Jump to content

[S20 series] Διαθεσιμότητα & αγορά


anergos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

δεν θα το έλεγα και μεγάλη διαφορά... όπως πολύ ωραία τα έγραψες, το S20 από το S8 δεν έχει ούτε μια καινοτομία, ούτε κάτι να πεις "wow". Είναι απλά... λίγο καλύτερο κατά μέσο όρο.

 

Να προσθέσω πως τα S9/S10 έχουν και ένα ψευτο-στέρεο ηχείο. Αν το S20 είχε 4 ηχεία, ένα σε κάθε γωνία, εεε τότε θα μιλάγαμε για καινοτομία, ενώ το ψευτο-στέρεο ηχείο τους τώρα είναι απλά... μεεεχ... αδιάφορο.

 

Κοιταξε να δεις,επειδη πανω απο ολα το myphone ειναι τεχνολογικο site,υπαρχουν καποια πραγματα που ειναι υποκειμενικα καλυτερα για τον καθενα(πχ η διαφορα στην μεγαλυτερη οθονη/ιντσες/αναλυση)και υπαρχουν και καποια πραγματα τα οποια ειναι δεδομενα και τα αποδεχομαστε ολοι.

 

Το S20 απο το S8 συγκεκριμενα δεν ειναι λιγο καλυτερο κατα μεσο ορο. Ειναι πολυ καλυτερο κατα μεσο ορο,και στο συνολικο hardware που φοραει και στην αναμενομενα Software υποστηριξη.

Για ναυαρχιδες μιλαμε,δεν συγκρινουμε περσινο με φετινο Redmi κινητο.

Τωρα εαν θελεις wow factor να δεις εσυ,πηγαινε στα αναδιπλουμενα τα οποιια κοστιζουν ομως και αναλογα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν δεν κανω λαθος τα 100ευρω επιστροφη ειναι για οσους θα παρουν day one και δεν προλαβαν την προσφορα για τα ακουστικα.Ετσι ειχε αναφερθει πιο πισω για αγορα απο αλλες αλυσιδες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Mια τεραστια διαφορα μεταξυ S8 και S20. Το S8 ειναι μια εκδοση Android πισω(android 9),το S20 ειναι με Android 10 και θα παρει μεχρι και 12.

Χωρίς παρεξήγηση αλλά αυτή είναι η μικρότερη διαφορά.

Δηλαδή αν πιάσεις ένα κινητό με ανδροιδ 8,9,10 βλέπεις κάτι διαφορετικό? Απολύτως τίποτα.

Αντίθετα από σ8 μέχρι σήμερα έχεις τρομερή βελτίωση σε κάμερες, μπαταρία, οθόνη. Αν αυτά δεν απασχολούν κάποιον τότε απλά μιλάμε για άνθρωπο που θέλει ένα απλό κινητό, βρίσκεται σε λάθος θέμα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρει κάποιος σήμερα ΧΩΡΙΣ προπαραγγελία, άραγε θα μπορεί να κάνει αίτημα για τα ακουστικά? Με ποιο τρόπο κάνουν την επιβεβαίωση? Ξέρει κανένας?

 

Εχει αναφερθει πιο πισω πως. Μεσω της εφαρμογης Samsung members την συμπληρωνεις στο κινητο με τα προσωπικα σου στοιχεια,στελνεις και την αποδειξη πληρωμης μεσω φωτογραφιας και αν στην εγκρινουν,στα στελνουν σπιτι σου. Βεβαια μιας και η προωθητικη περιοδος τελειωσε,εχουν φυσικα καθε δικαιωμα να στην αρνηθουν.

 

Γιαυτο και δινουν 100ευρω επιστροφη,για οσους ταχα μου δεν προλαβαν και τα ακουστικα.

Link to comment
Share on other sites

Ασήμαντη διορθώση, αλλά ας την κανω: Στο 7:

7. microSD up to 256 GB vs microSD up to 1000 GB

δεν ισχύει. Πρόκειται για καθαρό μάρκετινγκ. Κάθε νέα συσκευή ανακοίνωνουν και υποστήριξη για μεγαλύτερη microsd. Όλα υποστήριζουν όλες τις microsd. Το πρωτόκολλο είναι ίδιο μέχρι και τα 2 tera αν θυμάμαι καλά. Έχω δοκιμάσει 1 tera στο note 8 και δουλεύει μια χαρά.. Ακομα και στο νοτε 4 δουλεύει..

40 φορές τα εχω γράψει, αλλά το μάρκετινγκ είναι δυνατότερο..

Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει πιο πισω πως. Μεσω της εφαρμογης Samsung members την συμπληρωνεις στο κινητο με τα προσωπικα σου στοιχεια,στελνεις και την αποδειξη πληρωμης μεσω φωτογραφιας και αν στην εγκρινουν,στα στελνουν σπιτι σου. Βεβαια μιας και η προωθητικη περιοδος τελειωσε,εχουν φυσικα καθε δικαιωμα να στην αρνηθουν.

 

Γιαυτο και δινουν 100ευρω επιστροφη,για οσους ταχα μου δεν προλαβαν και τα ακουστικα.

 

ξεχασες το σημαντικοτερο θα σου ζητησουν το αποδεικτικο προ-παραγγελιας πρωτα . Οποτε αν δεν το εχεις προπαραγγειλει δεν παιρνεις τιποτα. Εμενα το πλαισιο μου ειχε στειλει αποδεικτικο .

Link to comment
Share on other sites

ξεχασες το σημαντικοτερο θα σου ζητησουν το αποδεικτικο προ-παραγγελιας πρωτα . Οποτε αν δεν το εχεις προπαραγγειλει δεν παιρνεις τιποτα. Εμενα το πλαισιο μου ειχε στειλει αποδεικτικο .

 

Στην προπαραγγελία από Cosmote δεν έστειλαν τίποτα, έπαιρναν τηλέφωνο και σε ρώταγαν από ποιο κατάστημα θέλεις να παραγγείλεις

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

1. αδιάφορο

2. αδιάφορο, ούτε ασχολήθηκα ποτέ πόση μνήμη έχω τώρα

3. αδιάφορο, όταν γεμίσει απλά μεταφέρω τα αρχεία στο linux

4. όντος κάτι που με ενδιαφέρει, και ο λόγος αναβάθμισης

5. αδιάφορο

6. αδιάφορο

7. αδιάφορο

8. αδιάφορο

9. αδιάφορο

10. αδιάφορο

11. αδιάφορο

 

δεν θα το έλεγα και μεγάλη διαφορά... όπως πολύ ωραία τα έγραψες, το S20 από το S8 δεν έχει ούτε μια καινοτομία, ούτε κάτι να πεις "wow". Είναι απλά... λίγο καλύτερο κατά μέσο όρο.

 

Να προσθέσω πως τα S9/S10 έχουν και ένα ψευτο-στέρεο ηχείο. Αν το S20 είχε 4 ηχεία, ένα σε κάθε γωνία, εεε τότε θα μιλάγαμε για καινοτομία, ενώ το ψευτο-στέρεο ηχείο τους τώρα είναι απλά... μεεεχ... αδιάφορο.

 

Αν πιστεύεις με όλα αυτά πως δεν υπάρχει διαφορά μείνε με το S8 για 2-3 χρονιά ακόμα. Με την ίδια λογική το S8 δεν έχει κάτι παραπάνω από το S5. Πούλα το και με μικρή διαφορά πάρε το S5 και κράτα τα ρέστα.

Link to comment
Share on other sites

ξεχασες το σημαντικοτερο θα σου ζητησουν το αποδεικτικο προ-παραγγελιας πρωτα . Οποτε αν δεν το εχεις προπαραγγειλει δεν παιρνεις τιποτα. Εμενα το πλαισιο μου ειχε στειλει αποδεικτικο .

 

Δεν χρειαζεται κανενα αποδεικτικο αγαπητε. Γιαυτο το λογο βγαζεις φωτογραφια και στελνεις την αποδειξη αγορας. Γιατι σε αυτη φαινεται ποτε εγινε η παραγγελια(και ο σειριακος). Και φυσικα αν μιλαμε για μεγαλη αλυσιδα μπορει η Samsung Hellas ανα πασα ωρα και στιγμη να επιβεβαιωσει την (προ)παραγγελια απο το καταστημα αγορας/αλυσιδα.

 

Και περυσι με το S10 που ηταν η ιδια διαδικασια ακριβως,κανενα αποδεικτικο δεν σου εδιναν οι αλυσιδες.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

1. Το 100ρικο είναι μόνο σε όσους δεν πρόλαβαν την προπαραγγελία με τα buds.

2. Δεν χρειάζεται τίποτα για να πάρουμε τα buds. Μπαίνοντας στην εφαρμογή Samsung mebers (όταν έρθει η ώρα) θα δει το imei της συσκευής και θα σου δώσει τα ακουστικά.

3. Αρκετά με το s8. Όποιος βολεύεται και μπράβο του, ας συνεχίσει στο δικό του νήμα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται κανενα αποδεικτικο αγαπητε. Γιαυτο το λογο βγαζεις φωτογραφια και στελνεις την αποδειξη αγορας. Γιατι σε αυτη φαινεται ποτε εγινε η παραγγελια(και ο σειριακος). Και φυσικα αν μιλαμε για μεγαλη αλυσιδα μπορει η Samsung Hellas ανα πασα ωρα και στιγμη να επιβεβαιωσει την (προ)παραγγελια απο το καταστημα αγορας/αλυσιδα.

 

Και περυσι με το S10 που ηταν η ιδια διαδικασια ακριβως,κανενα αποδεικτικο δεν σου εδιναν οι αλυσιδες.

 

φιλε μου κι ομως μου στειλανε αποδεικτικο προπαραγγελιας το οποιο εχει και εναν αριθμο . στην αποδειξη αγορας δεν αναγραφεται η ημερομηνια προπαραγγελιας αλλα αγορας

Link to comment
Share on other sites

1. Το 100ρικο είναι μόνο σε όσους δεν πρόλαβαν την προπαραγγελία με τα buds.

 

2. Δεν χρειάζεται τίποτα για να πάρουμε τα buds. Μπαίνοντας στην εφαρμογή Samsung mebers (όταν έρθει η ώρα) θα δει το imei της συσκευής και θα σου δώσει τα ακουστικά.

 

3. Αρκετά με το s8. Όποιος βολεύεται και μπράβο του, ας συνεχίσει στο δικό του νήμα.

Τι να σου πω ...πάντως από χθες το βράδυ που με πήρε από τον Γερμανό μου είπε ότι ίσως επιστραφεί το 100€ και σήμερα μου το επιβεβαίωσε .

 

Μου είπε ότι ήταν για σήμερα....

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Από ηχείο παιδιά από ποιότητα κλήσης?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Από ηχείο παιδιά από ποιότητα κλήσης?

 

προερχομενος απο το s8 εμεινα αναυδος με τα ηχεια , ποιοτητα κλησης επισης ειδα βελτιωση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μολις το παρελαβα και εγω χθες το σεταρα ολα κομπλε. Πηρα το μικρο ως εκει μπορουσε η τσεπη μου ομολογο οτι ειναι το καλυτερο και απο το S10.

 

10.jpg

 

11.jpg

 

12.jpg

 

13.jpg

 

14.jpg

 

15.jpg

 

16.jpg

 

17.jpg

 

18.jpg

 

19.jpg

 

20.jpg

 

21.jpg

 

22.jpg

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Από ηχείο παιδιά από ποιότητα κλήσης?

Εξαιρετικο ηχειο και πραγματικα φοβερη ποιοτητα κλησης...Προσωπικα ειναι απ τα πρωτα που κοιτάω σε ενα τηλεφωνο.

 

Το S20 plus για μενα ειναι το κατι αλλο...Δεν ειναι γκουμουτσα,ειναι εξαιρετικο στο χερι και για ολα τα αλλα ξερετε...

 

Υ.Γ.Κατι αποψεις του στυλ γράφω στο myphone,παρακολουθώ thread αλλα βαριεμαι να αλλάζω συσκευη μια φορα το χρονο σνομπάροντας δηθεν τις οποίες αλλαγές ειναι απλα για :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μολις το παρελαβα και εγω χθες το σεταρα ολα κομπλε. Πηρα το μικρο ως εκει μπορουσε η τσεπη μου ομολογο οτι ειναι το καλυτερο και απο το S10.

 

Με υγεία να το χαρείς.

 

Αν σε βολεύει το μέγεθος τότε είσαι οκ. Όλα έχουν τα υπέρ και τα κατά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εξαιρετικο ηχειο και πραγματικα φοβερη ποιοτητα κλησης...Προσωπικα ειναι απ τα πρωτα που κοιτάω σε ενα τηλεφωνο.

 

Το S20 plus για μενα ειναι το κατι αλλο...Δεν ειναι γκουμουτσα,ειναι εξαιρετικο στο χερι και για ολα τα αλλα ξερετε...

 

Υ.Γ.Κατι αποψεις του στυλ γράφω στο myphone,παρακολουθώ thread αλλα βαριεμαι να αλλάζω συσκευη μια φορα το χρονο σνομπάροντας δηθεν τις οποίες αλλαγές ειναι απλα για :lol::lol::lol::lol:

 

Δεν έχω κοιτάξει το plus αλλά πόση διαφορά έχει με το Ultra??? Είναι τόσο σημαντική ώστε να βγάζει το ένα νορμάλ και το άλλο γκουμουτσα?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω καποιες αποριες για την φορτιση του.

Το φορτισα χθες η ωρα 22:00 πηγε στο 100% και το εβγαζα σημερα το χρεισιμοποιησα και τωρα η μπαταρια του ειναι 44%.

Καλο λοιπον ειναι να το φορτιζουμαι οταν πεφτει κατω απο 30% - 15% ή ενδιαμεσα του 30-45% ; Στην πραξη τι γινεται ομως ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα καθε χρονο τα ιδια αναμενετε για προπαραγγελεια και οταν τα περνετε τα πουλατε γιατι κατι δεν σας αρεσε ή περιμενετε κατι πιο καλυτερο. Εγω προσωπικα θα το τιμησω το καλοκαιρακι με ανανεωση του συμβολαιου μου και θα το πληρωνω με τον μηνα. Δεν ξερω γιατι δεν βιαζομαι να το κανω preorderer τωρα ισως επειδη δεν εχω τα λεφτα για την αμεση αγορα του τωρα. Θα κατσω με το iPhone 11 μ για την ωρα χαλαρος και με το Samsung Galaxy S10.

 

Ναι παρα πολυ χαλαρος :lol:

Link to comment
Share on other sites

Με υγεία να το χαρείς.

 

Αν σε βολεύει το μέγεθος τότε είσαι οκ. Όλα έχουν τα υπέρ και τα κατά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν έχω κοιτάξει το plus αλλά πόση διαφορά έχει με το Ultra??? Είναι τόσο σημαντική ώστε να βγάζει το ένα νορμάλ και το άλλο γκουμουτσα?

Κοιτα το ultra το εχω δει μονο και δε το εχω δουλεψει ολόκληρη μερα...

Συγκρίνοντας ομως με note 10 plus το οποιο ειναι συνολικα μικροτερο απ το ultra ναι υπαρχει διαφορα...Το plus ειναι πολυ πιο άνετο στη χρήση απ το note.

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε σε κανέναν η επιλογή για τα buds στο members?

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο παραλαβή από Γερμανό...

Για σήμερα μόνο δώρο επιταγή 100€....

Γύρισα με το κινητό και 100€ επιστροφη στην τσέπη....

 

Επισης στατιστικά προπαραγγελιων στον συγκεκριμένο Γερμανο

 

S20 Ultra 1

S20. 1

S20+. 13

 

Προπαραγγελιες iPhone συνολικα

 

40-50 κομμάτια συνήθως...

 

Στα σκρουτζ η τιμή του S20 απλού είναι ήδη 830

Link to comment
Share on other sites

Με υγεία να το χαρείς.

 

Αν σε βολεύει το μέγεθος τότε είσαι οκ. Όλα έχουν τα υπέρ και τα κατά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν έχω κοιτάξει το plus αλλά πόση διαφορά έχει με το Ultra??? Είναι τόσο σημαντική ώστε να βγάζει το ένα νορμάλ και το άλλο γκουμουτσα?

 

Έχει διαφορά ειδικά στο κράτημα λόγω πάχους. Ενώ τα βλέπεις και λες οκ κοντά είναι, εν τέλει είναι πολύ πιο άνετο το plus, και αισθητά πιο ελαφρύ. Για μένα αν κάποιος δε θέλει την κάμερα του ultra και ταυτόχρονα δεν καίγεται για λίγη ακόμα οθόνη, δεν έχει λόγο να πάει ultra

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχει διαφορά ειδικά στο κράτημα λόγω πάχους. Ενώ τα βλέπεις και λες οκ κοντά είναι, εν τέλει είναι πολύ πιο άνετο το plus, και αισθητά πιο ελαφρύ. Για μένα αν κάποιος δε θέλει την κάμερα του ultra και ταυτόχρονα δεν καίγεται για λίγη ακόμα οθόνη, δεν έχει λόγο να πάει ultra

 

Απλα βλέπω πως έχουν 1 χιλιοστό διαφορά και δεν ξέρω πόσο μεγάλο ρόλο παίζει. Σίγουρα πχ τα 7mm είναι καλύτερο από τα 8 και τα 6 καλύτερα από τα 7 αλλά τόσο σημαντικό ώστε να γίνονται σημείο αναφοράς?

Αντε να παραλάβω αύριο γιατί δεν την παλεύω......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απλα βλέπω πως έχουν 1 χιλιοστό διαφορά και δεν ξέρω πόσο μεγάλο ρόλο παίζει. Σίγουρα πχ τα 7mm είναι καλύτερο από τα 8 και τα 6 καλύτερα από τα 7 αλλά τόσο σημαντικό ώστε να γίνονται σημείο αναφοράς?

Αντε να παραλάβω αύριο γιατί δεν την παλεύω......

Παίζει ρόλο και τι θήκη θα βάλεις.. Αν πάρεις πχ το plus και του βάλεις θήκη 2 χιλ παχυτερη απ τη θηκη του ultra, αυτοματα αντιστρεφονται τα πράγματα..

Το ζητούμενο είναι, βάζεις πολύ λεπτη θήκη σε τοσο ακριβά κινητά?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S20 series] Διαθεσιμότητα & αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...