Jump to content

Samsung Galaxy A71


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιβεβαιώνω, lag στο Α71 δεν υπάρχει πουθενά μεχρι στιγμής αλλα σίγουρα η συσκευή είναι αρκετα φρέσκια ακόμα.

Σε κάθε περίπτωση οι τελευταίες εκδόσεις των firmware της Samsung έχουν κάνει τεράστια άλματα σε σχεση με κάποια χρονια πριν. Και μην ξεχνάμε ότι "γεμίζει" αρκετά τις συσκευές της με διάφορα καλούδια (για αρκετους ενδεχομένως ) η Samsung.

 

Εγώ ας πουμε δεν μπορώ με τίποτα να χωνέψω το Redmi Νοte 7 της γυναίκας μου. Αξιόλογη συσκευή σε άριστη τιμή αλλά όλο κάπου υστερεί κατά καιρούς. Στο Α71 δεν μου έλειψε τίποτα, στιγμή. Διαφορετικές και οι τιμές που τα αποκτήσαμε όμως.

Link to comment
Share on other sites

σορρυ αν ειμαι off topic,ηθελα την γνωμη σας! Α71? η xiaomi redminote 8 pro?

 

Εννοείται Samsung. Α71 με κλειστά μάτια.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ενώ Έχω ξε λερώσει τα μάλα με την δόνηση, η συσκευή είναι ΑΨΟΓΗ! . Είχα και το σ10 λιτε και τραβάει βράδυ με την ίδια ποιότητα, απίστευτες βραδυνές!
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια το α71 εχει google dialer?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Είμαι κάτοχος HUAWEI P20 Pro.

Σκέφτομαι να αλλάξω κινητό. Όχι ότι μου εμφάνισε κάποιο πρόβλημα, απλά θέλω να αλλάξω.

Είμαι υπερευχαριστημένος από το P20 Pro, και σκεφτόμουν να πάρω πάλι HUAWEI.

Αλλά προβληματίζομαι γενικά με τη HUAWEI λόγω των θεμάτων μεταξύ ΗΠΑ-Κίνας.

Άκουσα ότι δεν δέχονται πλέον εφαρμογές Google απ' ευθείας από το Play Store (ο χρήστης πρέπει να ακολουθήσει κάποια άλλη διαδικασία και κάτι τέτοια, δεν δέχεται το google γενικά, κλπ).

Αποφάσισα να ξαναγυρίσω στη Samsung.

Θέλω γενικά τη γνώμη σας. Να μείνω στο P20 Pro ή να πάρω το Α71;

Πιστεύω ότι το P20 Pro πρέπει να υπερέχει γενικά, αλλά δεν έχω πρόβλημα να ''πέσω ας πούμε κατηγορία''. Τι λέτε;

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω πιάσει Huawei στα χέρια μου αλλά έχοντας περάσει με αρκετές Samsung συσκευές την πορεία μου στο Android θα πω ότι το Α71 υπερκαλυπτει αρκετές ανάγκες του κόσμου σήμερα. Τα κάνει όλα πολύ καλά, οκ ισως να μου διαφεύγει κάτι πιο ιδιαίτερο που μάλλον λίγοι κιόλας θα χρησιμοποιούν.

 

Σε γενικές γραμμές με τα σημερινά δεδομένα καλύπτει κάθε προσδοκία θεωρώ και σίγουρα θα έλεγα ότι συμπεριφέρεται πολύ καλύτερα από mid range συσκευές που εμφανίζονται κατά καιρούς. Σίγουρα όχι ναυαρχίδα αλλα ουτε και κάτι που σε βάζει σε καθημερινούς συμβιβασμούς.

 

Με τη ευκαιρία να ενημερώσω όλους πως μολις ηρθε αναβάθμιση Ιουνίου 2020. Κοντά 2GB παρακαλώ :D

Link to comment
Share on other sites

Με τη ευκαιρία να ενημερώσω όλους πως μολις ηρθε αναβάθμιση Ιουνίου 2020. Κοντά 2GB παρακαλώ :D

Πήραμε UI 2.1 :cool:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Να τα τα ευχάριστα λοιπόν! Επειδή βρισκομαι στη δουλεια το ανέβαλα για το βράδυ που θα επιστρέψω σπίτι. Για να δούμε για να δούμε..! :D
Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο εχει notification led?

Όχι. Δεν έχει.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

A71 και S10 lite φοράνε και τα δύο πλέον UI2.1

Το ένα είναι ένα ισχυρότερο αντίγραφό του άλλου. Μιλάμε για παντελώς ίδια τηλέφωνα.

Πώς ψάχνουμε διαφορές μεταξύ μοντέλων Xiaomi...ε...κάπως έτσι...

Το S10 lite, όταν φορτίζει, στις πληροφορίες φόρτισης εκτός από το ποσοστό δείχνει και τον χρόνο που υπολείπεται για την πλήρη φόρτιση.

Στο Α71, τον υπολειπόμενο χρόνο τον κρύψανε.

Δηλαδή, δηλαδή...δηλαδή...σιγά το feature που πρέπει να το έχει μόνο η σειρά S!!! :X

 

Αυτά τα κόμπλεξ να διώξεις από πάνω σου ρε Κορεάτη...και τί στον κόσμο! :blink:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

εχετε να προτεινεται καποιο τζαμακι να κανει καλη επαφη;να πιανει σωστα ολη την οθονη αλλα και να λειτουργει και το δαχτυλικο;
Link to comment
Share on other sites

εχετε να προτεινεται καποιο τζαμακι να κανει καλη επαφη;να πιανει σωστα ολη την οθονη αλλα και να λειτουργει και το δαχτυλικο;

Ενδιαφέρομαι κι εγώ σχετικά γιατί ακόμα δεν είμαι ικανοποιημένος με τα προστατευτικά που έχω βρεί..

Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

πήρα το συγκεκριμένο κινητό μια και δεν ήθελα να πάω σε τίποτα με κινέζο και νομίζω είναι ότι ακριβώς χρειαζόμουν. Φοβερή οθόνη με καθαρά χρώματα και ποιότητα κατασκευής παρα πολύ καλή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Μια ερώτηση...το Α71 έχει Flat οθόνη η κάνει κουρμπα στην Άκρη;Κάθεται τζαμί εύκολα δηλαδή η θα με παιδεύει να βρω αν το πάρω(περιμένω να πέσει λίγο η τιμή)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχει δοκιμάσει κανείς καμιά gcam να μας πει εντυπώσεις;

 

Kανείς με gcam??:wacko:

Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

Επίσημα δια στόματος Samsung τα Α71 (και Α51) είναι στην λίστα των συσκευών που θα πάρουν τρεις αναβαθμίσεις Android.

Αυτά κι αν είναι νέα..... :-)

 

from my S10 lite

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A71

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...