Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets


AlexR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν δουλεύει το whatsapp (κι οι αντιστοιχες εφαρμογες) σε συσκευή χωρίς κάρτα SIM απ όσο ξέρω.

 

και εγώ αυτη την εντύπωση έχω. γιαυτο και το ρώτησα για να σιγουρευτω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ακυρο το προβλημα με τον εντοπισμο θεσης. Ολα λειτουργουν μια χαρα πλεον. Με ενα restart εφτιαξε:O
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Χρονια πολλα!Αγόρασα ενα ταμπλετ απο το πανταβιλ το build excellent q8 ομως τωρα εχω προβλημα γιατι οταν το ανοιγω κολλαει στην οθονη την αρχικη που δειχνει το σημα της εταιριας και δε φορτωνει....Μπορει κάποιος που ξέρει αυτά να μου υποδείξει ενα οδηγο να το ξαναφλασαρω???Εχω βρει το firmware ειναι ενα img file αλλα δεν μπορώ να το περάσω στο ταμπλετ....το βαζώ σε download mode (δειχνει το αντροιντ ανθρωπακι με ενα θαυμαστικο) και το συνδέω με τον υπολογιστη αλλά δεν το αναγωνριζει...εχω xp....μπορει καποιος να μου πει τον τροπο ή κανενα προγραμμα για να το φλασαρω μεσω υπολογιστη???με sd δεν πέτυχε...Σας ευχαριστω με σώζετε!
Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Χρονια πολλα!Αγόρασα ενα ταμπλετ απο το πανταβιλ το build excellent q8 ομως τωρα εχω προβλημα γιατι οταν το ανοιγω κολλαει στην οθονη την αρχικη που δειχνει το σημα της εταιριας και δε φορτωνει....Μπορει κάποιος που ξέρει αυτά να μου υποδείξει ενα οδηγο να το ξαναφλασαρω???Εχω βρει το firmware ειναι ενα img file αλλα δεν μπορώ να το περάσω στο ταμπλετ....το βαζώ σε download mode (δειχνει το αντροιντ ανθρωπακι με ενα θαυμαστικο) και το συνδέω με τον υπολογιστη αλλά δεν το αναγωνριζει...εχω xp....μπορει καποιος να μου πει τον τροπο ή κανενα προγραμμα για να το φλασαρω μεσω υπολογιστη???με sd δεν πέτυχε...Σας ευχαριστω με σώζετε!

βρήκες κι εσύ τάμπλετ να πάρεις..Drivers έβαλες στο pc?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Χρονια πολλα!Αγόρασα ενα ταμπλετ απο το πανταβιλ το build excellent q8 ομως τωρα εχω προβλημα γιατι οταν το ανοιγω κολλαει στην οθονη την αρχικη που δειχνει το σημα της εταιριας και δε φορτωνει....Μπορει κάποιος που ξέρει αυτά να μου υποδείξει ενα οδηγο να το ξαναφλασαρω???Εχω βρει το firmware ειναι ενα img file αλλα δεν μπορώ να το περάσω στο ταμπλετ....το βαζώ σε download mode (δειχνει το αντροιντ ανθρωπακι με ενα θαυμαστικο) και το συνδέω με τον υπολογιστη αλλά δεν το αναγωνριζει...εχω xp....μπορει καποιος να μου πει τον τροπο ή κανενα προγραμμα για να το φλασαρω μεσω υπολογιστη???με sd δεν πέτυχε...Σας ευχαριστω με σώζετε!

 

Επειδή το βλέπω να είναι περίπου ίδιο με το connect me που έχω και εγώ , μήπως είναι απλώς θέμα φόρτισης ; Να το αφήσεις δηλαδή στον φορτιστή για κανένα δίωρο , να φορτώσει η μπαταρία , και μετά θα ξεκολλήσει ;;;;

 

Φιλικά Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ειναι θεμα φορτισης πιστευω γιτι τωρα οταν το βαζω φορτιστη δε βγαζει τη μπαταρια που φορτωνε αλλα τπτ....πρέπει να κρασαρε το αντροιντ....δεν εχω ντραιβερσ γιαυτο δεν το αναγνωριζει και επισης μετα δεν ξερω τον τρόπο να το φλασαρω...παιδια σας παρακαλω αν εχει καποιος χρονο να μου πει τι πρεπει να κανω γτ εχω απελπιστει....
Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, το Connect me είναι ένα rebranded Q8

Παιδια δεν ειναι θεμα φορτισης πιστευω γιτι τωρα οταν το βαζω φορτιστη δε βγαζει τη μπαταρια που φορτωνε αλλα τπτ....πρέπει να κρασαρε το αντροιντ....δεν εχω ντραιβερσ γιαυτο δεν το αναγνωριζει και επισης μετα δεν ξερω τον τρόπο να το φλασαρω...παιδια σας παρακαλω αν εχει καποιος χρονο να μου πει τι πρεπει να κανω γτ εχω απελπιστει....
Είδα ότι ρώτησες στο forum του pandawill. Λογικά θα σου απαντήσουν. Βρήκα αυτό πάντως http://tabletrepublic.com/forum/cortex-a8-allwinner-a10/allwinner-a10-general-faq-non-tablet-specific-556.html έχει κι οδηγίες για να φλασάρεις
Link to comment
Share on other sites

ναι ρωτησα και στο φορουμ...να εισαι καλα φιλε μου..χρονια πολλα
Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ειναι θεμα φορτισης πιστευω γιτι τωρα οταν το βαζω φορτιστη δε βγαζει τη μπαταρια που φορτωνε αλλα τπτ....πρέπει να κρασαρε το αντροιντ....δεν εχω ντραιβερσ γιαυτο δεν το αναγνωριζει και επισης μετα δεν ξερω τον τρόπο να το φλασαρω...παιδια σας παρακαλω αν εχει καποιος χρονο να μου πει τι πρεπει να κανω γτ εχω απελπιστει....

 

Το ίδιο έκανε και το δικό μου . Όταν το έβαζα στην φόρτιση , με το που το παρέλαβα , δεν άναβε η μπαταρία να δείχνει ότι φορτίζει . Η οθόνη σβήνει όταν πατάς πάλι το power ; Αν όχι δοκίμασε έχοντας πατημένα τα 2 κουμπιά του volume και το Power ταυτόχρονα . Να σβήσει η οθόνη , και μετά στην πρίζα για να φορτίσει για κανένα δίωρο . Για εμένα αυτό έπιασε .

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμασω κι αυτο...εμενα αν πατησω το παουερ σβηνει η οθονη...το βαζω στη φορτιση αλλα δεν ξερω αν φορτιζει....ευχαριστω για το ενδιαφερον σας χρονια πολλα!!!!
Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω ρομ για το παρακατω tablet το εχει κανεις;

http://www.groupon.gr/deals/special-deal/e-technoshopgr-scorpion-102/9878271?nlp=&CID=GR_CRM_1_0_0_243&a=1656

 

μπορω να βρω σε ποιο αντιστοιχει σε ξενο tablet;

wifi planet
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά... μου το έφεραν δώρο το συγκεκριμένο και δεν μπορω να παιξω ποκερ και γενικοτερα παιχνιδια στο facebook... Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος????
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά... μου το έφεραν δώρο το συγκεκριμένο και δεν μπορω να παιξω ποκερ και γενικοτερα παιχνιδια στο facebook... Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος????

 

μάλλον θα πρέπει θα εγκαταστήσεις flash , ψάξε το μία στο xda...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας...εχω προβλημα με το ταμπλετ μου bestUse pal7.το πηρα πριν μια μερα και κατεβασα καποιες εφαρμογες αλλα μου κολλησε και δεν μπορω ουτε να το κλεισω ουτε να το ξεκολλησω....τι να κανω?????????
Link to comment
Share on other sites

γεια σας...εχω προβλημα με το ταμπλετ μου bestUse pal7.το πηρα πριν μια μερα και κατεβασα καποιες εφαρμογες αλλα μου κολλησε και δεν μπορω ουτε να το κλεισω ουτε να το ξεκολλησω....τι να κανω?????????

 

Δοκίμασε να πατήσεις το κουμπί reset που βρίσκεται στο πίσω μέρος.

Link to comment
Share on other sites

εψαξα να το βρω αλλα δεν υπαρχει...

 

εχει μια πολυ μικρη εγκοπη στο κατω μερος αλλα δεν γινεται κατι....

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα WITS A81και εκει που δουλευε μια χαρα τωρα δεν ανοιγει και οταν το βαλω στο ρευμα ανοιγει και σβηνει κατευθειαν μετα παλι τιποτε εχει καποιο κολπο να το κανω reset ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εκτος απο το galaxy tab2 εχω και ενα quicksilver c7 απο ελληνικο μαγαζι...

Ξερει κανεις εαν μπορω να του αλλαξω την 2.3 που εχει επανω με κατι πιο καινουργιο?

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εκτος απο το galaxy tab2 εχω και ενα quicksilver c7 απο ελληνικο μαγαζι...

Ξερει κανεις εαν μπορω να του αλλαξω την 2.3 που εχει επανω με κατι πιο καινουργιο?

Ευχαριστω!!!

όχι δεν πρόκειται
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μην ειμαι ο καταλληλοτερος να απαντησω καθως δεν εχω εμπειρια απο το συγκεκριμενο ταμπλετ αλλα φιλε μου εγω δεν θα εδινα τοσα λεφτα για αγορα απο κινα για ενα ταμπλετακι....

το galaxy tab 2 7" που μπορει να ειναι υποδεέστερο απο αυτο που επελεξες το πηρα απο τον κωτσοβολο σε προσφορα 220 περιπου ευρω τον αυγουστο που μας περασε....

Πιστευω οτι με λιγη υπομονη θα βρεις και εσυ κατι....

Το συμαντικο νομιζω ειναι η υποστιριξη.. η αναβαθμισεις και το σερβις που θα εχεις ...

Τωρα παντα ενας πιο ειδικος μπορει να πει οτι ειμαι λαθος... Αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη, και η αποφαση δικη σου...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...