Jump to content

Samsung Galaxy S20


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρω και καλά μάλιστα,σεβαστή η άποψη σου αλλά μάλλον είναι και μοναδική. Παρηγοριά να βρω σε αντιπαράθεση μαζί σου που δεν ηξερες ότι το s20 βγαίνει και 4g μάλλον πλάκα κανείς.εσυ δεν μας είπες αγγλικά ξέρεις ?
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό που λες για το 4g δεν έχεις άδικο :lol:

αλλά ειλικρινά δεν με ενδιαφέρει το 5g, δεν το χρειάζομαι τώρα και δεν έχω ασχοληθεί στο ελάχιστο με αυτό για να είμαι ειλικρινής για αυτό και η άγνοια και συν τις άλλοις μέχρι να έρθει στη περιοχή που μένω θα έχω πάρει το s21, οπότε problem solved

Μοναδική η άποψη μου ότι το s21 είναι καλύτερο από το s20? :lol: :lol: :lol:

Τι πίνετε ρε παιδιά και δε μας δίνετε, πραγματικά, μην εθελοτυφλειτε για να δικαιολογήσετε μια αγορά που κάνατε και εγώ το s20 έχω αλλά πατάω γη

Αμερική μεγάλωσα και δόξα τω θεώ πριν έρθω στο Ελλαντα έμαθα να τα μιλάω

Είπαμε το s21 δεν έχει τις καινοτομίες αυτές για να πεις ότι η Samsung έδωσε μια πλήρη ναυαρχίδα, έχει 1-2 μειονεκτήματα σε σχέση με το s20 αλλά πώς να το κάνουμε ρε αδερφέ, το s21 ειναι καλυτερο

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό που λες για το 4g δεν έχεις άδικο :lol:

αλλά ειλικρινά δεν με ενδιαφέρει το 5g, δεν το χρειάζομαι τώρα και δεν έχω ασχοληθεί στο ελάχιστο με αυτό για να είμαι ειλικρινής για αυτό και η άγνοια και συν τις άλλοις μέχρι να έρθει στη περιοχή που μένω θα έχω πάρει το s21, οπότε problem solved

Μοναδική η άποψη μου ότι το s21 είναι καλύτερο από το s20? :lol: :lol: :lol:

Τι πίνετε ρε παιδιά και δε μας δίνετε, πραγματικά, μην εθελοτυφλειτε για να δικαιολογήσετε μια αγορά που κάνατε και εγώ το s20 έχω αλλά πατάω γη

Αμερική μεγάλωσα και δόξα τω θεώ πριν έρθω στο Ελλαντα έμαθα να τα μιλάω

Είπαμε το s21 δεν έχει τις καινοτομίες αυτές για να πεις ότι η Samsung έδωσε μια πλήρη ναυαρχίδα, έχει 1-2 μειονεκτήματα σε σχέση με το s20 αλλά πώς να το κάνουμε ρε αδερφέ, το s21 ειναι καλυτερο

Επιμένεις και αυτό δείχνει πολλά. Λοιπόν επειδή κούρασε και να το κλείσουμε πήγαινε δίπλα στο vs διάβασε και μέτρησε απόψεις και κρίνε. Είναι από τις ελάχιστες φορές που ένα παλιό μοντέλο ενός χρόνου συναγωνίζεται ένα καινούριο στα ίσα ίσως και να το προσπερνάει. Και εγώ το s20 4g έχω εδώ και ένα χρόνο και σκέφτομαι να πάρω το s20 5g αντί για το s21. Αυτά

Link to comment
Share on other sites

Επιμένεις και αυτό δείχνει πολλά. Λοιπόν επειδή κούρασε και να το κλείσουμε πήγαινε δίπλα στο vs διάβασε και μέτρησε απόψεις και κρίνε. Είναι από τις ελάχιστες φορές που ένα παλιό μοντέλο ενός χρόνου συναγωνίζεται ένα καινούριο στα ίσα ίσως και να το προσπερνάει. Και εγώ το s20 4g έχω εδώ και ένα χρόνο και σκέφτομαι να πάρω το s20 5g αντί για το s21. Αυτά

 

Δείχνει ότι προσπαθώ να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας

Το διπλανό vs το διάβασα και δυστυχώς κατά εμέ δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης του thread, είναι ανούσιο

Επειδή όμως όπως είπες και εσύ το κουρασαμε προσπαθώντας να σε πείσω με συγκεκριμένα στοιχεία ποιο είναι καλύτερο και ποιο είναι χειρότερο, πες μου σε παρακαλώ γιατί είναι καλύτερο το s20 από το s21? Και θα κλείσουμε το θέμα ετσι

Ελπίζω να μου πεις κάτι διαφορετικό από την πίσω γυάλινη πλευρά την οποία δεν τη βλέπεις ποτέ από τη μέρα που το αγοράζεις βάζοντας του θήκη και την δυνατότητα επέκτασης της rom

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Δείχνει ότι προσπαθώ να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας

Το διπλανό vs το διάβασα και δυστυχώς κατά εμέ δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης του thread, είναι ανούσιο

Επειδή όμως όπως είπες και εσύ το κουρασαμε προσπαθώντας να σε πείσω με συγκεκριμένα στοιχεία ποιο είναι καλύτερο και ποιο είναι χειρότερο, πες μου σε παρακαλώ γιατί είναι καλύτερο το s20 από το s21? Και θα κλείσουμε το θέμα ετσι

Ελπίζω να μου πεις κάτι διαφορετικό από την πίσω γυάλινη πλευρά την οποία δεν τη βλέπεις ποτέ από τη μέρα που το αγοράζεις βάζοντας του θήκη και την δυνατότητα επέκτασης της rom

Για να μην γεμίζουμε of topic διάβασε την ανάρτηση του ταξιδιώτης22 δίπλα στο vs που με καλύπτει απόλυτα. Επίσης θα συμπληρώσω ότι επειδή έπιασα στα χέρια μου το s21 μου φάνηκε «φτηνιάρικο»και πιο άσχημο από το s20 που για μένα παίζει πολύ μεγάλο ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Απογοήτευση η Samsung είτε με την σειρά s20 είτε με την s21 η καθεμιά για τους λόγους που καλά γνωρίζετε και οι δυο σας. Μόνο στα κορυφαία ultra αξίζει αλλά και πάλι πολλά λεφτά και μεγάλη συσκευή όπως έγραψε ο ταξιδιώτης. Αυτή είναι η ουσία...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Απογοήτευση η Samsung είτε με την σειρά s20 είτε με την s21 η καθεμιά για τους λόγους που καλά γνωρίζετε και οι δυο σας. Μόνο στα κορυφαία ultra αξίζει αλλά και πάλι πολλά λεφτά και μεγάλη συσκευή όπως έγραψε ο ταξιδιώτης. Αυτή είναι η ουσία...

 

Είναι θέμα οπτικής γωνίας. Πήρα το S20 με $660 (550 ευρώ) ζώντας Αμερική, 12/128, SD865, καινούριο, τέλη Ιουλίου 2020. Όταν πρωτοείχα δει την οθόνη του, πριν σκεφτώ να το πάρω ακόμα, έπαθα πλάκα κι έψαχνα να δω ποιο είναι αυτό το κινητό! Αν κάποιος μου πει ότι είναι απογοήτευση μια τέτοια αγορά, οκ! Προσωπικά πιστεύω ότι ένα κινητό το παίρνει κάποιος που έχει τρελή κάψα ή το βρίσκει σε ευκαιρία αγοράς.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Την ουσία κοιτάμε για τις τελευταίες σειρές s20, s21. Είσαι τυχερός που μπορείς και έχεις sd επεξεργαστή.

Κι εγώ "θαυμαστής'' της σαμμυ είμαι ( s7 edge s8 plus s9 plus note 8 & s20 plus είχα) το τελευταίο για μερικές εβδομάδες. Πού να δεις του βασικού μου καθημερινού τηλεφώνου μου την υπέροχη 6.7'' σούπερ fluid amoled της ίδιας εταιρείας (Samsung)90 λειτουργικών hz 2Κ+ κι όχι ημίμετρα όπως έκανε το '20 η Samsung στις ίδιες της τις συσκευές.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Την ουσία κοιτάμε για τις τελευταίες σειρές s20, s21. Είσαι τυχερός που μπορείς και έχεις sd επεξεργαστή.

Κι εγώ "θαυμαστής'' της σαμμυ είμαι ( s7 edge s8 plus s9 plus note 8 & s20 plus είχα) το τελευταίο για μερικές εβδομάδες. Πού να δεις του βασικού μου καθημερινού τηλεφώνου μου την υπέροχη 6.7'' σούπερ fluid amoled της ίδιας εταιρείας (Samsung)90 λειτουργικών hz 2Κ+ κι όχι ημίμετρα όπως έκανε το '20 η Samsung στις ίδιες της τις συσκευές.

 

Εγώ όμως δεν έχω τρέλα με Samsung ακριβώς λόγω αυτής της πολιτικής με τους επεξεργαστές συν το παλιο απαράδεκτο UI... OnePlus ήθελα αλλά το 8 pro έβγαινε στο χιλιάρικο και το απλό νομίζω στα 800 τότε. Οπότε ήταν μονόδρομος στην τιμή που το βρήκα με τα specs που έχει.

Edited by iPap
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Απογοήτευση η Samsung είτε με την σειρά s20 είτε με την s21 η καθεμιά για τους λόγους που καλά γνωρίζετε και οι δυο σας. Μόνο στα κορυφαία ultra αξίζει αλλά και πάλι πολλά λεφτά και μεγάλη συσκευή όπως έγραψε ο ταξιδιώτης. Αυτή είναι η ουσία...

 

Συμφωνώ μαζί σου αλλά με το s21 το τερμάτισε η Samsung.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι θέμα οπτικής γωνίας. Πήρα το S20 με $660 (550 ευρώ) ζώντας Αμερική, 12/128, SD865, καινούριο, τέλη Ιουλίου 2020. Όταν πρωτοείχα δει την οθόνη του, πριν σκεφτώ να το πάρω ακόμα, έπαθα πλάκα κι έψαχνα να δω ποιο είναι αυτό το κινητό! Αν κάποιος μου πει ότι είναι απογοήτευση μια τέτοια αγορά, οκ! Προσωπικά πιστεύω ότι ένα κινητό το παίρνει κάποιος που έχει τρελή κάψα ή το βρίσκει σε ευκαιρία αγοράς.

Αυτό επεσήμανα και εγώ, στην Ευρώπη s20 5g 670€ είναι πιο value από s21 στα 900 σήμερα.

Τώρα αν αργότερα πέσει η τιμή του το ξανά βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό επεσήμανα και εγώ, στην Ευρώπη s20 5g 670€ είναι πιο value από s21 στα 900 σήμερα.

Τώρα αν αργότερα πέσει η τιμή του το ξανά βλέπουμε.

 

Για την ιστορία στο bestprice η τιμή του s21 είναι στα 780 ευρώ

Όπως είπα και προηγουμένως, σε 2-3 μήνες που η τιμή του θα έχει πέσει γύρω στο 600αρι θα είναι λουκούμι

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία στο bestprice η τιμή του s21 είναι στα 780 ευρώ

Όπως είπα και προηγουμένως, σε 2-3 μήνες που η τιμή του θα έχει πέσει γύρω στο 600αρι θα είναι λουκούμι

 

Στα 600 ευρώ ναι. Εκτός αν μιλάμε για μεγάλη κάψα και ανάλογη οικονομική άνεση οπότε πας, τα σκας και παίρνεις αυτό που γουστάρεις. Βέβαια στην Αμερική μας κάνουν χαβαλέ γιατι το δολαριο ειναι πιο φθηνο και μαζί με φόρους παίρνουν τα κινητά πιο φθηνά από εδώ. Καλά μη μιλήσω για iphone...

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για μένα προσωπικά και μόνο η πολύ καλύτερη αυτονομία του s21 έναντι του s20 είναι λόγος αγοράς

Το s20 κάποιες φορές δε μου βγάζει μέρα, αυτονομία κάτω του μετρίου

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για μένα προσωπικά και μόνο η πολύ καλύτερη αυτονομία του s21 έναντι του s20 είναι λόγος αγοράς

Το s20 κάποιες φορές δε μου βγάζει μέρα, αυτονομία κάτω του μετρίου

 

Το "πολυ καλυτερη" πώς προκύπτει; Σίγουρα είναι καλύτερη λόγω πιο σύγχρονου hardware αλλά τόσο μεγάλη διαφορά; Για εμένα οποιοδήποτε κινητό, σε λογική τιμή, με τον 888 θα είναι deal λόγω 5mn. Συν το UFS 3.1. Αλλά σίγουρα όχι για 300-400 ευρώ περισσότερα από ένα περσινό μοντέλο.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Και με τον 870 όταν παρουσιαστούν ευρέως διάφορα μοντέλα από Realme κλπ οικονομικότερους κατασκευαστές, είναι καλή περίπτωση μέχρι τέσσερα τεσσεράμισι κατοστάρικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι διαφοράς φυσικά ;) Σύνολο 400 με 450.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

@ipap

Σε διάφορα reviews που έχω δει φαίνεται ότι έχει μια αυτονομία γύρω στο 30% καλύτερη απ' αυτή του του s20, που σίγουρα μόνο μικρή διαφορά δεν είναι

 

@konakis

Το s21 δε ξέρω αν θα το δούμε ποτέ σε αυτή τη τιμή

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται γι'αυτό και έγραψα για οικονομικότερους κατασκευαστές. Ήδη από πέρυσι έχω φύγει από τις "premium" εταιρείες με επεξεργαστές αιχμής μιας και οι ανάγκες και τα θέλω μου δεν συμβαδίζουν με κάμερες κλπ λεπτομέρειες που ουσιαστικά προσφέρουν περισσότερα οι εν λόγω εταιρείες. Είμαι με ένα 1+ 7 Pro εδώ κι ένα χρόνο κοντά το οποίο απέκτησα στα 400 ευρώ κι ένα Mi 10 T ( με SD 865) το οποίο επίσης απέκτησα με 350 ευρώ. Χρειάζομαι δύο συσκευές απαραιτήτως καθημερινά. Αγαπημένη η σαμμυ όμως για μένα είναι απλησίαστη πια. Όσοι μπορούν και θέλουν ας την χαρούν....
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έφτιαξα από προχθές δίπλα ένα versus ανάμεσα σε S20 και S21 οπότε πηγαίνετε από εκεί να πείτε γνώμες κλπ..
Link to comment
Share on other sites

Το s20 5G δεν υποστηρίζει την ενεργοποίηση 5G στο δίκτυο της cosmote.Τουλάχιστον όχι ακόμα. Προσοχή λοιπόν σε αυτούς που σκέφτονται την αγορά του γιατί εγώ την πάτησα. Δεν ξέρω στα αλλά δίκτυα.
Link to comment
Share on other sites

Το s20 5G δεν υποστηρίζει την ενεργοποίηση 5G στο δίκτυο της cosmote.Τουλάχιστον όχι ακόμα. Προσοχή λοιπόν σε αυτούς που σκέφτονται την αγορά του γιατί εγώ την πάτησα. Δεν ξέρω στα αλλά δίκτυα.

 

 

 

Και εγω το s20 5g εχω στην vodafone και μου ειπαν οτι αφου ειναι 5g θα λειτουργησει κανονικα.Ακομα δεν εχω βρει καπου 5g βεβαια να το δω.Αλλα δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα ουτε στην cosmote.Απλα ενεργοποιουνε τις συσκευες που θελουν να πουλησουνε στην αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει να μη δουλέψει σε 5G. Απλά για άλλη μια φορά μας επιδεικνύουν πόσο καρτέλ είναι, πόσο μας γράφουν στα φρύδια τους και πόσο τηλεπικοινωνιακό μεσαίωνα διανύουμε στην Ελλάδα. Κι εγώ το 5G έχω και δε με καίει κιόλας καθώς εδώ που μένω ακόμα δεν έχει κεραίες απλά τρελαίνομαι με το πόσο πίσω είμαστε σε πολλά πράγματα.
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Εδω (επαρχια-Χιος) ακομα δεν εχουμε αληθινο 4g. Το 4g στην καλυτερη πιανει 10-12 mbps... Τι 5G???
Link to comment
Share on other sites

Γλυφάδα πάντως iPhone 12 κανονικά 5g ενω το s20 5g τίποτα ακόμα και τα δύο cosmote. Φοβάμαι ότι αφού δεν έγινε επίσημη εισαγωγή το s20 θα αργήσει να μπει στα εγκεκριμένα.
Link to comment
Share on other sites

Γλυφάδα πάντως iPhone 12 κανονικά 5g ενω το s20 5g τίποτα ακόμα και τα δύο cosmote. Φοβάμαι ότι αφού δεν έγινε επίσημη εισαγωγή το s20 θα αργήσει να μπει στα εγκεκριμένα.[/QUOT

 

Πιστευω οτι δινουν πιστοποιησεις για αρχη σε κινητα που ειναι για αγορα απο το δικτυο τους.Αν εχεις καμια sim vodafone δοκιμασε να μας πεις αν πιανει 5g.Εγω που εχω s20 5g η vodafone μου ειπε οτι αν ειναι η συσκευη σου 5g θα πιανει.

Link to comment
Share on other sites

Γλυφάδα πάντως iPhone 12 κανονικά 5g ενω το s20 5g τίποτα ακόμα και τα δύο cosmote. Φοβάμαι ότι αφού δεν έγινε επίσημη εισαγωγή το s20 θα αργήσει να μπει στα εγκεκριμένα.[/QUOT

 

Πιστευω οτι δινουν πιστοποιησεις για αρχη σε κινητα που ειναι για αγορα απο το δικτυο τους.Αν εχεις καμια sim vodafone δοκιμασε να μας πεις αν πιανει 5g.Εγω που εχω s20 5g η vodafone μου ειπε οτι αν ειναι η συσκευη σου 5g θα πιανει.

Δυστυχώς δεν έχω. Εντωμεταξύ βρίσκω αρκετές διάφορες στο μενού το ελληνικό 4g με γερμανικό 5G και τελευταίο update 1 Δεκεμβρίου το γερμανικό και δεν μου κατεβάζει νεότερο. Χρειάζεται να κάνω κάτι ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...