποκλείεται να έκαναν λάθος και να έβαλαν έκπτωση μαζί με το κουπόνι γιατί είδα ότι κράτησε λίγες ώρες η προσφορά αυτή..

Βέβαια δεν το έχουν και σε τίποτα να μην τα δώσουν τα κινητά αν όντως έκαναν λάθος...

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Βασικα ειχε βαλει μονο το grey σε προσφορα Σαββατο βραδυ- Κυριακη. Αναλογα την καρτα πχ η Εθνικη ειχε 15% σε ποντους αρα τελικη 544. Αν το παρεις και με τιμολογιο παει ακομα πιο κατω.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις πως γινεται οταν ερχεται καποια ειδοποιηση να αναβει η οθονη?επισης μηπως υπαρχει καποιο xml αρχειο για το pagkage disabler pro για εξοικονομηση μπαταριας?
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Edge Lighting + απο το galaxy store για το 1ο.

Για το package disabler καλυτερα θα ηταν να απενεργοποιησεις οτι δεν θελεις εσυ

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σήμερα από την προσφορά. Πρώτη εντύπωση θετική και το βασικό ότι πλέον μιλάω τέλεια στο σπίτι μου που έχει προβληματικό σήμα, ενώ s8 και iphone se αντιμετωπίζουν προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σήμερα από την προσφορά. Πρώτη εντύπωση θετική και το βασικό ότι πλέον μιλάω τέλεια στο σπίτι μου που έχει προβληματικό σήμα, ενώ s8 και iphone se αντιμετωπίζουν προβλημα.

 

Καλορίζικο !!! 'Άντε να έρθει και σε μας. Αν και ακόμα μου βγάζει ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο στην αποθήκη.

Αφού όμως παρέλαβες , φαντάζομαι ότι υπάρχει απόθεμα. Κανόνισα σήμερα και το τιμολόγιο για αποφορολόγηση και είμαι σε αναμονή.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...