Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets


AlexR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπέρα παιδιά έχω ένα tablet sanei n903 το έχω επτά μήνες ,το τελευταίο καιρό μου έχει γίνει αργό , του έκανα επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις μετά από λίγο καιρό τα ίδια .Να το κάνω root ;δεν βρίσκω από το internet για αυτό το tablet το root Καμιά ιδέα δεκτή ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ok. ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΜΕΝΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΔΕ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΜΕΤΑΚΙΝΗΘΩ ΣΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΚΑΙ ΒΓΗΚΑ. ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΩΡΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ . ΘΑ ΤΟ ΦΟΡΤΙΣΩ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΘΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΣΤΟ ΚΡΥΦΟ ΜΕΝΟΥ. Ελπίζω να γίνει. Ευχαριστώ πολύ.

Μετακινήσε με τα κουμπια εντασης ηχου και επιλεγεις με το power.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει..αλλα που ειναι??

 

Είναι αυτό εδώ το νήμα στο οποίο συζητάμε.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ταμπλετ Chuwi V88S .

Πολυ ευχαριστημενος , μεχρι που το πηρε η κορη μου .

Της επεσε κατω , ανοιξε σε μερικα σημεια , αλλα κουμπωσε ξανα με σχετικη ευκολια.

Στην αρχη νομιζα οτι δεν ειχε παθει κατι.

Την επομενη μερα ομως ενω το ειχα βαλει να φορτιστει ( ανοιχτο ) το ταμπλετ ειχε "παγωσει" και δεν ανταποκρινοταν σε τιποτα.

Ουτε η οθονη , ουτε το power key ...τιποτα.

Μονο πατωντας παρατεταμενα το power εκλεισε.

Ανοιγοντας το η οθονη εβγαλε κατι γραμμες μαυροασπρες αλλα τελικα ανοιξε κανονικα , με τα σωστα χρωματα.

παλι ομως παγωσε μετα απο λιγα λεπτα.

Αλλες φορες δεν ανοιγει καν , παγωνει στην αρχη που βγαζει το λογοτυπο της Chuwi , θελει παλι κλεισιμο απο το power για να ξαναμπουταρει ωσπου να ανοιξει τελικα ( 3-4 φορες ).

Η πλακα ειναι οτι οταν ανοιξει , σε 1-2 παιχνιδια δεν κολαει καθολου , αλλα σε ολα τα υπολοιπα ( browser-facebook )κολαει-παγωνει σχεδον μετα απο 5-10 λεπτα

Καποιος που να μπορει να καταλαβει τι ειδους βλαβη εχει ?

Αυριο θα παω να το δωσω σ ενα σερβις εδω στην Βουλγαρια που βρισκομαι με την ελπιδα οτι θα φτιαχτει.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κουμπιά για αυξομείωση ήχου? Εάν ναι , τότε σβηστό και άνοιξε το πατώντας το power και το πάνω κουμπί ταυτόχρονα για να μπει σε recovery. Μετά πήγαινε σε wipe

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. Τo πρόβλημα με το tablet λύθηκε.

:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

οποιος γνωριζει ας απαντησει στα γρηγορα..!!

παιδευομαι 2 μερες με ενα ταμπλετακι F&u εχει κλειδωμενο μοτιβο.. ειναι τις ανηψιας μου..! δεν θυματε ουτε gmail τπτ..μονη λυση hard reset.. .

 

 

http://www.you.gr/proionta/laptop,tablet/tablets-accessories/tablets/tablet-f-u-etb7514-7-dual-core-4gb-black

 

αυτο ομως δεν εχει πληκτρα volume up -down..!καταφερα μπηκα σε recovery με το reset κουμπακι αλλα δεν εχω πληκτρα volume up down για να κατεβω κατω κατω να κανω τα wipes..!! ξερει κανεις πως μπορω να μετακινηθω??

αν πατησω το power ειναι ηδη επιλεγμενο το ρεββοτ και κανει επανεκινηση το tablet..!!προς τα κατω δεν μπορω να παω με τπτ..

παρακαλω τα φωτα σας..!!!

εγω βρηκα αυτον εδω τον τυπο αλλα ειπαμε κολλαω στην μετακινηση...αυτός το κανει με το reset αλλά όταν το παταω μια φορά μου κανει επανεκκίνηση με την μια...αν παλι πατήσω το power button επειδή είναι στην πρωτη επιλογή rebbot.. Μου κανει παλι επανεκινηση...μου σπάσε τα νευρα

 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.Μια ερωτηση, εδω γνωριζετε καποιο υπευθυνο service που μπορει να μου αλλαξει το digitizer, αν τους γραψω να μου το στειλουν?Γιατι εγω πηγα σε 2 επωνυμα και μου ειπαν δεν το αναλαμβανουν.

 

Τελικα αποφασισα να το στειλω πισω,πληρωσα για συστημενο με τρακινγ 15 ε.Τους ζητησα να μου στειλουν μια καμερα με κατι αξεσουαρ 100 ε το δεχτηκαν και το υπολοιπο ποσο (55 ε)θα μου το πιστωσουν στην καρτα.Υποψιν δεν το ειχαν ετοιμοπαραδοτο για να να μου το στειλουν και μου εγραψαν οτι θα πρεπει να περιμενω μεχρι να το ξαναφερουν.ειναι καταπληκτικοι οι Κινεζοι στο banggood.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αποφασισα να το στειλω πισω,πληρωσα για συστημενο με τρακινγ 15 ε.Τους ζητησα να μου στειλουν μια καμερα με κατι αξεσουαρ 100 ε το δεχτηκαν και το υπολοιπο ποσο (55 ε)θα μου το πιστωσουν στην καρτα.Υποψιν δεν το ειχαν ετοιμοπαραδοτο για να να μου το στειλουν και μου εγραψαν οτι θα πρεπει να περιμενω μεχρι να το ξαναφερουν.ειναι καταπληκτικοι οι Κινεζοι στο banggood.

Τζαμπα;;;;

 

 

edit: Ααααα τωρα καταλαβα, αντικατασταση.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Μου εχουν χαρισει ενα bitmore linetab1001. Μπορει κανεις λιγο να βοηθησει να το σεταρω λιγο? Δεν εχει playstore και εγκαθιστω εφαρμογες ειτε απο bm ειτε με αλλες τανζανιες... Εκτος αυτου, κατα την επανεκκινηση εξαφανιζονται και το ταμπλετ θελει επαναφορα, γιατι δε μπορω να τις εγκαταστησω εκ νεου...

 

Καμιά ιδέα...

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, επέστρεψε το Onda 975i από Κίνα, σήμερα το πρωί! Για την ακρίβεια δεν επέστρεψε το ίδιο διορθωμένο αλλά μιά καινούργια ταμπλέτα, απλά χωρίς το κουτί της συσκευασίας.

 

Να ανακεφαλαιώσω: Τον Ιούλιο το παράλαβε η αδελφή μου και περίμενε εμένα να γυρίσω να το δοκιμάσω. Ήταν προβληματικό, δεν διάβαζε τις κάρτες SD, αλλά είχε λήξει η προστασία του paypal, σκέφτηκα και το δίμηνο χωρίς τάμπλετ κι αποφάσισα να το κρατήσω έτσι. Τέλη Οκτώβρη όμως έκλεισε και δεν ξανάνοιξε, στην ουσία δεν φόρτιζε. Πήρα RMA από το Geekbuying και το ταχυδρόμησα σαν συστημένη επιστολή με κόστος 15 ευρώ. Εννοείται χωρίς συσκευασία-παρελκόμενα, μόνο καλά τυλιγμένο σε bubble. Τους έστειλα με μέιλ φωτό του πακέτου με όλα τα στοιχεία και το tracking number να φαίνεται καθαρά.

2 Νοέμβρη έφυγε από εδώ, 12 Νοέμβρη έφτασε στην Κίνα και 15 παράλαβε το service τους. Στα τέλη Νοέμβρη με ειδοποίησαν πως επισκευάστηκε από το εργοστάσιο και θα πέρναγε ποιοτικό έλεγχο από τεχνικό του Geek πριν το στείλουν. 29 Νοέμβρη μου έστειλαν το tracking από Singapore Post, 1 Δεκέμβρη φάνηκε να αναχωρεί από Κίνα. 15 Δεκέμβρη φάνηκε στο Ελ. Βενιζέλος.

Όπως είπα, σήμερα το έφερε ο ταχυδρόμος (μέσα στη βροχή ο άμοιρος!), μέσα στο κλασσικό σούπερ bubble του geek και χαρτόκουτο εξωτερικά. Ολοκαίνουργιο με τις ζελατίνες επάνω και μέχρι στιγμής χωρίς κανένα πρόβλημα. Δεν ξέρω για ποιο λόγο, μου είχαν προσθέσει και ένα ανταπτοράκι ρεύματος.

 

Ομολογώ πως μ'αυτά που άκουγα για την υποστήριξη του geekbuying είχα πολύ χαμηλές προσδοκίες. Το αποτέλεσμα όμως ήταν ευχάριστη έκπληξη αφού μέσα σε ενάμιση μήνα μόνο μου ήρθε καινούργια ταμπλέτα, με μόνο κόστος το 15άρι των ταχυδρομικών. Από εμένα, thumbs up για την εξυπηρέτηση της Onda και του Geekbuying, αλλά και των ΕΛΤΑ. Εύχομαι όλοι να έχουν ανάλογη αντιμετώπιση.:up:

Edited by Bernie
Link to comment
Share on other sites

Τελεια. Μπραβο τους.

Κανε ενα copy paste το ποστ σου κι εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5653221

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω για δεύτερη φορά θέμα με το ταμπλετ, και πλέον δεν με καλύπτει η εγγύηση.

Όταν μου είχε χαλάσει το digitizer το πήγα στην οκταμπιτ με την εγγύηση και εκτός από την αλλαγή του digitizer μου έκαναν και μια ενημερωση στο λογισμικό με την οποία υποστηριζοταν το Google play και οι λοιπές εφαρμογές της Google που δεν υπήρχαν αρχικά.

Σχεδόν ένα χρόνο μετά και ενώ το ταμπλετ δούλευε μια χαρά (με το απαραίτητο lag εννοείτε) έκλεισε λόγω μπαταρίας και όταν το φορτισα και το άνοιξα είχε επανέλθει στην out of the box μορφή του, απεγκατασταθηκαν όλες οι εφαρμογές μου και το Google play. Η έκδοση που έχω τώρα είναι η 4.1.1.

Καμια ιδέα για το πως έγινε αυτό?

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θα ήθελα να έχω τη βοήθειά σας σχετικά με το τάμπλετ ALL VIEW CITY +. Θέλω να κάνω update και προσπάθησα να εγκαταστήσω το Πρόγραμμα ''Amlogic Burning tool'' και μόλις φτάνει στο 75% της προόδου που μου δείχνει το μήνυμα ''Fail because no connected device surent step is 18''. Επίσης, όταν αποσυνδέω το τάμπλετ δεν ανταποκρίνεται καθόλου. Θα ήθελα να ξέρω ποιο είναι το πρόβλημα και τι μπορώ να κάνω για να ολοκληρώσω την ενημέρωση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Διάβασα όλες τις συμβουλές και πραγματικά είναι πολύ χρήσιμες για όσους δεν είναι και πολύ σχετικοί. Δεν ξέρω αν είναι το σωστό thread για να ρωτήσω, αλλά απ΄ ότι έχω μάθει έχουν βγει tablet για παιδιά... Σκεφτόμουν ότι θα ήταν καλό δώρο για το ανηψάκι μου, αλλά δεν ξέρω ποιο να διαλέξω και διατηρώ και μια επιφύλαξη για θέματα ασφαλείας... Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει??
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μήπως κάποιος μπορεί να με βοηθήσει; Αναφέρομαι σε ρουταρισμα η αλλαγή ρομ σε ταμπλετ f&u etb1065 που μετά από αποστολή στην αντιπροσωπεία φτιάχτηκε το google play αλλά πλέον κολλάει παρα πολύ. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων Edited by ceed777
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και χρόνια πολλά !

 

Είμαι νέος στο φόρουμ και θα ήθελα αν είναι δυνατόν τη βοήθειά σας . Προχθές αγόρασα λόγω εορτών ένα 7" tablet για την κόρη μου, συγκεκριμένα ένα Innovator D711HC_PG. Φθηνό αλλά μια χαρά για να παίζει παιχνιδάκια και να βλέπει ταινίες. Λειτουργεί με Android 4.2.2 έκδοση firmware 2.0_20140314 και kernel 3.4.39. Έχει προ εγκατεστημένες αρκετές εφαρμογές από το e-shop οι οποίες όμως είναι άχρηστες για το παιδί και απλά πιάνουν χώρο. Γνωρίζετε αν υπάρχει δυνατότητα να περαστεί μια custom rom, να γίνει JellyBean ή ίσως και KitKat να το κάνουμε και root καθότι μικρή η εσωτερική μνήμη και γενικά να καθαρίσουμε τις ανούσιες εφαρμογές που ήδη έχει ;

Θα μου πεις τι το θες αγαπητέ μου το KitKat ...Για τη μικρούλα μια χαρά δεν είναι και τώρα ; εεεε ναι, αλλά να μην ασχοληθεί και ο μπαμπάς λίγο :p

Ευχαριστώ και ελπίζω σε κάποια απάντηση-βοήθεια εκ μέρους σας !!!

Καλές γιορτές με αγάπη και υγεία :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και χρόνια πολλά !

 

Είμαι νέος στο φόρουμ και θα ήθελα αν είναι δυνατόν τη βοήθειά σας . Προχθές αγόρασα λόγω εορτών ένα 7" tablet για την κόρη μου, συγκεκριμένα ένα Innovator D711HC_PG. Φθηνό αλλά μια χαρά για να παίζει παιχνιδάκια και να βλέπει ταινίες. Λειτουργεί με Android 4.2.2 έκδοση firmware 2.0_20140314 και kernel 3.4.39. Έχει προ εγκατεστημένες αρκετές εφαρμογές από το e-shop οι οποίες όμως είναι άχρηστες για το παιδί και απλά πιάνουν χώρο. Γνωρίζετε αν υπάρχει δυνατότητα να περαστεί μια custom rom, να γίνει JellyBean ή ίσως και KitKat να το κάνουμε και root καθότι μικρή η εσωτερική μνήμη και γενικά να καθαρίσουμε τις ανούσιες εφαρμογές που ήδη έχει ;

Θα μου πεις τι το θες αγαπητέ μου το KitKat ...Για τη μικρούλα μια χαρά δεν είναι και τώρα ; εεεε ναι, αλλά να μην ασχοληθεί και ο μπαμπάς λίγο :p

Ευχαριστώ και ελπίζω σε κάποια απάντηση-βοήθεια εκ μέρους σας !!!

Καλές γιορτές με αγάπη και υγεία :)

υγεια και χρονια πολλα φιλε μου...μεινε με τη rom που εχει , ρουταρε το και περασε μια εφαρμογη που "καθαριζει" τις ανεπιθυμητες εφαρμογες πχ...https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jumobile.manager.systemapp

για root δοκιμασε http://www.kingoapp.com/ ειναι θαυματουργο!

καλα Χριστουγεννα!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..εχω ενα ταμπλετ μαλλον ειναι κινεζικο που το παραγγειλα απο το σκρουτζ..οταν το πηρα το φορτησα κανονικα αλλα εχει ενα προβλημα με τημπαταρια..τελειωνει παρα πολυ γρηγορα με αποτελεσμα να το εχω ολη την ωρα στη φορτηση..μηπως υπαρχει καμια λυση για να κραταει τη μπαταρια?????
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..εχω ενα ταμπλετ μαλλον ειναι κινεζικο που το παραγγειλα απο το σκρουτζ..οταν το πηρα το φορτησα κανονικα αλλα εχει ενα προβλημα με τημπαταρια..τελειωνει παρα πολυ γρηγορα με αποτελεσμα να το εχω ολη την ωρα στη φορτηση..μηπως υπαρχει καμια λυση για να κραταει τη μπαταρια?????

Όταν λες γρήγορα, σε πόση ώρα τελειώνει;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Επεσε στα χερια μου ενα ramos w27pro

http://www.ramos-tablet.com/ramos-w27-pro-quad-core-10-1-inch-android-4-1-tablet-wifi-1080p-white-16g.html

 

Δεν μπορω να βρω πως να το κανω root και να περασω αλλη rom.

Ξερει κανεις κατι?

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα παλιό tablet Hyundai Rock X800 που φοράει τη Ρωσικη ROM με τα εξής στοιχεία:

 

Android 4.1.1

Kernel v.3.0.8+

root@xinyu-desktop#44

SMP PREEMPT Sat Oct.27 15:29:27 CST 2012

Built number: RK30_ANDROID4.1.1-SDK-v1.00.00

rk30sdk-eng4.1.1 ROCK C 20121026.160942 release-keys

 

Παρουσιάζει το πρόβλημα deep sleep (ελπίζω να το λέω καλά...) δηλαδή όταν δεν χρησιμοποιηθεί για λίγη ώρα πέφτει σε βαθύ ύπνο και ξυπνάει πιο δύσκολα από όταν το έχω κάνει εγώ PowerOff.

 

Υπάρχει τρόπος να το λύσω αυτό το πρόβλημα; Δεν με πειράζει να πάω σε stock RΟΜ πιο παλιά, γιατί βασικά θα χρησιμοποιηθεί κυρίως για το Google Calendar.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...