Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Ποιότητα οι exynos... :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Toν exynos η Samsung στις συσκευές την τον υποστηρίζει εδώ και χρόνια μέχρι τελικής πτώσης.

Τον Mediatek οι ίδιοι οι Κινέζοι τον βγάζουν κόκκινη κάρτα.

Δεν μπαίνουν όλα στο ίδιο τσουβάλι.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι δικό της προϊόν, εννοείται ότι θα τον υποστηρίζει. Αυτό έλειπε.

 

Επίσης, αν όντως βγάζουν κόκκινη κάρτα οι Κινέζοι, ας κάνουν αίτημα λοιπόν όλες μαζί οι εταιρείες να κάνουν open source επιτέλους τους drivers για τα mtk chips, να τελειώνει κι αυτή η ιστορία. Έτσι κι αλλιώς κινέζικη εταιρεία είναι και η mediatek.

 

Τέλος, όλα θα μπουν στο ίδιο τσουβάλι. Είτε sd, είτε mtk, είτε exynos, είτε kirin είναι soc. Αν δεν ήθελε η samsung τέτοιου είδους συγκρίσεις ή να έκανε καλύτερη δουλειά με τα in-house chips της ή να έβαζε τον 865 σε όλες τις αγορές.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πάντως οι G90, G85, G80, G70 που μπαίνουν σε νέες συσκευές και της Xiaomi και άλλων συσκευών, φαίνεται να τις υποστηρίζουν πιο πολύ από τους πιο παλιούς Mediatek. Θα δείξει...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τη τελευταία ΕΕΑ V11.0.2.0.QGGEUXM με.android 10 ,αυτήν δεν έχετε και εσείς;Μηπως είναι η beta αυτή;

 

Την έχεις βάλει;

Link to comment
Share on other sites

Μα αν η Samsung τους υποστήριζε καλά όπως λες Χρήστο δεν θα είχε τέτοια προβλήματα και θα έτρεχαν καλύτερα από τους snap, μάλλον κάτι δεν κάνει σωστά. Αδικαιολόγητο να ζητάει τα ίδια χρήματα σε δικό της επεξεργαστή που είναι και χειρότερος .

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ποιότητα οι exynos... :lol:
Ήρθε ο καιρός που λέμε καλύτερα να έχει mtk παρά exynos...:p Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Αν το δεις οικονομικά το να δίνεις πάνω από χιλιάρικο για κινητό και να έχεις τόσο σοβαρά θέματα ναι είναι καλύτερα να δώσεις 200€ και ας έχεις mediatek, όταν σκας λεφτά πρέπει να έχεις και τις αντίστοιχες απαιτήσεις .

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αν το δεις οικονομικά το να δίνεις πάνω από χιλιάρικο για κινητό και να έχεις τόσο σοβαρά θέματα ναι είναι καλύτερα να δώσεις 200€ και ας έχεις mediatek, όταν σκας λεφτά πρέπει να έχεις και τις αντίστοιχες απαιτήσεις .

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από την εποχή που είχα s7 edge και s8+,τους κραζαμε τους κορεάτες γιατί έβαζαν αυτό το soc σε κάποιες χώρες ενώ σε άλλες τον πολύ καλύτερο sd.

Είχαμε διάφορα θέματα όπως επιδόσεων ,bugs και θερμοκρασίας κατά τα άλλα καλός αλλά όχι σε επίπεδα sd...και άντε αφού το κάνεις αυτό σαν εταιρεία τότε θα πρέπει να μου δώσεις την επιλογή να αγοράσω φτηνότερα την συσκευή με exynos η να φέρεις και τις δύο εκδόσεις.Και τον σκύλο χορτάτο και την πίτα ολόκληρη.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ο καιρός που λέμε καλύτερα να έχει mtk παρά exynos...:p

 

Να βγάλει έκδοση του Mi 10 με πιο δυνατό mtk soc (από του 8 pro), να χτυπάει 865 κλπ, €700 αρχική τιμή, να τρέχουν να κρυφτούν όλοι. :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Να βγάλει έκδοση του Mi 10 με πιο δυνατό mtk soc (από του 8 pro), να χτυπάει 865 κλπ, €700 αρχική τιμή, να τρέχουν να κρυφτούν όλοι. :lol:
Και πας να παραγγείλεις το mi 10 pro και βλέπεις πλέον βγαίνει με exynos στα 700 γιουρω,πατάς παραγγελία και ξεχνάς τα πάντα ,μετά μπαίνεις στο myphone και λες ότι ο επεξεργαστής φυσάει...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ κάποτε που είχα το Coolpad F1 με επεξεργαστή mtk το κινητό φύσαγε. Η αυτονομία της μπαταρίας δεν υπήρχε με AOSP mlais rom. Ανοιχτά όλα έπεφτες για ύπνο και στο 8ωρο το κινητό είχε καταναλώσει 1%. Το μόνο κακό με τους mediatek τότε (δεν ξέρω αν έχει φτιάξει τώρα) ήταν το GPS. Δεν έπιανε ποτέ. Μα ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

To coolpad f1 ήταν μύθος , ίσως από τα καλύτερα τηλέφωνα τις γενιάς του, ασχολήθηκαν παρά πολλοί dev με αυτό το τηλέφωνο και υπήρχε ότι ρομ ήθελες .

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Και πας να παραγγείλεις το mi 10 pro και βλέπεις πλέον βγαίνει με exynos στα 700 γιουρω,πατάς παραγγελία και ξεχνάς τα πάντα ,μετά μπαίνεις στο myphone και λες ότι ο επεξεργαστής φυσάει...:lol:

 

"ξεχνάς τα πάντα"! χαχαχαχαχα

 

Exynos! Μακριά από μας! :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια, please

Δεν μου εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις των emails στο Gmail, & πρέπει να πατήσω στην εφαρμογή για να τα δω....

Έχω:

-δώσει άδεια

-κλειδώσει την εφαρμογή

-ρυθμίσει τις ειδοποιήσεις στο Gmail

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια, please

Δεν μου εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις των emails στο Gmail, & πρέπει να πατήσω στην εφαρμογή για να τα δω....

Έχω:

-δώσει άδεια

-κλειδώσει την εφαρμογή

-ρυθμίσει τις ειδοποιήσεις στο Gmail

 

ειχα και εγω το θεμα αυτο με παρομοια εφαρμογη. πως το ελυσα

1. κλειδωνεις εφαρμογη στο παρασκηνιο

2. αυτοματη εναρξη εφαρμογης

3. απενεργοποιηση βελτιστοποιησης μπαταριας στην εφαρμογη

4. αν ολα απετυχουν μερικως, εγω απενεργοποιησα miui optimization στα dev settings και πέρνω ειδοποιήσεις με το τσουβαλι τωρα. απλά με δική σου ευθύνη το κάνεις

Link to comment
Share on other sites

Απλά το παράλογο είναι ότι δεν μου εμφανίζει το Gmail στις εφαρμογές για να πατήσω αυτόματη έναρξη
Πως γκεγκεν αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Απλά το παράλογο είναι ότι δεν μου εμφανίζει το Gmail στις εφαρμογές για να πατήσω αυτόματη έναρξη

 

Μόλις το εψαξα και εγώ, ούτε σε μένα. ενεργοποίησα και την εμφανιση εφαρμογών συστήματος και δεν το έχει.

 

βρες μια άλλη εφαρμογή τότε, εγώ εχει χρόνια που χρησιμοποιώ το bluemail και ειμαι ευχαριστημένος

Link to comment
Share on other sites

Έλα μου ντε

Πάω στο Άδειες - Αυτόματη Έναρξη & δεν έχει το Gmail.....

Από την στιγμή που έχεις μόνο το gmail δεν θα σου εμφανίζει κάτι,αν βάλεις μια δεύτερη εφαρμογή email τότε θα σου εμφανίσει επιλογή για αυτόματη έναρξη στην δεύτερη εφαρμογή , η προεπιλογή είναι το gmail.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Θέλω να κάνω μια ερώτηση για συσκευή φίλου που μόλις την αγόρασε. Δυστυχώς δεν έχω τη δυνατότατα να έχω την συσκευή στα χέρια μου ενώ δεν είχα και ποτέ xiaomi. Μου λέει ότι ενώ βάζει μια δίκια του φώτο για θέμα και οθόνη κλειδώματος, το κινητό από μόνο του μετά από κάποιο διάστημα επαναφέρει το αρχικό. Λίγο που το έψαξα στο ίντερνετ θεώρησα ότι μπορεί να φταίει η εφαρμογή carousel που έχουν τα redmi, και του είπα να την απενεργοποιήσει τελείως από το μενού των εφαρμογών, κάτι που έκανε, άλλα το κινητό συνεχίζει να αλλάζει θέμα από μόνο του. Κάποια βοήθεια; Μήπως πρόκειται για κάποιο bug του λειτουργικού; Συγνώμη αν έχει αναφερθεί σε προηγούμενα πόστ άλλα είναι δύσκολο να τα ψάξω όλα τώρα, ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Θέλω να κάνω μια ερώτηση για συσκευή φίλου που μόλις την αγόρασε. Δυστυχώς δεν έχω τη δυνατότατα να έχω την συσκευή στα χέρια μου ενώ δεν είχα και ποτέ xiaomi. Μου λέει ότι ενώ βάζει μια δίκια του φώτο για θέμα και οθόνη κλειδώματος, το κινητό από μόνο του μετά από κάποιο διάστημα επαναφέρει το αρχικό. Λίγο που το έψαξα στο ίντερνετ θεώρησα ότι μπορεί να φταίει η εφαρμογή carousel που έχουν τα redmi, και του είπα να την απενεργοποιήσει τελείως από το μενού των εφαρμογών, κάτι που έκανε, άλλα το κινητό συνεχίζει να αλλάζει θέμα από μόνο του. Κάποια βοήθεια; Μήπως πρόκειται για κάποιο bug του λειτουργικού; Συγνώμη αν έχει αναφερθεί σε προηγούμενα πόστ άλλα είναι δύσκολο να τα ψάξω όλα τώρα, ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

δες λιγο εδω.

 

δεν ξερω αν θα σε βοηθησει αλλά δεν το ξαναειδα αυτό το θεμα στο φορουμ, ουτε ετυχε να το κανει σε μενα

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε μένα έτυχε κάτι τέτοιο. Αν και θα το ήθελα πολύ να ήταν έτσι και σε μένα. Στο Nokia 8 που είχα μπορούσα να κάνω προεπισκόπηση ανά 12, 24 κλπ ώρες. Αυτό δεν βλέπω να έχει τέτοια ρύθμιση πουθενά. Ή έχει και δεν το βρίσκω εγώ.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...