Jump to content

Google Pixel 4 XL


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οντως, εξαφανιστηκε και σ'εμενα το gpay...και εψαχνα ποση ωρα να δω τι μου εφυγε...

το κατεβασα ξανα απο apk και ολα καλα.

 

το θεμα ειναι γιατι εγινε κατι τετοιο μονο του?

 

EDIT: Ενω ξανα περασα το google pay, παλι μου το αφαιρεσε απο μονο του.

 

Δεν έχω το P4XL, αλλά πρόσεξα πως συνέβη το ίδιο και σε εμένα. Είμαι ρουτ, άνοιξα το Titanium, και είδα πως η εφαρμογή έγινε frozen! Δεν έχω ιδέα γιατί.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Έχει εξαφανιστεί και σε μένα το google pay,αλλά αν πας στην Διαχείριση λογαριασμου Google πληρωμές και συνδρομές έχει τρόποι πληρωμής GPay και εκεί μέσα βρήκα ότι έχει την κάρτα μου...Μήπως το αλλάξανε με αυτό;;
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα απο εχθές αυτό το πράγμα γίνεται. Το κάνω κάθε φορά enable από το store, σε λίγες ώρες γίνεται disabled πάλι.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

same here...disappeared again! Λογικά, μιας και το pay έγινε επίσημο στην Ελλάδα, θα έρθει update στην εφαρμογή που θα την επαναφέρει....οπότε υπομονή :)
Link to comment
Share on other sites

Όσοι αγοράσατε από Γερμανία είναι προεγκατεστημένο όπως ήταν και σε μένα.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν έρθει σε όλες τις εφαρμογές της Google ενημέρωση εκτός της κάμερας...Παίζει να είμαι ο μόνος που δεν έχει έρθει ακόμα....
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου ειχε φυγει το google pay αλλα το ξαναβαλα παλι με το Aptoide https://google-pay.gr.aptoide.com/app και ολα καλα βαλτε το απο εκει.
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου ειχε φυγει το google pay αλλα το ξαναβαλα παλι με το Aptoide https://google-pay.gr.aptoide.com/app και ολα καλα βαλτε το απο εκει.

 

Μπαινει και ξανα αφαιρειτε απο μονο του καποιες ωρες μετα. 3 φορες μου το εκανε.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν έρθει σε όλες τις εφαρμογές της Google ενημέρωση εκτός της κάμερας...Παίζει να είμαι ο μόνος που δεν έχει έρθει ακόμα....
Για ξανά δες!

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για ξανά δες!

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι τώρα ήρθε η αναβάθμιση στην κάμερα...Σίγουρα πρέπει να ειμουν από τους τελευταίους...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,θα ήθελα να μου προτείνετε έναν ασύρματο φορτιστή και ένα powerbank για το pixel...
Φορτιστή ασύρματο έχω Pixel stand και έναν της Spigen ο οποίος κάνει ουσιαστικά την ίδια δουλειά χωρίς τα features του Pixel stand φυσικά. Αν είσαι Αθήνα σου δίνω αν θες τον Spigen μιας και τον πουλάω.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Φορτιστή ασύρματο έχω Pixel stand και έναν της Spigen ο οποίος κάνει ουσιαστικά την ίδια δουλειά χωρίς τα features του Pixel stand φυσικά. Αν είσαι Αθήνα σου δίνω αν θες τον Spigen μιας και τον πουλάω.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Άνδρο μένω...Αθήνα που είσαι;;;Μήπως μπορεί κανείς από τα αδέρφια μου...

Πόσο τον δίνεις;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το δουλεύει κανένας με nova launcher?

Δυσκολεύομαι με την 'παυλα' να πάω στην αρχική κεντρική οθόνη...

 

Υπάρχει κάποια σχετική ρύθμιση?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το δουλεύει κανένας με nova launcher?

 

Δυσκολεύομαι με την 'παυλα' να πάω στην αρχική κεντρική οθόνη...

 

 

 

Υπάρχει κάποια σχετική ρύθμιση?

Δεν ξέρω αν γίνεται από την παύλα

Πήγαινε στα gestures & inputs και σύνδεσέ το με κάποιο gesture, π.χ. με το pinch-in

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γίνεται από την παύλα

Πήγαινε στα gestures & inputs και σύνδεσέ το με κάποιο gesture, π.χ. με το pinch-in

 

Το σύνδεσα τελικά με το διπλό πάτημα.

Ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το σύνδεσα τελικά με το διπλό πάτημα.

Ευχαριστώ.

 

Και κάτι ακόμα, κυλιόμενο screenshot δεν υπάρχει σωστά?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Google Pay app, χωρίς το app με επίσημα... χείλη!!!

 

https://support.google.com/pay/answer/10173487?hl=el

 

Μου κάνει εντύπωση το... "Συμβουλή: Αν έχετε τηλέφωνο Google Pixel, για να ανοίξετε το Google Pay, μπορείτε να κρατήσετε πατημένο το κουμπί λειτουργίας στο τηλέφωνό σας." Το οποίο δεν το βλέπω... ακόμα! Αναμονή...

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Google Pay app, χωρίς το app με επίσημα... χείλη!!!

 

 

 

https://support.google.com/pay/answer/10173487?hl=el

 

 

 

Μου κάνει εντύπωση το... "Συμβουλή: Αν έχετε τηλέφωνο Google Pixel, για να ανοίξετε το Google Pay, μπορείτε να κρατήσετε πατημένο το κουμπί λειτουργίας στο τηλέφωνό σας." Το οποίο δεν το βλέπω... ακόμα!

Εγώ προσωπικά ούτε στα account services το έχω, ούτε στο power menu. 5cee0c3466f5bb607ae918004d97088a.jpg66e91f63a2de916bc98dd81ed0eb3688.jpg

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά ούτε στα account services το έχω, ούτε στο power menu.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Στο Power Menu είναι location based... είχα διαβάσει παλιότερα. Λογικά θα εμφανιστεί κάποια στιγμή στις 10 αυτές χώρες!

Στο Google Services είναι περίεργο. Υπάρχουν android κινητά (όχι Pixel) που το εμφανίζουν!

Πριν καταργηθεί το Google Pay app, το είχες πχ με apk στο κινητό σου?

Έχεις κάποια από τις κάρτες που το υποστηρίζει στην Ελλάδα?

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Στο Power Menu είναι location based... είχα διαβάσει παλιότερα. Λογικά θα εμφανιστεί κάποια στιγμή στις 10 αυτές χώρες!

 

Στο Google Services είναι περίεργο. Υπάρχουν android κινητά (όχι Pixel) που το εμφανίζουν!

 

Πριν καταργηθεί το Google Pay app, το είχες πχ με apk στο κινητό σου?

 

Έχεις κάποια από τις κάρτες που το υποστηρίζει στην Ελλάδα?

Όχι δεν το είχα βάλει ποτέ με εξωτερικό apk. Δεν θυμάμαι βέβαια εάν το είχε προεγκατεστημένο η συσκευή και το αφαίρεσα εγώ με ADB commands, όπως είχα κάνει με 3-4 εφαρμογές που δεν ήθελα.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά ούτε στα account services το έχω, ούτε στο power menu.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

 

same here...:confused:

πριν λίγο έκανε update το "παλιό google pay"....λογικά θα παραμένει τώρα στις εφαρμογές..

Link to comment
Share on other sites

same here...:confused:

πριν λίγο έκανε update το "παλιό google pay"....λογικά θα παραμένει τώρα στις εφαρμογές..

 

Δοκίμασα πριν λίγο να βάλω από το apk mirror το τελευταίο με το ανανεωμένο εικονίδιο, αλλά στην αρχή που ζητάει αριθμό τηλεφώνου, είχε κωδικούς μόνο τριών χωρών.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

same here...:confused:

πριν λίγο έκανε update το "παλιό google pay"

από το play store κανονικά....το νέο google pay λογικά θα αργήσει να παίξει...

Link to comment
Share on other sites

Εγω κατεβασα το τελευταιο .apk που βγηκε.

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-pay/google-pay-2-120-343944147-release/

 

Και προς το παρον, δεν μου το εχει αφαιρεσει.

Επισης στο google play δεν εμφανιστηκε επισημα οπως και στο power button.

 

Αν δεν υπαρχει στις υπηρεσιες λογαριασμου, κοιταξτε μηπως εχετε ενημερωση google services και καντε την χειροκινητα αντι αυτοματα που γινεται μονο του.

 

Και μαλλον δεν θα βγει καν στο google play σαν εφαρμογη γιατι λεει αυτο για τις νεες χωρες αν εισαι κατοικος.

 

-Η εφαρμογή Google Pay δεν είναι διαθέσιμη για λήψη

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 4 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...