Jump to content

Υποσυνείδητα μηνύματα


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραιο θεματακι αυτο, αν και βλεπω οτι εχει ανοιχτει απο περσυ. Τωρα ομως το ειδα εγω και διαβαζοντας ολα τα ποστς, ειδα οτι ειναι καπως μονοπλευρο. Δηλαδη, τι εννοω?...

 

Ναι, υπαρχουν τραγουδια που αν τα αντιστρεψεις μπορεις και ακους σατανικα μηνυματα. Εγω δεν αποκλειω να υπαρχουν συνθετες, που ειτε για πλακα, ειτε για να γινει ντορος, ειτε γιατι ειναι σατανιστες, να "εβαζαν" αυτα τα μηνυματα μεσα στο τραγουδι....

 

Ομως, γιατι να μην υπαρχουν και συνθετες που να εχουν βαλει αλλα κρυμμενα μηνυματα μεσα σε τραγουδια? Μηνυματα ας πουμε που να υμνουν το Θεο, τον Χριστο, την Παναγια, το Αγιο Πνευμα, τους αγγελους, τους Αγιους, την αγαπη γενικα, την ειρηνη κλπ. Για να ειναι ολοκληρωμενο πιστευω αυτο το τοπικ (και οχι μονοπλευρο οπως προανεφερα), θα πρεπει να ψαξουμε τραγουδια να βρουμε κρυμμενα θετικα μηνυματα.... Υπαρχει κανεις εθελοντης? :) Γιατι εγω δεν πολυσκαμπαζω απο τετοια (επεξεργασιες αρχειων κλπ)

No Rest for the Wicked
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 226
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Eγώ άκουσα και τις "προφητείες" και το "Για μένα". Στο πρώτο εντάξει ακούγεται ένα μακρόσυρτο :

 

Είιιιιιιιιιιιιιιιμμμμμμμμμμμμμμααααααααααααιιιιιιιιιιιιιιιιι σσσσσααααααααααααααατττττααααααααααααααααννννννννννιιιιιιιιιιιιιιιιιισσσσσσσσμμμμμμμμμμμμμμέεεεεεεεεεεεεεεεεεεννννννννννννηηηηηηηηηηηηηη

 

Πρέπει να έχεις μεγάλη φαντασία για να καταλάβεις ότι το λέει αυτό. Στο "Για μένα" εγώ δεν άκουσα κανένα Σατανάς σατανάς... Ένα σαααατττ ακούγεται μόνο...

 

Tα ξένα έχουν πιο ενδιαφέρον από τα ελληνικά πιστεύω. Αρκεί να δούμε ότι στο Kiss kiss kiss της Yoko Ono ακούγεται (άσχετο που εγώ δεν το ακούω:p ) "I shot John Lennon"

 

Α, και στο Love Me των Morandi το σημείο που ακούγεται ανάποδα (στο κανονικό τραγούδι) αν το παίξετε ανάποδα ακούγεται το "Love Me... is crying... love me... is crying... you will find sadness and lonelyness..."

 

Καλό ε;

 

edit : Νόμιζα ότι έπρεπε να το ακούσω ανάποδα το "Για μένα" για να καταλάβω τι λένε. Χωρίς να το γυρίσετε ανάποδα ακούγεται "Σατανάς σατανάς" από πολλές φωνές.

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

πολλα ειναι τα ταργουδια αλλα νομιζω τα πρωτια τα κατεχει η Αννουλα.

Δε παιζει να εχει αλλος τραγουδιστης τοσα σατανιστικα. Καθε τραγουδι και υμνος ειναι. Χαχαχαχαχαα... Τη δολια...

:X
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει μπορεί να επισκευθεί τη σελίδα http://minimata.50webs.com/

 

Πάντως έχω να πω ότι δεν είναι καθόλου για γέλια η υπόθεση...:X

 

Ένα περιστατικό: Ο γιός ενός φίλου μου, ενώ παρακολουθούσε ένα παιδικό της Disney άρχισε ξαφνικά να κάνει με τα δάχτυλά του το σήμα του διαβόλου...ο άνθρωπος αναρρωτήθηκε από που μπορεί να έμαθε το παιδί αυτό το πράγμα, μιάς και ήταν 4 χρονών αν θυμάμαι καλά και φυσικά δεν έκανε παρέα με κάποιους μεγάλους ή κάτι άλλο. Έκατσε λοιπόν και έψαξε και βρήκε ότι το ίδιο σύμβολο υπάρχει σε ταινίες και σειρές της Disney και μάλιστα στο Winnie the Pooh που έβλεπε και ο μικρός...:blink: :cool: :X

Ειλικρινά, έχεις την εντύπωση πως κάποιος έβαλε το "σήμα" του διαβόλου στο Winnie the Pooh για να χειραγωγήσει τα παιδιά;;

 

Εγώ αυτά τα λέω...εμμονές και υπερβολές!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Καλα την υποψιαστηκα εγω για σατανιστρια την παλιοαρκουδα

αυτο το ειμαι σατανισμενη απτο γυμνασιο το "ακουω" αλλα τελικα ποτε δεν το ακουσα

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλα την υποψιαστηκα εγω για σατανιστρια την παλιοαρκουδα

αυτο το ειμαι σατανισμενη απτο γυμνασιο το "ακουω" αλλα τελικα ποτε δεν το ακουσα

 

 

αρκουδα δεν ειναι ... ανορεξικια ειναι

:p

 

σατανισμενη μπορει . Και η Αννουλα παντως μεσα την τον εχει.

ΚΑι by the way αυτη στην υπογραφη σου πια ειναι? πανασχημη ειναι , με πιανει τρεμουλο καθε φορα που τη βλεπω...

:X
Link to comment
Share on other sites

Τον winnie εννοουσα ντε :p

 

αμαν ρε ολοι,την φαγατε την κοπελιτσα :cry:

απλα το screenie την πετυχε σε λαθος στιγμη... :(

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια έρχεται και το ΠΛΕΟΝ τρομακτικο!

 

Το αποσπασμα που θα ακουσετε ειναι απο το FAME STORY πριν περιπου ενα χρονο και η φωνη που ακουγεται ειναι του Τάκη Μουσαφίρη.............

 

http://www.mooload.com/new/file.php?.../Untitled1.mp3

 

ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΤΕ ΑΝΑΠΟΔΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

http://www.mooload.com/new/file.php?.../Untitled2.mp3

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση του Fame γιατί να μην έχει πάρει κάποιος το κανονικό μήνυμα προσθέτοντας στη συνέχεια το αντίστροφο;
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως δεν μπορώ ούτε να το κατεβάσω. Λέτε να μπηκε ο σατανάς στο pc μου;

 

:lol: :lol: Και σε εμένα έχει μπεί γιατί ούτε εγώ μπορώ!!:lol: :lol:

Αυτό μου βγάζει: 404 - Not Found

Πατάμε εκεί που λέει [DOWNLOAD LINK

Click Here To Download!]?????

 

ΟΚ Εγινε!!

Link to comment
Share on other sites

Πως μου είχε ξεφύγει αυτό το θρεντ!; http://www.v-rodforums.com/forums/images/smilies/rofl3.gifhttp://www.v-rodforums.com/forums/images/smilies/rofl3.gifhttp://www.v-rodforums.com/forums/images/smilies/rofl3.gif

 

Απίστευτο γέλιο!:lol:

Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει τι υποστηρίζουν,εκτος απο το να γελοιοποιούν την συζήτηση, αυτοί που δεν δέχονται ότι τα μυνηματα αυτά υπάρχουν και οτι είναι εσκεμενα..Ας μου πεί κάποιος την άποψη του να γελάσω και εγώ...
Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια έρχεται και το ΠΛΕΟΝ τρομακτικο!

 

Το αποσπασμα που θα ακουσετε ειναι απο το FAME STORY πριν περιπου ενα χρονο και η φωνη που ακουγεται ειναι του Τάκη Μουσαφίρη.............

 

http://www.mooload.com/new/file.php?.../Untitled1.mp3

 

ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΤΕ ΑΝΑΠΟΔΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

http://www.mooload.com/new/file.php?.../Untitled2.mp3

 

sealover, δεν δουλευουν ρε συ τα λινκ. Vgazei "404-Not Found"

 

Μπορεις να τα ξαναανεβασεις?

 

Thanks

No Rest for the Wicked
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση,

ποιός είναι ο τάκης μουσαφίρης;

 

επίσης κατέβασα το ανάποδα, θα ήθελα να γράψεις τί λέει ανάποδα.

 

βλέπω προοδεύει η ελληνική αγορά.

μπαίνει και αυτή σε αυτού του είδους τεχνάσματα.

σε ένα μάθημα στην μονή πετράκη ένας ειδικός τεχνικός ήχου, μας είχε κάνει αγόρευση και μας είχε παρουσιάσει σε πίνακα κείμενα φωτογραφίες ακουστικό υλικό από διάφορα προϊόντα που κυκλοφορούν στην αγορά.ακόμη και από ταινίες.

μάλιστα ενώ έχουνε αποδειχθεί όλα αυτά.

απορώ γιατί κάποιοι το αρνιούντε.

παδιά συνεχίστε την ενημε΄ρωση, διότι καλό είναι να μην κοιμούντε οι υπόλοιποι.

μάκια

Link to comment
Share on other sites

ama mporousa na sou grapso ti exo akousei apo 8eories 8a epiane tomo olokliro ..

 

xmm oi polloi foboyntai na skeftoyn kati neo neo h na psaxoyne kai na anakalypsoyne to musthrio.Toys aresei na zoyn sthn planh toys,sthn oytopia toys basika..briskoyn asfaleia konta sthn skepsh toy 8eoy kai toys aresei!

 

basika ola ayta arxisane peripoy prin 8-10 xronia me ta anapoda k.l.p eitane i epoxi poy pigenane na alla3oyne ta thriskeutika tote kapios kapia blepe loyka pos egine den 3eroyme akribos..kai peta3ane tin eidisi balte anapoda na akoyseteeee xamos tote ..mexri kai tora ta nea paidia akoma..den blepoyne prosta.. -oi anthropoi stin epoxi mas polles fores pisteuuoun se kati xanontas tin ousia tou thematos!-pisteuoun sto theo xoris na kseroun to giati!de pisteuoun sto theo xoris na kseroun pali to giati... --

ego pisteuo oti i alitheia gia ti zoi k gia ola vriskontai sti psixi mas k mesa ston kathe anthropo... ean ta exis kala me sena tote ola ta alla einai MPOYRDES:happy:

 

p/s ean ta exoyme kala me to iposineidito mas...ola ta alla einai perita.. ti anapoda na akoysoyme 8a gelasoyme kai pios basika sas eipe oti prepi na ta pezoyme anapoda ?

diladi ean simera mas poyne kati 8a prepi na to kanoyme xoris na skeftoyme..???poy pas re karamitroooo 3ipna akoma kai ta pio glika kai panemorfa tragoydia, xtipisate, skisate, mono kai mono gia na ta akoysoyme anapoda

re afiste tin moysiki na pezi einai anoteri kai apo tin filosofia, kai apo ta panta einai melodia .

:mad:

 

See you at the bitter end..;)

 

les ean to pezame anapoda to song ton placebo na mas elege tipote?lete?????:X :X :X

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

Fidel, μην μπλέκουμε τα ιερά τώρα!!!

 

:) :D :D :D

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

[...]

basika ola ayta arxisane peripoy prin 8-10 xronia me ta anapoda k.l.p

[...]

 

Fidel, έχει πολύ περισσότερα χρόνια. Τουλάχιστον, τέλη του 80. Τότε θυμάμαι είχε κυκλοφορήσει και ένα βιβλία κάποιος της εκκλησίας (δεν ξέρω ποιος) και ήταν πολύ της μοδός. Οι θεωρίες συνομωσίας για την Rock/Metal μουσική σκηνή, που εκείνη την εποχή είχε πάρει τα πάνω της, έδιναν κι έπαιρναν.

 

Κατά τα άλλα συμφωνώ με όσα έγραψες. :)


Link to comment
Share on other sites

Αν και τα θεωρώ βλακεία λίγο όλα αυτά,αλλα για μου φυγει η περιεργια στο Audacity που πας για το παιξεις ανάποδα το τραγούδι?
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορεί να σε επηρεάσει υποσυνείδητα κάτι που ΔΕΝ ακούγεται όταν παίζει κανονικά το τραγούδι;
Link to comment
Share on other sites

Αν και τα θεωρώ βλακεία λίγο όλα αυτά,αλλα για μου φυγει η περιεργια στο Audacity που πας για το παιξεις ανάποδα το τραγούδι?

ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Το παράδειγμα με τον Τακη Μουσαφιρη που παρέθεσα και ο οποιος εννοειτε οτι δεν γνώριζε ο ανθρωπος οτι βάζοντας τη φωνη του αναποδα θα ακουστει η φραση 'ΑΚΟΥΝ ΑΝΑΠΟΔΑ...ΕΤΣΙ Μ'ΑΚΟΥΝ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ' σημαίνει και έχει τεκμηριωθει και με αλλες μελέτες που θα παραθέτω εδω μεσα οτι το αυτα που θελουμε να πουμε/ακούσουμε υποσυνείδητα ο εγκέφαλος τα βγάζει ανάποδα στην ομιλια μας...

 

Και μην προσπαθειτε να βαλετε τα γραμματα απο τις λέξεις αναποδα για να δειτε αν βγαζουν νοημα....ειναι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ανοητο όσοι το κάνουν...Το θέμα ειναι ΚΑΘΑΡΑ ηχητικο!

 

Παραδειγμα : το 'ξ' μέσα στις λέξεις οταν προφέρετε και το βάλουμε αναποδα ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ ΗΧΟ!!Ειναι ολόκληρη επιστημη αυτο....ψαχτειτε και θα καταλάβετε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...