Jump to content

Samsung Galaxy S10 Lite


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν ασχοληθείς με αντάπτορα απο 3.5 σε type-c, σκέψου ότι όση ώρα θα χρειάζεται να το φορτίζεις, δεν θα έχεις τη δυνατότητα να ακούς μουσική ή γενικά ραδιόφωνο.

Οπότε θα σου προτείνω να πάρεις αντάπτορα που θα σου επιτρέπει συγχρόνως να φορτίζεις και να συνδέεις ακουστικά, είτε 3.5 juck ή type-c.

H ugreen είναι κορυφή σε τέτοιους ποιοτικούς αντάπτορες.

Εγώ έχω αυτόν https://www.skroutz.gr/s/20964081/Ugreen-USB-C-male-2x-USB-C-female-60165.html και είμαι full ευχαριστημένος.

Εσύ μπορείς να δεις και κάτι τέτοιο https://www.kooqie.com/el/ugreen-50596

Καλά πόσο χρόνο κάνει για μια πλήρη φόρτιση;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Πριν ασχοληθείς με αντάπτορα απο 3.5 σε type-c, σκέψου ότι όση ώρα θα χρειάζεται να το φορτίζεις, δεν θα έχεις τη δυνατότητα να ακούς μουσική ή γενικά ραδιόφωνο.

Οπότε θα σου προτείνω να πάρεις αντάπτορα που θα σου επιτρέπει συγχρόνως να φορτίζεις και να συνδέεις ακουστικά, είτε 3.5 juck ή type-c.

H ugreen είναι κορυφή σε τέτοιους ποιοτικούς αντάπτορες.

Εγώ έχω αυτόν https://www.skroutz.gr/s/20964081/Ugreen-USB-C-male-2x-USB-C-female-60165.html και είμαι full ευχαριστημένος.

Εσύ μπορείς να δεις και κάτι τέτοιο https://www.kooqie.com/el/ugreen-50596

 

Δεν με ενοχλεί να μην μπορώ να ακούσω οταν φορτίζει γιατι γενικα ποτέ δεν το κάνω αυτό. Ο φορτιστής είναι στο δωμάτιο μου και εγω στο σπίτι θα ακούσω πχ οταν μαγειρεύω απο το εξωτερικό ηχείο οπότε δεν είναι θέμα. Οταν είμαι έξω θα ακούσω πολύ στις συγκοινωνίες κυρίως, για αυτό με νοιάζει η ποιότητα με αντάπτορα γιατί θέλω να συνεχίσω να χρησιμοποιώ τα ακουστικά μου.

Ενδιαφέρον αυτα τα αξεσουαρ, δεν υπάρχει κανένα θέμα με incompatibilities ε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γειά σου. Και εγώ από Mi Max3 ήρθα σε s10 lite....μια χαρά μου φαίνεται η ακρόαση με τα ακουστικά και μάλιστα είδα ότι έχει και Dolby atmos όταν τα βάζεις...(εγω δεν χρησιμοποιώ adaptor)

 

sent from S10 Lite

 

Το dolby atmos το είχα δοκιμάσει σε ένα galaxy a70 που είχα πάρει για λίγο καιρό...μάπα είναι, πολύ μικρή η διαφορά στον ήχο, απλά το όνομα είναι, όχι κάτι άλλο..:(

Τα ακουστικά που δίνονται πως σου φαίνονται απο ποιότητα ήχου?

Είμαι λίγο audiophile αλλά σε budget :lol:

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενοχλεί να μην μπορώ να ακούσω οταν φορτίζει γιατι γενικα ποτέ δεν το κάνω αυτό. Ο φορτιστής είναι στο δωμάτιο μου και εγω στο σπίτι θα ακούσω πχ οταν μαγειρεύω απο το εξωτερικό ηχείο οπότε δεν είναι θέμα. Οταν είμαι έξω θα ακούσω πολύ στις συγκοινωνίες κυρίως, για αυτό με νοιάζει η ποιότητα με αντάπτορα γιατί θέλω να συνεχίσω να χρησιμοποιώ τα ακουστικά μου.

Ενδιαφέρον αυτα τα αξεσουαρ, δεν υπάρχει κανένα θέμα με incompatibilities ε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το dolby atmos το είχα δοκιμάσει σε ένα galaxy a70 που είχα πάρει για λίγο καιρό...μάπα είναι, πολύ μικρή η διαφορά στον ήχο, απλά το όνομα είναι, όχι κάτι άλλο..:(

Τα ακουστικά που δίνονται πως σου φαίνονται απο ποιότητα ήχου?

Είμαι λίγο audiophile αλλά σε budget :lol:

 

Ψάξτε βίντεο στο YouTube φτιαγμένα για dolby atmos και συγκρίνετε πως ακούγονται με και χωρίς την λειτουργία ενεργοποιημένη, εκεί θα καταλάβετε τη διαφορά που είναι εμφανέστατη, ιδίως με ένα καλό ζευγάρι ακουστικά!

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ψάχνει συγγενικο μου άτομο για την συσκευή, αν θέλει κάποιος να το δώσει ας μου στείλει ενα μήνυμα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγοράσει κανένας ακουστικά, που να δουλεύει το ραδιόφωνο?

Το εχω ρωτήσει και παλαιότερα, αλλά δεν απάντησε κανείς, μήπως τώρα χαλάσανε σε κανέναν και πηρε αλλα.

Ειχα γράψει οτι ειχα παρει σαμσουνγκ usb c ακουστικά αλλα το ραδιόφωνο δε δουλεύε, δεν τα έπιανε για κεραία. Προφανώς θέλει καποια συγκεκριμένα να πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγοράσει κανένας ακουστικά, που να δουλεύει το ραδιόφωνο?

Το εχω ρωτήσει και παλαιότερα, αλλά δεν απάντησε κανείς, μήπως τώρα χαλάσανε σε κανέναν και πηρε αλλα.

Ειχα γράψει οτι ειχα παρει σαμσουνγκ usb c ακουστικά αλλα το ραδιόφωνο δε δουλεύε, δεν τα έπιανε για κεραία. Προφανώς θέλει καποια συγκεκριμένα να πάρεις.

 

Κάπου είχα διαβάσει για κάποιο χαρακτηριστικό που πρέπει να έχουν αλλά δεν θυμάμαι.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ψάξτε βίντεο στο YouTube φτιαγμένα για dolby atmos και συγκρίνετε πως ακούγονται με και χωρίς την λειτουργία ενεργοποιημένη, εκεί θα καταλάβετε τη διαφορά που είναι εμφανέστατη, ιδίως με ένα καλό ζευγάρι ακουστικά!

 

Εγώ πάντως όταν το είχα και το δοκίμασα δεν εντυπωσιάστηκα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από κάμερα το κινητό πως τα πάει?

Είμαι χρήστης του mi note 10 και όσο και να μην μαρεσει το miui η κάμερα του είναι πολύ καλή από θέμα ανάλυσης (ίδιος φακός με του S20 αν δεν κάνω λάθος)

Πόσο παίζει να απογοητευτώ από την αλλαγή?

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Μιας και ψάχνει συγγενικο μου άτομο για την συσκευή, αν θέλει κάποιος να το δώσει ας μου στείλει ενα μήνυμα.

Είχα τό note 8 καί έχω τό ταμπλετ note 12.2 καί μού είναι άπαραίτητο πενάκι θεωρώ τόν μοναδικό λόγο πώλησης.Στείλε μου πμ έάν ένδιαφέρεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Στις προηγούμενες σελίδες κάποιος χρήστης ήταν κάτοχος του mi note 10 της Xiaomi και έκανε την μετάβαση σε S10 lite. Αν γίνεται να μου πει την άποψη του για την κάμερα θα του ήμουν υπόχρεος.

Ή οποιοσδήποτε άλλος μπορεί να μου πει λίγα λόγια για την κάμερα του κινητού. Οι φωτογραφίες με νοιάζουν περισσότερο, το βίντεο όχι τόσο.

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Ξεκαθαρα οι φωτογραφίες στο mi note 10 είναι καλύτερες. Είναι ο,τι καλύτερο φωτογραφικα σε αυτά τα λεφτά το xiaomi.

 

Ναι ισχύει και για αυτό αναρωτιέμαι αν θα μείνω έστω και λίγο ικανοποιημένος από το s10 lite.

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έκανα τη μετάβαση από mi note 10..Αν θυμάμαι, έτρωγε τρελό κόλλημα η εφαρμογή των φωτογραφιών..Επίσης, στην υψηλή ανάλυση αργούσε χαρακτηριστικά να τις επεξεργαστεί..Παρολαυτα, σίγουρα ήταν ποιοτικότερες. Αλλά, σε όλους τους άλλους τομείς, υπερτερεί το s10l
Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει και για αυτό αναρωτιέμαι αν θα μείνω έστω και λίγο ικανοποιημένος από το s10 lite.

Εγώ έχω το s10 και το 11 pro max. Δεν την ψάχνω πολύ με τη φωτογραφία όμως.

Με το s10 lite δεν χαλάστηκα πάντως ούτε σε selfie ούτε σε κανονική...τώρα για advanced χρήση μάλλον είναι λίγο στη φωτογραφία σε σχέση με τις ναυαρχίδες....

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έκανα τη μετάβαση από mi note 10..Αν θυμάμαι, έτρωγε τρελό κόλλημα η εφαρμογή των φωτογραφιών..Επίσης, στην υψηλή ανάλυση αργούσε χαρακτηριστικά να τις επεξεργαστεί..Παρολαυτα, σίγουρα ήταν ποιοτικότερες. Αλλά, σε όλους τους άλλους τομείς, υπερτερεί το s10l

 

Με το miui11 και σε android 10 δεν μου έτρωγε κανένα κόλλημα στις φωτογραφίες, αλλά και γενικότερα. Εδώ και 2 ημέρες που πήρε την 12 όμως έχω προσέξει κολληματακια και μου κρασαρε και η κάμερα 2 φορές χρειαζοντας επανεκκίνηση της συσκευής...

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ έχω το s10 και το 11 pro max. Δεν την ψάχνω πολύ με τη φωτογραφία όμως.

Με το s10 lite δεν χαλάστηκα πάντως ούτε σε selfie ούτε σε κανονική...τώρα για advanced χρήση μάλλον είναι λίγο στη φωτογραφία σε σχέση με τις ναυαρχίδες....

 

Και εγώ φαντάζομαι ότι θα είναι αξιοπρεπής για απλή χρήση. Απλά μάλλον έχω καλομαθει με την 108mp και τους 2 τηλεφακους και για αυτό ανησυχώ.

 

Με το εξωτερικό ηχείο πως τα πάει το κινητό?

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Με το miui11 και σε android 10 δεν μου έτρωγε κανένα κόλλημα στις φωτογραφίες, αλλά και γενικότερα. Εδώ και 2 ημέρες που πήρε την 12 όμως έχω προσέξει κολληματακια και μου κρασαρε και η κάμερα 2 φορές χρειαζοντας επανεκκίνηση της συσκευής...

 

Οταν λεει κολλημα φανταζομαι θα εννοει καθυστερηση. Ο επεξεργαστης του Mi note 10 δεν ειναι αρκετα δυνατος για να επεξεργαστει τοσο μεγαλες φωτογραφιες. Λογικο να καθυστερει στην επεξεργασια μετα που θα την τραβηξεις.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Με το miui11 και σε android 10 δεν μου έτρωγε κανένα κόλλημα στις φωτογραφίες, αλλά και γενικότερα. Εδώ και 2 ημέρες που πήρε την 12 όμως έχω προσέξει κολληματακια και μου κρασαρε και η κάμερα 2 φορές χρειαζοντας επανεκκίνηση της συσκευής...

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και εγώ φαντάζομαι ότι θα είναι αξιοπρεπής για απλή χρήση. Απλά μάλλον έχω καλομαθει με την 108mp και τους 2 τηλεφακους και για αυτό ανησυχώ.

 

Με το εξωτερικό ηχείο πως τα πάει το κινητό?

Τίποτα το ιδιαίτερο και το ηχείο. Ένα και κάνει τη δουλειά του για τις ειδοποιήσεις. Τώρα για αναπαραγωγή μουσικής ή ταινίας, καλύτερα ακουστικά. Εκεί είναι εφάμιλλο με τα μεγάλα...ειδικά με το dolby atmos και καλά ακουστικά....

Το σούταρα στη γυναίκα το s10.

Για εμένα το lite είναι ανώτερο. Πάντα ήθελα snap, δεν θα ξαναπάρω samsung με exynos. Μόνο snap.

Edited by p_bourinos
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα το ιδιαίτερο και το ηχείο. Ένα και κάνει τη δουλειά του για τις ειδοποιήσεις. Τώρα για αναπαραγωγή μουσικής ή ταινίας, καλύτερα ακουστικά. Εκεί είναι εφάμιλλο με τα μεγάλα...ειδικά με το dolby atmos και καλά ακουστικά....

Το σούταρα στη γυναίκα το s10.

Για εμένα το lite είναι ανώτερο. Πάντα ήθελα snap, δεν θα ξαναπάρω samsung με exynos. Μόνο snap.

 

Επειδή πάντα το λιγουρευομουν το S10 έχει τόση μεγάλη διαφορά ο exynos από τον snapdragon??

Ρωτάω κιόλας επειδή σκεφτόμουν και το note 10 lite που φοράει exynos 2ετιας...

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πάντα το λιγουρευομουν το S10 έχει τόση μεγάλη διαφορά ο exynos από τον snapdragon??

Ρωτάω κιόλας επειδή σκεφτόμουν και το note 10 lite που φοράει exynos 2ετιας...

 

Ναι, έχει. Άλλο τηλέφωνο κατά τη γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πάντα το λιγουρευομουν το S10 έχει τόση μεγάλη διαφορά ο exynos από τον snapdragon??

Ρωτάω κιόλας επειδή σκεφτόμουν και το note 10 lite που φοράει exynos 2ετιας...

 

Εδώ στο ίδιο έτος έχουν διαφορά ο Snapdragon με τους exynos, πόσο μάλλον αν έχουν και ένα χρόνο διαφορά υπέρ του πρώτου.

 

Αν θες πιο future proof συσκευή πήγαινε στο s10 lite.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πάντα το λιγουρευομουν το S10 έχει τόση μεγάλη διαφορά ο exynos από τον snapdragon??

Ρωτάω κιόλας επειδή σκεφτόμουν και το note 10 lite που φοράει exynos 2ετιας...

 

Το s10 lite είναι καλύτερο του note 10 lite. Όμως το πενάκι είναι πενάκι......;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το s10 lite είναι καλύτερο του note 10 lite. Όμως το πενάκι είναι πενάκι......;)

Αυτο.. Εγω πάντως πηγα απ το νοτε 8 στο s10lite και δε μου λείπει καθόλου το πενάκι.. Ειχα πάψει να το χρησιμοποιω εδω και καιρο ομως.

Το νοτε 10 lite δεν το έπαιρνα με τίποτα λογω του επεξεργαστή του..

Link to comment
Share on other sites

Αυτο.. Εγω πάντως πηγα απ το νοτε 8 στο s10lite και δε μου λείπει καθόλου το πενάκι.. Ειχα πάψει να το χρησιμοποιω εδω και καιρο ομως.

Το νοτε 10 lite δεν το έπαιρνα με τίποτα λογω του επεξεργαστή του..

 

Τόσο χάλια είναι ρε παιδιά ο exynos που έχει?

Με ελκύει και το πενάκι του (δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ και έχω περιέργεια) και το ότι έχει θύρα ακουστικών, αν και όπως είπε πιο πάνω ένας συμφορουμητης αυτό λύνεται με έναν ανταπτορα στο S10 lite. Αλλά μετά δεν θα λειτουργεί το ραδιόφωνο........

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Ραδιόφωνο είναι σίγουρο ότι έχει; δεν μπορώ να το βρω (μιλάω για την έκδοση των 8gb)

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ραδιόφωνο είναι σίγουρο ότι έχει; δεν μπορώ να το βρω (μιλάω για την έκδοση των 8gb)

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

100% έχει, ψαξε στις εφαρμογες

εκτός και αν εχεις κανένα περίεργο csc και είναι κλειδωμένο....

απο που το πήρες??

Edited by p_bourinos
Link to comment
Share on other sites

Τόσο χάλια είναι ρε παιδιά ο exynos που έχει?

Με ελκύει και το πενάκι του (δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ και έχω περιέργεια) και το ότι έχει θύρα ακουστικών, αν και όπως είπε πιο πάνω ένας συμφορουμητης αυτό λύνεται με έναν ανταπτορα στο S10 lite. Αλλά μετά δεν θα λειτουργεί το ραδιόφωνο........

 

Εξαρτάται τι εννοείς χάλια. Μια χαρά κάνει κάποιος την δουλειά του απλά δεν είναι για να παίζεις fortnite κοκ. Εγώ προσωπικά είμαι ευχαριστημένος αλλά όταν βγήκε η προσφορά του Γερμανού για το s10 lite θεωρούσα ότι θα έπρεπε να περιμένω μιας και το πενάκι ακόμα δεν το έχω χρησιμοποιήσει τόσο πολύ όσο θα δικαιολογούσε η αγορά του αν και ήμουν και σε άδεια για να κάνω χρήση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...