Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο ρολόι που καταγράφει την απόσταση γράφει πχ σήμερα 3,36 χλμ και στο Huawei health app στο κινητό 3,59 χλμ. Ξέρω ότι παίρνει και από τις 2 πηγές στοιχεία αλλά αφενός τα βήματα είναι τα ίδια και στα δύο αφετέρου το ρολόι δεν έπρεπε να γράφει παραπάνω μιας και είναι πάντα στο χέρι μου ενώ το κινητό παραμένει σε κάποιο γραφείο και φεύγω για λίγο χωρίς αυτό?:confused:
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Θα το προτείνατε σε κάποιον που

1) δεν είναι τόσο αθλητικός τύπος (ποδήλατο 2-3 φορές την εβδομάδα για commuting και βόλτες και περπάτημα 1-2 φορές την εβδομάδα), θα ήθελα όμως να με παρακινεί και να με κάνει λίγο πιο δραστήριο με notifications η στόχους

2) θέλει να απαντάει σε κάποια κλήση μέσα στο αυτοκίνητο η στο ποδήλατο όταν οδηγεί

3) να βλέπω στα γρήγορα τα notifications όταν είμαι σε κάποια δουλεία και δεν θέλω να βγάζω απο τις τσέπες το κινητό

4) Το βράδυ που κοιμάμαι θέλω να έχω τα πάντα σε σίγαση, καταλαβαίνει εύκολα το πότε κοιμάται κάποιος ή βαράνε τα notifications στις αρχές όταν είσαι στην αρχή του ύπνου;

 

Η αλήθεια είναι ότι είμαι μεταξύ αυτού και του amazfit gtr2, μου άρεσαν και τα galaxy αλλά δεν θέλω έχω ακόμα μία συσκεύ που πρέπει να την φορτίζω συνέχεια.

 

Είναι οκ σ'αυτα που περιγράφεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποιες ερωτήσεις για το huawei gt2.

 

1. Μπορείς να προβαλεις emoji κάπως?

2. Μπορείς να δεις φωτογραφίες στο ρολοι , πχ αν σου στείλει κάποιος σε μήνυμα?

 

Τα 1 και 2 παραπάνω στο xiaomi pace αγοράζοντας υτο watchdroid 2,3€ τα έκανε.. μου φαίνεται περίεργο να μην μπορεί να τα κάνει τόσο καλύτερο ρολοι.

 

Γνωρίζει παιδιά κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Σε προηγούμενα post είδα ότι δεν έχει autopause σε κινητά που δεν είναι huawei, ισχύει κάτι τέτοιο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας , ηθελα να ρωτησω επιλεγοντας προσοψη στην επιλογη ‘παντα στην οθονη’ υπαρχει μεγαλυτερη καταναλωση της μπαταριας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας , ηθελα να ρωτησω επιλεγοντας προσοψη στην επιλογη ‘παντα στην οθονη’ υπαρχει μεγαλυτερη καταναλωση της μπαταριας
Μα σου το λέει το ίδιο το ρολόι. Η αυτονομία θα μειωθεί στο μισό.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ισχύει autopause μόνο σε huawei

 

Εμένα κάνει αυτόματη παύση σε μη huawei συσκευή. Θεωρούσα ότι δεν έκανε, αλλά διαπίστωσα ότι όταν σταματούσα χωρίς να κουνάω το χέρι, μετα από 1 λεπτό πάνω κάτω κάνει παύση και βγάζει ερώτημα αν τελείωσε η άσκηση.

Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

Εμένα κάνει αυτόματη παύση σε μη huawei συσκευή. Θεωρούσα ότι δεν έκανε, αλλά διαπίστωσα ότι όταν σταματούσα χωρίς να κουνάω το χέρι, μετα από 1 λεπτό πάνω κάτω κάνει παύση και βγάζει ερώτημα αν τελείωσε η άσκηση.

 

Δεν το έχω παρατηρήσει και τρέχω κάθε μέρα,θα το κοιτάξω.

Πρέπει να μείνει τελείως ακίνητο το χέρι;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κάνει αυτόματη παύση σε μη huawei συσκευή. Θεωρούσα ότι δεν έκανε, αλλά διαπίστωσα ότι όταν σταματούσα χωρίς να κουνάω το χέρι, μετα από 1 λεπτό πάνω κάτω κάνει παύση και βγάζει ερώτημα αν τελείωσε η άσκηση.

 

Μόνο αν ξεκινήσεις την άσκηση από το ρολόι,αν την ξεκινήσεις από το κινητό δεν κάνει αυτόματη παύση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάνει παυση.

 

 

Εχω την εντύπωση ότι με το τελευταίο update εχουν χαλάσει την μέτρηση του ύπνου.

 

Δεν βλέπω κάτι Βασίλη. Μετράει όπως πριν.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω παρατηρήσει και τρέχω κάθε μέρα,θα το κοιτάξω.

Πρέπει να μείνει τελείως ακίνητο το χέρι;

Το παρατήρησα όταν είχα δει έναν φίλο στο δρόμο και σταμάτησα την άσκηση και μιλήσουμε κάποια λεπτά.. Γενικά θέλει λίγο χρόνο να σου κάνει παύση, οταν καταλάβει ότι δε βλέπει κίνηση για κάποιο χρόνο, πόσο ακριβώς δε ξέρω. Γενικά ναι θέλει ακίνητος, όχι και τσολιάς βέβαια :)

Link to comment
Share on other sites

Πιο εύκολο δεν είναι να πατήσεις μόνος σου το επάνω κουμπί για τη παύση; Δεν είναι δα και μεγάλο πράγμα. Εγώ έτσι κάνω πάντα.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Πιο εύκολο δεν είναι να πατήσεις μόνος σου το επάνω κουμπί για τη παύση; Δεν είναι δα και μεγάλο πράγμα. Εγώ έτσι κάνω πάντα.

 

Εννοείται, αυτό κάνω κι εγώ. Απλώς σαν παρατήρηση το λέμε. Κάποιες φορές που είχα ξεχάσει να το κλείσω έβγαλε μόνο του. Απλώς δε το κάνει άμεσα όπως το πάτημα του κουμπιού.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να πως να κάνω εγκατάσταση watchface?έχω κατεβάσει από το telegram κάποια αρχεία .hwt αλλά όταν ανοίγω την εφαρμογή υγεία δεν μπορώ να τα βρω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να πως να κάνω εγκατάσταση watchface?έχω κατεβάσει από το telegram κάποια αρχεία .hwt αλλά όταν ανοίγω την εφαρμογή υγεία δεν μπορώ να τα βρω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν έχεις κατεβάσει την εφαρμογή υγεία από το telegram τότε κάνεις τα εξής βήματα κατεβάζεις το watchface πας στην εφαρμογή αρχεία φτιάχνεις ένα φάκελο στην εσωτερική μνήμη του κινητού μετά πας στις λείψεις και κάνεις μετακίνηση του αρχείου στον φάκελο που έφτιαξες, μετά πας στην εφαρμογή υγεία μπες στα watchface και πάτα πάνω στα προτεινόμενα μετά γύρνα πίσω και θα σου έχει βγάλει τρεις τελείες πάνω δεξιά πάτα εκεί και θα σου βγάλει το μύνημα αν θέλεις να φορτώσεις watchface πατάς εκεί και σου βγάζει ένα άλλο μύνημα που πατάς ναι και σε πάει στα αρχεία από εκεί πας στον φάκελο που έχεις βάλει το αρχείο και το διαλέγεις και αρχίζει να το φορτώνει. Όταν τελειώσει θα αργήσει λίγο να φανεί στην εφαρμογή αλλά αν το ψάξεις στο ρολόι θα το βρεις αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος να έχουμε τα επι πληρωμή WF σε μη ΧΟΥΑ συσκευή; Εννοείται θα τα πληρώσω θέλω μερικά απο αυτά που βλέπω στο telegram αλλά όπως είναι λογικό τα παιδιά δεν τα δίνουν δωρεάν.

Αλλιώς η μόνη λογική λύση είναι να συνδέσω το GT Active με ενα hua και να μπω απο το store εκει, να κάνω τις αγορές κλπ. ΑΛΛΑ μετά εμένα στο 1+ θα μου τα δείχνει αν θέλω να τα περάσω πάλι πχ; η στις αγορές μου;

Εννοείται θα συνδεθώ με τον δικό μου hua account στο hua τηλέφωνο με την λογική του ότι θα "χρεωθούν" στον δικό μου λογαριασμό.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ψάχνω και εγώ, του Saint που για μένα είναι και τα καλύτερα δε μπορώ να τα αγοράσω! Του έστειλα μήνυμα να αγοράσω κάποιο και μου είπε μόνο από την εφαρμογή του κινητού.. Κρίμα....

Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω φίλε μου αλλά δε ξέρω αν έχεις δει τα watchfaces του είναι για μένα τα καλύτερα., σαφώς υπάρχουν και άλλα αλλά για μένα του Saint έχουνε κάτι το διαφορετικό..
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...