Jump to content

Honor Band 5


aenaos15
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι android 10 έχω και δεν έχω κανένα θέμα..Ούτε με την πρόχειρα περασμένη ούτε μετά από factory reset και νέο στήσιμο

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν θυμάστε που έγραψα πιο πάνω ότι σταμάτησε ξαφνικά να φορτίζει.. Δεν έφταιγε το Band αλλά ο φορτιστής, γιατί μου έκαψε και το παλιό μετά! Οπότε προσοχή τι φορτιστή βάζετε.

Σας χαιρετώ μιας και δεν μπορώ να το δουλέψω πλέον, βλέπω να την βγάζω με κανονικό ρολόι μέχρι την απόφαση πιο θα είναι το επόμενο band..

Όλα τα band και smart watch θέλουν παροχή είτε από usb υπολογιστή είτε από πολύ αργό φορτιστή..βαριά το πολύ 1amp..συνιστάται κάτω απο 0.5..έχουν καεί Ρολόγια των 500 ευρώ ετσι

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 336
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι συσκευες παιρνουν το ρευμα που εχουν αναγκη για να φορτιστουν ανεξάρτητα με τις δυνατοτες ρευματος του φορτιστη. Νομος απαραβατος. Ο κακος κινεζος φορτιστης θα στο καψει. Οχι γιατι το εβαλες σε φορτιστη με μεγαλυτερο ρευμα. Ο γρηγορος φορτιστης μπορει απλα να σου φθειρει πιο γρηγορα τη μπαταρια. Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευες παιρνουν το ρευμα που εχουν αναγκη για να φορτιστουν ανεξάρτητα με τις δυνατοτες ρευματος του φορτιστη. Νομος απαραβατος. Ο κακος κινεζος φορτιστης θα στο καψει. Οχι γιατι το εβαλες σε φορτιστη με μεγαλυτερο ρευμα. Ο γρηγορος φορτιστης μπορει απλα να σου φθειρει πιο γρηγορα τη μπαταρια.

 

Σωστος!!!!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι android 10 έχω και δεν έχω κανένα θέμα..Ούτε με την πρόχειρα περασμένη ούτε μετά από factory reset και νέο στήσιμο

Περίεργο που σου παίζει εσένα.

Και στους XDA ρώτησα και έχουν και άλλοι τέτοιο πρόβλημα σαν εμένα.

 

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευες παιρνουν το ρευμα που εχουν αναγκη για να φορτιστουν ανεξάρτητα με τις δυνατοτες ρευματος του φορτιστη. Νομος απαραβατος. Ο κακος κινεζος φορτιστης θα στο καψει. Οχι γιατι το εβαλες σε φορτιστη με μεγαλυτερο ρευμα. Ο γρηγορος φορτιστης μπορει απλα να σου φθειρει πιο γρηγορα τη μπαταρια.
Σωστότατος! Όσο για τον φορτιστή από παλιό Panasonic 5V 1A ήταν και το φορτιζα με εκείνο γιατί τον εμπιστυόμουν περισσότερο από ένα απλό κινέζικο ίδιον χαρακτηριστικων...
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα σε Android 10 και το Health δεν ξεκινάει.

Λέει ότι θέλει το Huawei Mobile services να τρέχει στο background και κάτι τέτοια. Εκτός από το να το κάνω μη Battery Optimised, δεν βλέπω τι άλλο μπορεί να θέλει.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Λύθηκε το πρόβλημα με πέρασμα παλιότερης έκδοσης του Huawei Mobile services.

Είχαν πολλοί το ίδιο πρόβλημα και με OP7 και βρέθηκε η λύση στους XDA.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε το ρολογακι απο κινα μερια, εκανε ενα update και τωρα ειναι με την εκδοση 1.1.0.122. Η τελευταια ειναι, αυτην εχετε και εσεις;
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή είναι η Τελευταία..Εγώ το έταξε σε έναν φίλο μιας και περιμένω το gt2

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε για την απαντηση. Νομιζα οτι ειχε κ αλλες αναβαθμισεις αλλα μαλλον μπερδευτηκα γιατι παρακολουθουσα ταυτοχρονα και το νημα με το Honor Band 4.
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε το ρολογακι απο κινα μερια, εκανε ενα update και τωρα ειναι με την εκδοση 1.1.0.122. Η τελευταια ειναι, αυτην εχετε και εσεις;
Και που σαι.

Δεν είναι ρολοι.

 

Smart band είμαι.

 

Και έχει πάρει αρκετές αναβαθμίσεις. Σχεδόν κάθε μήνα παίρνει

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάντως με το LG G4 που είχα το health σερνόταν και συνδεόταν με πολύ ζόρι. Με xiaomi mi 9 lite και android 9 όλα τέλεια. Πάντως του λείπει αυτό που έχει το mi band 4. Να κάνεις σίγαση της κλήσης. Πρέπει να το αναβαθμίσουν στο μέλλον. Μπαταρία με έξυπνη παρακολούθηση ύπνου μου πάει 6 με 7 ημέρες. Πάντως πολύ καλό γενικώς. Χαίρεσαι να το φοράς.
Link to comment
Share on other sites

Ποια χωρα δηλώσατε στην εγγραφη στο Health; Γιατι στα βιντεο λενε να μην δηλωσεις Ελλαδα γιατι βγαζει μονο 8 watchfaces. Εχει αλλαξει κατι σε αυτο και δειχνει πιο πολλα πλεον;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ποια χωρα δηλώσατε στην εγγραφη στο Health; Γιατι στα βιντεο λενε να μην δηλωσεις Ελλαδα γιατι βγαζει μονο 8 watchfaces. Εχει αλλαξει κατι σε αυτο και δειχνει πιο πολλα πλεον;

 

Ευχαριστω

Κανονικά Ελλάδα είχα δηλώσει από ότι θυμάμαι και τα έδειχνε όλα.
Link to comment
Share on other sites

Ποια χωρα δηλώσατε στην εγγραφη στο Health; Γιατι στα βιντεο λενε να μην δηλωσεις Ελλαδα γιατι βγαζει μονο 8 watchfaces. Εχει αλλαξει κατι σε αυτο και δειχνει πιο πολλα πλεον;

 

Ευχαριστω

 

θελει huawei services και να εχεις και account τους αλιος δεν βλεπεις και πολλα

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω τα πληθη! Αφησα το ρολογακι για δυο μερες στο σπιτι, δεν το φοραγα, δεν ηταν συνδεδεμενο με κινητο, τιποτα. Απο 97% που ειχε μπαταρια σημερα που το ξαναπιασα ειχε 86% . Ετσι χανει και σε εσας στην αδρανεια/αναμονη;
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω τα πληθη! Αφησα το ρολογακι για δυο μερες στο σπιτι, δεν το φοραγα, δεν ηταν συνδεδεμενο με κινητο, τιποτα. Απο 97% που ειχε μπαταρια σημερα που το ξαναπιασα ειχε 86% . Ετσι χανει και σε εσας στην αδρανεια/αναμονη;
Αν είναι ενεργοποιημένα να μετράει πάντα παλμούς και ύπνο ναι.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ενεργοποιημένα να μετράει πάντα παλμούς και ύπνο ναι.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Το εχω να τα μετραει παντα αλλα το εχω ρυθμισμενο στην εξυπνη λειτουργια.

 

00de3e96a3e81a73aafa226ee90c6da3.jpg

 

Ειχα την εντυπωση οτι στην εξυπνη λειτουργια οταν δεν το φοραω δεν δουλευουν οι αισθητηρες και δεν καταναλωνει μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω να τα μετραει παντα αλλα το εχω ρυθμισμενο στην εξυπνη λειτουργια.

 

00de3e96a3e81a73aafa226ee90c6da3.jpg

 

Ειχα την εντυπωση οτι στην εξυπνη λειτουργια οταν δεν το φοραω δεν δουλευουν οι αισθητηρες και δεν καταναλωνει μπαταρια.

Επειδή έχω κάνε δοκιμή και της δυο λειτουργίες

 

Όταν έχω ενεργό true sleep το φοράω μέρα νύχτα και Bluetooth συνδεδεμένο μέρα νύχτα με λίγα λόγια όλα ενεργά αλλά με έξυπνη λειτουργία βγάζω περίπου 7 μέρες

Αν έχω την λειτουργία που λει σε πραγματικό χρόνο οριακά 4 μέρες μπαταρία αλαα τα βγάζει όλα λεπτιμερεστατα

Link to comment
Share on other sites

Το True Sleep το εχω μονιμα απενεργοποιημενο, δεν το φοραω οταν κοιμαμαι.

 

Μου εκανε εντυπωση η καταναλωση της μπαταριας οταν δεν το φοραω, γιατι ειδα οτι οταν το εχω πχ στο γραφειο παρατημενο ο αισθητηρας που μετραει τους παλμους δεν δουλευει. Συνδεδεμενο με κινητο δεν ειναι οταν δεν το φοραω, οποτε ουτε ειδοποιησεις εχει. Συν οτι η οθονη δεν αναβει. Τελος παντων. Το παρακολουθω και βλεπω.

 

Θενκς για τις απαντησεις μαγκες! Χρονια πολλα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Χρονια Πολλα,

 

Γνωριζεται πως τα παει με μετρησεις στην κολυμβηση, εχει ακριβεια η μετραει οτι να ναι ?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα.Εχω θεμα απο εχθες δεν περνανε τα δεδομενα υπνου στην εφαρμογη, δεν υπαρχουνε δεδομενα λεει τη μπορει να φταιει.Εχθες με επανεκινηση τα περασε μετα απο πολλες ομως προσπαθειες σημερα δεν τα περναει.Επισης να ρωτησω τα βηματα πως μηδενιζοντε και πως ξεκινανε απο το μηδεν στο μπαντ εννοω Edited by gilera1973
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε τι θέμα γενικό υπάρχει, γιατί με ANDROID 10 δεν έχω κανένα θέμα.

Απλά χρησιμοποιώ παλιότερη έκδοση.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όλοι το έχουν αυτό το θέμα. Κάποιο bug έχει δημιουργηθεί. Σκέψου ότι και όσοι έχουμε το watch GT έχουμε το ίδιο πρόβλημα από χτες. Λογικά θα παίξει κάποιο update.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...