Jump to content

Google Pixel 4 XL


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λές και είμαι χτεσινός..:D...και βέβαια το κάνω μέσω του apkmirror installer , αλλά πάλι δεν περνάει...

και εννοείται ότι δεν είμαι ο μόνος...σε πολλούς δεν περνάει, οπότε περιμένουμε το update :)

Στο 2 περνάει

Ίσως η συγκεκριμένη έκδοση δεν κάνει για το 4 και θα βγει άλλη ενημερωμένη για το 4

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανταποκρίνεται για ένα λεπτό.

Κατάλαβαινω να μη λειτουργεί με σκόνη αλλά να κολλάει όλο το κινητό μη ανταποκρινόμενο και στο power button δεν νομίζω ο,τι είναι τόσο απλό.

Στο Reddit είναι και άλλοι που το αντιμετωπιζουν

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Ναι, αν κολλάει γενικά το κινητό τότε δεν είναι κάτι τόσο απλό. Δυστυχώς δεν μπορώ να προτείνω κάτι, πέρα από τις κλασσικές λύσεις (factory reset, να κάνεις clear data/cache σε phone app κτλ) που δεν είμαι σίγουρος ότι θα λύσουν και κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω κάνει...

Δυστυχώς αποχαιρετώ την Google μετά από έξι χρόνια κινητών....

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω κάνει...

Δυστυχώς αποχαιρετώ την Google μετά από έξι χρόνια κινητών....

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Αυτό ποτέ άρχισε να στο κάνει; Δοκίμασες να περάσεις το τελευταίο factory image;

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ποτέ άρχισε να στο κάνει; Δοκίμασες να περάσεις το τελευταίο factory image;

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

To κάνει το τελεταιο δίμηνο τελείως random ή αν έχω πολλές κλήσεις.

Υπάρχουν αναφορές και στο Reddit...

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

To κάνει το τελεταιο δίμηνο τελείως random ή αν έχω πολλές κλήσεις.

Υπάρχουν αναφορές και στο Reddit...

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δοκίμασε αν θέλεις να περάσεις όλη τη rom μήπως δεν έχει κάτσει κάτι καλά από τη μεγάλη στο android 11. Μου φαίνεται περίεργο να είναι hardware γιατί θα στο έκανε πάντα. Υπόθεση!

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε το update της Google camera. Για τσεκαρετε το.

 

1374cdee4523617ddd888bbe725393fe.jpg424b3b9af20c68fb396bbaa9417534d7.jpg6958f62b73b5e595dc96591bb4f963ab.jpg

 

4K60fps δεν έχει για όσους αναρωτιούνται.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε το update της Google camera. Για τσεκαρετε το.

 

1374cdee4523617ddd888bbe725393fe.jpg424b3b9af20c68fb396bbaa9417534d7.jpg6958f62b73b5e595dc96591bb4f963ab.jpg

 

4K60fps δεν έχει για όσους αναρωτιούνται.

 

Ναι ήρθε... Έκανα δοκιμή το Cinematic Pan! Καλή φάση...

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Ναι ήρθε... Έκανα δοκιμή το Cinematic Pan! Καλή φάση...

 

Δοκίμαζα εχθές το audio zoom τραβόντας βίντεο την οθόνη του υπολογιστή από την άλλη μεριά του δωματίου και όποτε έκανα zoom in και zoom out στον ομιλητή στο Youtube, πράγματι άλλαζε η ένταση της φωνής :lol:

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Χαμός από το πρωί...

Και η Ελλάδα (επιτέλους) στη λίστα του Google Pay!

https://support.google.com/pay/answer/10173490

Curve, Monese, N26, Revolut και Viva Wallet.

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά δεν αλλάζει κάτι, όλοι το apk είχαμε βάλει και κάναμε δουλίτσα.

Οι τράπεζες οι δικές μας δεν θα μπουν σύντομα, όποτε θα συνεχίσουμε να παίζουμε με curve.

Επίσης, το χαμός το πρωί πώς προκύπτει:p, εγώ πρώτη φορά το διάβασα από εσένα..

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Edited by Shuffle
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Ε καλά δεν αλλάζει κάτι, όλοι το apk είχαμε βάλει και κάναμε δουλίτσα.

Οι τράπεζες οι δικές μας δεν θα μπουν σύντομα, όποτε θα συνεχίσουμε να παίζουμε με curve.

Επίσης, το χαμός το πρωί πώς προκύπτει:p, εγώ πρώτη φορά το διάβασα από εσένα..

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

 

Κοίταξε... Αλλάζει ότι πλέον στη Revolut δεν πρέπει να κάνεις το "κόλπο" με την αλλαγή διεύθυνσης.

Επίσης δεν ξέρω για εσάς, αλλά στο κινητό μου με το .apk δε γίνεται αναβάθμιση της εφαρμογής και πρέπει κάθε φορά να ψάχνω πότε θα βγει αναβάθμιση.

Και αλλάζει ότι πλέον θα υποστηρίζεται επίσημα!

Και... επιτέλους αφού υποστηρίζεται επίσημα θα πατάω το power button και θα μου εμφανίζονται οι κάρτες... :lol::p:D:ninja: Ελπίζω σύντομα!!!

Και ο χαμός είναι ότι από το πρωί παίζει σε διάφορα ελληνικά και ξένα blogs τεχνολογίας! :lol:

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την revolut την έχω κανονικά στο pay, χωρίς να αλλάξω κάτι σε διεύθυνση..

Το ότι θα είναι στο power button σωστό ναι, είναι δυνατο.

Εξακολουθώ να μην βλέπω πάντως κάποια είδηση σε blog, πριν λίγο στο linkedin είδα κάποια ποστ της viva αλλά μέχρι εκεί..

Τεσπά, κουβέντα να γίνεται!

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την revolut την έχω κανονικά στο pay, χωρίς να αλλάξω κάτι σε διεύθυνση..

Το ότι θα είναι στο power button σωστό ναι, είναι δυνατο.

Εξακολουθώ να μην βλέπω πάντως κάποια είδηση σε blog, πριν λίγο στο linkedin είδα κάποια ποστ της viva αλλά μέχρι εκεί..

Τεσπά, κουβέντα να γίνεται!

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Στο insomnia από το πρωί υπάρχει η είδηση. Αν περιμένεις από εδώ...

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την revolut την έχω κανονικά στο pay, χωρίς να αλλάξω κάτι σε διεύθυνση..

Το ότι θα είναι στο power button σωστό ναι, είναι δυνατο.

Εξακολουθώ να μην βλέπω πάντως κάποια είδηση σε blog, πριν λίγο στο linkedin είδα κάποια ποστ της viva αλλά μέχρι εκεί..

Τεσπά, κουβέντα να γίνεται!

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

 

Δεν ξέρω... Εγώ πάντως τη φυσική κάρτα Revolut (με ελληνική διεύθυνση) σήμερα μπόρεσα να την βάλω στο GPay, μου έβγαλε ειδοποίηση.

 

Revolut-Google-Pay.jpg

 

Είχα δημιουργήσει μια virtual με αγγλική διεύθυνση την οποία και μπόρεσα να βάλω πριν κάτι μήνες. Η Curve και αυτή έχει κάτι μήνες που υποστηρίζει το GPay στην Ελλάδα.

 

Ναι και εγώ το είδα πρώτα στο insomnia το πρωί και μετά techblog.gr techgear.gr androidpolice.com κλπ...

Πάντως υπάρχει και press release της... Mastercard!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω... Εγώ πάντως τη φυσική κάρτα Revolut (με ελληνική διεύθυνση) σήμερα μπόρεσα να την βάλω στο GPay, μου έβγαλε ειδοποίηση.

 

Revolut-Google-Pay.jpg

 

Είχα δημιουργήσει μια virtual με αγγλική διεύθυνση την οποία και μπόρεσα να βάλω πριν κάτι μήνες. Η Curve και αυτή έχει κάτι μήνες που υποστηρίζει το GPay στην Ελλάδα.

 

Ναι και εγώ το είδα πρώτα στο insomnia το πρωί και μετά techblog.gr techgear.gr androidpolice.com κλπ...

Πάντως υπάρχει και press release της... Mastercard!

 

Κι εμενα εγινε προσθηκη κανονικα η revolut στο gpay με ελληνικη διευθυνση ενω πριν δεν μπορουσα.

επισης, και η viva wallet.

https://unboxholics.com/news/tech/80501-i-viva-wallet-fernei-to-google-pay-stin-ellada

Link to comment
Share on other sites

τι γίνεται...όλοι με κλειδωμένο bootloader και unrooted είστε? Χάλασε ο κόσμος..:p
Link to comment
Share on other sites

τι γίνεται...όλοι με κλειδωμένο bootloader και unrooted είστε? Χάλασε ο κόσμος..:p
Εγώ ήμουν μανιακος με με root και roms, από όταν ξεκίνησα με pixel εδώ και 3 χρόνια δεν τα σκαλίζω

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση κάμερας σας ήρθε με update 008 η 009;

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση κάμερας σας ήρθε με update 008 η 009;

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

00925ddec19dabad6f861e17519cf9aff84.jpg

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

τι γίνεται...όλοι με κλειδωμένο bootloader και unrooted είστε? Χάλασε ο κόσμος..:p

 

Εγώ ήμουν μανιακος με με root και roms, από όταν ξεκίνησα με pixel εδώ και 3 χρόνια δεν τα σκαλίζω

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στα Nexus δοκίμαζα τα πάντα... Και εγώ από το Pixel 1 και μετά δεν πειράζω τίποτα! Όλα stock!

Το πολύ να ανοίξω τον bootloader και να flashάρω κανένα image... για καθαρή εγκατάσταση!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

00925ddec19dabad6f861e17519cf9aff84.jpg

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Την πέρασα με πλάγια οδό διότι δε μου ήρθε ακόμη ota αλλά είναι όλα στα αγγλικά!

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα Nexus δοκίμαζα τα πάντα... Και εγώ από το Pixel 1 και μετά δεν πειράζω τίποτα! Όλα stock!

Το πολύ να ανοίξω τον bootloader και να flashάρω κανένα image... για καθαρή εγκατάσταση!

 

 

μα ακριβώς ο unlocked bootloader είναι που μου σκαλώνει το verification και στο google pay πετάει popup ότι δεν μπορούν να γίνουν contactless payments..:O

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με το Android 11 το RAM management είναι πολύ κακό. Δεν παίζω παιχνίδια, αλλά δοκίμασα και εγκατέστησα 4 παιχνίδια (Mario run, Temple run, Subway surfers, PubG) και σε συνδυασμό με 5-6 εφαρμογές ακόμα, τα παιχνίδια έκαναν όλα reload. Θυμάμαι με το Android 10 και ειδικά με το update Δεκεμβρίου πέρυσι, η νύχτα με την μέρα.

 

Αν είναι να δουλεύει έτσι η RAM, παίρνω και Τσαόμι.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την πέρασα με πλάγια οδό διότι δε μου ήρθε ακόμη ota αλλά είναι όλα στα αγγλικά!

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάνε unistall τότε το update και περίμενε να σου έρθει κανονικά. Ειδάλλως περίμενε το επόμενο update της Google cam.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

μα ακριβώς ο unlocked bootloader είναι που μου σκαλώνει το verification και στο google pay πετάει popup ότι δεν μπορούν να γίνουν contactless payments..:O

 

Η Google εφαρμόζει έλεγχο του SafetyNet μέσω hardware, σε όσες συσκευές το υποστηρίζουν

 

Οπότε το Magisk δεν μπορεί να κρύψει σε αυτήν την περίπτωση ότι ο bootloader είναι ξεκλείδωτος

 

Και ο μόνος τρόπος είναι να αλλάξεις την αναφορά του μοντέλου της συσκευής σε κάποιο πιο παλιό μοντέλο ώστε να γίνεται ο συνηθισμένος έλεγχος (BASIC, που μπορεί να κρυφτεί) και όχι ο έλεγχος μέσω hardware:

 

Οπότε βάλε το παρακάτω module

https://github.com/Magisk-Modules-Repo/MagiskHidePropsConf/blob/master/README.md

 

και επίλεξε ότι είναι ένα άλλο μοντέλο Pixel, π.χ. Pixel 1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 4 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...