Jump to content

Google Pixel 4 XL


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπα δεν θέλω μπλεξίματα.

 

Τα δικά μου είναι απο amazon με official εγγύηση

 

 

Το ίδιο και του mediamarkt , έτσι μου είπε ο φίλος που διάβασε τα Γερμανικά χαρτιά.

 

Τέλος offtopic

Edited by algedan
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε update για το Google play system αλλά δεν μπορούσε να το κάνει. Εσάς το έκανε;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε update για το Google play system αλλά δεν μπορούσε να το κάνει. Εσάς το έκανε;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Εγώ ειμουν με 1 Οκτωβρίου,και μετά την αναβάθμιση είμαι με 1 Δεκεμβρίου...Έκανε αναβάθμιση αλλά κανονικά δεν έπρεπε να δώσει του Γενάρη;;;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε update για το Google play system αλλά δεν μπορούσε να το κάνει. Εσάς το έκανε;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Εχει μερες, αλλα παρολο που εκανε, παρεμεινε 1 Δεκεμβριου.

 

Τωρα προσεξα πως βγηκε κι εδω.

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/main-components/main-components-2021-01-01-release/

 

Μολις το περασα και αλλαξε κανονικα.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε update για το Google play system αλλά δεν μπορούσε να το κάνει. Εσάς το έκανε;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Τώρα που το βλέπω... 1 Δεκεμβρίου!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

περνα το χειροκινητα με το λινκ παραπανω.

 

Νόμιζα ότι περιμέναμε το 1 Δεκεμβρίου! :lol: :D :rolleyes:

Ναι έτσι το περνάω συνήθως... thanks!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αν και είχα ανακαλύψει αυτόν τον τρόπο πριν καιρό για να το αναβαθμίζω, ομολογώ ότι ψιλοφοβάμαι κιόλας να το κάνω από ανεπίσημη πηγή. Κι ας λένε όλοι ότι το apkmirror είναι ασφαλές.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αν και είχα ανακαλύψει αυτόν τον τρόπο πριν καιρό για να το αναβαθμίζω, ομολογώ ότι ψιλοφοβάμαι κιόλας να το κάνω από ανεπίσημη πηγή. Κι ας λένε όλοι ότι το apkmirror είναι ασφαλές.
Νομίζω δεν υπάρχει φόβος γιατί οι εφαρμογές της Google είναι signed

 

Αν δεν είναι σωστό το αρχείο, δεν θα αναβαθμίσει το προηγούμενο

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε το you tube vanced έχετε ενεργοποιημένη την βελτιστοποίηση της μπαταρίας η όχι;;;

Και περίπου πόσο ποσοστό τρώει στο παρασκήνιο;;;

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε το you tube vanced έχετε ενεργοποιημένη την βελτιστοποίηση της μπαταρίας η όχι;;;

 

Και περίπου πόσο ποσοστό τρώει στο παρασκήνιο;;;

Μόνο στο microg δεν την έχω. Στο YouTube, default. Όλα καλά

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε το you tube vanced έχετε ενεργοποιημένη την βελτιστοποίηση της μπαταρίας η όχι;;;

 

Και περίπου πόσο ποσοστό τρώει στο παρασκήνιο;;;

Στο κανονικό YouTube δεν την έχω ενεργή. Θέλω να παίρνω ειδοποιήσεις από κανάλια που είμαι γραμμένος.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,αξιζει να αφησω το pixel 3 xl για pixel 4 xl?

 

Αν δεν έχεις κάποιο σοβαρό πρόβλημα ή έλλειψη, θα έλεγα μάλλον όχι.

Μπορεί το 4 να είναι καλύτερο σε αρκετά σημεία, αλλά δεν θα διαπιστώσεις συνταρακτικές διαφορές.

Απλώς με το 5 να είναι αυτό που είναι και να μην ξέρουμε τι θα δούμε στο μέλλον, ίσως είναι πιο future proof.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Εχω αγοράσει εδώ και μια βδομάδα το pixel 4xl και θέλω την άποψη σας για ένα θέμα.Οταν πατάω πάνω στην οθόνη , ψηλά του τηλεφώνου ακούγεται ένας ήχος σαν να πατάω πλαστικό.Να σημειωθεί ότι έχω βάλει μια μεμβράνη στα mediamatkt και υποτίθεται δεν είναι γυαλί για να υποθέσω ότι προέρχεται από εκεί.Εχετε κατά νου το μπορεί να συμβαίνει ;;!
Link to comment
Share on other sites

Μεσα σε 1 μηνα 3 ενημερωσεις εκανε το google play system. Χθες για πρωτη φορα μετα απο τοσο καιρο ηταν 19ΜΒ η ενημερωση απο ΚΒ που ηταν συνηθως.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,υπάρχει τρόπος να μην φορτίζουμε με ταχεία φόρτιση και να χρησιμοποιούμε αργή φόρτιση;;

Δεν το έχω βρει πουθενά...

Μάλλον δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα,απλά είπα να ρωτήσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,υπάρχει τρόπος να μην φορτίζουμε με ταχεία φόρτιση και να χρησιμοποιούμε αργή φόρτιση;;

Δεν το έχω βρει πουθενά...

Μάλλον δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα,απλά είπα να ρωτήσω...

Ρύθμιση δεν υπάρχει. Όποτε με πιο αργό φορτιστή μόνο μπορείς να την μειώσεις. Εγω πολλές φορές, την νύχτα προτιμώ να το φορτίζω με usb από το PC.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,υπάρχει τρόπος να μην φορτίζουμε με ταχεία φόρτιση και να χρησιμοποιούμε αργή φόρτιση;;

Δεν το έχω βρει πουθενά...

Μάλλον δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα,απλά είπα να ρωτήσω...

 

Το Adaptive Charging δεν υποτίθεται ότι το κάνει αυτό;

https://9to5google.com/2020/12/29/pixel-adaptive-charging/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα κάτοχος και εγω μια εβδομάδα περίπου.Τι ωραία να δουλεύουν όλα απλά και ρολόι πάντα!Να μην ψαχνεσαι για root,calibration σε αισθητήρες ,να κάνεις τον αποθηκαριο σε file explorers,και με 2 κάμερες να έχεις τέτοιο αποτέλεσμα.Εαν πρέπει να πω κάτι μελανό ίσως η μπαταρία ,και πως θα την παλέψουμε με τα 64GB..

Κατά τ αλλά ενώ άλλαζα τηλέφωνο κάθε 6 μήνες πιστεύω ότι για τα επόμενα 2 χρόνια έχω ρίξει άγκυρα,εμπειρία η χρήση του pixel σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κάτοχος και εγω μια εβδομάδα περίπου.Τι ωραία να δουλεύουν όλα απλά και ρολόι πάντα!Να μην ψαχνεσαι για root,calibration σε αισθητήρες ,να κάνεις τον αποθηκαριο σε file explorers,και με 2 κάμερες να έχεις τέτοιο αποτέλεσμα.Εαν πρέπει να πω κάτι μελανό ίσως η μπαταρία ,και πως θα την παλέψουμε με τα 64GB..

Κατά τ αλλά ενώ άλλαζα τηλέφωνο κάθε 6 μήνες πιστεύω ότι για τα επόμενα 2 χρόνια έχω ρίξει άγκυρα,εμπειρία η χρήση του pixel σιγουρα

 

Και εγώ θεωρώ ότι τα Pixel γενικά είναι κορυφή...

Στα μελανά σημεία θα έβαζα το θέμα επισκευής,μιας και πρέπει να το στείλεις έξω...Ακόμα όσοι θέλουν VoLTE/wifi calling,καλό να κοιτάνε κάπου αλλού,όχι τπτ άλλο γιατί είναι κουραστική η επανάληψη και η γκρίνια για κάτι που έχει γραφτεί άπειρες φορές εδώ μέσα...Η μπαταρία δυστυχώς δεν είναι το δυνατό του σημείο αλλά δεν με έχει προδώσει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Για το gimmick της υπόθεσης και όχι ότι είναι απαραίτητο ,γνωρίζει κανείς αν υπάρχει τρόπος να τραβήξουμε 60fps/4k?

Δεδομένου ότι υπάρχει στο 5αρι με μικρότερο επεξεργαστή ,νομίζω ότι είναι θέμα επιλογής της google και όχι δυνατοτήτων της συσκευής ,η μη χρήση out of the box.

Link to comment
Share on other sites

Για το gimmick της υπόθεσης και όχι ότι είναι απαραίτητο ,γνωρίζει κανείς αν υπάρχει τρόπος να τραβήξουμε 60fps/4k?

Δεδομένου ότι υπάρχει στο 5αρι με μικρότερο επεξεργαστή ,νομίζω ότι είναι θέμα επιλογής της google και όχι δυνατοτήτων της συσκευής ,η μη χρήση out of the box.

 

Δες αυτό:

https://9to5google.com/2020/05/16/pixel-4-4k-60fps-filmic-pro-video-app/

 

Δεν το έχω δοκιμάσει και δεν γνωρίζω, απλά το πέτυχα γκουγκλάροντας στα γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 4 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...