Jump to content

Samsung Galaxy S20


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο active csc code θα επρεπε να εχεις το αντιατοιχο για UK, αν θυμαμαι καλα BTU.

Ποια αρχεια εβαλες στο Odin?

Πηγαινε στο θεμα του S20 + για να δεις πως μπορεις να αλλαξεις το csc.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το προβλημα..στειλε και την σελιδα με τα firmware στο phone .info να δω τι εχεις βαλει.επισης στο mobile operator επρεπε να γραφει cosmote αλλα δεν γραφει.

Δεν είχα βάλει την sim τώρα την έβαλα

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα βάλει την sim τώρα την έβαλα[/quote

 

εχεις περασμενο το αγγλικο firmware της vodafone.το update που εχεις τωρα ειναι το τελευταιο φεβρουαριου.Οταν βγει του μαρτιου λογικα θα στο βγαλει.νομιζα οτι ειχες περασει το γερμανικο.τωρα εχεις αυτοhttps://www.sammobile.com/samsung/galaxy-s20/firmware/SM-G981B/VOD/download/G981BXXU6DUB5/1395082/

Edited by vaggelisp17
Link to comment
Share on other sites

Αυτα κατέβασα και έβαλα γιατί νόμιζα ότι ήταν γερμανικό https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-s20/firmware/SM-G981B/DBT/download/G981BXXU6DUB5/1382365/

 

αυτο γερμανικο ειναι αλλα αυτο που εχει το τηλεφωνο σου τωρα ειναι αυτο που εστειλα το αγγλικο.δεν ξερω πως περαστικε αγγλικο ενω εσυ εβαλες γερμανικο.συμφωνα με phone.info εχεις τωρα uk vod με τελευταιο patch φεβρουαριου.νομιζω δεν θα εχεις θεμα να το αφησεις ετσι και πιστευω οταν βγει το patch μαρτιου θα στο βγαλει να το κατεβασεις.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα κατέβασα και έβαλα γιατί νόμιζα ότι ήταν γερμανικό https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-s20/firmware/SM-G981B/DBT/download/G981BXXU6DUB5/1382365/

 

Άστο αγγλικό ειναι κουκλα το κινητό....τώρα μπορεί να έχει γίνει λάθος στο σιτε και να έχουν ανακατέψει λίγο τις rom με τόσες χώρες που υπάρχουν...τι αγγλικό τι γερμανικό. Εγώ είμαι σίγουρος τώρα ότι στο επόμενο update θα το πάρει χωρίς θέματα.

Link to comment
Share on other sites

αυτο γερμανικο ειναι αλλα αυτο που εχει το τηλεφωνο σου τωρα ειναι αυτο που εστειλα το αγγλικο.δεν ξερω πως περαστικε αγγλικο ενω εσυ εβαλες γερμανικο.συμφωνα με phone.info εχεις τωρα uk vod με τελευταιο patch φεβρουαριου.νομιζω δεν θα εχεις θεμα να το αφησεις ετσι και πιστευω οταν βγει το patch μαρτιου θα στο βγαλει να το κατεβασεις.

Πάντως οι κωδικοί του τελευταίου αγγλικού και του προτελευταίου γερμανικού είναι ακριβώς οι ίδιοι.

Τελικά τι να κάνω να αφήσω το αγγλικό η να αλλάξω το csc?και αν ναι με ποιο ?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως οι κωδικοί του τελευταίου αγγλικού και του προτελευταίου γερμανικού είναι ακριβώς οι ίδιοι.

Τελικά τι να κάνω να αφήσω το αγγλικό η να αλλάξω το csc?και αν ναι με ποιο ?

 

Τα γερμανικά παίρνουν πιο γρήγορα τις αναβαθμίσεις για αυτό... περιμενε και μέσα στο μήνα και θα βγεί και η αναβάθμιση για τα αγγλικά μοντέλα. Μην μπεις στην διαδικασία ξανά χωρίς λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Οκ με προλαβαίνεις. Σε ευχαριστώ πολύ για όλα. Το θέμα είναι ότι δεν δουλεύει 5G στην Ελλάδα και μήπως πρέπει να τα κάνουμε ελληνικά μήπως και η cosmote τα βάλει στη λίστα κάποια στιγμή.
Link to comment
Share on other sites

Οκ με προλαβαίνεις. Σε ευχαριστώ πολύ για όλα. Το θέμα είναι ότι δεν δουλεύει 5G στην Ελλάδα και μήπως πρέπει να τα κάνουμε ελληνικά μήπως και η cosmote τα βάλει στη λίστα κάποια στιγμή.

 

το 5g θα δουλεψει με οτι firmware και αν φορας αρκει η συσκευη σου να ειναι 5g.απλα τωρα πιστοποιουνε συσκευες που πουλανε στο δικτυο τους ολες οι εταιριες.οταν θα ανοιξει το 5g για ολες τις συσκευες θα πιανουμε και εμεις οπως εγινε πριν χρονια και με το 4g

Link to comment
Share on other sites

Οκ με προλαβαίνεις. Σε ευχαριστώ πολύ για όλα. Το θέμα είναι ότι δεν δουλεύει 5G στην Ελλάδα και μήπως πρέπει να τα κάνουμε ελληνικά μήπως και η cosmote τα βάλει στη λίστα κάποια στιγμή.

 

Αφού δεν υπάρχει έκδοση με cosmote rom για την συσκευή σου δεν μπορείς να κάνεις τίποτα... απλά υπομονή να ανοίξει για όλους όπως είπε και ο φίλος από πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά αργεί τόσο πολύ να μου έρθει αναβάθμιση. S20 5G, SM-G981U... Είμαι ακόμα με UI 3.0 :cry:
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο λογικα ειναι το ασχημο με τις ειδικες εκδοσεις οτι αργουν λιγο παραπανω να παρουν updates...
Link to comment
Share on other sites

Αυτο λογικα ειναι το ασχημο με τις ειδικες εκδοσεις οτι αργουν λιγο παραπανω να παρουν updates...

 

Δεν ισχύει πάντα, κάποιες φορές μου έρχονται πολύ νωρίς. Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να δω βελτίωση στην αυτονομία που ανέφεραν πολλοί.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..Μετα το τελευταιο update του μαρτιου η μπαταρια πηρε τα πανω της..Ενα 40% παραπανω κραταει τωρα..Οχι οτι ειχα προβλημα με την αποδοση της μπαταριας αλλα τωρα εχει περασει σε αλλο επιπεδο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μιας και σκέφτομαι να το αγοράσω μτχ χωρίς την ύπαρξη φορτιστή:

1) θα έχω πρόβλημα να βρω κάποιον να κάνω τη δουλειά μου;

2) ο stock φορτιστής που δε μου παρέχεται είναι ο κλασσικός με τα 22.5watt ή δίνει η samsung ultra fast charger?

 

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..Μετα το τελευταιο update του μαρτιου η μπαταρια πηρε τα πανω της..Ενα 40% παραπανω κραταει τωρα..Οχι οτι ειχα προβλημα με την αποδοση της μπαταριας αλλα τωρα εχει περασει σε αλλο επιπεδο.

Το security update του Μαρτίου το πέρασες? :lol:

Με μια λέξη, τραγικοί

Καλησπέρα σε όλους. Μιας και σκέφτομαι να το αγοράσω μτχ χωρίς την ύπαρξη φορτιστή:

1) θα έχω πρόβλημα να βρω κάποιον να κάνω τη δουλειά μου;

2) ο stock φορτιστής που δε μου παρέχεται είναι ο κλασσικός με τα 22.5watt ή δίνει η samsung ultra fast charger?

 

Σας ευχαριστώ.

 

1) όχι δε θα έχεις κανένα πρόβλημα

2) ο εργοστασιακός είναι 25w

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη πλήρης φόρτιση με την τελευταία αναβάθμιση την οποία πήρα μόλις σήμερα. Τι να πω για την αυτονομία; Είμαι έκπληκτος, ελπίζω να είναι έτσι από εδώ και πέρα...
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτήσω και εσένα λοιπόν, ποιανού μήνα security update έχεις?
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτήσω και εσένα λοιπόν, ποιανού μήνα security update έχεις?

 

1 Φεβρουαρίου δυστυχώς...

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς να λες γιατί μόλις περάσεις το patch του Μαρτίου χαιρετα και τη καλή αυτονομία την οποία δοξάζεις, το ανέφερα και παραπάνω

Και όχι μόνο αυτό, αλλά έχω την εντύπωση ότι έγινε και χειρότερη από ότι ήταν

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς να λες γιατί μόλις περάσεις το patch του Μαρτίου χαιρετα και τη καλή αυτονομία την οποία δοξάζεις, το ανέφερα και παραπάνω

Και όχι μόνο αυτό, αλλά έχω την εντύπωση ότι έγινε και χειρότερη από ότι ήταν

 

Έχεις περάσει patch Μαρτίου; Ποιο μοντέλο έχεις;

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Ναι

G980FXXU6DUB5

 

Μάλιστα, κρίμα αφού είναι έτσι. Παλιές πονηριές της εταιρείας θυμίζει.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μιας και σε δύο τρεις μέρες θα είμαι κάτοχος, θα μπορούσε κανείς να μου παραθέσει posts σου εδώ κι από το νήμα του s20+, σχετικά με τις βελτιώσεις που μπορούμε να κάνουμε (πχ. Mod 96jz)? Σκέφτομαι να ακολουθήσω τον οδηγό από το s9 για απενεργοποίηση bixby και βελτιστοποίηση μπαταρίας.

 

Υγ: το κινητό μας είναι adaptive στα 120hz? Δηλαδή ανάλογα με την εφαρμογή προσαρμόζει το refresh rate ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...