Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets


AlexR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

εδώ και 2 ημέρες είμαι κάτοχος του eStar Gemini IPS Eight Core - Tablet 8" 3G 16GB.Επειδή δεν έχω γνώση από android,ξέρει κάποιος να μου πει πώς μπορώ να του κάνω root?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιά ποιόν λόγο θέλεις να το κάνεις root ;;; :blink:
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Για να του βαλω εφαρμογες που ειναι ακριβες γενικα,οπως ενα καλο gps,ενα καλο λεξικο και αλλες παρομοιες εφαρμογες...Απλα δεν ξερω πώς να το κανω!:(
Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω δε302γενικά τα περισσότερα MLS είναι μοντέλα που κυκλοφορούν σε ποιο ΟΕΜ κανάλια, ξέρουμε ποιο συγκεκριμένο μοντέλο είναι το MLS iQtab 10" 3G (προσοχή, γιατί από ότι είδα μάλιστα το απλ wifi δεν έχει καμία σχέση με το 3G).

 

Με νοιάζει να δω συγκεκριμένες λεπτομέρειες για το μοντέλο καθώς και να το έχω υπόψιν για μελλοντικό root με άλλη ROM

 

http://www.mls.gr/?pid=165&la=1&itmID=302 

Αυτό το μοντέλο ψάχνεις το έχω κι εγώ τώρα για custom rom δν το προτείνω άμα δν ξέρεις πολλά γτ μπορείς να το χαλάσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

εδώ και 2 ημέρες είμαι κάτοχος του eStar Gemini IPS Eight Core - Tablet 8" 3G 16GB.Επειδή δεν έχω γνώση από android,ξέρει κάποιος να μου πει πώς μπορώ να του κάνω root?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Towelroot πατήστε το στο Google.

Η απο pc kingoroot ;-) fraparoot υπάρχουν πολλά προγράμματα για root

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είμαστε εντελώς απροστάτευτοι όπως φαίνεται.

Σε 2 μέρες αν δεν κάνω το dispute claim θα κλεισει αυτόματα και απλώς τελείωσε το θέμα.

Αν το κάνω claim ο seller (BANGGOOD) θα πει ότι δεν έχει παραλάβει ακόμα το πακέτο. Εχει σταλεί με tracking number πίσω οπότε δεν υπάρχει κάτι άλλο που θα μπορούσα να κάνω.

Στην επικοινωνία μέσω paypal o seller δείχνει πολύ διαλακτικός, ότι θα το δει και θα κάνει τα πάντα για να μείνω ευχαριστήμένος. Στα email μου λέει ότι είμαι άδικος γιατί άνοιξα dispute.

Αντε να δούμε, δε με νοιάζουν τα 100 ευρώ, αλλά θα κλονισθεί η εμπιστοσύνη μου σε αγορές από Κινα καθότι δεν είχα κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς θα προχωρήσεις σε dispute, claim και οτιδήποτε άλλο προκειμένου να χάσεις τα όπλα σου όσο το δυνατόν αργότερα.

 

Όσο για το ότι είσαι άδικος που άνοιξες dispute... άσε... μας τα παν κι άλλοι και πίστεψε με δεν ήταν καλοπροαίρετοι. Είναι επαγγελματίες στο να ξεγελάνε τους πελάτες τους και το (γενικά αδιάφορο πέραν του γράμματος του νόμου) paypal. Αλίμονο αν κάθε στραβή που γινόταν την πλήρωναν οι Κινέζοι από την τσέπη τους. Θα είχαν κλείσει προ πολλού.

 

Συνεπώς, βάρα τους στο κεφάλι με όποιο όπλο διαθέτεις κι αφού πυροβολήσεις, υπάρχει καιρός και για τις ερωτήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και συγγνώμη αν είμαι σε λάθος section αλλά πως θα κάνω root το innovator t1144??

 

εχω δοκιμασει framaroot kingroot vroot αλλα τιποτα

 

ευχαριστώ εκ τον προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω ότι η υπηρεσία paypalreturns μου έκανε πιστωση στο paypal τα 15 € που έδωσα για την επιστροφή. Δε στα ξαναβάζουν την κάρτα αλλά μένουν ως υπόλοιπο στο paypal για επόμενες αγορές. Κάτι είναι κι αυτό. Αναμένω να δω τι θα γίνει με τα υπόλοιπα.
Link to comment
Share on other sites

Δε στα ξαναβάζουν την κάρτα αλλά μένουν ως υπόλοιπο στο paypal για επόμενες αγορές.

Δοκίμασες να πας (στο PayPal): My Account --> Withdraw και να επιλέξεις Withdraw funds to your bank account;

Μπορεί να μη στα βάζουν αυτόματα στην κάρτα αλλά αν για κάποιο λόγο το θέλεις, να μπορείς να τα στείλεις στην κάρτα σου με τον παραπάνω τρόπο.

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έκατσα και διάβασα καλά και τα δύο θέματα που αφορούν τις επιστροφές στην Κίνα, κινητα-tablet, για να καταλάβω ακριβώς όλες τις πληροφορίες.

Γράφω εδώ γιατί αφορά tablet,οπου θέλω την γνώμη σας παρακαλώ.

Αγορά από Pandawill 8/3/15 το Cube talk 8x με παραλαβή στις 2/4/15.

Πριν κλείσει μήνα άρχισε τα κουλά, έσβηνε κτλ μέχρι που μετά από δύο μέρες είπε αντίο και δεν ξανά άνοιξε.

Λοιπόν μιλάω με το κατάστημα όπως οφείλεται για το θέμα και ζητώ εξηγήσεις, χωρίς άμεσα να τους κατηγορώ αλλά σαν αστοχεια υλικού, και ζητώ διεύθυνση για επιστροφή κυρίως για αντικατάσταση ή επιστροφής των χρημάτων.

Στέλνω φωτογραφίες αλλά και βίντεο που ζήτησαν όπου είδαν το θέμα.

Αποδείχτηκε ότι όντως έτσι είναι και ζήτησαν να δω εδώ αν και πόσο κάνει να το φτιάξω, κάτι που αρνήθηκα, είτε να τους το στείλω με δικά έξοδα αποστολής.

Εκεί τότε ζήτησα να το κάνω επιστροφή σε αυτούς είτε για αλλαγή είτε του χρηματικού ποσού. Είπα να μου στείλουν διεύθυνση και από κει και μετά ότι θα παρουσιάσω το πρόβλημα μέσα στο PayPal για να διασφάλιστει η συναλλαγή όπου θα λάβουν και τη σχετική ενημέρωση.

Έτσι και έκανα ανοίγοντας θέμα στο PayPal μην πάθω καμία πλάκα, βάζοντας μέσα τις συνομιλίες βίντεο και φωτογραφίες που είχα στείλει, αλλά για να πάρω από κει και τα έξοδα αποστολής.

 

Από και πέρα θέλω την γνώμη σας, έστειλαν το πρωί την διεύθυνση, τι να έχω στο δέμα και πως να είναι χωρίς να αναφέρουν τίποτα για αλλαγή ή επιστροφή χρημάτων με το πιο βασικό να το έχουν το μήνυμα αυτό από το site του που μιλήσαμε για αρχή και όχι στο PayPal.

 

Τι γίνεται από δω και πέρα, να συνεχίσω να μιλάω μόνο από το PayPal μαζί τους;

Μέσα από το PayPal δεν έχω καμία απάντηση από αυτούς, δεν θα έπρεπε;

Δεν θέλω να στείλω χωρίς επαλήθευση μέσα από εκεί και μετά να ψάχνω να βρω το δίκαιο μου!

 

Συγνώμη για το μεγάλο μέρος του μηνύματος, αλλα έπρεπε να το παρουσιάσω ώστε να πάρω απάντηση από όποιον έχει μεγάλη εμπειρία σε αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ρομ για το vodafone smart tab 4g η μπορει καποιος που την εχει να την ανεβασει;Μου ανοιγει και βγαζει ρομποτακι και δεν μπορω να κανω κατι.
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Εχω το ταμπλετ mls 10 3g αλλα υπαρχει ενα θεμα με την μετακινηση εφαρμογων στην εξωτερικη sd card.

Το εχω κανει root και εχω το προγραμματακι link 2 sd αγορασμενο αλλα δεν μεταφερει καμια εφαρμογη στην εξωτερικη sd card.

Ξερει καποιος κανενα τροπο να το κανουμε;

 

Το εχουν κλειδωμενο τα λαμογια οι ελληνες και δεν μεταφερονται οι εφαρμογες..

Edited by dimagr6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Εχω το ταμπλετ mls 10 3g αλλα υπαρχει ενα θεμα με την μετακινηση εφαρμογων στην εξωτερικη sd card.

Το εχω κανει root και εχω το προγραμματακι link 2 sd αγορασμενο αλλα δεν μεταφερει καμια εφαρμογη στην εξωτερικη sd card.

Ξερει καποιος κανενα τροπο να το κανουμε;

 

Το εχουν κλειδωμενο τα λαμογια οι ελληνες και δεν μεταφερονται οι εφαρμογες..

δεν εχει σχέση με τα εγχώρια λαμογια (που το πουλανε σαν ελληνικό,δεν ειναι κλειδωμένο....)...στον διαχωρισμό του εσωτερικού χώρο για τα προγράμματα ... ολα τα προγράμματα δεν κανουν για όλες τις συσκευές !! απλα πειραματισου..σε ενα κινέζικο μου δούλεψε αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ljmobile.move.app (χρησιμοποιησα την πλήρες ) ρίξε μια ματια και στο νημα της συσκευής σου ... ψαξε εαν γίνεται repartition ...η swap

Edited by Sofos_5
Διεγράφησαν απρεπείς χαρακτηρισμοί.
Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμασει ολα αυτα τα προγραμματα και δεν κανει τιποτα...ενας φιλος μου εχεο το lg gpad και ο χωρος αποθηκευσης ειναι ακριβως οπως ο δικος μου και μετακινουνται κανονικα οι εφαρμογες.

Οι λαμογιες της mls ειναι αυτες γιατι το λογισμικο ειναι ελληνικο και η συσκευη ειναι κινεζικη, οι κινεζοι δεν κανουν τετοιες λαμογιες.

Τους πηρα τηλ και τους ρωτησα και μου ειπαν ειναι περιορισμενο....αυτοι φταινε οχι οι κινεζοι....

Edited by Sofos_5
Διεγράφησαν απρεπείς χαρακτηρισμοί.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα από το BANGGOOD μου απαντούσαν στο paypal αλλά αρκετά συγκαταβατικά. Στο email βέβαια έχει πλάκα γιατι προσπαθούν με κάθε τρόπο να με κάνουν να κλεισω το duspute.

Παραθέτω απόσπασμα από email τους.

--------------------------------------

We have checked this parcel yesterday. We have arranged to refunded you this order.So please cancel the dispute and receive the refund.

--------------------------------------

 

Και η απάντηση βέβαια πολύ ευγενικά (αν και πολύ θέλω να τους ξεχέσω.

---------------------------------------

Why don't you refund the money and then I will cancel the dispute. I you do so paypal will see that you have refunded me so I will have no reason not to cancel the dispute then. I think that it is more fair that you first refund the money, I will then cancel the dispute immediately.

---------------------------------------

 

Για την ιστορία η υπόθεση είναι ακόμα στο στάδιο "reviewed by paypal".

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα πίσω τα λεφτά μου από το paypal.

Για να δείτε πόσο ηλίθιοι είναι δείτε τι μου λένε και τι τους απαντάω.

-------------------------

We have send the refund to the paypal. So if you have closed it,the paypal will send the refund for you automatically. If you don't want to close it,also ok,the paypal will judge this case and give us a fair judgement.

--------------------------------

και εγώ απαντάω

---------------------------------

Maybe you don't know the rules exactly. Now that you have sent the refund, paypal has closed the case automatically. There is nothing else I can or can't do. I paid, I received a damaged item, I sent it back, I got my refund, the case is closed. This is as much clear as it can be. This should have happened much earlier. Judging from my experience with your store I would not buy anything from you again. I'm sorry for that but I feel that if there wasn't paypal to secure me I would have lost my money.

--------------------------------

αυτή είναι η εμπειρία μου από το banggood και βέβαια ποτέ ξανα. Αν έχουν καμμία προσφορά σε κάτι μέχρι 1-2 ευρώ ίσως, και μόνο τότε.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω μια ταμπλετα teclast a11 kai εχει κολλήσει στην εκκίνηση και θελω να φλασαρο ξανα την ρομ εβαλα αυτο του ντραιβερ και RockChip Batch Tool v1.7 αλλα την ρομ δεν την φορτώνει αφου ειναι σε ζιπ ξερετε τινα κανω μιας και ειμαι άσχετος και ουτε με παουερ και βολιουμ κανει κατι
Link to comment
Share on other sites

Στα ταμπλετ/ κινητά με Windows υπάρχει και εκεί το θέμα με τον μοιρασμένο εσωτερικό χώρο για εφαρμογές κλπ; η είναι ενοποιημένος;
Link to comment
Share on other sites

1)Δεν στελνουμε το δεμα εχπρες ,σουπερ ντουπερ φαστ και τετοια ,το στελνουμε β προτ. συστημενο και ειμαστε ενταξει.

Kαλημερα! τι σημαινει ακριβως το β προτ. ??

 

Εγω αγορασα απο την Μyefox.it (η Efox στην Ιταλια ειναι) ενα UMI Hammer (για πρωτη και τελευταια μαλλον φορα Κινεζικο κινητο!).

Το (χρυσο)πληρωσα 145 +15 ευρω ασφαλεια. (και PayPal). Αγορασμενο απο Ευρωπη. (μου ηρθε απο Γαλλια σε 7 μερες)

Μετα απο 3 μερες χρησης χωρις να μου πεσει ποτε κατω και χωρις να χτυπηθει καπου - σαν μωρακι το φροντιζα! - παρουσιασε στο κατω αριστερο μερος της οθονης ενα αδικαιολογητο μικρο σπασιμο (απο οτι βλεπω υπαρχει τετοιο θεμα και σε αλλους πχ. http://umidigi.com/forums/topic/replacement-screen-for-hammer/ )

 

εν πασει περιπτωση μετα απο διαφορα ιμεηλς με την Myefox.it (απαντησεις σε ασχετα ιταλικα! εγω εχω μεινει ιταλια χρονια), λενε να τους στειλω το κινητο (που επι πλεον επαψε και να φορτιζει! ετσι απο μονο του!!!), ωστε να τσεκαρουν . λεει, αν οντως προκειται για ελαττωματικό και δεν προηλθε απο πτωση του κινητου (αν και επανελαβα 100 φορες οτι ποτε δεν επεσε η' κτυπησε το κινητο που αγορασα απο αυτους). Ζητησα επιστροφη χρηματων η αντικατασταση.

 

- Μου λενε οτι πρεπει να το στειλω εγω στην Κινα , ΟΧΙ εξπρες κλπ για να αποφυγουν εξοδα τελωνιου.

- Και να γραψω (που το γραφω? πανω στο δεμα?) 30 ευρω για την αξια του δεματος.

 

-Επι πλεον να γραψω τον αριθμο παραγγελιας και την περιγραφη του προβληματος ΠΑΝΩ στο δεμα ("sul pacco" ). Μαλλον λαθος εκφρασης στα (κακα') ιταλικα τους ειναι το "ΠΑΝΩ" ε? ?

 

΅Επι πλεον ρωταω εγω ..αφου εκανα την αγορα/παραγγελια απο Ευρωπη δεν θα επρεπε να το στειλω πισω στα γραφιεα/αποθηκες της Ευρωπης??

Edited by Mick22
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας digitizer για το X89HD έμαθα πόσο δύσκολο είναι να βρεθούν ανταλλακτικά της Teclast.

 

Το κατάστημα από όπου αγοράσθηκε, το TinyDeal, από την αρχή είπε ότι δεν μπορεί να με βοηθήσει.

Tο VickMall δέχεται παραγγελίες για ανταλλακτικά και επικοινώνησε με την Teclast. Όταν πήγαν να αγοράσουν τους είπαν ότι πρέπει να τους δοθεί η ταμπλέτα.

Η Teclast διαθέτει κατάλογο τιμών ανταλλακτικών αλλά δεν τα στέλνει, ούτε δέχεται να τα παραλάβει από αυτούς κάποιος. Απαιτεί να της αποσταλεί η συσκευή και να χρεώσει εργατικά.

Επικοινώνησα μαζί τους και μέσω facebook (http://www.facebook.com/teclast1999) και με παρέπεμψαν στο κατάστημα που αγοράσθηκε! Τους ενημέρωσα για την άρνηση του TiniDeal και μου είπαν να βρω κατάστημα να το αγοράσει από αυτούς και να μου το μεταπωλήσει. Το VickMall ξαναδέχθηκε να βοηθήσει αλλά το service της Teclast έκανε πάλι τον Κινέζο. Τους μίλησα στο fb για το «κρέμασμα» και μου είπαν ένα «I will check if there is another way» και από τότε περιμένω...

 

Από πού βρίσκεται, όσοι χρεασθήκατε, ανταλλακτικά για Teclast;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα! τι σημαινει ακριβως το β προτ. ??

 

Εγω αγορασα απο την Μyefox.it (η Efox στην Ιταλια ειναι) ενα UMI Hammer (για πρωτη και τελευταια μαλλον φορα Κινεζικο κινητο!).

Το (χρυσο)πληρωσα 145 +15 ευρω ασφαλεια. (και PayPal). Αγορασμενο απο Ευρωπη. (μου ηρθε απο Γαλλια σε 7 μερες)

Μετα απο 3 μερες χρησης χωρις να μου πεσει ποτε κατω και χωρις να χτυπηθει καπου - σαν μωρακι το φροντιζα! - παρουσιασε στο κατω αριστερο μερος της οθονης ενα αδικαιολογητο μικρο σπασιμο (απο οτι βλεπω υπαρχει τετοιο θεμα και σε αλλους πχ. http://umidigi.com/forums/topic/replacement-screen-for-hammer/ )

 

εν πασει περιπτωση μετα απο διαφορα ιμεηλς με την Myefox.it (απαντησεις σε ασχετα ιταλικα! εγω εχω μεινει ιταλια χρονια), λενε να τους στειλω το κινητο (που επι πλεον επαψε και να φορτιζει! ετσι απο μονο του!!!), ωστε να τσεκαρουν . λεει, αν οντως προκειται για ελαττωματικό και δεν προηλθε απο πτωση του κινητου (αν και επανελαβα 100 φορες οτι ποτε δεν επεσε η' κτυπησε το κινητο που αγορασα απο αυτους). Ζητησα επιστροφη χρηματων η αντικατασταση.

 

- Μου λενε οτι πρεπει να το στειλω εγω στην Κινα , ΟΧΙ εξπρες κλπ για να αποφυγουν εξοδα τελωνιου.

- Και να γραψω (που το γραφω? πανω στο δεμα?) 30 ευρω για την αξια του δεματος.

 

-Επι πλεον να γραψω τον αριθμο παραγγελιας και την περιγραφη του προβληματος ΠΑΝΩ στο δεμα ("sul pacco" ). Μαλλον λαθος εκφρασης στα (κακα') ιταλικα τους ειναι το "ΠΑΝΩ" ε? ?

 

΅Επι πλεον ρωταω εγω ..αφου εκανα την αγορα/παραγγελια απο Ευρωπη δεν θα επρεπε να το στειλω πισω στα γραφιεα/αποθηκες της Ευρωπης??

 

Διαβαζα σε προηγουμενα ποστς ποσο πολυ χρονο χρειαζεται ενα προιον για να παει Κινα , να τσεκαριστει και να επιστρεψει :blink:

Μου δημιουργηθηκαν ενδιασμοι.

 

Μηπως θα ηταν προτιμοτερο να τους ζητησω να μου στειλουν ενα screen replacement. Ειναι ευκολη η αντικατασταση της παλιας οθονης?

 

Το κινητο δουλευει , δεν εχει προβλημα , εκτος απο αυτες τις δυο μικρες ρωγμες/σπασιματακια που παριυσιαστηκαν απο του πουθενα στην κατω αριστερη γωνιουλα της οθονης, αριστερα και κατω απο το αριστερο "πληκτρο", κατω απο το φωτιζομενο μερος της οθονης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...