Jump to content

Samsung Galaxy S10 Lite


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό φίλε της nillkin καλύπτει όλη την οθόνη η αφήνει κενό;

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ξέρω φίλε, δεν το έχω τοποθετήσει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ. Βέβαια έχω πολλές απορίες γιατί τα τελευταία πέντε έξι χρόνια ήμουν με xiaomi και εκεί στην κοινότητα είχαν εξαντλήσει και την παραμικρή λεπτομέρεια.

 

Τώρα Samsung και μάλιστα μοντέλο που ακόμα δεν έχει μεγάλη κίνηση ψάχνομαι μόνος μου συνέχεια. Εδώ ένα μεγάλο μέρος των καταστημάτων όταν γράφεις S10 lite σου εμφανίζει το s10e. Οπότε δεν είναι και ότι καλύτερο.

 

Πιθανότατα να έκανα λάθος που έβγαλα το tempered glass, γιατί εκ των υστέρων είδα πως υπάρχει η ρύθμιση touch sensitivity. Έχω πολλά άγνωστα σημεία. Ίσως κάποια να έχουν γραφτεί και στο νήμα με τα S10 ή ακόμα και τα S20. Δε ξέρω.

 

Τέλος πάντων. Σκέφτηκα επειδή το S20 plus είναι ίδιες ιντσες με το s10 lite μήπως κάποια θήκη θα ταιριάζει. Δε ξέρω αν γνωρίζει κανείς κάτι σ' αυτό.

 

Κατά τ άλλα το κινητό είναι τρομερό μιλάμε. Καλά η μπαταρία του το έχει ξεφτιλισει. Δε τελειώνει με τίποτα. Όλα είναι σούπερ. Μόνο μια υποστήριξη να υπήρχε όπως έχει η ελληνική κοινότητα Xiaomi.

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ. Βέβαια έχω πολλές απορίες γιατί τα τελευταία πέντε έξι χρόνια ήμουν με xiaomi και εκεί στην κοινότητα είχαν εξαντλήσει και την παραμικρή λεπτομέρεια.

 

Τώρα Samsung και μάλιστα μοντέλο που ακόμα δεν έχει μεγάλη κίνηση ψάχνομαι μόνος μου συνέχεια. Εδώ ένα μεγάλο μέρος των καταστημάτων όταν γράφεις S10 lite σου εμφανίζει το s10e. Οπότε δεν είναι και ότι καλύτερο.

 

Πιθανότατα να έκανα λάθος που έβγαλα το tempered glass, γιατί εκ των υστέρων είδα πως υπάρχει η ρύθμιση touch sensitivity. Έχω πολλά άγνωστα σημεία. Ίσως κάποια να έχουν γραφτεί και στο νήμα με τα S10 ή ακόμα και τα S20. Δε ξέρω.

 

Τέλος πάντων. Σκέφτηκα επειδή το S20 plus είναι ίδιες ιντσες με το s10 lite μήπως κάποια θήκη θα ταιριάζει. Δε ξέρω αν γνωρίζει κανείς κάτι σ' αυτό.

 

Κατά τ άλλα το κινητό είναι τρομερό μιλάμε. Καλά η μπαταρία του το έχει ξεφτιλισει. Δε τελειώνει με τίποτα. Όλα είναι σούπερ. Μόνο μια υποστήριξη να υπήρχε όπως έχει η ελληνική κοινότητα Xiaomi.

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Η θήκη του s20 λογικά δεν θα ταιριάζει γιατί νομίζω είναι διαφορετικό το άνοιγμα της κάμερας. Είναι πιο στενό στο s20

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί αλλά αυτό που το συνδέεις

 

σε οθόνη κ γίνεται υπολογιστής το υποστηρίζει;

Όχι, ρώτησα κι εγώ πριν λίγες μέρες.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα το έχω μάλλον . Αν θέλει η Κούριερ

 

Να ρωτήσω μεμβράνη φοράει ? Ξέρει κάποιος ?

Έχει μια ζελατίνα. Κράτησε την μέχρι να βάλεις τζαμάκι

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είχε μια ζελατίνα όπως αυτή της πλάτης. Δε μου έμοιαζε με screen protector οπότε την αφαίρεσα αμέσως. Τρεις ζελατίνες είχε. Μια μπροστά, μια πίσω στην πλάτη και μια γύρω γύρω.

 

Λοιπόν τώρα έχω νέα καλά.

 

Επιτέλους νομίζω πως λειτουργεί το κινητό έτσι όπως ήθελα και εξωτερικά και εσωτερικά.

 

Στα εξωτερικά είναι η θήκη και το τζάμι.

 

Βρήκα τζάμι nillkin μου το τοποθέτησαν οι ίδιοι βρήκα και θήκη χονευτη όπου όλο το τηλέφωνο μπαίνει μέσα χωρίς να είναι τα πλαϊνά εκτεθειμένα, είναι και wallet για κάρτες και ταυτότητα κι έτσι και είναι καλυμμένο το τηλεφωνο πλήρως και δε χρειάζεται να κουβαλάω και πορτοφόλι.

 

Επειδή ρώτησε κάποιος παραπάνω, έτσι όπως είναι το κινητό μέσα στη θήκη το τζαμακι δεν αφήνει κενά. Φαίνεται μια οθόνη όλο χωρίς κενά.

 

Στα εσωτερικά είναι διάφορες χρήσιμες εφαρμογές και ασφαλώς να δουλεύει το δακτυλικό αποτύπωμα.

 

Σην αρχή δε μου δούλεψε το δακτυλικό αποτύπωμα. Οπότε πήγα settings > display > touch sensitivity. Το ενεργοποίησα.

Προσπάθησα αλλά τίποτα πάλι. Μετά από τρία τέσσερα αγγίγματα μου έλεγε πως δε γίνεται. Έκανα restart, και μετά σιγά σιγά με διακοπές, όχι συνεχόμενα δηλαδή αλλά άφηνα να περάσουν τέσσερα πέντε δευτερόλεπτα το ξανά έβαζα το δάκτυλο απαλά προσεκτικά και προχωρούσε το ποσοστό από λίγο κάθε φορά. Θα έβαλα το δάκτυλο πάνω από δέκα φορές νομίζω μέχρι να φτάσει στο 100% και τελικά να μου δεχτεί το δακτυλικό αποτύπωμα. Χάρηκα γιατί είχα πιστέψει πως δε θα τα καταφέρω. Μάλλον το ίδιο έπρεπε να είχα κάνει και την πρώτη φορά. Στο πρώτο μου tempered glass που έγραψα σε προηγούμενο μήνυμα. Άδικα το έβγαλα.

 

Τώρα άλλο χρήσιμο είναι πως βρήκα στο Samsung store την εφαρμογή one hand operation + με την οποία μπορώ να κάνω πολλά από αυτά που ήθελα με ένα άγγιγμα ή σύρσιμο χωρίς να πατάω τα πλαϊνά κουμπιά. Να κλείνω την οθόνη, να βγάζω screenshot, να αυξομειωνω την ένταση του ήχου και πολλά πολλά ακόμα με εξαιρετικά γρήγορο, έξυπνο και απλό τρόπο.

 

Τέλος κατεβασα από το Google play την εφαρμογή my data manager και πλέον μπορώ να βλέπω από το notification πόσο data ξοδεύω.

 

Αυτά. Είμαστε σούπερ πλέον νομίζω.

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

 

Εχω διαβάσει και δει αρκετά reviews και έχω τρομερό δίλημμα μεταξύ του συγκεκριμένου S10 Lite και των :

 

-Xiaomi Mi Note 10 Pro

–Realme 2X Pro

–Poco F2 Pro

-(και αν αξίζει η υπέρβαση για S10/S10+)

 

( είμαι λίγο ραδιοφωνάκιας αλλά οκ )

Link to comment
Share on other sites

 

Βρήκα τζάμι nillkin μου το τοποθέτησαν οι ίδιοι.

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

 

Θα μας πεις κόστος και κατάστημα;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και εγω σε μπλε . Πρωτες εντυπωσεις αριστες . Παει μπαλα. Οθονη ωραια . Η πλαστικη πλατη ουτε με ενοχλει. Θηκη βαζω παντα. Μου φενεται σχετικα ελαφρυ. Προερχομαι βεβαια απο xiaomi note 8 pro !

Θηκη πηρα μια στα γρηγορα απο το πλαισιο. Τιποτα το σπουδαιο. Με λαθος κοψιμο στο πανω μικροφωνο ακυρωσεις θορυθων. Εχει την τρυπα αλλου τελειως ! Αφησα την μεμβρανη που φοραει. Που βεαμβαια θελει αλλαγμα. Δεν ειναι οπως αυτη που φορανε τα s20. Που ειναι ΑΨΟΓΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και εγω σε μπλε . Πρωτες εντυπωσεις αριστες . Παει μπαλα. Οθονη ωραια . Η πλαστικη πλατη ουτε με ενοχλει. Θηκη βαζω παντα. Μου φενεται σχετικα ελαφρυ. Προερχομαι βεβαια απο xiaomi note 8 pro !

Θηκη πηρα μια στα γρηγορα απο το πλαισιο. Τιποτα το σπουδαιο. Με λαθος κοψιμο στο πανω μικροφωνο ακυρωσεις θορυθων. Εχει την τρυπα αλλου τελειως ! Αφησα την μεμβρανη που φοραει. Που βεαμβαια θελει αλλαγμα. Δεν ειναι οπως αυτη που φορανε τα s20. Που ειναι ΑΨΟΓΕΣ

 

Πάρε την μπλε σιλικόνης της Samsung. Του πάει τρελά.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ σε μπλε και το "παλεύω" 2 μέρες. Πήρα από Public Θήκη και τζαμακι και....

Το τζάμι δεν καλύπτει τις γωνίες και έχει μαύρο πλαίσιο που κόβει ελάχιστα την οθόνη, δεξιά και αριστερά εφαρμόζει καλά και δεν έχει αέρα καθόλου (στο Α5 και Α71 της γυναίκας μου είναι μόνιμο θέμα).

Η θήκη γράφει Samsung Galaxy s10 lite στην συσκευασία αλλά είναι για s10e. Έχει μεγάλη διαφορά στο ύψος και οι κάμερες έχουν διάταξη ΣΤΗΝ σειρά οριζόντια. Την αγόρασα εχθές αργά το απόγευμα και δεν τους πρόλαβα ανοιχτούς, δεν πρέπει να το έχουν καταλάβει ακόμα σαν κατάστημα σε όλη την Ελλάδα. Θα τους πάρω τηλέφωνο για ενημέρωση.

Η συσκευή για τα χρήματά της πρέπει να είναι με διαφορά η καλύτερη περίπτωση της πενταετίας. Μακάρι να το ξανακάνει η Samsung στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πήρα από πλαίσιο

Έχει αλλού την τρύπα για το μικρόφωνο ακύρωσης θορύβου. Μάλλον είναι για το α91

Link to comment
Share on other sites

Παραπάνω περιγράφω αυτά που πήρα από το public. Τελικά κράτησα το τζάμι και θα επιστρέψω την θήκη η οποία γράφει στο κουτί s10 lite και στην απόδειξη πληρωμής s10e. Πήγα και στα media mark έχουν σχεδόν ίδιο τζάμι με μαύρο πλαίσιο αλλά η θήκη είναι για A91/s10 lite. Έτσι το περιγράφει και στο κουτί, εφαρμόζει πολύ καλά αλλά δεν αντιστοιχούν οι τρύπες στο πάνω μέρος όπως περιγράφει ο φίλος μας παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ της συσκευής με μετάβαση από Note 9.

Οι πρώτες μου εντυπώσεις σε σχέση με τη προηγούμενη συσκευή είναι οι εξής:

 

+

Μπαταρία εξαιρετική.

Οθόνη εξαιρετική (δε την έχω τσεκαρει κάτω από ήλιο) στα μάτια μου πολυ ίδια με το Note.

Η διαφορά του επεξεργαστή φάνηκε μέχρι στιγμής σε κάποια παιχνίδια.

Κράτημα στο χέρι εξαιρετικό (με κούρασε το Note)

H selfie κάμερα είναι καλύτερη.

 

-

Ασύρματη φόρτιση που με είχε βολεψει.

Ο ήχος δεν είναι άσχημος, σε απόδοση και ένταση, αλλά δεν είναι Note.

Το δαχτυλικο αποτύπωμα στην οθόνη εμένα προσωπικά δε με βολεύει. Και έτσι όπως πιάνω τη συσκευή τις περισσότερες φορές δε ξεκλειδώνει (δε βάζω κάθετα το δάχτυλο αλλά στο πλάι). Ίσως το συνηθίσω.

 

Η ζελατίνα στην οθόνη φυσικά δεν είναι ζελατίνα για χρήση όπως σε άλλες συσκευές. Έμαθα ότι πολύ καλό γυαλί είναι της Hofi και θα το τιμήσω.

Ακόμα έχουμε λίγες επιλογές για αξεσουάρ και ελπίζω να αλλάξει αυτό.

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ της συσκευής με μετάβαση από Note 9.

Οι πρώτες μου εντυπώσεις σε σχέση με τη προηγούμενη συσκευή είναι οι εξής:

 

+

Μπαταρία εξαιρετική.

Οθόνη εξαιρετική (δε την έχω τσεκαρει κάτω από ήλιο) στα μάτια μου πολυ ίδια με το Note.

Η διαφορά του επεξεργαστή φάνηκε μέχρι στιγμής σε κάποια παιχνίδια.

Κράτημα στο χέρι εξαιρετικό (με κούρασε το Note)

H selfie κάμερα είναι καλύτερη.

 

-

Ασύρματη φόρτιση που με είχε βολεψει.

Ο ήχος δεν είναι άσχημος, σε απόδοση και ένταση, αλλά δεν είναι Note.

Το δαχτυλικο αποτύπωμα στην οθόνη εμένα προσωπικά δε με βολεύει. Και έτσι όπως πιάνω τη συσκευή τις περισσότερες φορές δε ξεκλειδώνει (δε βάζω κάθετα το δάχτυλο αλλά στο πλάι). Ίσως το συνηθίσω.

 

Η ζελατίνα στην οθόνη φυσικά δεν είναι ζελατίνα για χρήση όπως σε άλλες συσκευές. Έμαθα ότι πολύ καλό γυαλί είναι της Hofi και θα το τιμήσω.

Ακόμα έχουμε λίγες επιλογές για αξεσουάρ και ελπίζω να αλλάξει αυτό.

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για το δακτυλικο αποτυπωμα οταν το σεταρεις θα βαζεις το δαχτυλο κυκλικα. Καθε φορα που ακουμπας το δαχτυλο δηλαδη θα στριβεις λιγο το τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ της συσκευής με μετάβαση από Note 9.

Οι πρώτες μου εντυπώσεις σε σχέση με τη προηγούμενη συσκευή είναι οι εξής:

 

+

Μπαταρία εξαιρετική.

Οθόνη εξαιρετική (δε την έχω τσεκαρει κάτω από ήλιο) στα μάτια μου πολυ ίδια με το Note.

Η διαφορά του επεξεργαστή φάνηκε μέχρι στιγμής σε κάποια παιχνίδια.

Κράτημα στο χέρι εξαιρετικό (με κούρασε το Note)

H selfie κάμερα είναι καλύτερη.

 

-

Ασύρματη φόρτιση που με είχε βολεψει.

Ο ήχος δεν είναι άσχημος, σε απόδοση και ένταση, αλλά δεν είναι Note.

Το δαχτυλικο αποτύπωμα στην οθόνη εμένα προσωπικά δε με βολεύει. Και έτσι όπως πιάνω τη συσκευή τις περισσότερες φορές δε ξεκλειδώνει (δε βάζω κάθετα το δάχτυλο αλλά στο πλάι). Ίσως το συνηθίσω.

 

Η ζελατίνα στην οθόνη φυσικά δεν είναι ζελατίνα για χρήση όπως σε άλλες συσκευές. Έμαθα ότι πολύ καλό γυαλί είναι της Hofi και θα το τιμήσω.

Ακόμα έχουμε λίγες επιλογές για αξεσουάρ και ελπίζω να αλλάξει αυτό.

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε και εγώ στο πλαι έβαλα το δάχτυλο για να ρυθμισω το αποτύπωμα και όχι κάθετα. Δουλεύει μια χαρα

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ της συσκευής με μετάβαση από Note 9.

 

Μεγειες φιλαρακι, καλοδουλευτο:D

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Αμα λογω του tempered δεν πιάνει το δάχτυλο οταν ορίζετε δαχτυλικό αποτύπωμα, το εχω γραψει ξανα, 1 δοκιμάστε με υγρο δάχτυλο. Πχ βρεξτε το εντελώς ελαφρώς, να έχει μια υγρασία, 2 πατήστε δυνατότερα, 3 αλλαξτε το κομμάτι του δαχτύλου που πατάει, να ακουμπάει διαφορετικη επιφάνεια. Μπορεί να γίνεται πολυ δύσκολα ο ορισμός του δαχτυλικου με μαπα tempered, αλλα κατα 99% μετά θα δουλεύει.

Επισης ρυθμίστε το σε διάφορετικα σενάρια. Εγω το ειχα ρυθμίσει να δουλέυει σχεδόν τέλεια. Οταν πηγα για τρεξιμο ομως, μούσκεμα στον υδρωτα μετα 10 χιλ τρεξιμο, δεν έπιανε δαχτυλικό με την καμία.. Έσβησα ενα δαχτυλικό αποτύπωμα απο τα 3, και ορισα ενα καινούργιο εκεινη τη στιγμή. Ε πλεον πιάνει πάντα σε αυτο το σενάριο, λιγο δύσκολα κάποιες φορές αλλά πιάνει.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα πάλι θα δάχτυλα αποτυπώματα κυκλικά και τώρα δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα.

 

Επίσης όπως έγραψα πιο πάνω έχω καλές κριτικές για το γυαλί της Hofi. Πήγα να το πάρω αλλά δε το είχε το κατάστημα κι έτσι για πρόχειρη λύση πήρα την ζελατίνα της ίδιας εταιρείας και πραγματικά είναι άψογη σε όλα με πολύ εύκολη τοποθέτηση. Και ταιριάζει άψογα με τη θήκη spigen liquid χωρίς να τη πετάει.

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...