Jump to content

Samsung Galaxy S10 Lite


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα στη παρέα.

Όταν βάζετε καλώδιο στη θύρα φόρτισης, κάνει το γνωστό "κλικ", κουμπώνει έτσι όπως έχουμε μάθει δηλαδή ή είναι λίγο πιο χαλαρό;

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα το κάνει...Και το καλώδιο φόρτισης και τα ακουστικά!

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το κάνει το "κλικ" δοκιμάζοντας 2 διαφορετικά USB. Το ένα είναι το αυθεντικό και το άλλο από παλιότερη συσκευή και μάλιστα πολυχρησιμοποιημένο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Φωτογραφικά τί λέει η συγκεκριμένη συσκευή γιατί σκέφτομαι την μετάβαση λόγω κατοχής και του Galaxy Watch;

 

Τώρα δουλεύω με ένα Pocophone F1 που στο αυτόματο βγάζει πολύ όμορφες φωτογραφίες και με χρήση GCam γίνεται ακόμα καλύτερο.

 

Ποιά είναι η γνώμη σας για τις δυνατότητες του Samsung;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Φωτογραφικά τί λέει η συγκεκριμένη συσκευή γιατί σκέφτομαι την μετάβαση λόγω κατοχής και του Galaxy Watch;

 

Τώρα δουλεύω με ένα Pocophone F1 που στο αυτόματο βγάζει πολύ όμορφες φωτογραφίες και με χρήση GCam γίνεται ακόμα καλύτερο.

 

Ποιά είναι η γνώμη σας για τις δυνατότητες του Samsung;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δε θα δεις μεγάλες διαφορές στις φωτογραφίες σε σχέση με το poco 1. Όπως δε θα δεις και διαφορές ανάμεσα στη stock εφαρμογή του s10 lite σε σχέση με τη gcam.Η φωτογραφίες είναι περίπου στο ίδιο επίπεδο. Ίσως η selfie κάμερα του lite είναι λίγο περισσότερο εμφανώς καλύτερη.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δε θα δεις μεγάλες διαφορές στις φωτογραφίες σε σχέση με το poco 1. Όπως δε θα δεις και διαφορές ανάμεσα στη stock εφαρμογή του s10 lite σε σχέση με τη gcam.Η φωτογραφίες είναι περίπου στο ίδιο επίπεδο. Ίσως η selfie κάμερα του lite είναι λίγο περισσότερο εμφανώς καλύτερη.
Τα θεωρείς ισάξια δηλαδή σε λήψη φωτογραφιών; Σίγουρα με ενδιαφέρει να μην είναι υποδεέστερο μιας και χρησιμοποιώ αρκετά τις κάμερες των εκάστοτε κινητών που έχω.

Επίσης από αυτά που αναφέρεις καταλαβαίνω ότι η GCam που ταιριάζει στο Samsung δεν της δίνει πλεονέκτημα, περίεργο πάντως διότι συνήθως δεν συμβαίνει αυτό και επίσης η συγκεκριμένη συσκευή θα έπρεπε να είναι δημοφιλής λόγω χαρακτηριστικών και κυρίως επεξεργαστή.

Αντιλαμβάνομαι ότι δεν είναι μάλλον αφού η κοινότητα δεν ασχολείται τόσο ώστε να βγει μια GCam που να κάνει διαφορά.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Τα θεωρείς ισάξια δηλαδή σε λήψη φωτογραφιών; Σίγουρα με ενδιαφέρει να μην είναι υποδεέστερο μιας και χρησιμοποιώ αρκετά τις κάμερες των εκάστοτε κινητών που έχω.

Επίσης από αυτά που αναφέρεις καταλαβαίνω ότι η GCam που ταιριάζει στο Samsung δεν της δίνει πλεονέκτημα, περίεργο πάντως διότι συνήθως δεν συμβαίνει αυτό και επίσης η συγκεκριμένη συσκευή θα έπρεπε να είναι δημοφιλής λόγω χαρακτηριστικών και κυρίως επεξεργαστή.

Αντιλαμβάνομαι ότι δεν είναι μάλλον αφού η κοινότητα δεν ασχολείται τόσο ώστε να βγει μια GCam που να κάνει διαφορά.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θεωρώ καλύτερο σε κάμερα το lite. Όμως όχι τόσο πολύ που θα δεις τρελή διαφορά, ιδιαίτερα σε επαρκή φωτισμό. Επίσης κατι σημαντικό.. Μιλάς για φωτό που βλέπεις στο κινητό ή στον υπολογιστή; Γιατί στο κινητό σίγουρα οι του lite θα φαίνονται αρκετά καλύτερες λόγω οθόνης.

Δε ξέρω πόσο camera expect είσαι, εγώ δεν είμαι. Σίγουρα αν χρησιμοποιήσεις τη Pro mode λειτουργία να δεις περισσότερη διαφορά.

 

Η αλήθεια είναι πως υποστήριξη από developers δεν υπάρχει, αν και διαθέτει όλα τα στοιχεία για να έχει.

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ καλύτερο σε κάμερα το lite. Όμως όχι τόσο πολύ που θα δεις τρελή διαφορά, ιδιαίτερα σε επαρκή φωτισμό. Επίσης κατι σημαντικό.. Μιλάς για φωτό που βλέπεις στο κινητό ή στον υπολογιστή; Γιατί στο κινητό σίγουρα οι του lite θα φαίνονται αρκετά καλύτερες λόγω οθόνης.

Δε ξέρω πόσο camera expect είσαι, εγώ δεν είμαι. Σίγουρα αν χρησιμοποιήσεις τη Pro mode λειτουργία να δεις περισσότερη διαφορά.

 

Η αλήθεια είναι πως υποστήριξη από developers δεν υπάρχει, αν και διαθέτει όλα τα στοιχεία για να έχει.

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Camera expert δεν θα με χαρακτήριζα, θα έλεγα ότι μου ταιριάζει περισσότερο το photo enthusiast!

Προτιμώ την λήψη φωτογραφιών στο auto mode συνήθως και τις βλέπω - επεξεργάζομαι και ανεβάζω από το κινητό ως επί το πλείστον.

Η βασική κάμερα του Lite έχει χειρότερο aperture και με απασχολεί σε σχέση με την φωτεινότητα των λήψεων.

Έχει ανεβάσει κάποιος δείγματα φωτογραφιών του που μπορεί να μου δείξει για να πάρω μια ιδέα για τις δυνατότητες της συσκευής;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Τα θεωρείς ισάξια δηλαδή σε λήψη φωτογραφιών; Σίγουρα με ενδιαφέρει να μην είναι υποδεέστερο μιας και χρησιμοποιώ αρκετά τις κάμερες των εκάστοτε κινητών που έχω.

Επίσης από αυτά που αναφέρεις καταλαβαίνω ότι η GCam που ταιριάζει στο Samsung δεν της δίνει πλεονέκτημα, περίεργο πάντως διότι συνήθως δεν συμβαίνει αυτό και επίσης η συγκεκριμένη συσκευή θα έπρεπε να είναι δημοφιλής λόγω χαρακτηριστικών και κυρίως επεξεργαστή.

Αντιλαμβάνομαι ότι δεν είναι μάλλον αφού η κοινότητα δεν ασχολείται τόσο ώστε να βγει μια GCam που να κάνει διαφορά.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

επειδη ειχα το ποκο θα παθεις πλακα με οθονη του λαιτ

μερα με την νυχτα

τωρα οτι το ποκο παραμενει κορυφη ισχυει

νιωθω το λαιτ σαν βελτιωμενο ποκο

εξισου γρηγορο,καλες καμερες και ιδια διαρκεια μπαταριας

υστερει το λαιτ σε δαχτυλικο αλλα υπερτερει σε ποιοτητα κατασκευης ,οθονη και nfc

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειχα το ποκο θα παθεις πλακα με οθονη του λαιτ

 

μερα με την νυχτα

 

τωρα οτι το ποκο παραμενει κορυφη ισχυει

 

νιωθω το λαιτ σαν βελτιωμενο ποκο

 

εξισου γρηγορο,καλες καμερες και ιδια διαρκεια μπαταριας

 

υστερει το λαιτ σε δαχτυλικο αλλα υπερτερει σε ποιοτητα κατασκευης ,οθονη και nfc

Σύντομος αλλά περιεκτικός, ευχαριστώ πολύ για το feedback!

Βλέπω αγγελίες για μεταχειρισμένα και έχω αρχίσει να ψήνομαι!

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Update is coming..

 

Το εγκατέστησα ήδη, βλέπω ταχύτερη αναγνώριση σε δαχτυλικό και face. Αναφέρει και βελτίωση στη φωτογραφία αλλά δεν το έχω τσεκάρει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Το εγκατέστησα ήδη, βλέπω ταχύτερη αναγνώριση σε δαχτυλικό και face. Αναφέρει και βελτίωση στη φωτογραφία αλλά δεν το έχω τσεκάρει ακόμα.

 

Παρομοίως..Τώρα, το σκαλιζω ενδελεχώς...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πήρα και εγώ σήμερα το κινητό δώρο στη γυναίκα μου. 2 ερωτήσεις έχω να κάνω για αρχή.

1. Στην αναγνώριση προσώπου υπάρχει κάποια ρύθμιση που να μη χρειάζεται μετά να κάνεις και slide για να μπεις στο μενού?

 

2. Στη φόρτιση υπάρχει κάποια ρύθμιση να μην υπάρχει το μήνυμα που σου γράφει μόνιμα το ποσοστό?

 

Sorry αν έχουν απαντηθεί αλλά είναι πολλές οι σελίδες.

Edited by tigio13
Link to comment
Share on other sites

1.Στο μενού των βιομετρικων,αναγνώριση προσώπου, ξετικαρεις "παραμονή στην οθόνη κλειδώματος "

2.Οθονη ->Ξετικαρεις "Εμφάνιση πληροφοριων χρέωσης"

Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ είχα πολύ καιρό που τα είχα φτιάξει στο δικό μου και δεν τα έβρισκα. Γενικά το τηλέφωνο στο 2ωρο που πέρασα για να το σεταρω μου άφησε πολύ θετικές εντυπώσεις. Φαίνεται να τα πηγαίνει πολύ καλά και στην κάμερα. Μια θήκη λείπει μόνο και είναι έτοιμο.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κολλήσει το Google play και δεν κάνει ενημέρωση των εφαρμογών. Προσπαθώ 2 μέρες και δεν γίνεται λήψη. Ούτε μπορώ να κατεβάσω άλλη. Έκανα επανεκκίνηση της συσκευής αλλά και πάλι τίποτα.

Συμβαίνει σε κάποιον άλλον;

Link to comment
Share on other sites

Έχει κολλήσει το Google play και δεν κάνει ενημέρωση των εφαρμογών. Προσπαθώ 2 μέρες και δεν γίνεται λήψη. Ούτε μπορώ να κατεβάσω άλλη. Έκανα επανεκκίνηση της συσκευής αλλά και πάλι τίποτα.

 

Συμβαίνει σε κάποιον άλλον;

Για κάνε εγκατάσταση τη τελευταία έκδοση του play store...

 

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/google-play-store-20-8-12-release/google-play-store-20-8-12-all-0-pr-318554466-android-apk-download/download/

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έχει κολλήσει το Google play και δεν κάνει ενημέρωση των εφαρμογών. Προσπαθώ 2 μέρες και δεν γίνεται λήψη. Ούτε μπορώ να κατεβάσω άλλη. Έκανα επανεκκίνηση της συσκευής αλλά και πάλι τίποτα.

Συμβαίνει σε κάποιον άλλον;

 

Κάνε μία διαγραφή δεδομένων στο

play store.

Παρατεταμένο πάτημα πάνω στην εφαρμογή -> πληροφορίες εφαρμογής -> αποθήκευση -> εκκαθάριση δεδομένων

Edited by nik187
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και τις δύο προτάσεις αλλά πάλι τίποτα. Έκανα ενημέρωση της τελευταίας έκδοσης του Google play, έκανα εκκαθάριση της εφαρμογής και έκανα επανεκκίνηση αλλά...

Το ίδιο γίνεται και με το Samsung Galaxy A71 της γυναίκας μου.

Και επιπλέον στο δικό μου έχασα μια επαφή χωρίς να την κάνω διαγραφή (δεν σκαλίζει την συσκευή κανένας άλλος).

Πολύ ... παράξενα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και τις δύο προτάσεις αλλά πάλι τίποτα. Έκανα ενημέρωση της τελευταίας έκδοσης του Google play, έκανα εκκαθάριση της εφαρμογής και έκανα επανεκκίνηση αλλά...

 

Το ίδιο γίνεται και με το Samsung Galaxy A71 της γυναίκας μου.

 

Και επιπλέον στο δικό μου έχασα μια επαφή χωρίς να την κάνω διαγραφή (δεν σκαλίζει την συσκευή κανένας άλλος).

 

Πολύ ... παράξενα πράγματα.

Η ημερομηνία και η ώρα είναι σωστά ρυθμισμένες στη συσκευή;

Επίσης να κάνεις clear cache και στα Google play services.

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ημερομηνία και ώρα είναι στην αυτόματη ενημέρωση, δηλαδή σωστά.

Έκανα εκκαθάριση και στα Google services αλλά τα ίδια.

Θα κάνω υπομονή, ίσως είναι από το λειτουργικό και με την επόμενη αναβάθμιση ξεκολλήσει μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ξεκόλλησε και κάνει ενημέρωση και στο δικό μου και στο Galaxy A71. Στο δικό μου είναι η πρόσφατη έκδοση Google play 20.8.12, ενώ στο Α71 είναι η προηγούμενη 20.7.16.

Χωρίς να πειράξω τίποτα....τι να πεις;;;;

Link to comment
Share on other sites

Δικό μου review παρακάτω με αρκετά δείγματα σε φωτογραφίες και video που ίσως να λύσουν μερικές απορίες από πιο πριν.

 

Προσωπικά έχω πάθει πλάκα με το πόσο ολοκληρωμένο είναι σαν συσκευή.

Στα + το video και φυσικά η αυτονομία του.

Link to comment
Share on other sites

Η περιγραφή σου είναι τέλεια, δεν ξέρω πόσο χρόνο έχεις την συσκευή στην κατοχή σου αλλά είσαι μέσα σε ότι λες 101%.

Όμως κάπου λες ότι η Samsung τα μπέρδεψε με την ονομασία σε lite και όχι σε κάτι Α91. Πιστεύω (και δεν προσπαθώ να σε πείσω) ότι "έπρεπε" να "παίξει" ένα "χαρτί" μια συσκευή απέναντι από το iPhone SE 2020 που τα δυνατά του είναι ο νέος δυνατός επεξεργαστής και η τιμή κοντά στα 500€. Και στην προσπάθειά της μας έδωσε αυτό το αποτέλεσμα.

Ακόμη νομίζω ότι η Samsung δεν πολυπιστεύει τις macro κάμερες και δεν τις στηρίζει. ΜΕ την κύρια κάμερα βγάζω καλύτερες φωτογραφίες σε απόσταση μικρή (με παιδεύει λίγο). Αλλά πρέπει να πει ότι έχει 3 κάμερες (οι κινέζοι έχουν 5 άρα έχουν καλύτερη ποιότητα θα πουν αυτοί που παπαγαλίζουν).

Ευχαριστώ πολύ, νομίζω ότι σας κούρασα.

Link to comment
Share on other sites

Δικό μου review παρακάτω με αρκετά δείγματα σε φωτογραφίες και video που ίσως να λύσουν μερικές απορίες από πιο πριν.

 

Προσωπικά έχω πάθει πλάκα με το πόσο ολοκληρωμένο είναι σαν συσκευή.

Στα + το video και φυσικά η αυτονομία του.

 

Όπως τα λες είναι..Ευχαριστούμε για το ωραίο review!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...