Jump to content

Samsung Galaxy S10 Lite


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς αν από τους παρακάτω μετατροπείς usb type c to 3.5 δουλεύουν στα

σαμσουνγκ για να συνδεσω τα παλαιά μου ακουστικά? Ή θέλει ειδικο αντάπτορα σαμσουνγκ?

https://www.e-shop.gr/search?q=Usb+to+3.5

 

Εχει και αυτόν της σαμσουνγκ, αλλά είναι ακριβότερος.. Αμα δουλεύουν και οι άλλοι, να παρω κάποιον φθηνότερο..

https://www.e-shop.gr/samsung-usb-c-to-35mm-headphone-jack-adapter-ee-uc10juw-white-p-TEL.064733

 

Edit, παρήγγειλα το τελευταίο , της σαμσουγκ γιατι λογικά αν καποιο εχει μεγαλύτερη πιθανότητα να δουλευει, αυτο θα ειναι. Αλλα εχει καμια βδομάδα αναμονή.

Οταν το δοκιμασω θα γράψω αν δουλευει.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω δεν το έχουν πάρει πολλοί το κινητο, αλλά αν ξέρει κανείς :

Εχει δοκιμάσει κανείς το bxactions? Κανονικά ειναι για remap του bixby button, που εδώ δεν υπάρχει, αλλά σου δίνει τη δυνατότητα και για τα volume up /down remap πχ για να αλλάζεις τραγούδια κλπ. Πιστεύω θα δουλεύει.

 

Το package disabler έβαλα για να κλείσω ότι εφαρμογές ( ακομα και συστήματος που δεν εχεις επιλογή), και δουλεύει μια χαρά η τελευταία έκδοση 15.2

 

Edit.. Τελικά δε δουλεύει το bxactions. Δουλεύει η νέα εφαρμογή που εβγαλε:

sideactions

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

@sosimple2, Μιας και το εχεις το κινητο, δεν κανεις ενα μικρο review οποτε μπορεσεις, να μας πεις κι εσυ τι θετικα και τι αρνητικα βλεπεις?

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

@sosimple2, Μιας και το εχεις το κινητο, δεν κανεις ενα μικρο review οποτε μπορεσεις, να μας πεις κι εσυ τι θετικα και τι αρνητικα βλεπεις?

Οκ, μπορει να βγάλω ένα βίντεακι να ανεβάσω στο YouTube όπως το έχω με nova launcher κλπ.

Αρνητικά πραγματικά δεν βλέπω.. Πριν είχα galaxy note 8.

Αυτο εδώ είναι ποιο γρήγορο, η οθονη ελαφρως μεγαλύτερη (μακρύτερη για την ακρίβεια, στο πλάτος είναι ίδια). Κάμερες δεν είμαι ειδικός, εμένα πάνω κάτω ίδιες μου φαίνονται..

Το μεγάφωνο δυνατό μεν, οχι κάτι ιδιαίτερο δε. Είχα κακομάθει με το note, όπου με custom rom γινόταν στέρεο και ειχε έναν ήχο.. (Το νοτε 9 που είναι απο τη μανα του στέρεο, ο ήχος του ήταν πολύ χειρότερος από ότι γινόταν το 8 με custom).

Το μεγάλο πλεονέκτημα η μπαταρία.. Ατελείωτη. Το πήρα από αγγελία 400€ καινούργιο και νομίζω ότι σε αυτά τα λεφτά παίρνει με άριστα το 10, 20.. :lol:

Ότι άλλο θέλετε ρωτήστε.

Ειχα γράψει και πριν το πάρω τη γνώμη μου ότι είναι μακράν η ποιο συμφέρον επιλογή που εβγαλε η σαμσουνγκ (γι αυτό το πηρα κιόλας) ειδικά όταν πέσει κάτω από 500, ιδανικά 450.

Εκατσε αυτή η αγγελία και το πήρα νωρίτερα από ότι υπολόγιζα.

Το galaxy s20 plus τι παραπάνω εχει δηλαδή ώστε να κάνει 1 χιλιάρικο?

Ίδιες ιντσες, σχεδον δεν καταλαβαίνεις ποιο είναι ποιο. Και αν δείτε βίντεο.

Το s10 lite είναι ΓΡΗΓΟΡΌΤΕΡΟ από s 20 plus, και με ΚΑΛΎΤΕΡΗ αυτονομία. Λόγω exynos vs snapdragon. Για τα δικα μου γούστα και ίδια τιμή να είχαν το s10 lite θα έπαιρνα..

Μόνο το στέρεο ήχο και την καλύτερη κάμερα θεωρώ πράγματικα πλεονέκτημα στο s20 plus. Αν τα θες αυτά, τα πληρώνεις x2..

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω απο την ωρα που ειδα το κινητο δυο τρια πραγματα ειδα ως αρνητικα.

Το κυριοτερο ειναι η αδιαβροχοποιηση, που την εχω ηδη στο S7 Edge, αλλα δε μου χρειαστηκε ποτε (ξερω ξερω, μια φορα θα τη χρειαστεις!).

Τα stereo ηχεια δεν τα εχω για να καταλαβω και πολυ διαφορα, οποτε αδιαφορο κι αυτο.

Η glasstic πλατη, που τοσος ντορος γινεται, καλυτερη τη θεωρω, ασε που σιγουρα θα μπει σε θηκη.

Σε ολα τα αλλα, τα πιο σημαντικα, το κινητο ειναι top!!! Και η καμερα με υπερκαλυπτει με οσα διαβαζω.

 

Αυτο που δεν ξερω με σιγουρια ειναι εαν εχει gorilla glass μπροστα. Το εχεις δει καπου επιβεβαιωμενο?

Ειδα να αναφερουν οτι εχει παλαιοτερη εκδοση αλλα δεν ξερει κανεις ποια! Τι παιζει με αυτο?

 

ΥΓ. Απο εκει που το πηρες ειχε μαζι και τον αυθεντικο φορτιστη 25W ??

Edited by Mythos

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Ότι ο snapdragon είναι γρηγορότερος το exynos 990 που βάζει σε όλη τη σειρά 20 (s20, s20 plus, s20 ultra) η σαμσουνγκ, ορίστε και βιντεο για οποιον δεν πιστεύει.

Πουλαει κινητό με 1400€ με επεξεργαστή χειρότερο του s10 lite.. Αν αυτο δεν είναι για γέλια, ποιο είναι? Και αν το ψάξεις βγάζει ο snapdragon 855, 1 ώρα οθόνης παραπάνω σε σχέση με τον 990.

Ουσιαστικά ο 990 είναι σε επιδόσεις / κατανάλωση, μια γενιά πίσω. Τη σειρά 20 μόνο με snapdragon 865 αξίζει. Που και πάλι δεν είναι κάτι ιδιαίτερο. Ένας 855 overclockαρισμενος είναι. Ίδια αρχιτεκτονική, ιδια νανομετρα. Πάει (ο 865) ένα κλικ γρηγορότερα κατανάλωνοντας λίγο παραπάνω. Δεν το λες απαραίτητα πλεονέκτημα αυτό.

Να και το βίντεο :

 

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω απο την ωρα που ειδα το κινητο δυο τρια πραγματα ειδα ως αρνητικα.

Το κυριοτερο ειναι η αδιαβροχοποιηση, που την εχω ηδη στο S7 Edge, αλλα δε μου χρειαστηκε ποτε (ξερω ξερω, μια φορα θα τη χρειαστεις!).

Τα stereo ηχεια δεν τα εχω για να καταλαβω και πολυ διαφορα, οποτε αδιαφορο κι αυτο.

Η glasstic πλατη, που τοσος ντορος γινεται, καλυτερη τη θεωρω, ασε που σιγουρα θα μπει σε θηκη.

Σε ολα τα αλλα, τα πιο σημαντικα, το κινητο ειναι top!!! Και η καμερα με υπερκαλυπτει με οσα διαβαζω.

 

Αυτο που δεν ξερω με σιγουρια ειναι εαν εχει gorilla glass μπροστα. Το εχεις δει καπου επιβεβαιωμενο?

Ειδα να αναφερουν οτι εχει παλαιοτερη εκδοση αλλα δεν ξερει κανεις ποια! Τι παιζει με αυτο?

 

ΥΓ. Απο εκει που το πηρες ειχε μαζι και τον αυθεντικο φορτιστη 25W ??

Gorilla glass έχει μπροστά, δε θυμάμαι τώρα ποιο, αλλά την παλαιοτερη από τη σειρά 20.

Είπαμε γι αυτό λέγεται lite. Πρέπει να βάλουν κάποια χειρότερα πράγματα, αλλιως δε θα έπαιρνε κανείς τη σειρά 20 τόσο ακριβή που τη βγάλανε.

Απο φορτιστή βασικά χρησιμοποιω το νοτε 8 που τον είχα έτοιμο στην πρίζα, έχω και έναν δυνατότερο στην ίδια πρίζα από gallaxy Book 12 (Windows) οπότε φορτίζω με όποιον θέλω. Συνήθως βράδυ οπότε με τον ποιο αργο γιατί όσο ποιο αργος ο φορτιστής, τόσο καλύτερα διατηρηται η μπαταρία. Ετσι και αλλιώς βγάζεις μέρα άνετα, σπάνια θα χρειαστείς γρήγορη φόρτιση. Και στο κινητό εχω επιλέξει νορμάλ (οχι γρήγορη) φόρτιση.

Κάπου διάβασα ότι είναι τουλάχιστον splash proof, δηλαδή αν πέσει ένα ποτήρι νερό δε θα πάθει τίποτα. Αν μπει μέσα σε νερό θα πάθει. Μου φτάνει εμένα αυτό. Όχι ότι δε θα ήθελα να είναι εντελώς αδιάβροχο αλλά είπαμε, Lite λέγεται. Το καλό είναι ότι κάνεις συμβιβασμούς σε όχι τόσο σημαντικά θέματα. Φυσικά αυτό είναι σχετικό. Αν θεωρείς σημαντικα αυτά στα οποία υστερεί, πας σε άλλο κινητό.

Η πλάτη, αυτό δεν ξέρω αν είναι θετικό ή αρνητικο, πλαστική μεν, γλυστραει σα γυαλι δε.

Είχε και ένα tempered glass, φτηνιάρικο φαίνεται αλλά το κραταω μέχρι να βρω κανα καλύτερο. Μαζεύει δαχτυλιές εύκολα. Κανονικά πρέπει να είναι για Α70 πιστεύω γιατί δεν έχει τρύπα εκεί που είναι η καμερα αλλά δάκρυ. Κάθεται μια χαρά πάντως, απλά τρομάξα να περάσω δαχτυλικο αποτύπωμα. Στο 80-90% κοβόταν η αναγνώριση και ελεγε αν έχετε tempered βγάλτε το. Με λίγο παραπάνω πίεση και ποιο υδρομενο δάχτυλο τελικά το πηρε. Έβαλα ξανά 3 φορές το ίδιο δάχτυλο και δουλεύει μέτρια με το tempered. Ας πούμε το βρίσκει με την 1η 7 φορές στις 10. Βέβαια δεν πετυχαίνω και ακριβώς που πρέπει να βάλω το δάχτυλο. Όταν βγάλει το πράσινο κύκλο και το βάλεις ακριβώς πιάνει καλύτερα. Πιστεύω με καλύτερο tempered, ειδικά με κόλα θα παει καλύτερα.

Εχω και 3 ebanking συν εφαρμογες σημειώσεων, password κλπ με δαχτυλικο αποτύπωμα όλα αυτά. Σε αυτά 9.9 φορές στις 10 γίνεται η αναγνώριση με τη μια. Το εχω διαβασει και για άλλα κινητά αυτό, δεν ξέρω γιατί, αλλά και εδώ ισχύει.

 

Εκεί που είναι εντυπωσιακό είναι στην αναγνώριση προσώπου. Έχει επιλογή αν φοράς γυαλιά.

Επειδή φοράω το επέλεξα και εκανε την αναγνώριση 2 φορες, μια με γυαλιά και μια χωρίς.

Μετά αν θυμάμαι καλά είχε επιλογή και για 2η αναγνώριση προσώπου, την εκανα, και τέλος επέλεξα να γίνεται αναγνώριση και με κλειστά μάτια.

Το νοτε 8 δεν είχε τίποτα από όλα αυτά.

Αποτέλεσμα : ξεκλείδωνει με τη μια, ακόμα και στο απόλυτο σκοτάδι.. Δεν το περίμενα αυτό.

Α κάπου επέλεξα να φωτίζει και η οθονη κατά την αναγνώριση.

Σε σχέση με το νοτε 8, απίστευτα καλύτερη αναγνώριση. Ποιο πολυ με αυτό θα ξεκλείδωνετε.

Επισης είχε και μια θήκη διαφανή, ποιοτική spigen αλλά πραγματικά με θήκη αυτό το κινητο χάνει πολύ. Χωρίς θήκη είναι σα να κρατας μια οθόνη. Με θήκη σα να κρατάς ένα παλαιο κινητό με τεράστια μπεζελ (της θήκης).

Θέλω να βρω μια θήκη τύπου αυτοκόλλητου, πολύ λεπτη αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει. Και στο νοτε τέτοια είχα..

 

Edit, gorilla glass 3 τελικά.. Η σειρά 20 gorilla glass 6,

https://www.corning.com/gorillaglass/in/en/products-with-gorilla-glass/smartphones/samsung/samsung-galaxy-s10-lite.html

Η σειρά 20 έχει gorilla και στην πλάτη αφού είναι γυάλινη, εδώ είναι πλαστικη οπότε δεν χρειάζεται.

 

Έβαλα και το Google camera. Στο xda λένε ότι βγάζει καλύτερα. Με τα δικά μου μάτια στην οθονη του κινητού δε βλέπω διάφορες. Ας ελπίσουμε να την εξέλιξουν και άλλο.

Επισης οποίος θέλει να με ακούσει, μόνο σε μαυρο αυτό το κινητο.. Το μαύρο γύρω γύρω απ την οθόνη, δείχνει πολύ ωραίο. Ασιμί και τέτοια δεν του πηγαίνουν. Γούστα είναι αυτά βέβαια, αλλά στο συγκεκριμένο κινητό, αν τα δείτε όλα τα χρώματα, το 90% θα προτιμήσει το μαύρο.

 

Επισης ενεργοποίησα developer options και πηγα τα εφε από 1 σε 0.5 (όλες οι εταιρίες στο 0.5 τα εχουν, μόνο η σαμσουνγκ τα εχει default στο 1) και όλα είναι σφαίρα.. Το κάνω σε όλα τα σαμσουνγκ. Έριξα και dpi από 411 σε 492 (όλα γίνονται μικρότερα), σε συνδιασμο και με nova launcher μεταμορφώνεται το κινητο.

Εχω και μια λίστα με πράγματα της σαμσουνγκ που δεν χρησιμοποιω, την εφάρμοσα και εδω με package disabler.

Θα την ανεβάσω κάποια στιγμή. Ήταν που ηταν ατελείωτη η μπαταρία, έγινε ακόμα ποιο ατελείωτη, ποιο smoth και με καλύτερο standby. Δυστυχώς τα πανάθλια στατιστικά του Android 10 δεν βγάζεις άκρη να ανεβάσεις νούμερα.

Must και η τελευταια έκδοση YouTube vanced σε εντελώς μαύρο (οχι γκρι) για YouTube χωρίς διαφημίσεις κλπ.

Τελος έκοψα τις διαφημίσεις με το εξης:

Ρυθμίσεις - συνδέσεις - περισσότερες ρυθμίσεις σύνδεσης, και εκεί που γράφει προσωπικό dns βάζουμε

dns.adguard.com

Θέλει ένα ρεσταρτ μετά..

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Αντι για μικρο review εσυ εκανες πληρες με πολλα εξτρα! :lol:

Πολυ χρησιμα οσα εγραψες! :thanks:

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Αντι για μικρο review εσυ εκανες πληρες με πολλα εξτρα! :lol:

Πολυ χρησιμα οσα εγραψες! :thanks:

Αρχικά έγραψα 5 γραμμές, αλλά πρόσθετα συνέχεια.. :lol:

Το μόνο που δεν εχω βρει, πως να βάλω μια εφαρμογή σε εντελώς πλήρη οθόνη. Πως είναι το YouTube πχ, να έχω εικόνα και στο status bar, και ας βλέπω την τρύπα της καμερας..

Βασικά το πέτυχα και αυτο, με την εφαρμογή Granular immersive mode, αλλά δε δουλεύει παντού. (Και θέλει σύνδεση με Pc και adb η συγκεκριμένη εφαρμογή αν δεν είσαι ροοτ για να δουλέψει).

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα και το AOD notify από playstore. Must εφαρμογή. Σου βγάζει ένα κυκλακι γύρω από την καμερα (υποκαθιστά το led που δεν υπάρχει) όταν έχεις ειδοποίηση από οποία εφαρμογή θες, πχ messenger και μυνηματα.

Δουλεύει μια χαρά. Με κλειστό AOD, αρα μηδαμινή κατανάλωση. Τα βρίσκω στo thread του xda για το note 9 που μοιάζει με το s10 lite, και τα τεσταρω αφού κανεις δεν ξέρει αν δουλεύουν στο S10 Lite. Παρότι είχε default επιλεγμένη την επιλογή για γύρω απ την καμερα ειδοποίηση, δεν δουλεύε, μεχρι που την αποεπέλεξα, και την ξανά επέλεξα πάλι. Ίσως κάποιο μικρό bug.

Αλλα μετά δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα οθόνης κάτω από τον ήλιο. ΤΕΡΜΑ φωτεινότητα συνέχεια, έχασε 10 % Ρεκόρ από κάθε κινητό που είχα δια περίπατου. Έχω κλείσει και services τα ίδια που κλείνω σε όλα τα σαμσουνγκ βέβαια.

Με το νοτε 8, μετα 2 χρόνια μπαταρίας βέβαια, ιδια devices κλεισμένα στο ίδιο σενάριο θα είχε κάψει 60% για να καταλάβετε τη διαφορά. Και δεν έχει μαπα μπαταρία το νοτε πάρα τα 2 χρόνια, συνήθως σε νορμάλ χρήση στο 15ωρο έχω 5:30 ώρες οθονης. Ελαφρια χρήση.

Απλά εδώ, δεν τελείωνει η μπαταρία με τίποτα. Πρέπει να βγάζω 9-10 ωρες οθονης στο 15ωρο.

Link to comment
Share on other sites

Ο αντάπτορας σαμσουνγκ, που έγραφα παραπάνω από ucb c σε 3.5 βυσμα για κλασικά ακουστικά δουλεύει. Δε δουλεύει όμως στο ραδιόφωνο, δεν βρίσκει κεραία..

Κλασικές χαζομαρες της σαμσουνγκ..

Αντε να βρεις ακουστικά να τα πιάνει για κεραία..

Αν έχει αγοράσει κανείς ακουστικά usb που να δουλεύει το ραδιόφωνο (να τα βλέπει για κεραία) ας το γράψει.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Αυτονομία : 1:40 με 90% υπόλοιπο.. :)

http://imgur.com/gallery/lq3Rkl2

 

Εχω κλείσει με το package disabler https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kinder.pksafety

 

Αυτα https://www.dropbox.com/s/jq9lrioawu3yx0v/178%20from%20disabledpackages.xml?dl=0

 

Περιττό να πω, είναι το καλύτερο ρεκόρ από όσα κινητα είχα μέχρι σήμερα.

Σερφσρισμα ίντερνετ, YouTube, Facebook ή χρήση.

Φαίνεται και η εκτίμηση για περίπου 11 ώρες οθονης με βάση αυτή τη χρήση.

Οντως έχω βγάλει 10 ωρες οθονης..

Link to comment
Share on other sites

Και ενα βιντεο στο κανάλι μου ( θα βρείτε και άλλα ενδιαφέροντα βίντεο) για το galaxy s10 lite, κάποιες ψαγμένες εφαρμογες debloat κλπ. Στην περιγραφή θα βρείτε πληροφορίες και θα καταλάβετε τι βλέπετε.

https://youtu.be/VGiItteDcfw

 

Οποιος θέλει subscribe για υποστήριξη.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος εδώ και 3 μέρες του κινητού και μπορώ να πω ότι είναι εξαιρετικό! Ταχύτατο, πανέμορφο στο μπλε χρώμα που το πήρα, μαζί με μια Spigen hybrid διαφανή.

Μπαταρία απίστευτη με όλα ανοιχτά μόνιμα. Ό,τι πιο vfm και πιο έξυπνη αγορά υπάρχει αυτή τη στιγμή πιστεύω!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω στο skroutz να κυκλοφορούν ταυτόχρονα οι δύο εκδόσεις 6/128 και 8/128, ήθελα να ρωτήσω αν καλύπτονται από την εγγύηση της Ελληνικής Αντιπροσωπείας και οι δύο.
Link to comment
Share on other sites

 

Το s10 lite είναι ταχύτερο από τη σειρά s20 λόγω snapdragon.. Τα ίδια ισχύουν για s20 plus και ultra αφού έχουν το ίδιο hardware με το s20.

Επισης η αυτονομία στο s10 lite είναι αρκετά έως πολύ καλύτερη..

Μονο στην κάμερα υπερισχύει η σειρά s20..

Το ποιο είναι πραγματικά "lite" είναι πολύ συζητήσιμο.. :lol:

 

Αντιθέτως αν συγκρίνεις με s20 με snapdragon 865, το s20 ειναι ταχύτερο.. Ουσιαστικά ο exynos είναι μια γενιά πίσω σε σχέση με snapdragon 865. Και πίσω και από 855.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Πολύ συνεπαγωγή γίνετε...βγήκαν και τα συμπεράσματα ότι το S10 lite και το S20 είναι και ανώτερο επιδόσεων από το S20 Ultra.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ συνεπαγωγή γίνετε...βγήκαν και τα συμπεράσματα ότι το S10 lite και το S20 είναι και ανώτερο επιδόσεων από το S20 Ultra.

Ποια συνεπαγωγη? Ολη η σειρά s20 τον ιδιο επεξ εχει. Δεν υπάρχει διαφορά σοβαρή αναμεσα στις 3 συσκευές.

Δες σχετικά βιντεο στο YouTube.

Link to comment
Share on other sites

Το παρακάτω πιθανότατα ισχύει για κάθε κινητό με δαχτυλικό στην οθονη. Παραπανω είχα ανεβάσει ένα βιντεο όπου μεταξύ άλλων εδειχνα και τη λειτουργία του δαχτύλικου, όπου πρακτικά δούλευε τελεια. Πάω για τρέξιμο και μετά, με εντελώς υδρωμενα χέρια, δε δουλεύε με τίποτα..

Σβήνω ένα από τα 3 αποτυπώματα (όλα στο ίδιο δάχτυλο) και προσθέτω ένα καινούργιο, έτσι όπως ήταν εκείνη τη στιγμή, υδρωμενα δηλαδή.

Αποτέλεσμα : Ξεκλείδωνει πλέον και σε τέτοια συνθήκη. Όταν ξανά έτρεξα, δουλεύε μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Το παρακάτω πιθανότατα ισχύει για κάθε κινητό με δαχτυλικό στην οθονη. Παραπανω είχα ανεβάσει ένα βιντεο όπου μεταξύ άλλων εδειχνα και τη λειτουργία του δαχτύλικου, όπου πρακτικά δούλευε τελεια. Πάω για τρέξιμο και μετά, με εντελώς υδρωμενα χέρια, δε δουλεύε με τίποτα..

Σβήνω ένα από τα 3 αποτυπώματα (όλα στο ίδιο δάχτυλο) και προσθέτω ένα καινούργιο, έτσι όπως ήταν εκείνη τη στιγμή, υδρωμενα δηλαδή.

Αποτέλεσμα : Ξεκλείδωνει πλέον και σε τέτοια συνθήκη. Όταν ξανά έτρεξα, δουλεύε μια χαρά.

 

Αυτό δουλεύει σε όλους τους τύπους δαχτυλικού, είτε είναι κάτω απ' την οθόνη είτε είναι στη πλάτη. Το θέμα είναι ότι κάθε φορά που αφαιρείς ή προσθέτεις καινούριο αποτύπωμα όλα τα τραπεζικά (και όχι μόνο) θέλουν ξανά είσοδο με κωδικούς και εκ νέου ενεργοποίηση του δαχτυλικού. Το θεωρούν ως ενδεχόμενη παραβίαση ασφαλείας γι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δουλεύει σε όλους τους τύπους δαχτυλικού, είτε είναι κάτω απ' την οθόνη είτε είναι στη πλάτη. Το θέμα είναι ότι κάθε φορά που αφαιρείς ή προσθέτεις καινούριο αποτύπωμα όλα τα τραπεζικά (και όχι μόνο) θέλουν ξανά είσοδο με κωδικούς και εκ νέου ενεργοποίηση του δαχτυλικού. Το θεωρούν ως ενδεχόμενη παραβίαση ασφαλείας γι αυτό.

Ναι ξέρω.. Και εμένα τα ebanking, νομίζω όλα μου ξανά ζητήσανε. Αλλά ποιο εύκολα αυτή τη φορά, δεν μου στενλαν κωδικούς επιβεβαίωσης κλπ. Ίσως επειδή άλλαξα μόνο 1? Δεν ξέρω.

Στο note 8 που είχε δαχτυλικό στην πλάτη, είχα ξανά κάνει το ίδιο κόλπο, αλλά δεν είχε και πολύ επιτυχία. Εδώ που είναι στην οθονη δούλεψε καλύτερα το κόλπο..

Ίσως είναι και θέμα συσκευής. Νομίζω στη σειρά 20 που έχει ultrasonic (θεωρητικά καλύτερο) δε βοηθάει. Έτσι είχα διαβάσει σε ένα thread στο xda. Αλλά επειδή τα πάντα αλλάζουν, software κλπ τίποτα δεν είναι δεδομένο. Το δοκιμάζεις και βλέπεις αν υπάρχει βελτίωση στη συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος και εγω του s10 lite θα ηθελα πω να τις πρωτες εντυπωσεις μου προερχομενος απο xiaomi mi note 10 ,huawei p30 pro mate 20 pro και πιο παλια απ s10 plus το οποιο το κρατησα παρα πολυ λιγο.Ειναι η πρωτη φορα που πιανω samsung με snapdragon κσι δεν προκειται να ξαναπαρω samsung με exynos.,H διαφορα ειναι αισθητη στην ταχυτητα και να καταληξω ειναι αυτο που ελειπε απο τις samsung συσκευες.Αγοραζα samsung και νοσταλγουσα xiaomi για την ταχυτητα.Απο εκει και περα η μπαταρια φαινεται παρα πολυ καλη αλλα δεν εχω ασφαλη συμπερασματα το εχω λιγες ωρες.Για την οθονη τι να πουμε samsung εινσι υπερευχσριστημενος.Για το λογισμικο και το ui μοπρω να πω τωρα οτι με τον snapdragon εγινε τελειο του ελειπε η σπιρταδα η ταχυτητα.Ενας λογος που εγραψα τις συσκευες ειχα εινσι γιατι θελω να αναφερθω στην καμερα.Η καμερα σε γενικες γραμμες καλη ειναι αλλα σε σχεση με τις παραπανω συσκευες που ανεφερα εινσι κατωτερη ειδικα οταν ζουμαρουμε να δουμε τις λεπτομερειες και ημερα και low light. Δεν ξερω ισως κανως λαθος και υποτιμω την συσκευη στο θεμα καμερα για τον λογο οτι εχω πολυ καιρο να πιασω samsung s10 plusγια να συγκρινω ισως και το s10 plusδεν εχει την λεπτομερεια που περιμενα να δω σε σχεση με αλλα.Σαν πρωτη εικονα ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την συσκευη που σε κανει να ξεχασεις τα οποια αρνητικα υπαρχουν που για μενα δεν υπαρχουν και πραγματικα δεν ξερω αν ειναι ψυχολογικο εινσι το πρωτο samsung που δεν κοιταω την μπαταρια κσι ποιa apps να ξηλωσω η να δω ποσο χανει σε standby mode

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...