Jump to content

Samsung Galaxy S20


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θελεις να ασχοληθεις αρκετα με την βελτιωση ακολουθησε τα παρακατω που εχω κανει εγω και στο S20+ μου δινουν 7 ωρες + οθονης στα 120hz και 8μιση στα 60 hz...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=484450

 

Επισης χρησιμο το παρακατω βιντεο

 

 

Τα S20 δεν εχουν adaptive refresh rate. Η 60 η 120.

 

Με android 11 και μετα βεβαια η βελτιωση αυτονομιας ειναι εμφανης στα 120 hz.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις να ασχοληθεις αρκετα με την βελτιωση ακολουθησε τα παρακατω που εχω κανει εγω και στο S20+ μου δινουν 7 ωρες + οθονης στα 120hz και 8μιση στα 60 hz...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=484450

 

Επισης χρησιμο το παρακατω βιντεο

 

 

Τα S20 δεν εχουν adaptive refresh rate. Η 60 η 120.

 

Με android 11 και μετα βεβαια η βελτιωση αυτονομιας ειναι εμφανης στα 120 hz.

 

Υπάρχει κόλπο και για 90Hz με την εφαρμογή S20 refresh rate control.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα..Μετα το τελευταιο update του μαρτιου η μπαταρια πηρε τα πανω της..Ενα 40% παραπανω κραταει τωρα..Οχι οτι ειχα προβλημα με την αποδοση της μπαταριας αλλα τωρα εχει περασει σε αλλο επιπεδο.

 

δλδ ποσο κρατουσε πριν και ποσο κραταει τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Και πριν και τώρα γύρω στο 4ωρο sot από τις 8:30 μέχρι τις 0:30 όπου αδειάζει
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

δλδ ποσο κρατουσε πριν και ποσο κραταει τωρα?

 

Καλησπερα.περιπου 6 ωρες sot μου βγαζει.Η συσκευη ειναι 2 μηνων οποτε η μπαταρια ειναι ακομα καινουργια.Τωρα που χρησιμοποιω το 5g συνεχεια μου κραταει μια ωρα λιγοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.περιπου 6 ωρες sot μου βγαζει.Η συσκευη ειναι 2 μηνων οποτε η μπαταρια ειναι ακομα καινουργια.Τωρα που χρησιμοποιω το 5g συνεχεια μου κραταει μια ωρα λιγοτερο.

Έχεις την έκδοση με τον snapdragon οπότε δυστυχώς για τους υπόλοιπους αποτελείς εξαίρεση

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Έχεις την έκδοση με τον snapdragon οπότε δυστυχώς για τους υπόλοιπους αποτελείς εξαίρεση

 

Οχι φιλε μου την εκδοση με τον exynos εχω το 5g.G981B.

Link to comment
Share on other sites

Και πιανεις 5G? Εγώ με snapdragon δεν εχω δοκιμασει καπου αν πιανω... Θα το δω Αθηνα το Μαιο...
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Και πιανεις 5G? Εγώ με snapdragon δεν εχω δοκιμασει καπου αν πιανω... Θα το δω Αθηνα το Μαιο...

 

Ναι μια χαρα πιανει 5g αθηνα σε καποιες περιοχες με vodafone αλλα ρουφαει μπαταρια..

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου την εκδοση με τον exynos εχω το 5g.G981B.

 

Αυτό έχει έρθει Ελλάδα κανονικά?

Για τις 6 ώρες sot που λες, την οθόνη την έχεις 60 η 120 hz?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει έρθει Ελλάδα κανονικά?

Για τις 6 ώρες sot που λες, την οθόνη την έχεις 60 η 120 hz?

 

Το εχουνε φερει καποια μαγαζια στην ελλαδα.Εγω απο ελλαδα το πηρα πριν 2 μηνες..Την οθονη την εχω μονιμα στα 60hz..

Link to comment
Share on other sites

Το εχουνε φερει καποια μαγαζια στην ελλαδα.Εγω απο ελλαδα το πηρα πριν 2 μηνες..Την οθονη την εχω μονιμα στα 60hz..

 

Είπα και εγώ

Εγώ το έχω βάλει με bixby routines να ειναι στις περισσότερες εφαρμογες στα 120hz και εξού και τα αποτελέσματα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Είπα και εγώ

Εγώ το έχω βάλει με bixby routines να ειναι στις περισσότερες εφαρμογες στα 120hz και εξού και τα αποτελέσματα

 

Να και μια φωτογραφια με τα στατιστικα της μπαταριας.x2RESF9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλά και σίγουρα πολύ καλύτερα από ότι με τον exynos

Εγώ χθες από τις 8:30-0:30 είχα 5 ώρες και 15 λεπτά sot με την οθόνη στα 60hz και φυσικά μόνιμα dark theme το οποίο από ότι έχω διαβάσει βοηθάει στη καλύτερη αυτονομία

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλά και σίγουρα πολύ καλύτερα από ότι με τον exynos

Εγώ χθες από τις 8:30-0:30 είχα 5 ώρες και 15 λεπτά sot με την οθόνη στα 60hz και φυσικά μόνιμα dark theme το οποίο από ότι έχω διαβάσει βοηθάει στη καλύτερη αυτονομία

 

Τα αποτελεσματα αυτα ειναι με το galaxy s20 5g G981B που φοραει τον exynos.

Link to comment
Share on other sites

Σορυ, για κάποιο λόγο σ έχω στο μυαλό μου ότι είσαι με snapdragon :lol:

Γιατί τόσο μεγάλη διαφορά όμως...

Edited by suspect21
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Σορυ, για κάποιο λόγο σ έχω στο μυαλό μου ότι είσαι με snapdragon :lol:

Γιατί τόσο μεγάλη διαφορά όμως...[/quote

 

Η αληθεια ειναι οτι δεν ειχα προβλημα με την μπαταρια απο την αρχη που το πηρα πριν 2 μηνες δηλαδη.Σιγουρα εχει να κανει και με την χρηση που του κανει ο καθενας.Για παραδειγμα οταν εχω 5g σε λειτουργια κραταει 1 ωρα λιγοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Με τα τελευταία updates σε όλη την σειρά s20 έχει αναφερθεί από πολλούς σημαντικότατη βελτίωση στην διαχείριση της μπαταρίας ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σε ολα εχει βελτιωθει 1 χρονο και μετα.... Και σε μπαταρια, καμερα, εμπειρια χρησης... Σιγουρα τα S21 ειναι ανωτερα αλλα ο μεσος χρηστης δεν θα δει μεγαλη διαφορα πιστευω.
Link to comment
Share on other sites

Σε ολα εχει βελτιωθει 1 χρονο και μετα.... Και σε μπαταρια, καμερα, εμπειρια χρησης... Σιγουρα τα S21 ειναι ανωτερα αλλα ο μεσος χρηστης δεν θα δει μεγαλη διαφορα πιστευω.

 

Καλησπερα.Σε οτι αφορα το απλο s21 επειδη αυτο ηθελα να παρω και το εψαξα, το galaxy s20 5g πιστευω ειναι πολυ καλυτερο..1. sd card,2. καλυτερη αναλυση οθονης και 3. 12 gb ram.Σε οτι αφορα τις καμερες για το απλο παντα s21 εχουνε ακριβως τις ιδιες με το s20 5g.Εδω ειναι και οι διαφορες με στοιχεια.

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10044&idPhone2=10626

Edited by vaggelisp17
Link to comment
Share on other sites

Αν μου έλεγες το s20 με snapdragon θα συμφωνούσα, τώρα για το s20 με exynos...
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ρε παίδες να ρωτήσω κάτι

Το instagram όταν βλέπετε stories laggαρει και εσάς? Τόσο καιρό το είχα 120hz αλλά επειδή είδα και αποειδα με τη μπαταρία το γύρισα στα 60 και παρατήρησα αυτό στο instagram το οποίο μου φαίνεται κουλό

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ναι το κάνει στα 60hz, νομίζω στο προ-τελευταίο update της samsung είχε διορθωθεί αλλά με το τελευταίο το ξανα κάνει
Link to comment
Share on other sites

ναι το κάνει στα 60hz, νομίζω στο προ-τελευταίο update της samsung είχε διορθωθεί αλλά με το τελευταίο το ξανα κάνει

 

Τι κουλό ρε γμτ, συσκευή ενός χρόνου 800 ευρώ να laggαρει στο Instagram

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...