Jump to content

[S20 series] Διαθεσιμότητα & αγορά


anergos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Ποιος θέλει να δει και αυτό.

 

Sent from my SM-N9750 using Tapatalk

 

Δεν ειναι κατι καινουριο!!!

Καθε χρονο το ιδιο συμβαινει.

Απλα οποιος θελει την εγγυηση δυστυχως θα εχει κατωτερο τηλ σε σχεση με τον snap!!!

Δυστυχως αυτο δεν προκειται να αλλαξει!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε τώρα σε Κωτσόβολο και ρώτησα αν έχουν διαθεσιμότητα και μου είπε ότι έχει κανονικά και μπορούσα να το αγοράσω εκείνη την στιγμή
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Μπήκε τώρα σε Κωτσόβολο και ρώτησα αν έχουν διαθεσιμότητα και μου είπε ότι έχει κανονικά και μπορούσα να το αγοράσω εκείνη την στιγμή

πάντως πρίν λίγο παρέλαβαν οι αποθήκες του Κωτσόβολου, αύριο μεσημέρι παραλαμβάνω εγω απο περιστέρι

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όλους και οποίος το βαρεθεί πρώτος ας στείλει ένα πμ.:lol::lol:

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

πάντως πρίν λίγο παρέλαβαν οι αποθήκες του Κωτσόβολου, αύριο μεσημέρι παραλαμβάνω εγω απο περιστέρι

 

Κατάστημα Ψυχικού του ζήτησα να δει αν έχει απόθεμα, πήγε στον υπολογιστή και μου λέει "ποιο θα πάρετε? Έχω απόθεμα σε όλα".. Πραγματικά δεν ξέρω

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Ποια θήκη πήρες τελικά?

 

Δεν πήρα, θα πάρω την ultra slim της spigen.. Αλλά δεν βρήκα. Αύριο θα δω. Προς το παρόν το κρατάω με Πανακια καθαρισμού

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

στο Κορεατικο μοντελο πληρωνεις για 5G και δεν εχει μεσα κεραιες 5G millimeter wave ..

ενω στο Αμερικανικο υπαρχουν.....

και το Ευρωπαικα ιδια κατασκευη με Κορεατικο προβλεπω....

 

 

εδω παει το ιστορικο...

 

ειναι να γελαει κανεις!!!!!

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

στο Κορεατικο μοντελο πληρωνεις για 5G και δεν εχει μεσα κεραιες 5G millimeter wave ..

ενω στο Αμερικανικο υπαρχουν.....

και το Ευρωπαικα ιδια κατασκευη με Κορεατικο προβλεπω....

 

 

εδω παει το ιστορικο...

 

ειναι να γελαει κανεις!!!!!

 

Νομίζω έχει και τις 2 κεραίες το δικό μας, έτσι είχαν πει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχει και τις 2 κεραίες το δικό μας, έτσι είχαν πει

 

 

 

Πάντως αν οι Κορεατες πληρώνουν κανονική τιμή για λειψο 5G με την λογική ότι δεν έχουν ακόμα δίκτυο δεν βλέπω το λόγω για να βάλουν στα Ευρωπαϊκά....

 

Βέβαια αιντε να το βρεις...

 

Πληρώνεις για 5G ενώ Θα πρεπε να υπάρχει επιλογή 4G(όπως στο 20/20+)...και αυτό πρακτικά κουτσουρεμενο....

 

Αλλά όπως και να χει είναι...αλητεία το συγκεκριμένο...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν οι Κορεατες πληρώνουν κανονική τιμή για λειψο 5G με την λογική ότι δεν έχουν ακόμα δίκτυο δεν βλέπω το λόγω για να βάλουν στα Ευρωπαϊκά....

 

Βέβαια αιντε να το βρεις...

 

Πληρώνεις για 5G ενώ Θα πρεπε να υπάρχει επιλογή 4G(όπως στο 20/20+)...και αυτό πρακτικά κουτσουρεμενο....

 

Αλλά όπως και να χει είναι...αλητεία το συγκεκριμένο...

 

Τα τελευταια χρονια η ιστορια παει καπως ετσι

 

Οταν πρωτο κυκλοφορει η σειρα S πεφτει κραξιμο για τις διαφορες μεταξυ exynos και Snap μοντελων.

Μετα οταν κυκλοφορει η σειρα Note πεφτει κραξιμο για τις χαλια προωθητικες ενεργειες της εδω Samsung σε σχεση με το εξωτερικο, οπως και που δεν κυκλοφορει λιγες μερες αργοτερα με την τελευταια εκδοση Android(οπως τα mate της Huawei).

Στα ενδιαμεσα υπαρχει γκρινια γιατι ο ενας με συσκευη απο σκρουτζομαγαζο παιρνει νωριτερα security patch/updates.

Τελος μολις βγει τον Σεπτεμβριο η νεα μεγαλη εκδοση,υπαρχει μουρμουρα για το ποτε θα παρει το S/Note(Ελληνικο/Ευρωπαικο)του καθενος το νεο update.

 

Καποια πραγματα δεν αλλαζουν,ειδικα τωρα που πηρε ποδι και η Huawei.

Αρα καλοριζικα σε οσους παραλάβουν τα νεα κινητα(ασχετως του αν θα τα κρατησουν ή αν τα δωσουν)και καλοδουλευτα.

Link to comment
Share on other sites

Όλα τ Αλλά είναι γνωστά...το παραπάνω είναι νέα "εξέλιξη"....

 

Όλοι πληρώνουν το ίδιο και κάποιοι μπορεί να μην πάρουν καθόλου ένα σημαντικό (αχρειαστο?Τώρα ναι) spec για το οποίο πλήρωσαν....Καπέλο!

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Κατάστημα Ψυχικού του ζήτησα να δει αν έχει απόθεμα, πήγε στον υπολογιστή και μου λέει "ποιο θα πάρετε? Έχω απόθεμα σε όλα".. Πραγματικά δεν ξέρω
Γνώμη μου...προτίμησε το plus.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος ν έχουμε κατι σαν led ειδοποίηση όπως είχαμε στο s9+;;

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Η προσωπική μου άποψη:

 

Ultra: 400 ευρώ για ζοομ; και μέγεθος μικρού tablet; όχι ευχαριστώ.

Plus: Ένας σενσορας ToF και μέγεθος παντόφλας; όχι ευχαριστώ.

S20: Το απλό S20 είναι η έξυπνη επιλογή για μένα. Αν και δεν προσφέρει και τίποτα εξωπραγματικό από το S8 μου.

Link to comment
Share on other sites

Η προσωπική μου άποψη:

 

Ultra: 400 ευρώ για ζοομ; και μέγεθος μικρού tablet; όχι ευχαριστώ.

Plus: Ένας σενσορας ToF και μέγεθος παντόφλας; όχι ευχαριστώ.

S20: Το απλό S20 είναι η έξυπνη επιλογή για μένα. Αν και δεν προσφέρει και τίποτα εξωπραγματικό από το S8 μου.

 

939€ για μια συσκευή που δεν προσφέρει τίποτα εξωπραγματικό από το S8 σου και το θεωρείς έξυπνη επιλογή?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστή η ερώτηση σου. Γενικά, δεν αξίζει η αναβάθμιση.

 

Στην περίπτωση μου, θα δώσω μόνο τα 720 ευρώ περίπου με μια έκπτωση + τιμολόγιο, και η μεταπώληση του S8 θα αποφέρει και λίγα ψιχουλάκια να αφαιρεθούν από το κόστος. Να υπενθυμίσω πως το S8 παίρνει τις τελευταίες αναβαθμίσεις του.

 

Θεωρώ πως δεν είναι και καμία ευκαιρία, το κόστος είναι μεγάλο για τα δεδομένα μας, αλλά το κινητό είναι εργαλείο της δουλειάς μου, και σημαντικό για οικογενειακές φωτογραφίες (παιδιά, γυναίκες, πεθερές, το καναρίνι, κλπ).

 

939€ για μια συσκευή που δεν προσφέρει τίποτα εξωπραγματικό από το S8 σου και το θεωρείς έξυπνη επιλογή?
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστή η ερώτηση σου. Γενικά, δεν αξίζει η αναβάθμιση.

 

Στην περίπτωση μου, θα δώσω μόνο τα 720 ευρώ περίπου με μια έκπτωση + τιμολόγιο, και η μεταπώληση του S8 θα αποφέρει και λίγα ψιχουλάκια να αφαιρεθούν από το κόστος. Να υπενθυμίσω πως το S8 παίρνει τις τελευταίες αναβαθμίσεις του.

 

Θεωρώ πως δεν είναι και καμία ευκαιρία, το κόστος είναι μεγάλο για τα δεδομένα μας, αλλά το κινητό είναι εργαλείο της δουλειάς μου, και σημαντικό για οικογενειακές φωτογραφίες (παιδιά, γυναίκες, πεθερές, το καναρίνι, κλπ).

 

Αν άλλαζες πιο συχνά συσκευές σήμερα δεν θα έπαιρνες ψιχουλάκια από την συσκευή σου. Αφού μάλιστα έχεις την δυνατότητα τιμολογίου τότε πολύ κακώς "ταμπουρώνεσαι" σε μια παλιά συσκευή. Κάθε χρόνο αλλαγή (όχι βέβαια day 1) και με τα ίδια χρήματα που δίνεις τώρα για αλλαγή συσκευής ανά 3/4 χρόνια, θα έχεις κάθε χρόνο ολοκαίνουρια συσκευή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

μπα, με αφήνει αδιάφορο το θέμα, δεν θα έμπαινα στην διαδικασία αγόραζε/πούλα, έχω πιο σημαντικά πράγματα να κάνω.

 

το σημαντικό εδώ, είναι το γεγονός πόσο καλό μου βγήκε το S8. Πραγματικό διαμάντι, αξιόπιστο, σταθερό, λειτουργικό, κάνει την δουλειά του, διπλό διαφορικό, τραβάει στην ανηφόρα, με τούρμπο intercooler. Άξιζε κάθε ευρώ.

 

 

Αν άλλαζες πιο συχνά συσκευές σήμερα δεν θα έπαιρνες ψιχουλάκια από την συσκευή σου. Αφού μάλιστα έχεις την δυνατότητα τιμολογίου τότε πολύ κακώς "ταμπουρώνεσαι" σε μια παλιά συσκευή. Κάθε χρόνο αλλαγή (όχι βέβαια day 1) και με τα ίδια χρήματα που δίνεις τώρα για αλλαγή συσκευής ανά 3/4 χρόνια, θα έχεις κάθε χρόνο ολοκαίνουρια συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

μπα, με αφήνει αδιάφορο το θέμα, δεν θα έμπαινα στην διαδικασία αγόραζε/πούλα, έχω πιο σημαντικά πράγματα να κάνω.

 

καλά, μια αγγελία τον χρόνο δεν είναι δα και τόσο κοπιαστικό. Και η "αποζημίωση" να παίρνεις ολοκαίνουριες ναυαρχίδες κάθε χρόνο είναι αρκετά καλή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

Ποιος θέλει να δει και αυτό.

 

Sent from my SM-N9750 using Tapatalk

Αναμενόμενο αν και η εγγύηση σημαντικό εξίσου, ειδικά αν έχεις καεί στο παρελθόν και δεν θες στηρίζεσαι στα κέφια του οποιου πωλητή και πολύμηνη ταλαιπωρία στη καλύτερη ειδικά από Κίνα μεριά πωλητή.

 

Εκτός βρήκες αξιόπιστο πωλητή που αναλαμβάνει εγγυημένα κάλυψη και σε εύλογο χρονικό διάστημα όχι 2+ μήνες αναμονή και χωρίς τηλέφωνο να είσαι τόσο καιρό σε περίπτωση χρειαστείς.

 

Sent from my MI MIX 3 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

S20: Το απλό S20 είναι η έξυπνη επιλογή για μένα. Αν και δεν προσφέρει και τίποτα εξωπραγματικό από το S8 μου.

 

Είχα το S8 όπως και το S9 S10. Οι διαφορές με S8 είναι πολύ μεγάλες, με S9 λίγες, με S10 μηδαμινές.

1. 3000 mah vs 4000 mah

2. 4 gb RAM vs 8 gb RAM

3. 64 GB storage vs 128 GB storage

4. Για τους φακούς τι να λέμε. 1 μέτριο φακό (πλέον) το S8, 3 το S20.

5. 60 hz vs 120 hz

6. 5.8 inches vs 6.2 inches (με σχεδόν ίδιο μέγεθος)

7. microSD up to 256 GB vs microSD up to 1000 GB

8. 15W charging vs 25W charging

9. Για επεξεργαστή δεν θα αναφερθώ

10. όπως και για οθόνη

11. Δαχτυλικό αποτύπωμα πολύ καλύτερο. Τα S8 S9 με κούρασαν που ήταν στην πλάτη. Το S10 σε σωστό σημείο αλλά λίγο αργό και δεν έπιανε πάντα. Πλέον είναι σφαίρα.

 

Προσφέρει πολλά περισσότερα απο S8, για μένα αξίζει θα δεις μεγάλη διαφορά!

Link to comment
Share on other sites

Ο snapdragon ειναι καλύτερος από exynos, ότι και να λένε.

Στο S10 lite, (snapdragon 855) 1 ώρα οθόνης κάτω από τον ήλιο. ΤΕΡΜΑ φωτεινότητα συνέχεια, έχασε 10 % Ρεκόρ από κάθε κινητό που είχα δια περίπατου.

Οποιος θέλει ας δοκιμάσει με τον exynos, αν κάψει μόνο 10% κάτω από ήλιο τέρμα φωτεινότητα, με την καμία..

Link to comment
Share on other sites

11. Δαχτυλικό αποτύπωμα πολύ καλύτερο. Τα S8 S9 με κούρασαν που ήταν στην πλάτη. Το S10 σε σωστό σημείο αλλά λίγο αργό και δεν έπιανε πάντα. Πλέον είναι σφαίρα.

!

 

Καλησπέρα. Επειδη ανέφερες το παραπανω που μ ενδιαφερει πολυ.. οντως πλεον εχει αισθητη βελτιωση το fingerprint? γιατι διαβασα σε καποιο review οτι παραμενει αργο σχετικα και οτι δεν ειχε να δειξει κατι νεο στο κομματι του αισθητηρα.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S20 series] Διαθεσιμότητα & αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...