Jump to content

Υποσυνείδητα μηνύματα


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να μην περιμένουμε και τον....tntiseverywhere; :) Εγώ τα έχω έτοιμα.

 

Oxi na me perimenete... Kakomoiros 256kbs... :p Spro3te ligo re paidia...

Ante ti koitate ? :p

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 226
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Την είχα δεί πέριση το καλοκαίρι..Η τελευταία σκηνή ήταν η μόνη που είχα καταλάβει ότι κάτι περίεργο παίζει, αλλα όταν είχα δεί το συγκεκριμένο καρέ δεν κατάλαβα τι σχέσει έχει με την όλη ταινία.

 

 

Καπου στο σεναριο της ταινιας αν θυμαμαι καλα την πλοκη, αναφερεται οτι καποιος απο τους τυπους που πρωταγωνιστουν πεταει τετοια καρε σε ταινιες(και καλα καποιου η δουλεια ειναι να "γυριζει" τα φιλμ). Και στο τελος ο σκηνοθετης το κανει και ο ιδιος στην ταινια του...

 

Με καθε επιφυλαξη βεβαια επειδη εχουν περασει μερικα χρονια απο τοτε που ειχα δει το Fight Club.

Link to comment
Share on other sites

Καπου στο σεναριο της ταινιας αν θυμαμαι καλα την πλοκη, αναφερεται οτι καποιος απο τους τυπους που πρωταγωνιστουν πεταει τετοια καρε σε ταινιες(και καλα καποιου η δουλεια ειναι να "γυριζει" τα φιλμ). Και στο τελος ο σκηνοθετης το κανει και ο ιδιος στην ταινια του...

 

Με καθε επιφυλαξη βεβαια επειδη εχουν περασει μερικα χρονια απο τοτε που ειχα δει το Fight Club.

 

Ναι, έχεις δίκιο, τώρα θυμάμαι...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Eftasa kiegw! :p kalio arga para pote... Eida kai to iposinidito minimataki :p 5 frames ? :p arketa megalo e? Telika prepei ontws na ta perni o skinothetis...h exei kapio provlimataki me to thema :p
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Eftasa kiegw! :p kalio arga para pote... Eida kai to iposinidito minimataki :p 5 frames ? :p arketa megalo e? Telika prepei ontws na ta perni o skinothetis...h exei kapio provlimataki me to thema :p

Τι δειχνει ρε παιδια? Βαριεμαι να ξανανοικιαζω την ταινια. Βαλτε το με spoiler tag αν θελετε.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Δείτε πρώτα κανονικά την ταινία, και έχω έτοιμα screenshots από τα subliminal να σας δώσω να δείτε ;) Αλλά πρώτα ΔΕΙΤΕ κανονικά την ταινία.

Για ριχτα να τα δουμε....

Link to comment
Share on other sites

ναι αν δεν κ'ανω λάθος (γιατί την είδα πριιν πολύ καιρό) το συγκεκριμένο το δείχνει καθαρά στην ταινία ---> μας το δείχνει εκεί που ο μπραντ το βάζει στα κινούμενα σχέδια και κάτι παρόποιο φένεται καθαρά και στο τέλος... Το θέμα είναι αν υπάρχουν τέτοιες εικόνες διάσπαρτες στην ταινία...
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Αυτο αμα το δεις 2-3 φορες φαινεται με το ματι, δεν χρειαζεται να πας ανα καρε.

άλλα ομως δεν εχω βρει. δεν εχει ή ειναι περρισοτερο κριμενα;

 

Εχω ακουσει οτι για να καταλαβεις αμεσως τι βλεπεις, πρεπει να το δεις

για περιπου 1/4 του δευτερολεπτου. οποτε ανα κατι "αστραψει" για ~5-6 καρε

τοτε το "βλεπεις", αλλιως οχι. τωρα αμα περνιεται υποσυνειδητα δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χίλια συγγνώμη, αλλά είμαι στην Κύπρο και δεν είχα Ιντερνετ (μέχρι σήμερα που κονόμησα έναν φορητό και τον έβαλα στην μπρίζα)

 

Έχω 5 σκρινσότς από την ταινία. Την τετάρτη που θα γυρίσω στην Αθήνα θα σας τα ανεβάσω οπωσδήποτε...:)

Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Akouses kana tragoudaki apo to http://www3.telus.net/jefmil/stairwaybackwards.htm kai ekskoloutheis na sou fainetai asteio ? emena prosopika oxi...

τωρα αυτο που ακουγεται ειναι αληθεια?:ninja:

μαλλον για fake το κοβω...και αυτοι πως το ανακαλυψαν?

εχουν χομπι να ακουν τραγουδια αναποδα?:p

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά καλλιτέχνες οι Rolling Stones και οι Eagles... Και σένα τι σε νοιάζει αν είναι Άχρηστοι οι RS; :p Η μουσική μας νοιάζει, όχι τα θρησκευτικά τους πιστεύω... Όσο για το Hotel California δεν υπάρχει ΤΙΠΟΤΑ σατανικό, τουλάχιστον αν το παίξεις ίσια :wacko: Έλεος δλδ, μια χαρά τραγούδι είναι που μιλάει για τα ναρκωτικά...

 

 

Καταρχην Εagles,Stones,Led Zeppelin,Queen κλπ ειναι ογκολιθοι κ η μουσικη τους προσφορα τεραστια.Ροκ ακουω εδω κ χρονια για να μην παρεξηγουμαι

Για τα αναποδα μηνυματα ειμαι της αποψης οτι πραγματι υπαρχουν ΑΛΛΑ υπαρχουν μονο για λογους διαφημισης κ ντορου.

Το stairway to heaven εχει πραγματι αναποδο μηνυμα,δε θυμαμαι τωρα,απλα υπαρχει.

Αnother one bites the dust(Queen)-αναποδα ακουγεται "It's fun to smoke marijuana" :p ξεκαθαρα

Ηotel California-εχει αναποδα μηνυματα,ψιλοφρικιαστικα , δεν αναφερω τιποτα ,υπαρχουν κ μικρα παιδια στο φορουμ:X

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Πραγματι μια αποψη μιλαει για ναρκωτικα.Υπαρχει ομως κι αλλη αποψη.Ας δουμε τους στιχους αναλυτικα:

 

On a dark desert highway, cool wind in my hair

Warm smell of colitas, rising up through the air

Up ahead in the distance, I saw a shimmering light

My head grew heavy and my sight grew dim

I had to stop for the night

There she stood in the doorway;

I heard the mission bell

And I was thinking to myself,

’this could be heaven or this could be hell’

Then she lit up a candle and she showed me the way

There were voices down the corridor,

I thought I heard them say...

 

Welcome to the hotel california

Such a lovely place

Such a lovely face

Plenty of room at the hotel california

Any time of year, you can find it here

 

Her mind is tiffany-twisted, she got the mercedes bends

She got a lot of pretty, pretty boys, that she calls friends

How they dance in the courtyard, sweet summer sweat.

Some dance to remember, some dance to forget

 

So I called up the captain,

’please bring me my wine’

He said, ’we haven’t had that spirit here since nineteen sixty nine’

And still those voices are calling from far away,

Wake you up in the middle of the night

Just to hear them say...

 

Welcome to the hotel california

Such a lovely place

Such a lovely face

They livin’ it up at the hotel california

What a nice surprise, bring your alibis

 

Mirrors on the ceiling,

The pink champagne on ice

And she said ’we are all just prisoners here, of our own device’

And in the master’s chambers,

They gathered for the feast

The stab it with their steely knives,

But they just can’t kill the beast

 

Last thing I remember, I was

Running for the door

I had to find the passage back

To the place I was before

’relax,’ said the night man,

We are programmed to receive.

You can checkout any time you like,

But you can never leave!

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Στεκομαστε στους εξης στιχους:

 

"this could be heaven or this could be hell"-o ηρωας του τραγουδιου κουρασμενος φτανει καπου οπου αναρωτιεται αν ειναι ο παραδεισος ή η κολαση(μεταφραζουμε κυριολεκτικα τους ορους heaven and hell κ οχι μεταφορικα)

 

"Her mind is tiffany-twisted, she got the mercedes bends

She got a lot of pretty, pretty boys, that she calls friends"

Oι φιλοι ειναι ομορφοι κ πλουσιοι,πραγματα που αποκομιζει καποιος αν ασχολειται με σατανισμο(καλα θα μου πειτε τι λες ρε φιλε?????η αναλυση απλως γινεται σφαιρικα με γνωμονα το τραγουδι στο συνολο του)

 

"So I called up the captain,

’please bring me my wine’

He said, ’we haven’t had that spirit here since nineteen sixty nine"

 

wine-οινος(αιμα του Χριστου) spirit-πνευμα(το spirit ειναι κ το ποτο,κολλαει ωραια στο τραγουδι)

1969-ετος ιδρυσης της σατανιστικης εκκλησιας του Αnton La vey-Alecster Crowley

 

Οι υπολοιποι στιχοι αυτο που λενε εν ολιγοις ειναι οτι δε μπορεις να ξεφυγεις απο το Σατανα

 

Η παραπανω αναλυση δεν ειναι δικη μου,υπαρχει εδω κ χρονια.Προσωπικα,πιστευω οτι ηταν τοσο μαστουρωμενοι γραφανε οτι θελανε:D

 

"The stab it with their steely knives"-Αν κ ο στιχος παραπεμπει στον εξω απο δω , λογικοτερη φανταζει η εξηγηση οτι οι Eagles χρησιμοποιησαν αυτον το στιχο ,διοτι ειχαν κοντρα με τους Steely Dan

 

Παντως,τα αναποδα μηνυματα στο συγκεκριμενο τραγουδι υπαρχουν..

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Για όλα αυτά που άκουσα... Πού να ακούγατε και Mayhem και Deicide...

 

Ρε σεις συνέλθετε! Αφού σας χαλάει, τι τα ακούτε ανάποδα; Ακούτε τα ίσια!:lol: :ninja:

 

Κωμικοτραγικά μου φαίνονται όλα αυτά... Σατανική μουσική εν έτει 2006 και ένας Σίμπα σεξουλιάρης... Έχετε ξεφύγει ρε...

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Τωρα πως βγηκε το αλλο με τη μαριχουανα μονο εσυ ξερεις...

Μαριχουανα STOP!

 

μονο εγω κ ολοι οι αλλοι fans των Queen,δηλαδη 5-10 ατομα..:p

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Αν παιξεις το CD των Windows αναποδα ακουγονται σατανικοι στιχοι, αν το παιξεις κανονικα συμβαινει κατι χειροτερο, εγκαθιστα τα MS Windows :p

Μπράβο σου ρε αρχηχέ! Αυτό ξαναπέστο!

Link to comment
Share on other sites

pantws an katafereis anebase ta komatia pou les,einai endiaferwn na ta akousoume!

Μήν παιδέυεστε. Πάντε mixvibes.com κατεβάστε το πρόγραμμα και έχει επιλογή reverse. Η πιό απλή και σύντομη λύση

Link to comment
Share on other sites

η κατεβαστε το audacity....

παντως στο stairway to heaven που το εκανα και μονος μου οντως ακουγεται κατι..

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Όποιος θέλει μπορεί να επισκευθεί τη σελίδα http://minimata.50webs.com/

 

Πάντως έχω να πω ότι δεν είναι καθόλου για γέλια η υπόθεση...:X

 

Ένα περιστατικό: Ο γιός ενός φίλου μου, ενώ παρακολουθούσε ένα παιδικό της Disney άρχισε ξαφνικά να κάνει με τα δάχτυλά του το σήμα του διαβόλου...ο άνθρωπος αναρρωτήθηκε από που μπορεί να έμαθε το παιδί αυτό το πράγμα, μιάς και ήταν 4 χρονών αν θυμάμαι καλά και φυσικά δεν έκανε παρέα με κάποιους μεγάλους ή κάτι άλλο. Έκατσε λοιπόν και έψαξε και βρήκε ότι το ίδιο σύμβολο υπάρχει σε ταινίες και σειρές της Disney και μάλιστα στο Winnie the Pooh που έβλεπε και ο μικρός...:blink: :cool: :X

Σύλλογος Λακώνων Φοιτητών

http://www.slf.4t.com

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταλάβει κανείς στο τραγούδι της Κοκκ@ίνου "Αποκάλυψη" τι λέει αυτή η φωνή στην αρχή?

 

 

απο οτι προλαβα να ακουσω λεει κατι σαν "Ψοφα Βανδη να σε δω να σερνεσαι θέλω αουυυ ειμαι καλύτερη και θα το δείς" κτλ

:X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...