Jump to content

Samsung Galaxy S10 Lite


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την πήρα τελικά..Όπως τα λες είναι..Την έβγαλα ήδη αγγελία! Έχει πλάκα για φιγούρα κυριλέ, αλλά πρακτικά δεν προστατεύει όπως η spigen rugged armor που έχω!
Link to comment
Share on other sites

Όταν μου έρχεται κάποια ειδοποίηση από Gmail, με κλειστή την οθόνη, απλά ακούγεται ο ήχος..Πώς γίνεται να ανάβει κι η οθόνη? Χρειάζεται να είναι η aod πάντα ενεργοποιημενη; Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χωρίς να έχω πειράξει κάτι ενώ όταν πατούσα τα πλαϊνά πλήκτρα έντασης ήχου αυξομειωνοταν η ένταση, τώρα μόλις τα πατάω σβήνει η οθόνη και κλειδώνει. Πως μπορώ να το επαναφέρω;

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας θεμα με gmail notifications όταν η οθόνη είναι σβηστή; Εμένα έρχονται ειδοποιήσεις,αλλά ακούω μόνο τον ηχο...Η οθόνη δεν ανάβει!
Link to comment
Share on other sites

ΒΟΉΘΕΙΑ! Όταν παίρνω τηλέφωνο,λίγο κάτω από την κάμερα αναβοσβήνει ένα πιξελ..Οταν το βάζω σε ανοιχτή ακρόαση εξαφανίζεται...Τί είναι αυτό; Δε μου το κάνει κάπου αλλού..Τεστάρω και την οθόνη με dead pixels test, αλλά φτάνει μέχρι το σημείο του notch
Link to comment
Share on other sites

ΒΟΉΘΕΙΑ! Όταν παίρνω τηλέφωνο,λίγο κάτω από την κάμερα αναβοσβήνει ένα πιξελ..Οταν το βάζω σε ανοιχτή ακρόαση εξαφανίζεται...Τί είναι αυτό; Δε μου το κάνει κάπου αλλού..Τεστάρω και την οθόνη με dead pixels test, αλλά φτάνει μέχρι το σημείο του notch
Βρε... ηρέμησε...ο proximity sensor είναι.

:-)

 

from my Samsung A71

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Βρε... ηρέμησε...ο proximity sensor είναι.

:-)

 

from my Samsung A71

 

Τωρα είναι αργααααα...Ξαναστήνω τη συσκευή....

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου πάντως διαπίστωσα πρόβλημα. Θα ήθελα να το ελέγξετε και εσείς στις δικές σας συσκευές και να μου πείτε αν το διαπιστώνετε για να δούμε αν είναι γενικό το πρόβλημα ή όχι. Λοιπόν, σε λειτουργία dark mode και έχοντας την φωτεινότητα πολύ χαμηλά, ιδίως σε εφαρμογές με σκούρο background, π.χ. Gmail, Google maps σε πλοήγηση με night mode κλπ, και όταν είμαστε σε σκοτεινό χώρο, υπάρχει έντονη διαφορά στη φωτεινότητα της οθόνης στο πάνω μέρος της από την κορυφή και μέχρι λίγο πιο πάνω από τη μέση, καθώς και κάτω κάτω στο ύψος που βρίσκεται η γραμμή πλοήγησης. Σε αυτά τα σημεία δείχνει περισσότερο ανοιχτό γκρι παρά σχεδόν μαύρο όπως είναι στο υπόλοιπο κομμάτι της οθόνης.

Επαναλαμβάνω το κάνει μόνο με πολύ χαμηλή φωτεινότητα σε σκοτεινό χώρο και σε σκούρα backgrounds. Σε άλλες συνθήκες δεν είναι εμφανές, ωστόσο είναι ενοχλητικό να ξέρεις ότι υπάρχει. Για παράδειγμα χθες που ταξίδεψα με το αυτοκίνητο νύχτα και είχα την πλοήγηση ανοιχτή φαινόταν πάρα πολύ και έδειχνε άθλια.

Το σύγκρινα και με άλλες συσκευές Samsung (ένα s20 και ένα note10) και οι οθόνες τους δεν το έχουν το πρόβλημα.

Με βλέπω να πηγαίνω Smartec μεθαύριο.

 

Σε συνέχεια του ανωτέρω προβλήματος που ανέφερα, φαίνεται ότι δεν είναι μόνο τα S10 lite που παρουσιάζουν το πρόβλημα στην οθόνη αλλά και κάποια Α71, S20 όπως φαίνεται και στο βίντεο:

Στη Smartec που πήγα προχθές το διαπίστωσαν και εκεί αλλά περιμένουν ενημέρωση και οδηγίες από την Samsung για το τι πρέπει να γίνει.

Τσεκάρετε και τα δικά σας παιδιά, όπως δείχνει στο βίντεο μη τυχόν το έχετε και εσείς γιατί δεν είναι εμφανές σε όλες τις συνθήκες φωτισμού.

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια του ανωτέρω προβλήματος που ανέφερα, φαίνεται ότι δεν είναι μόνο τα S10 lite που παρουσιάζουν το πρόβλημα στην οθόνη αλλά και κάποια Α71, S20 όπως φαίνεται και στο βίντεο:

Στη Smartec που πήγα προχθές το διαπίστωσαν και εκεί αλλά περιμένουν ενημέρωση και οδηγίες από την Samsung για το τι πρέπει να γίνει.

Τσεκάρετε και τα δικά σας παιδιά, όπως δείχνει στο βίντεο μη τυχόν το έχετε και εσείς γιατί δεν είναι εμφανές σε όλες τις συνθήκες φωτισμού.

 

Εγώ το τσέκαρα τις προάλλες,που το είχες αναφέρει, αλλά δεν είδα κάτι! Και τώρα, με το βίντεο, πάλι είμαι οκ...Είναι από τις πρώτες πατρίδες το δικό σου.?Εμένα κατασκευή 4/20..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το τσέκαρα τις προάλλες,που το είχες αναφέρει, αλλά δεν είδα κάτι! Και τώρα, με το βίντεο, πάλι είμαι οκ...Είναι από τις πρώτες πατρίδες το δικό σου.?Εμένα κατασκευή 4/20..

 

Το δικό μου είναι 1/20. Άρχισε και η Samsung τις ******** των LG και των Huawei με τις οθόνες μου φαίνεται. Αν και ενδεχομένως να είναι πρόβλημα software.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι 1/20. Άρχισε και η Samsung τις ******** των LG και των Huawei με τις οθόνες μου φαίνεται. Αν και ενδεχομένως να είναι πρόβλημα software.

Απλα επεσες σε ελαττώματικο. Δε βλέπω και κανέναν να εχει πρόβλημα. Ουτε εγω εχω.

Link to comment
Share on other sites

Απλα επεσες σε ελαττώματικο. Δε βλέπω και κανέναν να εχει πρόβλημα. Ουτε εγω εχω.

 

Έτσι φαίνεται...Εκτός κι αν οι υπόλοιποι δεν το έχουν παρατηρήσει ή δεν το αναφέρουν στο φόρουμ! Για software πρόβλημα, χλωμό το κόβω...

Link to comment
Share on other sites

Έτσι φαίνεται...Εκτός κι αν οι υπόλοιποι δεν το έχουν παρατηρήσει ή δεν το αναφέρουν στο φόρουμ! Για software πρόβλημα, χλωμό το κόβω...

Μπα, κλασικο πρόβλημα απο amoled αυτο που περιγράφεις. Τωρα αν με κανα software update το καμουφλάρουν πχ να μη χαμηλώνει πολυ η φωτεινότητα για να μη φαίνεται, μπορεί. Αλλά είναι πρόβλημα καθαρά, λογικά πρεπει να σου αλλάξουν οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Μπα, κλασικο πρόβλημα απο amoled αυτο που περιγράφεις. Τωρα αν με κανα software update το καμουφλάρουν πχ να μη χαμηλώνει πολυ η φωτεινότητα για να μη φαίνεται, μπορεί. Αλλά είναι πρόβλημα καθαρά, λογικά πρεπει να σου αλλάξουν οθόνη.

 

Στη Smartec μου είπαν ότι και οθόνη να αλλάξουν παίζει να το κάνει πάλι. Πάντως όπως και να έχει, έτσι δεν θα το αφήσω, θα περιμένω να μου δώσουν απάντηση για το τι τους ενημέρωσε η Samsung και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε (συγνώμη) αλλά αραχτός είσαι μόνο στο όνομα. Νομίζω ότι δίνεις σημασία μεγαλύτερη από όσο πρέπει και τζάμπα κόπος που το σκαλίζεις. Η συσκευή σου και με αυτό το "πρόβλημα" ή πρόβλημα που παρουσιάζει είναι (χωρίς υπερβολή) 101% λειτουργική.

Συγνώμη και πάλι για το ύφος, προσπαθώ φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε (συγνώμη) αλλά αραχτός είσαι μόνο στο όνομα. Νομίζω ότι δίνεις σημασία μεγαλύτερη από όσο πρέπει και τζάμπα κόπος που το σκαλίζεις. Η συσκευή σου και με αυτό το "πρόβλημα" ή πρόβλημα που παρουσιάζει είναι (χωρίς υπερβολή) 101% λειτουργική.

Συγνώμη και πάλι για το ύφος, προσπαθώ φιλικά.

 

Όταν σου μπει η ιδέα, έχασες το παιχνίδι! Νομίζω, για να γράφουμε εδώ, το ψάχνουμε λίγο περισσότερο..Άρα, καλά κάνει και το κυνηγάει ο φίλος..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω κάνει τελευταία και ανοίγει αστραπιαία με το δακτυλικό αποτύπωμα αλλά και σε σκοτεινό χώρο μόνο με το φως της οθόνης μου αναγνωρίζει αμέσως το πρόσωπο είναι το εξής:

 

Settings -> Apps ( εκεί πατάω τις τρεις τελιτσες επάνω δεξιά) -> special access -> optimize battery usage (εκεί διαλέγω το all) -> com.samsung.android.biometrics. Το ξετικαρουμε και βλέπουμε μεγάλη διαφορά.

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

 

Το δοκίμασα. Έχει διαφορά αρκετή

 

Παιδιά για συμπλήρωση κωδικων μέσω google και όχι μέσω samsung pass έχετε βρει πως γίνεται?

 

 

 

Τώρα το ξαναπήρα το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Φίλε (συγνώμη) αλλά αραχτός είσαι μόνο στο όνομα. Νομίζω ότι δίνεις σημασία μεγαλύτερη από όσο πρέπει και τζάμπα κόπος που το σκαλίζεις. Η συσκευή σου και με αυτό το "πρόβλημα" ή πρόβλημα που παρουσιάζει είναι (χωρίς υπερβολή) 101% λειτουργική.

Συγνώμη και πάλι για το ύφος, προσπαθώ φιλικά.

 

Φίλε καταλαβαίνω εν μέρει τη λογική σου αλλά επέτρεψέ μου να διαφωνήσω. Τα λεφτά που έδωσα για τη συγκεκριμένη συσκευή, σχεδόν 600€, δεν είναι καθόλου λίγα για την εποχή και θεωρώ ότι είναι κοροϊδία να μου πουλάνε ελαττωματικό προϊόν. Είναι σαν να παίρνεις π.χ. καινούργια τηλεόραση και όταν πας να δεις ταινία με σβηστά τα φώτα, να φαίνεται η μισή οθόνη διαφορετική από την άλλη μισή. Οκ λειτουργική είναι αν ανάψεις το φως και δεις την ταινία αλλά το ξενερωμα το έχεις φάει. Πόσο μάλλον όταν μιλάμε για εταιρεία που φημίζεται για την ποιότητα των οθονών της.

Ευχαριστώ πάντως για το παρηγορητικό σχόλιο :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε καταλαβαίνω εν μέρει τη λογική σου αλλά επέτρεψέ μου να διαφωνήσω. Τα λεφτά που έδωσα για τη συγκεκριμένη συσκευή, σχεδόν 600€, δεν είναι καθόλου λίγα για την εποχή και θεωρώ ότι είναι κοροϊδία να μου πουλάνε ελαττωματικό προϊόν. Είναι σαν να παίρνεις π.χ. καινούργια τηλεόραση και όταν πας να δεις ταινία με σβηστά τα φώτα, να φαίνεται η μισή οθόνη διαφορετική από την άλλη μισή. Οκ λειτουργική είναι αν ανάψεις το φως και δεις την ταινία αλλά το ξενερωμα το έχεις φάει. Πόσο μάλλον όταν μιλάμε για εταιρεία που φημίζεται για την ποιότητα των οθονών της.

Ευχαριστώ πάντως για το παρηγορητικό σχόλιο :)

Ακριβώς..Μάλλον, για παρηγοριά ήταν το μήνυμα!

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς καμιά θήκη όπως η γνήσια σιλικόνης αλλα να προστατεύει και το κάτω μέρος;
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς καμιά θήκη όπως η γνήσια σιλικόνης αλλα να προστατεύει και το κάτω μέρος;

Μπα...Εγώ βολεύτηκα με την spigen rugged armor..Η original flip, αφήνει κάτω και τα πλάγια ακάλυπτο..

Link to comment
Share on other sites

Πιο πάνω στο νήμα γράφω για το λάθος υλικό ή μάλλον για την λάθος περιγραφή προϊόντος που ήταν διάφανη θήκη σιλικόνης για το Samsung Galaxy s 10e στα καταστήματα Public. Όταν πήγα να επιστρέψω την λάθος θήκη μου έδωσαν άλλη που είναι και για το Α90. Η διαφορά είναι ότι μια οπή στο πάνω μέρος είναι σε άλλη θέση. Κατά τ άλλα η εφαρμογή της είναι τέλεια χωρίς να πετάει ή να πατάει το τζαμακι και είναι και σχετικά λεπτή, έχοντας στο πίσω μέρος μια "κορνίζα" γύρω από τις κάμερες που προεξέχει για προστασία. Νομίζω ότι κάποιος έγραψε ότι κιτρίνισε σε λίγους μήνες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γράφω για το τζάμι που αγόρασα από τα public. Δεν ξέρω αν κάποια άλλα έχουν μεγαλύτερη διάσταση έστω και ένα χιλιοστό και δεν ταιριάζουν μεταξύ τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα.

Όταν βάζετε καλώδιο στη θύρα φόρτισης, κάνει το γνωστό "κλικ", κουμπώνει έτσι όπως έχουμε μάθει δηλαδή ή είναι λίγο πιο χαλαρό;

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...