Jump to content

CU BIG BANG APP


Ilovemetal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θα έπρεπε να λέει μάζεψε Κρυστάλλους και εξαργύρωσε τους, αλλά οι πρώτοι 20 πχ που θα μαζέψουν τον τάδε αριθμό κρυστάλλων θα κερδίσουν. Απλά έτσι δεν θα προσπαθούσε κανένας εκτός από καμία 100αρια άτομα. Στον διαγωνισμό θεωρητικά έχεις και μια ελπίδα να κερδίσεις. Εδώ η κατάσταση ήταν όποιος πρόλαβε να παίξει Κυριακή βράδυ χωρίς να τον πετάει η εφαρμογή, ή όποιος πρόλαβε να καταλάβει ότι ανανεώθηκε ο αριθμός τον δώρων θα κερδίσει κάτι. 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, jaranor said:

Όντως τώρα;;; Πιστεύετε ότι τους έχουν χακάρει;;;!

Και μόνο που άλλαξαν "κρυστάλλους" για τον... "διαγωνισμό" έπρεπε να την έχετε ψιλιαστεί!

Εδώ μιλάμε για CU mafia.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Zefir said:

Δεν θα έπρεπε να λέει μάζεψε Κρυστάλλους και εξαργύρωσε τους, αλλά οι πρώτοι 20 πχ που θα μαζέψουν τον τάδε αριθμό κρυστάλλων θα κερδίσουν. Απλά έτσι δεν θα προσπαθούσε κανένας εκτός από καμία 100αρια άτομα. Στον διαγωνισμό θεωρητικά έχεις και μια ελπίδα να κερδίσεις. Εδώ η κατάσταση ήταν όποιος πρόλαβε να παίξει Κυριακή βράδυ χωρίς να τον πετάει η εφαρμογή, ή όποιος πρόλαβε να καταλάβει ότι ανανεώθηκε ο αριθμός τον δώρων θα κερδίσει κάτι. 

Αν το διατύπωνε έτσι δεν θα μάζευε τόσο κόσμο.

Προφανώς σχεδιάστηκε κατά τέτοιον τρόπο ώστε να φαίνεται ότι είναι εύκολο να κερδίσεις, αν ακολουθήσεις τα βήματα ώστε να συμμετέχει μαζικά ο κόσμος.

Όταν πριν από χρόνια είχε λανσαριστεί η συγκεκριμένη εφαρμογή, ήμουν σίγουρος ότι θα σταδιακά θα πρόσθετε διαφήμιση μέσα. Έως τώρα αυτό έχει συμβεί μόνο μέσω των cu around worlds, πολύ έμμεσα δηλαδή. Φαίνεται ότι τελικά ίσως κερδίζει μέσω του αριθμού των downloads της εφαρμογής και πιθανών προσωπικών δεδομένων που δίνουμε.

Οι διαγωνισμοί είναι το τυράκι για να αναθερμαίνει το ενδιαφέρον. Εγώ προσωπικά άρχισα να παίζω ξανά σε 3 αριθμούς μετά από καιρό εν όψει του διαγωνισμού.

Link to comment
Share on other sites

Θυμίζω πάντως οτι δινεται ενα δωρο ανα συμμετέχοντα και διεύθυνση αποστολής.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο σφάλμα ήταν που ξεκίνησε Παρασκευή κι από κει ξεκίνησαν όλα. Όσοι δεν είχαν παίξει μέχρι τότε μέσα στη βδομάδα (ή και όσοι δεν είχαν ασχοληθεί να παίξουν ποτέ πίστες) πρόλαβαν x2 πόντους κι έχουν παίξει στην ουσία 3 φορές μέχρι τώρα, ενώ οι υπόλοιποι μόνο μια φορά. Έχουν φτάσει πάνω από 20.000 πόντους ενώ εμείς οι υπόλοιποι έχουμε κολλήσει γύρω στους 8.000. Οπότε δεν τους ένοιαζε όντως ένας τίμιος διαγωνισμός, αλλά διαγωνισμός τυράκι, όπως λέει πολύ σωστά ο @gpapas640 παραπάνω. Με τις υγείες μας!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ συνεχίζω να πιστεύω ότι οι κρύσταλλοι θα έπρεπε να χρησιμεύουν για την επιβράβευση αυτών που παίζουν μακροχρόνια. Καλύτερα να έλεγαν πχ, όποιος φτάσει 500000 κρυστάλλους θα παίρνει αυτό το δώρο, όποιος φτάσει 1 εκατομμύριο κρυστάλλους θα παίρνει αυτό κτλ. Θα υπήρχε κάποιο νόημα στο να συμμετέχει στο big bang. Εκτός φυσικά  τα 200gb μαζί με το 10ευρω που είναι μόνο για όσους τα χρειάζονται. Τώρα βγαίνουν ανά καιρούς δώρα που εξαφανίζονται στο 10λεπτο και ουσιαστικά όποιος δεν είναι πάνω από το κινητό του όλη την ώρα δεν έχει καμία ευκαιρία να πάρει. 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, balkos said:

Πώς μάζεψαν 22000 πόντους; 9000 max+1000 από το around =10.000 την εβδομάδα;

 

14 ώρες πριν, sycorpios said:

Αποκλείεται, δε βγαίνουν οι 22.000 ούτε με σφαίρες! 

Περίπτωση 1: Αν κάποιος (παλιός) πήρε νέο νούμερο CU, που ενεργοποιήθηκε αμέσως μετά την έναρξη του διαγωνισμού, παίρνει 3000 κρυστάλλους μπόνους, οι οποίοι μπορεί να μετράνε, άρα βγαίνουν.

Περίπτωση 2: Αν κάποιος αλλάζει xp lever, παίρνει gift κρυστάλλους, οι οποίοι μπορεί να μετράνε, άρα βγαίνουν.

😎

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, johndouk said:

 

Περίπτωση 1: Αν κάποιος (παλιός) πήρε νέο νούμερο CU, που ενεργοποιήθηκε αμέσως μετά την έναρξη του διαγωνισμού, παίρνει 3000 κρυστάλλους μπόνους, οι οποίοι μπορεί να μετράνε, άρα βγαίνουν.

Περίπτωση 2: Αν κάποιος αλλάζει xp lever, παίρνει gift κρυστάλλους, οι οποίοι μπορεί να μετράνε, άρα βγαίνουν.

😎

Εδώ δεν μετράει το daily check it γιατί να μετράνε τα άλλα?

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, johndouk said:

 

Περίπτωση 1: Αν κάποιος (παλιός) πήρε νέο νούμερο CU, που ενεργοποιήθηκε αμέσως μετά την έναρξη του διαγωνισμού, παίρνει 3000 κρυστάλλους μπόνους, οι οποίοι μπορεί να μετράνε, άρα βγαίνουν.

Περίπτωση 2: Αν κάποιος αλλάζει xp lever, παίρνει gift κρυστάλλους, οι οποίοι μπορεί να μετράνε, άρα βγαίνουν.

😎

Νομίζω μετράνε μόνο οι κρύσταλλοι από πίστες, τίποτα άλλο, ούτε καν το daily bonus. Οι 22.000 μαζεύτηκαν από διπλούς το πουσουκου πίστες κι ένα μονό παιχνίδι τη Δευτέρα. Τρεις φορές επί 7-8 χιλιάδες δηλαδή.

19 minutes ago, EllinikoNisi said:

Εδώ δεν μετράει το daily check it γιατί να μετράνε τα άλλα?

Ακριβώς.

28 minutes ago, Zefir said:

Πάντως εγώ συνεχίζω να πιστεύω ότι οι κρύσταλλοι θα έπρεπε να χρησιμεύουν για την επιβράβευση αυτών που παίζουν μακροχρόνια.

Σαν λίγο πιο παλιός νομίζω οι διαγωνισμοί ας είναι για όλους, νέους και παλιούς. Αλλά με ίσους όρους για όλους κι όποιος είναι καλός ας κερδίσει!!! Να ξεκινάει από Δευτέρα που αλλάζουν οι πίστες, όχι από Παρασκευή που κάποιο ποσοστό παικτών έχει ήδη παίξει.

Edited by sycorpios
Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοούσα να βγαίνουν διαγωνισμοί και να ζητάνε κρυστάλλους. Να υπάρχει μόνιμα ένα fixed δώρο για όποιον φτάνει έναν συγκεκριμένο αριθμό κρυστάλλων. Πχ ένα αξιοπρεπές κινητό για όποιον φτάσει 10 εκατομμύρια κρυστάλλους ή ένα ζευγάρι ακουστικά των 50 ευρώ για όποιον φτάσει τα 5.   Κάποιος με τόσους κρυστάλλους σημαίνει ότι παίζει χρόνια το παιχνίδι , άρα είναι και ενεργός συνδρομητής της εταιρείας. Θα υπήρχε μεγαλύτερη λογική να επιβραβεύονται αυτοί. Και όχι, δεν έχω τόσους κρυστάλλους. 

25 minutes ago, sycorpios said:

Να ξεκινάει από Δευτέρα που αλλάζουν οι πίστες, όχι από Παρασκευή που κάποιο ποσοστό παικτών έχει ήδη παίξει.

Καλά, αυτό είναι μόνο ένα παράδειγμα για το ότι δεν το σκέφτηκαν πολύ καλά απτην αρχή. Μαζί με την αλλαγή στους πόντους που χρειάζονται και στον αριθμό των δώρων. 

Edited by Zefir
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Zefir said:

Θα υπήρχε μεγαλύτερη λογική να επιβραβεύονται αυτοί.

Εδώ στη Nova επιβραβεύουν όποιον δεν βάζει συστηματικά κάρτα δίνοντάς του unlimited με 6€ ενώ στον συστηματικό πελάτη δίνουν ένα @.

Και μιλάμε για λογική επιβράβευσης;

Άστα να πάνε..

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vibraphone said:

Εδώ στη Nova επιβραβεύουν όποιον δεν βάζει συστηματικά κάρτα δίνοντάς του unlimited με 6€ ενώ στον συστηματικό πελάτη δίνουν ένα @.

Και μιλάμε για λογική επιβράβευσης;

Άστα να πάνε..

Εγώ παντως εάν δεν μου εδινε το πακετο των 6ε, δεν σκόπευα να βάλω κάρτα. 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, CamuCamu said:

Οσοι ηταν τυχαια σε ετοιμοτητα λογικα θα πιασουν καποιον στοχο οι υπολοιποι μαλλον δεν.. 

Ωραιος διαγωνισμος απο πλευρας Βονταφον δεν λεω αλλα χωρις οργανωση δεν πας πουθενα. 

Μακαρι να τον επαναλαβει σε αλλον μηνα αλλα απο την αρχη της εβδομαδας.(Οι παλιοι διορθωστε με αν εχει ξανακανει κατι τετοιο η εταιρια) 😂

Πιο άλλο μήνα άλλο χρόνο εννοείς ο διαγωνησμος λέγεται MARCH madness

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο μόνος δίκαιος τρόπος για εμένα θα ήταν να ανοίγουν ξανά οι πίστες σε τυχαία ώρα και μέρα και όχι μόνο Δευτέρα στις 00:00.

Κάποιοι καμμένοι βέβαια θα ήταν όλη μέρα πάνω απ' το κινητό αλλά... χαλάλι τους.

2 minutes ago, eridion25 said:

Πιο άλλο μήνα άλλο χρόνο εννοείς ο διαγωνησμος λέγεται MARCH madness

Ε, θα λέγεται APRIL madness. Αυτό σε πείραξε;

Edited by Vibraphone
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, eridion25 said:

Πιο άλλο μήνα άλλο χρόνο εννοείς ο διαγωνησμος λέγεται MARCH madness

Εννοω να κανουν διαγωνισμο πιο δικαιο και οχι τοσο προχειρο με το ιδιο ξεκινημα για ολους και να το ονομασουν οπως θελουν March,April,May Madness και παει λεγοντας.. 

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μη κάνουν διαγωνισμούς κάθε μήνα ρε παιδιά, εδώ περιμέναμε μήνες για αυτόν εδώ! Έχουμε μαζέψει 700κ με 1 μυριο κρυστάλλους κι ήμασταν στο "διαβάστηκε"

Έχω μια υποψία ότι κάποιος παλιός που παίζει Σαββατοκύριακα δουλεύει βονταφον και μας γλεντησε με το διαγωνισμό. Έλα ποιος είσαι φανερώσου😜

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sycorpios said:

Σιγά μη κάνουν διαγωνισμούς κάθε μήνα ρε παιδιά, εδώ περιμέναμε μήνες για αυτόν εδώ! Έχουμε μαζέψει 700κ με 1 μυριο κρυστάλλους κι ήμασταν στο "διαβάστηκε"

Έχω μια υποψία ότι κάποιος παλιός που παίζει Σαββατοκύριακα δουλεύει βονταφον και μας γλεντησε με το διαγωνισμό. Έλα ποιος είσαι φανερώσου😜

Γιάννης κερνάει, Γιάννης πίνει! Πρέπει να επέμβει εισαγγελέας. Έχουν καταπατήσει κάθε έννοια διαφάνειας και ισότητας μεταξύ των χρηστών. 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, EllinikoNisi said:

Γιάννης κερνάει, Γιάννης πίνει! Πρέπει να επέμβει εισαγγελέας. Έχουν καταπατήσει κάθε έννοια διαφάνειας και ισότητας μεταξύ των χρηστών. 

Για μένα ο διαγωνισμός ήθελε μπέσα. Φίλε ξεκινάμε τη Παρασκευή γιατί δε προλάβαμε πιο πριν, αλλά τη Δευτέρα τριπλασιαζουμε τους πόντους που θα πιάσουν, σε όσους είχαν ήδη παίξει τις πίστες μέχρι Παρασκευή. Απλό να εντοπιστούν αυτόματα στο app όσοι έπαιξαν πρώτη φορά τη Δευτέρα. Επίσης ξέρω κι ένα με το Τοτό και την Αννούλα, να το πω;;;

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, sycorpios said:

Επίσης ξέρω κι ένα με το Τοτό και την Αννούλα, να το πω;;;

Πες το.. μην ανησυχείς για το off topic.. 😉

Edited by Vibraphone
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, gcunow said:

Καλησπέρα ,

Είμαι καινούριος στη φάση, πως παίζουμε τα cu around worlds?

Φίλε σου στέλνω αυτό που στειλα στο γιο μου προχθές που με ρώτησε το ίδιο, καλό κουράγιο στο διάβασμα του σεντονιού, you asked for it 😜 :

Μετράνε αντίστροφα τα δευτερόλεπτα στις πίστες, με όσα περισσότερα μείνεις, παίρνεις περισσότερους πόντους. Γρήγορες κινήσεις λοιπόν. Πριν ξεκινήσουν οι πίστες μπορείς να περιστρέψεις οθόνη όπου σε βολεύει και να ζουμαρεις όπου σε βολεύει.

Α) Πίστα τζιπ. Βήματα:
1) Πριν αρχίσει μπορείς να ζουμαρεις λίγο. Όταν αρχίσει βαράς ένα πάτημα μόνο εκεί στο γκαζόν που είναι το κλειδί και ένα πάτημα τη πόρτα γκαράζ να βγει το τζιπ.
2) Περιστρέφεις οθόνη γρήγορα, ώστε να έχεις αριστερά τα ξύλα. Κρατάς πατημένη τη μανιβέλα μέχρι να σηκωθούν οι ράμπες για το τζιπ.
3) Όταν έχει περάσει το τζιπ κάτω από τα ξύλα (όχι πιο πριν γιατί θα σου κλείσουν το δρόμο) τα βαράς με γρήγορα πατήματα να διαλυθούν. 
4) Περιστρέφεις οθόνη γρήγορα και το περιμένεις εκεί που έχει το πράσινο που μοιάζει με αποσμητικο αυτοκινήτου. Μόλις στρίψει απ'τη γωνία πατάς ένα κλικ το αποσμητικο και το τζιπ μπαίνει στο τούνελ.
5) Περιστρέφεις οθόνη γρήγορα και το περιμένεις να φτάσει στη μάνικα βενζίνης. Μόλις τη περάσει βάρα τη μάνικα μέχρι να βγει να του βάλει βενζίνη (ένα πάτημα θέλει αλλά ποτέ δε ξέρω πότε!). Ανεβαίνει λόφο και τέλος.
Σε όλα αυτά εμένα μου μένουν κάπου 54 δευτερόλεπτα και μου δίνει κάπου 174 πόντους.

Β) Στις πίστες αεροπλάνων πριν ξεκινήσουν σου γράφει μια φράση σαν γρίφο. Όταν δεις λέξη βροχή έχει πίστα που βαράς τα σύννεφα, ένα πάτημα το καθένα. Με λέξη εισιτήριο πας στη μανιβέλα και τη κρατάς πατημένη μέχρι να σηκωθεί το εισιτήριο. Με λέξη φως πας στο φάρο, τον βαράς με ένα πάτημα στο φως και μετά σπας το κουτί που θα βγει με γρήγορα πατήματα.
Στα αεροπλάνα παίρνω κάπου 217-219 πόντους ανά πίστα.

Δες το παρακάτω βίντεο, αλλά μη κάνεις αυτά που κάνει στο τζιπ, είναι περιττά και χάνεις δευτερόλεπτα!

https://youtu.be/aLktiyiu3TQ?feature=shared

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, sycorpios said:

Για μένα ο διαγωνισμός ήθελε μπέσα. Φίλε ξεκινάμε τη Παρασκευή γιατί δε προλάβαμε πιο πριν, αλλά τη Δευτέρα τριπλασιαζουμε τους πόντους που θα πιάσουν, σε όσους είχαν ήδη παίξει τις πίστες μέχρι Παρασκευή. Απλό να εντοπιστούν αυτόματα στο app όσοι έπαιξαν πρώτη φορά τη Δευτέρα. Επίσης ξέρω κι ένα με το Τοτό και την Αννούλα, να το πω;;;

Δηλαδή πρέπει να παίξω όλα της ζωές την Δευτέρα για το όταν έχουμε άλλο MARCH MADNESS οι ποντι να τριπλασιαστουν;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, eridion25 said:

Δηλαδή πρέπει να παίξω όλα της ζωές την Δευτέρα για το όταν έχουμε άλλο MARCH MADNESS οι ποντι να τριπλασιαστουν;

Φίλε δε σε πιάνω τι ρωτάς, εγώ μιλάω για τον διαγωνισμό που έγινε όπως έγινε.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, EllinikoNisi said:

Γιάννης κερνάει, Γιάννης πίνει! Πρέπει να επέμβει εισαγγελέας. Έχουν καταπατήσει κάθε έννοια διαφάνειας και ισότητας μεταξύ των χρηστών. 

Τόσο εκτός τόπου και χρόνου ούτε εξωγήινος. Φίλε δεν ξέρω αν έχεις υπόψιν σου ότι ο εισαγγελέας δεν κινήθηκε όταν έπρεπε όταν έριξαν μπάζα πάνω από ΝΕΚΡΟΥΣ. Θα ασχοληθεί με έναν διαγωνισμό της πλάκας;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...