Jump to content

Samsung Galaxy S20


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς δεν έχω. Εντωμεταξύ βρίσκω αρκετές διάφορες στο μενού το ελληνικό 4g με γερμανικό 5G και τελευταίο update 1 Δεκεμβρίου το γερμανικό και δεν μου κατεβάζει νεότερο. Χρειάζεται να κάνω κάτι ?

 

Και εμενα γερμανικο update 1 δεκεμβριου εχει android 11.Δεν κανεις κατι απλα περιμενεις να βγει καινουργιο.Το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να περιμενουμε να ανοιξουν οι εταιριες το 5g για ολες τις συσκευες που το υποστηριζουνε οπως ειχε γινει και με το 4g πριν χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Παρατηρησα οταν εχω ενεργοποιημενη την γρηγορη φορτιση μου δειχνει φορτιση μεσω καλωδιου.Οταν ενεργοποιω την εξαιρετικα γρηγορη φορτιση γραφει σωστα οτι φορτιζει εξαιρετικα γρηγορα.Με λιγα λογια δεν λετουργει η γρηγορη φορτιση αλλα μονο η εξαιρετικα και η αργη φορτιση.Το εχει καποιος αλλος αυτο?ειναι καποιο bug του android 11?Μετα απο ψαξιμο βρηκα οτι εχει μονο εξαιρετικα γρηγορη φορτιση επειδη ο φορτιστης ειναι super fast 25w.Αν συνδεσουμε φορτιστη 15w θα λειτουργει λογικα και η γρηγορη φορτιση.. Edited by vaggelisp17
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ήρθε η ενημέρωση για One UI 3.1 σε ελληνική συσκευή σήμερα.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ενημέρωση για One UI 3.1 σε ελληνική συσκευή σήμερα.

 

Καλησπερα.μπορεις να τσεκαρεις μετα το update αν σου καιει τις φωτογραφιες οταν τραβας στο σκοταδι με φλας?Εμενα το κανει σε s20 5g και νομιζω οτι φταιει το update σε 3.1.Με αλλη εφαρμογη για ληψη φωτογραφιας δεν το κανει.ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.μπορεις να τσεκαρεις μετα το update αν σου καιει τις φωτογραφιες οταν τραβας στο σκοταδι με φλας?Εμενα το κανει σε s20 5g και νομιζω οτι φταιει το update σε 3.1.Με αλλη εφαρμογη για ληψη φωτογραφιας δεν το κανει.ευχαριστω.

Θα το δοκιμάσω το βράδυ! Όταν λες ότι τις καίει? Κάνει υπερβολικό κορεσμό στα χρώματα?

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω το βράδυ! Όταν λες ότι τις καίει? Κάνει υπερβολικό κορεσμό στα χρώματα?

 

Ειναι πολυ φωτεινες.Δες ενα δειγμα για να καταλαβειςlarge?v=1.0&px=999

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ φωτεινες.Δες ενα δειγμα για να καταλαβεις

Δεν έχω τέτοιο θεμα. Δες εδώ ένα δείγμα: https://1drv.ms/u/s!AvcV5KVgOXCgk81NI5hXGwukyHsvPg?e=1dNthA

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τέτοιο θεμα. Δες εδώ ένα δείγμα: https://1drv.ms/u/s!AvcV5KVgOXCgk81NI5hXGwukyHsvPg?e=1dNthA

 

Περιεργο.Η αληθεια ειναι οτι δεν το κανει σε ολες τις φωτογραφιες που τραβαω με φλας.Κυριως οταν εχω ασπρο φοντο το κανει πιο συχνα.Δοκιμασε αν δεν βαριεσαι και αλλες ληψεις απο μακρια σε σκοταδι.Παντως ειναι σιγουρα ενα προβλημα που το εχουνε αναφερει και αλλοι μετα την αναβαθμιση ui3.1 στην σειρα s20.Παντως σε ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου.

Link to comment
Share on other sites

Σαν να αυξήθηκε αρκετά η μπαταρία μετά το τελευταίο update η εμένα μου φαίνεται; :/ Από χτες το βράδυ που το έβγαλα και έχω 61% τώρα ενώ άλλες φορές είχα 30% max!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Σαν να αυξήθηκε αρκετά η μπαταρία μετά το τελευταίο update η εμένα μου φαίνεται; :/ Από χτες το βράδυ που το έβγαλα και έχω 61% τώρα ενώ άλλες φορές είχα 30% max!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχει όντως καλύτερη μπαταρία, το έγραψα και στο βήμα του Ultra. Και η διαφορά είναι αισθητή

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά το update πέρασα!!

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται στησιμο απο την αρχη για κανενα update. Μονο οταν σου εμφανιστει προβλημα. Εγω ενα clear cache κανω και βελτιστοποιηση απο το Galaxy Labs.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρεις κανείς πως κάνουμε report κάποιο κενό ασφαλείας;

Παρατήρησα ότι όταν με παίρνουν τηλέφωνο και είναι κλειστό το κινητό (χωρίς να ξεκλειδώσει) αν κατεβάσω την μπάρα ειδοποιήσεων φαίνονται τα μηνύματα κανονικά και εγώ βάλει απόκρυψη περιεχομένου! Πολύ κακό αυτό!! Αν γνωρίζει κάποιος να μου πει!

 

Έχω την τελευταία έκδοση!!a3b7d7e32f168b205c909fa9504cb8eb.jpg

 

Edit: Μετά από κλείσιμο του "διακόπτη" απόκρυψη περιεχομένου έφτιαξε αλλά δεν ξέρω για πόσο! Αν μπορεί κάποιος ας το τσεκάρει και στο δικό του κινητό πριν ανοιγοκλεισειτο διακόπτη!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πήρα ένα s20 5G από Γερμανία και δεν κατεβάζει κανένα update λογισμικού. Έχει την τελευταία ενημέρωση λέει συνέχεια και έχει μείνει σε ενημέρωση 1/12/2020 και στην έκδοση One UI 3.0. Ξέρει κανείς τι συμβαίνει και τι μπορώ να κάνω? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πήρα ένα s20 5G από Γερμανία και δεν κατεβάζει κανένα update λογισμικού. Έχει την τελευταία ενημέρωση λέει συνέχεια και έχει μείνει σε ενημέρωση 1/12/2020 και στην έκδοση One UI 3.0. Ξέρει κανείς τι συμβαίνει και τι μπορώ να κάνω? Ευχαριστώ

 

Το πήρες καινούριο ή μεταχειρισμένο; Δοκίμασε να περάσεις χειροκίνητα το update μέσω odin σε αυτή την περίπτωση...

 

Αν και πολύ περίεργο αυτό που σου κάνει...... Αυτό μου είχε συμβεί σε κινητό που του είχα κάνει root και δεν ήταν στην επίσημη κατάσταση!! Δεν σου λέω ότι και το δικό σου έχει γίνει ροοτ απλά ότι έχει γίνει σε εμένα αυτό!

 

Αν δεν έχεις ξαναπεράσει με odin καλό είναι να διαβάσεις προσεχτικά τι πρέπει να κάνεις γιατί μπορεί να κάνεις κάποια........και να το βγάλεις εκτός εγγύησης!

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις πρωτη εγκατασταση σε Samsung με ξενο csc με Ελληνικη καρτα sim μεσα τοτε δεν παιρνει OTA update...
Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις πρωτη εγκατασταση σε Samsung με ξενο csc με Ελληνικη καρτα sim μεσα τοτε δεν παιρνει OTA update...

 

Καινούριο το πήρα και το έκανα εγκατάσταση με ελληνική σιμ. Τι κάνουμε τώρα ???

Link to comment
Share on other sites

Με odin περνας την τελευταια εκδοση. Κατεβασε οποια θελεις και κανε εγκαταση χωρις sim. Η κατεβασε την Ελληνικη (EUR) και δεν εχει σημασια αν εχεις μεσα τη sim.
Link to comment
Share on other sites

Με odin περνας την τελευταια εκδοση. Κατεβασε οποια θελεις και κανε εγκαταση χωρις sim. Η κατεβασε την Ελληνικη (EUR) και δεν εχει σημασια αν εχεις μεσα τη sim.

Με ελληνική θα πέρνει τις αναβαθμίσεις μετά αυτόματα ?και από που θα την κατεβάσω ?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα περνει κανονικα

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-s20/firmware/#SM-G980F

 

https://www.xda-developers.com/update-firmware-any-samsung-phone/?amp

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα περνει κανονικα

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-s20/firmware/#SM-G980F

 

https://www.xda-developers.com/update-firmware-any-samsung-phone/?amp

 

Ναι θα περνει κανονικα

Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Έμενα είναι SM-G981B δεν υπάρχει ελληνική έκδοση. Βάζω τη γερμανική ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...