Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, σωστή η διευκρίνιση

Μέσω Σκρουτζ ...και από'τι είδα το κουτί του

Είναι από Ολλανδία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις ήρθε η αναβάθμιση 1.0.6.32

θα έλεγα είναι βασικά η προσθήκη της μέτρησης : Sp02

Μπήκαν και τρία καινούργια faces

Μου χάλασε το έξτρα face ( μέσω της κινεζικής έκδοσης ) θεωρώ

Όμως ότι θα ξαναμπαίνει.

Θα το δω

 

Ναι όντως ξαναμπαίνει μια χαρά το watchface μέσω του

Κινεζικου λογαριασμού.

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση γιατί αν μας χάλασε τα custom faces θα ήταν θέμα.

 

Μπορούμε να αναβαθμίσουμε μόλις έρθει λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση γιατί αν μας χάλασε τα custom faces θα ήταν θέμα.

 

Μπορούμε να αναβαθμίσουμε μόλις έρθει λοιπόν!

Custom πως κάνουμε?

 

Στάλθηκε από το SM-F900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ομοίως και σε μένα ήρθε η 1.0.6.32 σε ελληνικο, αγορασμένο δλδ από μεγάλη αλυσίδα
Εμένα η αναβάθμιση μου θυμίζει μια παλιά μου συμμαθήτρια. Την έχουν πάρει όλοι εκτός από εμένα.

 

Στάλθηκε από το SM-F900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι ορισμένες φορές όταν σηκώνω τον καρπό δεν ανάβει η οθόνη του ρολογιού. Και το κάνω αρκετές φορές και πάλι δεν ανάβει...λες και κολλάει. Σας το κάνει; Στο προηγούμενο μοντέλο δεν είχα θέμα. Όπως και όταν το καλύπτω με το χέρι δεν σβήνει άμεσα. Το προηγούμενο μοντέλο είχε μεγαλύτερη ευαισθησία. Εκτός αν έχει θέμα το δικό μου. Για πείτε μου.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Το είχα ρωτήσει ξανά αλλα τότε δεν είχα πάρει απάντηση, υπαρχει κάποια διαφορά με το honor magic 2 η ειναι καθαρά εμαμφανισιακα σε σημεία και μόνο?
Link to comment
Share on other sites

Το είχα ρωτήσει ξανά αλλα τότε δεν είχα πάρει απάντηση, υπαρχει κάποια διαφορά με το honor magic 2 η ειναι καθαρά εμαμφανισιακα σε σημεία και μόνο?

 

Ουσιαστικά ειναι τα ίδια με ελάχιστες διάφορες στην εμφάνιση και την τιμή: https://www.gearbest.com/blog/new-gear/honor-magicwatch-2-vs-huawei-watch-gt2-full-specifications-features-comparison-9421

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι ορισμένες φορές όταν σηκώνω τον καρπό δεν ανάβει η οθόνη του ρολογιού. Και το κάνω αρκετές φορές και πάλι δεν ανάβει...λες και κολλάει. Σας το κάνει; Στο προηγούμενο μοντέλο δεν είχα θέμα. Όπως και όταν το καλύπτω με το χέρι δεν σβήνει άμεσα. Το προηγούμενο μοντέλο είχε μεγαλύτερη ευαισθησία. Εκτός αν έχει θέμα το δικό μου. Για πείτε μου.

Μου το κάνει κι εμένα αρκετές φορές , συνήθως μετά από ένα διάστημα ηρεμίας και πρέπει να πατήσω το πλήκτρο..

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβαζα στο fb ότι πρέπει να κάνουμε αναβάθμιση του huawei health app για να έρθει η αναβάθμιση του:blink: ρολογιού. Ισχύει?

Εμένα τώρα έχει την 10.0.4.309. Έχει κάποια επιλογή για αναβάθμιση ή πρέπει να κάνω απεγκατάσταση και να βάλω τη νέα έκδοση?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα έχει έρθει πάντως ακόμα.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβαζα στο fb ότι πρέπει να κάνουμε αναβάθμιση του huawei health app για να έρθει η αναβάθμιση του:blink: ρολογιού. Ισχύει?

Εμένα τώρα έχει την 10.0.4.309. Έχει κάποια επιλογή για αναβάθμιση ή πρέπει να κάνω απεγκατάσταση και να βάλω τη νέα έκδοση?

Ευχαριστώ

 

Εμένα έχει την 1.0.3.511 αλλά έγινε αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά ειναι τα ίδια με ελάχιστες διάφορες στην εμφάνιση και την τιμή: https://www.gearbest.com/blog/new-gear/honor-magicwatch-2-vs-huawei-watch-gt2-full-specifications-features-comparison-9421

 

σε ευχαριστω φιλε μου,,για τα γουστα μου το Honor ειναι καλυτερο εμφανισιακα λογω επιφανειας γυαλιου απο οσα βιντεο εχω δει!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε μου,,για τα γουστα μου το Honor ειναι καλυτερο εμφανισιακα λογω επιφανειας γυαλιου απο οσα βιντεο εχω δει!

Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι το Honor είναι λίγο πιο όμορφο, ειδικά το ασημί που εκτός από καφέ περιέχει και μαύρο λουράκι.

Link to comment
Share on other sites

Εμφανισιακά άλλαξε κάτι? Πέρα από το SpO2 προσθέσανε τίποτα άλλο?

 

Μέχρι στιγμής το μόνο που έχω δει είναι 2 με 3 καινούργια watch faces .

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι το Honor είναι λίγο πιο όμορφο, ειδικά το ασημί που εκτός από καφέ περιέχει και μαύρο λουράκι.

 

Πάντως στο δικό μου gt2 είχε μεσα δεύτερο λουράκι μαύρο σιλικόνης όσο για διαφορές με honor το μόνο που είδα εγώ είναι τα πλαϊνά κουμπιά

 

0ycXgf8

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα έχει έρθει ακομα....μπορεί να μου πει κάποιος που θα βρω 2_3 watch face από το honor 2 που μου άρεσαν να κατεβάσω να βάλω μέσο τις κινεζικής εφαρμογης?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο δικό μου gt2 είχε μεσα δεύτερο λουράκι μαύρο σιλικόνης όσο για διαφορές με honor το μόνο που είδα εγώ είναι τα πλαϊνά κουμπιά

 

0ycXgf8

 

εχω την εντυπωση οτι περα απο τα κουμπια και η επιφανεια του γυαλιου στο Honor ειναι γυαλιστερη ολοκληρη σε αντιθεση με το gt2!αλλα οκ γουστα ειναι αυτα που μαλλον θα κινηθω προς honor αφου ειναι ιδια λειτουργικα!

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι περα απο τα κουμπια και η επιφανεια του γυαλιου στο Honor ειναι γυαλιστερη ολοκληρη σε αντιθεση με το gt2!αλλα οκ γουστα ειναι αυτα που μαλλον θα κινηθω προς honor αφου ειναι ιδια λειτουργικα!

Η μόνη σοβαρη διαφορά είναι το σχέδιο στην στεφάνη του ρολογιού .

 

https://youtu.be/04IocIeZEi0

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη σοβαρη διαφορά είναι το σχέδιο στην στεφάνη του ρολογιού .

 

https://youtu.be/04IocIeZEi0

 

Και εδω οι διαφορές στο ασημένιο φαίνονται πιο καλά. Προσωπικά το huawei πιο όμορφο γιατί είναι πιο ευδιάκριτη η μαύρη στεφάνη κ γιατί το έχω πάρει

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας στην κατοχή μου το gt2 για δύο μήνες περίπου να πω και εγώ την άποψή μου για το ρολόι προερχόμενος από Samsung S3 frontier .

Στην αρχή Έφαγα μία ξενέρα μικρή για τον τρόπο λειτουργίας του ρολογιού καθώς δεν σε αφήνει να βάλεις εφαρμογές στην αρχική οθόνη ούτε να διαχειριστείς μέσα από αυτη αφού όλα πρέπει να γίνουν μέσα από τα κουμπιά του ρολογιού όπως και επίσης και τα λίγα watch faces που ευτυχώς όμως προστέθηκαν και άλλα στη συνέχεια τα οποία παρεμπιπτόντως μπορεί να μην είναι τόσα πολλά όσο στο Samsung αλλά στο gt2 χρησιμοποιώ περισσότερο watch faces που μου αρέσουνε.

Το ρολόι είναι πολύ όμορφο έχω το GT 2 Sport το 46 με πολύ όμορφη οθόνη και πολύ καλή ανάλυση είναι η πρώτη μου Huawei συσκευή καθώς ολα τα άλλα είναι Samsung που είχα είτε ρολόι ειτε τηλέφωνο.

Όσο περνάει ο καιρός το ρολόι το ευχαριστιέμαι περισσότερο ... στη γυμναστική βασικό είναι να μπορείτε να το έχετε λίγο σφιχτά δεμένο πάνω από τον καρπό σας ώστε να μη σας βγάζει λάθος μετρήσεις .

Το μεγαλύτερο ατου του ρολογιού είναι η μπαταρία του με δικιά μου χρήση τρεις με τέσσερις φορές την εβδομάδα γυμναστική από μία με μιάμιση ώρα διάρκειας μου βγάζει άνετα τη βδομάδα .

Η άποψη μου είναι ένα ρολόι τίμιο που δεν θα μείνει στο συρτάρι μετά από λίγους μήνες θα το χρησιμοποιήσετε και θα το ευχαριστηθείτε θα πάρετε μετρήσεις κατά προσέγγιση κατά 90% και δεν θα σας κουράσει στην καθημερινότητά σας θα καταφέρετε να πάρετε αρκετές μετρήσεις ακόμα και για τον ύπνο σας μέσα στο μήνα οπως επίσης αναγκαίο γκάτζετ η ζυγαριά η οποία συνδέεται με bluetooth και σας περνάει μέσα στην εφαρμογή αυτόματα τις μετρήσεις σας βαρος, ποσοστό λίπους νερό κτλ

 

Να ξέρετε ότι δεν υποστηρίζει Android 10 η εφαρμογή Health για αυτό Πρώτα θα πρέπει να κατεβάσετε με APK το Huawei Gallery και μετά θα κάνετε αναβαθμίσεις μέσα από κει την εφαρμογή Health.

Edited by Evagelos_

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Όντως πέρασα το health το νέο με apk και τώρα μου εμφάνισε το update το ρολόι

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όντως πέρασα το health το νέο με apk και τώρα μου εμφάνισε το update το ρολόι

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πιο apk είναι αυτό φίλε μου? Πες να το κατεβάσω...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...