Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε σε μένα ήρθε η αναβάθμιση.

 

Μάλλον ο evris θα έχει μέσον στην ΧΙΑΟΜΙ και παίρνει αναβαθμίσεις πιο πριν. :D

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ο evris θα έχει μέσον στην ΧΙΑΟΜΙ και παίρνει αναβαθμίσεις πιο πριν. :D

Αν ήταν έτσι θα έπαιρνα και Android 11... :lol:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έτσι κι αλλιώς θα το πάρουμε evris!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πήρα όταν το ζαχαρωνα για μένα... Το παρήγγειλα όμως για το πατέρα μου. Βέβαια θα κάνω ένα πρώτο αναγκαίο τεστ :p .

 

Ερώτηση. Έχει εργαστασιακη προστασία οθόνης ή να του παραγγείλω κάνα tempered?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πήρα όταν το ζαχαρωνα για μένα... Το παρήγγειλα όμως για το πατέρα μου. Βέβαια θα κάνω ένα πρώτο αναγκαίο τεστ :p .

 

Ερώτηση. Έχει εργαστασιακη προστασία οθόνης ή να του παραγγείλω κάνα tempered?

Δεν έχει προστασία.

Εγώ το δουλεύω μόνο με θήκη εδώ και έναν χρόνο, χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έτσι κι αλλιώς θα το πάρουμε evris!

Εννοώ ότι θα μου το έδιναν τώρα αν είχα μέσον στην Xiaomi! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, ενοείτε τον ψηφιακό θόρυβο (σαν "τσικ τσικ" επαναλαμβανόμενο) που κάνει όταν μιλάς με ανοιχτή ακρόαση? Μου το κάνει από τότε που το πήρα και σκέφτομαι ή να κανω hard reset ή να το πάω για service. Μήπως τα έχετε δοκιμάσει ήδη? Μέχρι στιγμής ο μόνος τρόπος που έχω βρει να το σταματάω σε μια κλήση είναι να κλεινω από το εικονίδιο την ανοιχτή ακρόαση και να την ξανανοίγω και παλι....
Αυτό που είπες ,ακριβώς το ίδιο κάνει και σε ένα από τότε που το πήρα καινούριο,από την αρχή.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει προστασία.

Εγώ το δουλεύω μόνο με θήκη εδώ και έναν χρόνο, χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. :)

 

Τουλάχιστον η μαμα θηκη προστατεύει κάμερα; Είναι πιο μέσα από οτι η θηκη; Ή να παραγγείλω;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. :)

 

Τουλάχιστον η μαμα θηκη προστατεύει κάμερα; Είναι πιο μέσα από οτι η θηκη; Ή να παραγγείλω;

Όχι. Τις τρεις κάμερες με τον αισθητήρα δεν τους καλύπτει η θήκη σιλικόνης που περιλαμβάνεται στη συσκευασία. Μόνο το φλας και την τέταρτη κάμερα που είναι από δεξιά της κύριας κάμερας καλύπτει.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται στις Global έρχονται πιο γρήγορα οι ενημερώσεις από τις EU συσκευές.

Χαχα μήπως πρέπει να αλλάξεις την... υπογραφή σου!!! :lol:

έχεις δίκιο....το κάνω ευθύς αμέσως......:rolleyes::rolleyes:

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Τις τρεις κάμερες με τον αισθητήρα δεν τους καλύπτει η θήκη σιλικόνης που περιλαμβάνεται στη συσκευασία. Μόνο το φλας και την τέταρτη κάμερα που είναι από δεξιά της κύριας κάμερας καλύπτει.

 

Οπότε παμε και για θηκη. Οκ, σε ευχαριστω. :)

 

Καμια πρόταση; Θα κοιταξω βέβαια και προηγούμενες σελίδες.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/20645839/Nillkin-Nature-TPU-Back-Cover-%CE%A3%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CE%94%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%B1%CE%BD%CE%BF-Xiaomi-Redmi-Note-8-Pro.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Εξαιρετική και λεπτή. Αυτήν έχω τώρα και επίσης έχω δύο της spigen, rugged armor και core armor πολυ καλές εξίσου και με έξτρα προστασία στην κάμερα πίσω. Είναι υπερυψωμενες στην περιοχή εκείνη.

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/20645839/Nillkin-Nature-TPU-Back-Cover-%CE%A3%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CE%94%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%B1%CE%BD%CE%BF-Xiaomi-Redmi-Note-8-Pro.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Εξαιρετική και λεπτή. Αυτήν έχω τώρα και επίσης έχω δύο της spigen, rugged armor και core armor πολυ καλές εξίσου και με έξτρα προστασία στην κάμερα πίσω. Είναι υπερυψωμενες στην περιοχή εκείνη.

Δεν έχει από κάτω τάπα για να κλείνει το usb όπως αυτή της συσκευασίας! Σκέφτομαι κι εγώ να την αλλάξω γιατί άρχισε να κιτρινίζει. Μια φιμέ θα ήταν υπέροχα!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/20645839/Nillkin-Nature-TPU-Back-Cover-%CE%A3%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CE%94%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%B1%CE%BD%CE%BF-Xiaomi-Redmi-Note-8-Pro.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Εξαιρετική και λεπτή. Αυτήν έχω τώρα και επίσης έχω δύο της spigen, rugged armor και core armor πολυ καλές εξίσου και με έξτρα προστασία στην κάμερα πίσω. Είναι υπερυψωμενες στην περιοχή εκείνη.

 

Αυτήν κοίταζα και γω. Σταθερή αξία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχει από κάτω τάπα για να κλείνει το usb όπως αυτή της συσκευασίας! Σκέφτομαι κι εγώ να την αλλάξω γιατί άρχισε να κιτρινίζει. Μια φιμέ θα ήταν υπέροχα!

 

Ουτως ή αλλος η τάπα δεν θα στο κάνει αδιάβροχο. Γνώμη, καλύτερα να γλυτώσει η κάμερα τη φθορά που έχει απο τις καθημερινές τριβές παρά μια τάπα στη θύρα φόρτισης.

 

Από περιέργεια, όταν μου έρθει από Κίνα, τις λίγες μέρες που θα το τεστάρω αν δουλεύει καλά (για doa) θα στήσω και κάνα xml για gcam. Αν και οταν ειχα δει καποια δείγματα παιδιών είδα πως μάλλον δεν πολυαξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι θα το κάνει αδιάβροχο. Αλλά μια προστασία θα την ήθελα από κάτω σε περίπτωση που χυθεί κάτι, να μη βρέχεται με το παραμικρό.

Καλή είναι σαν αυτή του 9pro που είναι και φιμέ και με τάπα από κάτω. Να υπήρχε μια τέτοια και για το 8άρι μας... καλά θα ήταν.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είπες ,ακριβώς το ίδιο κάνει και σε ένα από τότε που το πήρα καινούριο,από την αρχή.

 

Η κόρη μου για το δικό της λέει οτι δεν το κάνει, άρα μήπως είναι θέμα hardware?

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω κολλήσει.....έχω κρύψει την τέρμα αριστερά οθόνη με τις συντομεύσεις και τα news.....θυμηστε μου πως την κάνω πάλι ορατή....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει κάποιες ημέρες που το ηχείο έχει θέμα στην κλήση. Δεν ακούγεται καθόλου ο συνομιλητής. Σαν η ένταση να είναι στο 2/10.

Υπάρχει τρόπος να γίνει κάποιο τεστ η κάποιο fix?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει κάποιες ημέρες που το ηχείο έχει θέμα στην κλήση. Δεν ακούγεται καθόλου ο συνομιλητής. Σαν η ένταση να είναι στο 2/10.

Υπάρχει τρόπος να γίνει κάποιο τεστ η κάποιο fix?

 

Ευχαριστώ.

Από το μενού των προγραμματιστών μόνο. Για τεστ....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω κολλήσει.....έχω κρύψει την τέρμα αριστερά οθόνη με τις συντομεύσεις και τα news.....θυμηστε μου πως την κάνω πάλι ορατή....

 

 

Απάντηση: Ρυθμίσεις, αρχική οθόνη και ενεργοποιείς τον διακόπτη Αποθήκη εφαρμογών.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω κολλήσει.....έχω κρύψει την τέρμα αριστερά οθόνη με τις συντομεύσεις και τα news.....θυμηστε μου πως την κάνω πάλι ορατή....

 

 

Απάντηση: Ρυθμίσεις, αρχική οθόνη και ενεργοποιείς τον διακόπτη Αποθήκη εφαρμογών.

Είσαι ωραίος ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η κόρη μου για το δικό της λέει οτι δεν το κάνει, άρα μήπως είναι θέμα hardware?
Πιθανότατα είναι θέμα hardware ,γιατί μετά από επαναφορά παλι συνεχίζει και το κάνει.Το κακό είναι ότι δεν το κάνει πάντα,οπότε και σέρβις να πάει,ίσως να μην δούνε το πρόβλημα και να το στείλουν ξανά πίσω και να ανοιχτεί η να περιμένεις πόσο καιρό χωρίς λόγο!Το παντρευτήκαμε!! Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...