Jump to content

Huawei Nova 5T


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εμένα αγορασμένο από μεγάλο κατάστημα επίσημης αντιπροσωπίας και δεν είχε. Υποθέτω όσα είναι παρεισαγωγής έχουν αντάπτορα ή θήκη (?)

 

οχι θήκη δεν είχε..

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα ενα αρθρο που αναφερει ποιες συσκευες θα λαβουν το emui 10.1 που εχει αρκετ; νεα χαρακτηριστικά. Παρουσιάστηκε μαζι με το P40. Αλλα η δικια μας συσκευη δεν ειναι μεσα!!!!Εκτος αμα την αναφερει αλλιως. Εχει Huawei Nova 5 Pro

Nova 5

Nova 5i Pro

Huawei Nova 5z.

Ειναι δυνατον;

Link to comment
Share on other sites

Το emui 10.1 απευθύνετε στις συσκευές που δεν εχουν Google Play Store

Σμφωνα με το αρθρο https://www.gizchina.com/2020/03/31/emui-10-1-here-are-the-devices-that-will-receive-it/ εχει μεσα και συσκευές με GMS.

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα ενα αρθρο που αναφερει ποιες συσκευες θα λαβουν το emui 10.1 που εχει αρκετ; νεα χαρακτηριστικά. Παρουσιάστηκε μαζι με το P40. Αλλα η δικια μας συσκευη δεν ειναι μεσα!!!!Εκτος αμα την αναφερει αλλιως. Εχει Huawei Nova 5 Pro

Nova 5

Nova 5i Pro

Huawei Nova 5z.

Ειναι δυνατον;

 

https://www.huaweicentral.com/emui-10-1-eligible-devices/

 

OTHER DEVICES (NOT OFFICIALLY CONFIRMED):

Huawei P30 Lite

Huawei Nova 5T

Huawei Nova 7i

Huawei P40 Lite

 

Note: The list of officially confirmed devices is based on Chinese models and global models will be confirmed soon with new additions.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, το dnd δεν μπορώ να το βάλω να σταματάει σε ορισμένο χρόνο, πχ σε 2 ώρες από την ώρα που το ξεκίνησα? Έτσι είχα μάθει σε όλα τα κινητά μου και παιδεύομαι πόση ώρα να το βρω, και κατέληξα σε 3rd party τελικά

 

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τώρα την κατεβάζω κι εγω.. 155mb

ειναι η .197

 

Πριν λίγο ήρθε και σε μένα.

Το κινητό το έχω 5 μέρες και έχω πάθει πλάκα το πως πάει και την ποιότητα που έχει σε σχέση με την τιμή του. Απλά VFM με διαφορά σε ότι κυκλοφορεί εκεί έξω.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει οδηγος και στο forum για απεγκατασταση αλλα και απενεργοποιηση εφαρμογων χωρις root μεσω ADB.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=468349

 

ευχαριστώ το έκανα!

Από ότι καταλαβα δεν απεγκαθιστά την εφαρμογή ώστε να εξοικονμήσεις και χώρο στο κινητό απλά την "κρύβει"

ΚΑλό είναι ότι δεν θα ζητάει πλέον κάθε φορά να κάνει update στο play store.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία διαφορά το κινητό απλά μια ενημέρωση ασφαλείας ειναι

 

Σαν τι διαφορα να εχει?

Φυσικα και ειναι ενημερωση ασφαλειας απο το δεκεμβριο 2019 εμενα δεν ειχε αλλη. Αρα λογικα ειναι σε 3-4 μηνιαια βαση απο οτι καταλαβαινω.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την αντροιντ 10 υποστηρίζει aod;

 

Δεν είναι θέμα έκδοσης λειτουργικού.

Είναι θέμα τεχνολογίας και αντίστοιχης κατανάλωσης ενέργειας / μπαταρίας

Οι OEM έχουν επιλέξει να δίνουν επιλογή για AOD μόνο στις συσκευές που έχουν (AM)OLED οθόνη για τον παρακάτω λόγο.

 

On AMOLED individual pixels can be lit up and so it can afford to have always on display. Whereas in LCD the whole screen needs to be lit even if a single portion is to be lit up…so it doesn't have always on display because it will just drain too much battery.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά το νόβα 5t με το honor 20 διαφέρουν σε κάτι; Από εμφάνιση είναι τα ίδια;

 

Το ίδιο τηλέφωνο είναι. Το Nova 5T έχει κάποιες μικροβελτιώσεις.

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9803&idPhone2=9615#diff-

https://www.notebookcheck.net/Improved-Honor-Clone-The-Huawei-Nova-5T-has-less-weaknesses-than-the-Honor-20.447805.0.html

https://www.notebookcheck.net/Huawei-Nova-5T-Smartphone-Review-Honor-Clone-With-Improvements.447299.0.html

 

Ο τύπος στα links αναφέρει και αυτό:

 

In addition, the Nova 5T supports VoLTE and VoWIFI, which had not been possible with at least our test unit of the Honor 20.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, σκέφτομαι για αγορά το συγκεκριμένο κινητό από σκρουτζομάγαζο στα 260€ περίπου. Το θέμα είναι ότι είμαι ανάμεσα σε αυτό και τα xiaomi mi 9 lite 128GB, realme 5 pro και huawei P Smart pro. Με ενδιαφέρει πολύ η αυτονομία του κινητού, η απροβληματιστη λειτουργία (όχι crashαρισματα, προβλήματα μετά από updates κτλ) και η αγορά θα γίνει με στόχο να κρατήσω τη συσκευή ως κύρια για μεγάλο χρονικό διάστημα (μέχρι να σταματήσει να λειτουργεί).Ποιά είναι η άποψή σας;
“Don’t expect something for nothing.”
Link to comment
Share on other sites

Και εγω σε Nova θα πηγαινα.Και το Realme θα το κοιτουσα, καλη συσκευη, αλλα οπως ειπώθηκε, πασχει απο αξεσουαρ και θα φοβομουν και το θεμα εγγύησης. Τσαόμι παντως με τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Το p smart pro ακυρο ειναι το ιδιο με ψαμηλοτερο επεξεργαστη, το xiaomi εγω δεν ξαναπερνω καλες συσκευες αλλα πονανε στο software κομματι, το nova πολυ καλο σαν συσκευη , πολυ καλογραμμενο λειτουργικο, το realme 5 pro φαίνεται πολλα υποσχομενο ειναι δυνατο και λενε οτι εχει καλογραμμενο λειτουργικο εχει και 300mha επιπλεον μπαταρία απο το nova αλλα απο αξεσουαρ ποναει δεν υπάρχουν. για μενα απο αυτα που προτεινες πας για nova και ας εχει λιγο λιγοτερη μπαταρια απο το realme

 

Και εγω σε Nova θα πηγαινα.Και το Realme θα το κοιτουσα, καλη συσκευη, αλλα οπως ειπώθηκε, πασχει απο αξεσουαρ και θα φοβομουν και το θεμα εγγύησης. Τσαόμι παντως με τιποτα.

 

Σας ευχαριστώ και τους δυο, το realme 5 pro, φαίνεται αρκετά υποσχόμενο. Από θέμα εγγύησης του huawei τι γίνεται με τα σκρουτζομάγαζα;

“Don’t expect something for nothing.”
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δυο, το realme 5 pro, φαίνεται αρκετά υποσχόμενο. Από θέμα εγγύησης του huawei τι γίνεται με τα σκρουτζομάγαζα;

 

εφόσον ειναι με ένδειξη EU δηλαδή προορίζεται για χώρες ευρωπαϊκής ένωσης, σε καλύπτει κανονικότατα η αντιπροσωπεια εδω

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Και εγω σε Nova θα πηγαινα.Και το Realme θα το κοιτουσα, καλη συσκευη, αλλα οπως ειπώθηκε, πασχει απο αξεσουαρ και θα φοβομουν και το θεμα εγγύησης. Τσαόμι παντως με τιποτα.

 

Και εγω Νοva θα ψηφισω,Χιaomi ειχα Note 8 pro με αρκετα θεματα σε οθονη, Realme ειναι ακομα νεο φρουτο και με εγγυηση κτλ δεν ξερεις τι γινεται. Επιπροσθετα το Nova εχει το καλυτερο SoC πραγματικα πολυ γρηγορο απροβληματιστο. Το απολαμβανω καθε μερα περισσοτερο.

Σε μπαταρια μεχρι στιγμης απο A70 Samsung που ειχα και Xiaomi Note 8 pro ειναι σιγουρα πιο πισω, προσωπικα θα ηθελα λιγο περισσοτερη διαρκεια .

Τελος , παντα με Huawei τυχαινει να εχω το καλυτερο σημα / επικοινωνια απο διαφορα κινητα που εχω συναντησει.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή δεν βγάζω άκρη.. Το nova 5t me to honor 20 είναι στην ουσία η ίδια συσκευή??άκυρο τελικά είδα προηγούμενο μνμ.. Δεν ξέρω πως διαγράφω το σχόλιο αυτό Edited by sifnos1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, σκέφτομαι για αγορά το συγκεκριμένο κινητό από σκρουτζομάγαζο στα 260€ περίπου. Το θέμα είναι ότι είμαι ανάμεσα σε αυτό και τα xiaomi mi 9 lite 128GB, realme 5 pro και huawei P Smart pro. Με ενδιαφέρει πολύ η αυτονομία του κινητού, η απροβληματιστη λειτουργία (όχι crashαρισματα, προβλήματα μετά από updates κτλ) και η αγορά θα γίνει με στόχο να κρατήσω τη συσκευή ως κύρια για μεγάλο χρονικό διάστημα (μέχρι να σταματήσει να λειτουργεί).Ποιά είναι η άποψή σας;
Για Nova είσαι.

Εύκολη επιλογή έχεις να κάνεις.

Είναι όσα ζητάς

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν καταλαβα γιατι υπαρχει και το huawei nova 5t και το honor 20 :blink:, ιδια εταιρια ιδιες συσκευες , :lol:

 

εαν με ρωτουσαν τι απο τα 2 θα διαλεγα huawei μου ερχετε ποιο "γνησιο" ρε παιδι μου :p

 

και παραδοξως το honor που υποτιθεται ειναι το φθηνο sub brand της huawei, στην ελλαδα ειναι ακριβοτερο, βγαλε ακρη:blink:

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ του Nova 5T αλλά δεν το χρησιμοποίησα, ακόμη το ψάχνω/setάρω.

Ερωτήσεις:

1) Ηχογράφηση τηλεφωνικής συνομιλίας μπορούμε να κάνουμε; Αν δεν το δίνει η Huawei, γίνεται με κάποιο καλό app; Στο S9 που έχω δεν τα κατάφερα, όποιο app κι αν έβαλα είχε πολύ κακό αποτέλεσμα (ουσιαστικά άκουγα μόνο τον εαυτό μου κι ίσως στο πολύ βάθος τον συνομιλητή).

2) Πρέπει να ανησυχώ που δεν μου δίνει ακόμα ενημέρωση για Android 10; Έχει την 9.1.0.195, το βάζω να ψάχνει και μου λέει ότι δεν υπάρχει update. Αγορασμένο από μεγάλη αλυσίδα (MM).

...lost in translation...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...