Jump to content

Huawei Nova 5T


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα καινούριος κάτοχος. Ενώ έχει υπέρυθρες για τν δεν βρίσκω πουθενά πρόγραμμα για τηλεχειριστήριο. Έχω αναβάθμιση σε Android 10.ευχαριστω

Καλημερα, βρισκεις ενα στο Playstore

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι μια χαρά, στα ίδια επίπεδα είμαι και εγώ, με 2 μέιλ Twitter,Facebook, ανοιχτούς συγχρονισμους.

 

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν βρει καποιος spigen θηκη να ενημερωση. Στο amazon εχει αλλα δεν στελνει Ελλάδα

 

αν σου αρέσει η rugged armor δες αυτην, ειναι παραπλήσια με καλό grip και φουλ προστασία.. την εχω και ειμαι φουλ ευχαριστημένος

https://www.skroutz.gr/s/20333147/Carbon-Back-Cover-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Honor-20.html

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Οταν το φορτιζετε μολις φτασει 100% και το αποσυνδεσετε, εαν μπειτε στις ρυθμισεις μπαταριας ποσο υπολοιπομενος χρονος αναμονης λεει; εμενα βγαζει 24 ωρες, λιγο μου φαίνεται
Κι εμένα έτσι γράφει αλλά μη σε απασχολεί, η μπαταρία κρατάει πολύ

 

Στάλθηκε από το YAL-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Οταν το φορτιζετε μολις φτασει 100% και το αποσυνδεσετε, εαν μπειτε στις ρυθμισεις μπαταριας ποσο υπολοιπομενος χρονος αναμονης λεει; εμενα βγαζει 24 ωρες, λιγο μου φαίνεται

 

Ειναι εκτιμωμενος χρονος αναλογα την προσφατη χρηση σου.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως δεν αφήνω την μπαταρία να πέσει τόσο. Οι χρόνοι είναι παραπάνω από καλά εννοείται WiFi - Bluetooth - 4G social και τηλέφωνα. 2ba893adebc5d408c0ec5ec70af53218.jpg

 

Στάλθηκε από το YAL-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για το offtopic αλλα πως μπορω να ανεβασω και εγω φωτο με την διάρκεια της μπαταρίας μου;Ειμαι στις 7:30 ωρες με 19% μπαταρια και ολα ανοιχτα.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε screenshot

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

επειδη ειμαι με το δαχτυλο στην σκανδαλη για το Huawei Nova 5T εναντι του Xiaomi mi 9t

θα ηθελα να ρωτησω τους κατοχους

 

εχει OIS στην καμερα? οχι ψηφιακο

εχει πομπο υπερυθρων? (η γνωστη ιστορια που το χρησιμοποιεις ως τηλεχειριστηριο για αλλες συσκευες)

δεν εχει gorilla glass σωστα? εχει κατι αλλο αντιστοιχο?

θηκη υπαρχει στην συσκευασια?

το emui ειναι απροβληματιστο?

ζεσταινεται σε παιχνιδια? (λιωνω στο asphalt legends)

 

κοιταω αυτα για αγορα,προτασεις?

 

https://skyfon.gr/huawei-nova-5t-dual-sim-128gb-blue-eu

 

https://www.abox.gr/index.php?route=product/product&product_id=11521

 

https://www.arena77.gr/index.php?route=product/product&product_id=11687

Edited by Redshift
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. Δεν έχει ois ούτε και θήκη η συσκευασία.

Το λογισμικό με την 10αρα είναι απροβληματιστο, όσο για τα παιχνίδια το λιώνω στο real racing 3 και δεν καταλαβαίνει τίποτα, ο επεξεργαστής είναι πανίσχυρος και ζεσταίνεται ελάχιστα.

 

Στάλθηκε από το YAL-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καινούργιος κι εγώ στην παρέα, και μπορώ να πω ότι σαν πρώτες εντυπώσεις, το κινητό είναι απ' τα πιο VFM αυτή τη στιγμή.Όπως και αν και 1η φορά στη ζωή μου, χωρίς pure android, δε μου κακοφάνηκε το emui.

Για θήκη και προστασία οθόνης τι προτείνετε σε λογικές τιμές?

Link to comment
Share on other sites

Για θηκη υπάρχει η γνησια σε μπλε και μαυρο πλαστικη.για προστασια οθόνης παντα αφήνω την εργοστασιακη ζελατινα μεχρι να φαγωθει και μετα περνω ζελατινα zagss που ειναι στα 17 ευρω.τωρα βεβαια που ειναι κλειστα τα μαγαζια δεν μπορεις οποτε καλυτερα να μεινεις με την εργοστασιακη ζελατινα για λιγο.τζαμακια ούτε να τα βλεπω δεν θελω
Link to comment
Share on other sites

Για θηκη υπάρχει η γνησια σε μπλε και μαυρο πλαστικη.για προστασια οθόνης παντα αφήνω την εργοστασιακη ζελατινα μεχρι να φαγωθει και μετα περνω ζελατινα zagss που ειναι στα 17 ευρω.τωρα βεβαια που ειναι κλειστα τα μαγαζια δεν μπορεις οποτε καλυτερα να μεινεις με την εργοστασιακη ζελατινα για λιγο.τζαμακια ούτε να τα βλεπω δεν θελω

τώρα αν σου πω, ότι το 1ο πράγμα που έκανα ήταν να τραβήξω την εργοστασιακή ζελατίνα?:clap:

Η γνήσια θήκη, προστατεύει τις κάμερες που προεξέχουν?Έλεγα για κάτι πιο οικονομικό από 32€ στο σύνολο(μη βάλω και τυχόν μεταφορικά) αν υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειχε διπλη ζελατινα. Τις εβγαλες και τις 2??ναι η θηκη προστατευει τις κάμερες. Και απο οτι γνωριζω οι πιο πολλες εταιρείες εχουν δωρεαν μεταφορικά
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειχε διπλη ζελατινα. Τις εβγαλες και τις 2??ναι η θηκη προστατευει τις κάμερες. Και απο οτι γνωριζω οι πιο πολλες εταιρείες εχουν δωρεαν μεταφορικά

 

ουπς, μ' έσωσες κανονικά:rolleyes:Τράβηξα τη μια που είχε και το απόκομα, για να βγει, δε φαντάστηκα ότι θα έχει κι άλλη από κάτω.Η πλάκα είναι ότι θα έβαζα άλλη ή glass και δε θα κάθονταν ποτέ σωστά:p

Θα δω ποιοι στέλνουν θήκη με δωρεάν μεταφορικά από Ελλάδα, και ανάλογα θα προχωρήσω μάλλον.Είναι ίδια, μόνο με του honor 20, απ' ότι διάβασα ή και κάποιο άλλο μονέλο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το κινητό το έχω περίπου 1 μήνα και μπορώ να πω από την λίγη χρήση που του έχω κάνει ότι μου αρέσει πολύ , ειδικά αν σκεφτώ το χρηματικό αντίτιμο. Ερχόμενος από nexus 5x (το οποίο θεωρώ το πιο vfm κινητό που είχα) με χαλάει λιγάκι το λογισμικό της Huawei που έχει εφαρμογές συστήματος που δεν μπορείς να σβήσεις παρα μόνο με root.. πχ το swiftkey το αντικατέστησα ήδη με Gboard της google αλλά δεν μπορώ να απεγκαταστήσω το swiftkey. :X

Έβαλα ήδη το τζαμάκι της nillkin Amazing H Pro το οποίο είναι αυτό με το μαύρο πλαίσιο τριγύρω , με δυσκόλεψε να το τοποθετήσω ακριβώς , αλλά τελικά ότι και να κάνεις κρύβει ένα ελάχιστο (όντως πολύ ελάχιστο) ωφέλιμο της οθόνης - όμως σε αντίθεση με το απλό τζαμάκι της nillkin έχει μια μικρή καμπύλη στις άκρες του και κάθεται πολύ πιο όμορφα πάνω στην οθόνη!!

Θήκη πήρα μια διάφανη KW από Ελλάδα (ήταν ακόμη ανοιχτά τα μαγαζιά τότε) αλλά γλυστράει από το χέρι και είμαι σε αναζήτηση για καινούργια αν και δεν υπάρχουν πολλές επιλογές.

Η μπαταρία πραγματικά καλή με χρήση mail, 4G Google maps, κλήσεις , internet news κτλ άνετα 1.5 ημέρα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το κινητό το έχω περίπου 1 μήνα και μπορώ να πω από την λίγη χρήση που του έχω κάνει ότι μου αρέσει πολύ , ειδικά αν σκεφτώ το χρηματικό αντίτιμο. Ερχόμενος από nexus 5x (το οποίο θεωρώ το πιο vfm κινητό που είχα) με χαλάει λιγάκι το λογισμικό της Huawei που έχει εφαρμογές συστήματος που δεν μπορείς να σβήσεις παρα μόνο με root.. πχ το swiftkey το αντικατέστησα ήδη με Gboard της google αλλά δεν μπορώ να απεγκαταστήσω το swiftkey. :X

Έβαλα ήδη το τζαμάκι της nillkin Amazing H Pro το οποίο είναι αυτό με το μαύρο πλαίσιο τριγύρω , με δυσκόλεψε να το τοποθετήσω ακριβώς , αλλά τελικά ότι και να κάνεις κρύβει ένα ελάχιστο (όντως πολύ ελάχιστο) ωφέλιμο της οθόνης - όμως σε αντίθεση με το απλό τζαμάκι της nillkin έχει μια μικρή καμπύλη στις άκρες του και κάθεται πολύ πιο όμορφα πάνω στην οθόνη!!

Θήκη πήρα μια διάφανη KW από Ελλάδα (ήταν ακόμη ανοιχτά τα μαγαζιά τότε) αλλά γλυστράει από το χέρι και είμαι σε αναζήτηση για καινούργια αν και δεν υπάρχουν πολλές επιλογές.

Η μπαταρία πραγματικά καλή με χρήση mail, 4G Google maps, κλήσεις , internet news κτλ άνετα 1.5 ημέρα

 

Υπαρχει οδηγος και στο forum για απεγκατασταση αλλα και απενεργοποιηση εφαρμογων χωρις root μεσω ADB.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=468349

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

ουπς, μ' έσωσες κανονικά:rolleyes:Τράβηξα τη μια που είχε και το απόκομα, για να βγει, δε φαντάστηκα ότι θα έχει κι άλλη από κάτω.Η πλάκα είναι ότι θα έβαζα άλλη ή glass και δε θα κάθονταν ποτέ σωστά:p

 

?

 

Ναι αφαιρείς αυτή με το κόκκινο "κοτσάνι" και απο κάτω είναι η κανονική. Φαίνεται γύρω απο την σελφοκαμερα το περίγραμμα της. Είναι καλή ποιοτικά και θα την αφήσω κι εγώ μέχρι να λιώσει που λένε

 

Στάλθηκε από το YAL-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Άριστο σχεδόν σε όλα. Καλή ποιότητα κατασκευής, πολύ γρήγορο, άριστες φωτογραφίες και καλό μέγεθος. Προφανώς έχει κανονικά Google Services. Νομίζω είναι πολύ παρεξηγημένο και πραγματικά αξίζει.

 

Εδώ το δικό μου αναλυτικό review:

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα αγορασμένο από μεγάλο κατάστημα επίσημης αντιπροσωπίας και δεν είχε. Υποθέτω όσα είναι παρεισαγωγής έχουν αντάπτορα ή θήκη (?)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...