Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχει κανείς Android 11 και modded health αν σας δουλεύει καλά ποια έκδοση έχετε γιατί σε εμένα δεν συνδέεται με το ρολόι

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι, έχω τo modded app (τελευταία έκδοση από Telegram) στο Galaxy Tab S7 το οποίο τρέχει πλέον Android 11.

 

Γύρω στις 6 το απόγευμα σύνδεσα το ρολόι και έκανα upload ένα watch face.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σημερινό απογευματινό τρέξιμο έξω, νορμάλ μετρήσεις παλμών. Τίποτα το περίεργο.

Καλημέρα.

Μία ερώτηση.Πως είσαι σίγουρος ότι οι μετρήσεις είναι εντάξει? Με τι το συγκρίνεις? Με έστω παλιότερες μετρήσεις (πριν τις 20-11) ή έχεις κάτι άλλο? Διότι παντού πλέον διαμαρτύρονται για τις μετρήσεις , αν μπεις στην σελίδα τους για τους πελάτες υπάρχει ειδικό νήμα που όλοι διαμαρτύρονται πλέον για τις μετρήσεις αυτές.Και δεν είναι θέμα αισθητήρα αλλά software καθώς όλο αυτό ξεκίνησε με μία αναβάθμιση προς τα τέλη Νοέμβρη.Για κάνε δοκιμή και με κάτι άλλο.Εκτός αν φοράς παλιά έκδοση και έτσι δεν έχεις πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μία ερώτηση.Πως είσαι σίγουρος ότι οι μετρήσεις είναι εντάξει? Με τι το συγκρίνεις? Με έστω παλιότερες μετρήσεις (πριν τις 20-11) ή έχεις κάτι άλλο? Διότι παντού πλέον διαμαρτύρονται για τις μετρήσεις , αν μπεις στην σελίδα τους για τους πελάτες υπάρχει ειδικό νήμα που όλοι διαμαρτύρονται πλέον για τις μετρήσεις αυτές.Και δεν είναι θέμα αισθητήρα αλλά software καθώς όλο αυτό ξεκίνησε με μία αναβάθμιση προς τα τέλη Νοέμβρη.Για κάνε δοκιμή και με κάτι άλλο.Εκτός αν φοράς παλιά έκδοση και έτσι δεν έχεις πρόβλημα..

σύγκριση με stratos 2

το άλλο που ήθελα να επανέλθω είναι το υψόμετρο. ακόμα και με ανοιχτό gps και δεδομένα βγάζει ότι νανε. δεν μπορεί στον 7ο όροφο οικοδομής να -50. ναι βγάζει και αρνητικό

Edited by mylw_4
Link to comment
Share on other sites

Επανεκκίνηση και κςλιμπραρισμς πυξίδας..ανοιχτό gps και δεδομένα στο κινητό και δες τι βλέπεις??4 έχουμε στην δουλειά η απόκλιση με τα παραπάνω σε όλους μας είναι μικροδιαφορές όχι τόσο μεγάλες όσο λες

 

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποιες ερωτήσεις για το huawei gt2.

 

1. Μπορείς να προβαλεις emoji κάπως?

2. Μπορείς να δεις φωτογραφίες στο ρολοι , πχ αν σου στείλει κάποιος σε μήνυμα?

 

Τα 1 και 2 παραπάνω στο xiaomi pace αγοράζοντας υτο watchdroid 2,3€ τα έκανε.. μου φαίνεται περίεργο να μην μπορεί να τα κάνει τόσο καλύτερο ρολοι.

Link to comment
Share on other sites

,Νέος κάτοχος και εγώ. Μόλις το παρελαβα και το σεταρα σε xiaomi mi10.

 

Αμέσως βρήκε δύο αναβαθμίσεις τις οποίες εγκατεστησα, τώρα είμαι στην 11.20.

Φαντάζομαι είναι η τελευταία.

 

Έχω μια ερώτηση η modded εφαρμογή υγεία που διαβάζω τι περισσότερο έχει από αυτήν στο playstore.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να περνάς custom watchfaces. Αλλιώς μένεις με αυτά που έχει η Huawei. Δηλ λίγα και τα περισσότερα άσχημα.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Ποια είναι η τελευταια; modded ?

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Ποια είναι η τελευταια; modded ?

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η 11.0.1.512.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας , εδω και 5 μερες εχω το gt 2 pro και αυτο που διαπιστωνω ειναι οτι κανει ,σχεδον σε ολα, λαθος καταγραφες. Ειδικα σε βηματα , πυξιδα .κατα τα αλλα ειναι πολυ ομορφο ρολοι.
Link to comment
Share on other sites

Eνδεικτικά και από μένα σε μετρημένη απόσταση στο διάδρομο εντός στο 1 km που γράφει το ρολόι εγώ μετράω 750 μέτρα πραγματική απόσταση. Εκτός με gps είναι ακριβέστατο μετά το τελευταίο update.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ μεγάλη απόκλιση. Εμένα στα 10 km που γράφει ο διάδρομος το ρολόι μου κλέβει 200 - 300 μέτρα. Έχω το gt2e με την τελευταία αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η Huaweiδεν το έχει και στο βηματομετρη. Μετράει γενναιόδωρα. Όχι πολύ αλλά μετράει παραπάνω για αυτό και δεν τα δίνω σημασία. Το wf που έχω δεν θέλω καν να εμφανίζει βήματα.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι,δεν έχω θέματα με τα βήματα,πάντως ότι πιο ακριβές σε βήματα έχω δοκιμασει ήταν το honor band 4 ,5 δεν μπορούσαν να περάσουν τον ίδιο αισθητήρα..κάνει λάθη αλλά δεν είναι μεγάλα,όπως λέγανε κάποιοι να μετράει βήματα με την μηχανή η με το αμαξι

 

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Που και που μετρά τώρα τελευταία και καμιά 100αρια βήματα και στο αυτοκίνητο.

Σήμερα έκανα διάδρομο 2,56 χλμ πολύ γρήγορο περπάτημα και μου έγραψε 2,62 χλμ πολύ κοντά. Στο τέλος βγάζει να βάλεις αν ξέρεις την σωστή απόσταση. Στα Garmin αυτό θεωρείται καλιμπράρισμα. Eβαλα 2,57 χλμ που είχε στις εναλλακτικές προτεινόμενες και βλέπουμε πως θα πάει στην επόμενη μέτρηση.

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου βγάζει λιγότερα χλμ , δηλαδή ενώ κάνω π.χ. 6,4 μου δείχνει 5,8 .Όσο για τους παλμούς άστα να πάνε.Αυτό συμβαίνει και με το απλό 2 και με το pro.
Link to comment
Share on other sites

Κάθε πρωί , εδώ και 3 μέρες , βλέπω το ρολόι να έχει αποσυνδεθεί από την εφαρμογή και δεν ξανασυνδεεται αυτόματα παρα μόνο αν το κάνω εγώ.

 

Λέτε να φταίει η modded εφαρμογή.

 

Στο κινητό την έχω αφαιρέσει από την εξοικονόμηση μπαταρίας και την έχω autostart.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας ρωτήσω από ποιο group του telegram κατεβάζετε wf? Ή από που αλλού; Σήμερα έκανα τη διαδικασία με τη modded health σε ένα ταμπλετακι που έχω και πέρασα κάνα 2. Αλλά όσα βρήκα σε διάφορα groups μου φαίνονται ή χαζά ή πάρα πολύ φλύαρα....τι προτείνετε?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας ρωτήσω από ποιο group του telegram κατεβάζετε wf? Ή από που αλλού; Σήμερα έκανα τη διαδικασία με τη modded health σε ένα ταμπλετακι που έχω και πέρασα κάνα 2. Αλλά όσα βρήκα σε διάφορα groups μου φαίνονται ή χαζά ή πάρα πολύ φλύαρα....τι προτείνετε?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το τι αρέσει στον καθένα είναι υποκειμενικό.

 

https://t.me/huawei_GT_watchface_Global

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Το τι αρέσει στον καθένα είναι υποκειμενικό.

 

https://t.me/huawei_GT_watchface_Global

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Προφανώς για αυτό είπα να προτείνετε ποιο χρησιμοποιείτε να δω και καποιο που δεν δεν βρηκα

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα το προτείνατε σε κάποιον που

1) δεν είναι τόσο αθλητικός τύπος (ποδήλατο 2-3 φορές την εβδομάδα για commuting και βόλτες και περπάτημα 1-2 φορές την εβδομάδα), θα ήθελα όμως να με παρακινεί και να με κάνει λίγο πιο δραστήριο με notifications η στόχους

2) θέλει να απαντάει σε κάποια κλήση μέσα στο αυτοκίνητο η στο ποδήλατο όταν οδηγεί

3) να βλέπω στα γρήγορα τα notifications όταν είμαι σε κάποια δουλεία και δεν θέλω να βγάζω απο τις τσέπες το κινητό

4) Το βράδυ που κοιμάμαι θέλω να έχω τα πάντα σε σίγαση, καταλαβαίνει εύκολα το πότε κοιμάται κάποιος ή βαράνε τα notifications στις αρχές όταν είσαι στην αρχή του ύπνου;

 

Η αλήθεια είναι ότι είμαι μεταξύ αυτού και του amazfit gtr2, μου άρεσαν και τα galaxy αλλά δεν θέλω έχω ακόμα μία συσκεύ που πρέπει να την φορτίζω συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...