Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι, έιναι η νέα ένδειξη για τη γρήγορη φόρτιση

Επίσης και η μπαταρία άλλα αντί άλλων δείχνει τώρα που το πρόσεξα! Πώς είναι δυνατόν η οθόνη να έχει περισσότερες ώρες από την αναμονή μετά την φόρτιση;;;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Επίσης και η μπαταρία άλλα αντί άλλων δείχνει τώρα που το πρόσεξα! Πώς είναι δυνατόν η οθόνη να έχει περισσότερες ώρες από την αναμονή μετά την φόρτιση;;;

Έχει αλλάξει ο τρόπος υπολογισμού, μετράει τις τελευταίες 24 ώρες.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη βλακεία αυτό μπερδευομαστε έτσι πρέπει να το φτιάξουν σε άλλη αναβάθμιση άκου 24 ώρες;
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι:https://www.xiaomidriversdownload.com/xiaomi-usb-drivers-official/?cn-reloaded=1

και όμως δεν κάνει κάτι.....μπορείς να μου πεις επακριβώς ποιο απο τα 3 καταβάζω;στο πρώτο όταν το τρέχω γράφει ότι δεν μπορούν να εγκατασταθούν....εκτός αν κάτι λάθος

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη βλακεία αυτό μπερδευομαστε έτσι πρέπει να το φτιάξουν σε άλλη αναβάθμιση άκου 24 ώρες;

Κι εμένα δεν μου άρεσε αυτή η εξέλιξη, ελπίζω να το φτιάξουν σε επόμενο update και σύντομα μάλιστα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

και όμως δεν κάνει κάτι.....μπορείς να μου πεις επακριβώς ποιο απο τα 3 καταβάζω;στο πρώτο όταν το τρέχω γράφει ότι δεν μπορούν να εγκατασταθούν....εκτός αν κάτι λάθος
Όσα κινητά έχουν περάσει από τα χέρια μου πότε δεν χρειάστηκε να κατεβάσω drivers το αναγνωρίζει αμέσως. Τα Windows είναι φρέσκα;; έχεις κάνει όλα τα update;

Έχεις επιλέξει μεταφορά αρχείων στο κινητό ή το έχεις μόνο φόρτιση;

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

και όμως δεν κάνει κάτι.....μπορείς να μου πεις επακριβώς ποιο απο τα 3 καταβάζω;στο πρώτο όταν το τρέχω γράφει ότι δεν μπορούν να εγκατασταθούν....εκτός αν κάτι λάθος
Μήπως δεν χρειάζεσαι drivers όπως λέει και ο chios και απλά δεν έχεις επιλέξει στο κινητό όταν το συνδέεις για μεταφορά αρχείων;
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο σίγουρο είναι ότι τα Windows θα περάσουν αυτόματα τους drivers αν χρειαστεί, μπορεί να παίζει και κάτι με τα Windows.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Πώς ξυλωνω τελείως την αποθήκη εφαρμογών , αυτό που ενεργοποιείται με το swipe αριστερά της αρχικης οθόνης
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Πώς ξυλωνω τελείως την αποθήκη εφαρμογών , αυτό που ενεργοποιείται με το swipe αριστερά της αρχικης οθόνης

Ρυθμίσεις -> Αρχική οθόνη -> Αποθήκη εφαρμογών off

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα δεν μου άρεσε αυτή η εξέλιξη, ελπίζω να το φτιάξουν σε επόμενο update και σύντομα μάλιστα.
Είναι κάτι που το ξεκίνησε η Apple πριν 2 χρόνια. Το υιοθέτησε η Samsung και σιγά σιγά όλοι οι επόμενοι.

Δεν πρόκειται να αλλάξει.

Εδραιώθηκε.

Η λογική του; Δεν ξέρω ποια είναι...πραγματικά....

 

from my S10 lite

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάτι που το ξεκίνησε η Apple πριν 2 χρόνια. Το υιοθέτησε η Samsung και σιγά σιγά όλοι οι επόμενοι.

Δεν πρόκειται να αλλάξει.

Εδραιώθηκε.

Η λογική του; Δεν ξέρω ποια είναι...πραγματικά....

 

from my S10 lite

Ακριβώς, συμφωνώ απόλυτα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάτι που το ξεκίνησε η Apple πριν 2 χρόνια. Το υιοθέτησε η Samsung και σιγά σιγά όλοι οι επόμενοι.

Δεν πρόκειται να αλλάξει.

Εδραιώθηκε.

Η λογική του; Δεν ξέρω ποια είναι...πραγματικά....

 

from my S10 lite

Καμία λογική δεν έχει, ότι ηλιθιότητα κάνει η Apple την ακολουθούν και οι υπόλοιποι. Αν και η λογική της είναι λόγο ότι μια ζωή η μπαταρίες στα μήλα ήταν για τα πανηγύρια σου λέει δεν αντέχει το τηλέφωνο πάνω από 24 ώρες.

Κάπου έχει επιλογή για να στείλεις πιθανά προβλήματα του λογισμικού, ταραξτε τους στα μηνύματα για bugs στα στατιστικά.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τις non removable μπαταρίες τις υιοθέτησαν όλοι οι κατασκευαστές. Για να δούμε... Καταργούν ράδιο και sd. Όχι όλα ακόμα, αλλά έτσι όπως το πάνε. Δεν ξέρω τι κερδίζουν από αυτό!!!

Applοποιούνται τα πράγματα όσο πάνε... :lol:

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε μάγκες δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τα φτηνά να έχουν όλα τα καλουδια και τα ακριβά να τα πετσοκοβουν....με ξεπερνάει
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε μάγκες δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τα φτηνά να έχουν όλα τα καλουδια και τα ακριβά να τα πετσοκοβουν....με ξεπερνάει
Για να τα αγοράζουμε εμείς που θέλουμε τηλέφωνα να κάνουμε την δουλειά μας.

Και να είχα την δυνατότητα να πάρω τηλέφωνο ακριβό πάλι σε αυτήν την κατηγορία θα κοίταγα, θέλω απαραίτητα θύρα ακουστικών, ράδιο, sd. Όλα τα υπόλοιπα και καλά κορυφαία τηλέφωνα snapdragon 865 τα ακούω βερεσέ. Να μην πούμε για μπαταρία που δίνεις χιλιάρικο και έχεις γελοία αυτονομία.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Για να τα αγοράζουμε εμείς που θέλουμε τηλέφωνα να κάνουμε την δουλειά μας.

Και να είχα την δυνατότητα να πάρω τηλέφωνο ακριβό πάλι σε αυτήν την κατηγορία θα κοίταγα, θέλω απαραίτητα θύρα ακουστικών, ράδιο, sd. Όλα τα υπόλοιπα και καλά κορυφαία τηλέφωνα snapdragon 865 τα ακούω βερεσέ. Να μην πούμε για μπαταρία που δίνεις χιλιάρικο και έχεις γελοία αυτονομία.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μαλλον δεν καταλαβες τι λεω, δεν μπορει ενα φτηνο κινητο των 200 ευρω να τα εχει ολα, θυρα 3,5, επεκταση μνημης,ραδιο, notification led, και στα ακριβα να μην εχει τιποτα απο αυτα. Επισης σου τονιζω οτι στα ακριβα κινητα παιρνεις και καλυτερες καμερες, γιατι να μην εχουμε και καλες καμερες και ολα τα εξτραδακια? ειναι παραλογο αυτο που συμβαινει, θα με πεις θα ανεβει η τιμη κανα 20ρικο? δεν νομιζω ενας που θελει να δωσει 500 ευρω να κωλωσει για ενα 20ρικο..

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα πολύ καλά τι εννοείς, αυτός είναι ο λόγος που ποτέ δεν θα πάρω ακριβό τηλέφωνο, το θέλω ολοκληρωμένο όχι μισό. Μέχρι 250€ κάνω μια χαρά την δουλειά μου και έχω τα πάντα.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν περασει απο τα χέρια μου απειρες ναυαρχιδες κυρίως Sony και Samsung. Πρώτη φορά πηρα φτηνό τηλέφωνο και νοιώθω μακακας που τόσα χρόνια έδινα 500αρικα η και παραπανω για κινητο. Δεν υπάρχει κανένας λόγος πραγματικα...
Link to comment
Share on other sites

Έχουν περασει απο τα χέρια μου απειρες ναυαρχιδες κυρίως Sony και Samsung. Πρώτη φορά πηρα φτηνό τηλέφωνο και νοιώθω μακακας που τόσα χρόνια έδινα 500αρικα η και παραπανω για κινητο. Δεν υπάρχει κανένας λόγος πραγματικα...
Εντάξει δεν είναι ακριβώς έτσι.Επειδή πέρασαν και από εμένα κάποιες ναυαρχίδες μπορώ να πω ότι η εμπειρία χρήσης είναι συνολικά καλύτερη.Καλύτερη οθόνη-ηχεία-κάμερες κλπ.Το θέμα είναι αξίζει και μπορείς να δώσεις τα τριπλά λεφτά και παραπάνω;
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν είναι ακριβώς έτσι.Επειδή πέρασαν και από εμένα κάποιες ναυαρχίδες μπορώ να πω ότι η εμπειρία χρήσης είναι συνολικά καλύτερη.Καλύτερη οθόνη-ηχεία-κάμερες κλπ.Το θέμα είναι αξίζει και μπορείς να δώσεις τα τριπλά λεφτά και παραπάνω;
Σίγουρα η εμπειρία χρήσης είναι διαφορετική, καλύτερα εξαρτήματα πολύ καλύτερη ποιότητα υλικών, αλλά δεν μπορώ να χωνέψω ότι θα χάσω θύρα ακουστικών, υπέρυθρες, sd, radio, πράγματα που τα δουλεύω συχνά, και μπαταρίες σχετικά χάλια σε σχέση με τα φθηνά. Κάπου χάνεις κάπου κερδίζεις, βάζεις τις ανάγκες σου και διαλέγεις. Τα τελευταία χρόνια είναι καλά τα πράγματα παλιά αν δεν τα έσκαγες δεν είχες σοβαρό κινητό.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή από ποιο 24ωρο μετράει γιατί εμένα δείχνει ότι ναναι που κάθομαι και το υπολογίζω.24ωρο ημέρας η 24ωρο που βγήκε από την φόρτιση.Ποσο ηλιθιοι
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πρέπει να πιάσει 90%η95 δεν θυμάμαι ακριβώς , να βγάλεις το καλώδιο και αρχίζει και μετράει.
Link to comment
Share on other sites

Όσα κινητά έχουν περάσει από τα χέρια μου πότε δεν χρειάστηκε να κατεβάσω drivers το αναγνωρίζει αμέσως. Τα Windows είναι φρέσκα;; έχεις κάνει όλα τα update;

Έχεις επιλέξει μεταφορά αρχείων στο κινητό ή το έχεις μόνο φόρτιση;

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

η αλήθεια είναι ότι πάντα το αναγνωρίζει το κινητό αυτόματα ο υπολογιστής. προχθές τα windiws έκαναν αναβάθμιση, ίσως φταίει αυτό. για την ακρίβεια: στην αρχή γράφει ότι ρυθμιστηκε η συσκευή αλλά δεν τη βρίσκω πουθενά. όταν πάω στις ρυθμίσεις του υπολογιστή για τις πρόσθετες συσκευές εκεί μου γράφει ότι για το κινητό δεν βρέθηκε πρόγραμμα οδήγησης. δεν ξέρω τι κόλλημα έφαγε ξαφνικά ο υπολογιστής. τελικά το κατάφερα μέσα από την εφαρμογή my phone των windows και συγχρονίζει τις φωτός. αλλά θα ήθελα όμως να.βρω την άκρη για αυτό το κόλλημα.

Υ.Γ. εννοείται πως έχω επιλέξει μεταφορά αρχείων.

Link to comment
Share on other sites

η αλήθεια είναι ότι πάντα το αναγνωρίζει το κινητό αυτόματα ο υπολογιστής. προχθές τα windiws έκαναν αναβάθμιση, ίσως φταίει αυτό. για την ακρίβεια: στην αρχή γράφει ότι ρυθμιστηκε η συσκευή αλλά δεν τη βρίσκω πουθενά. όταν πάω στις ρυθμίσεις του υπολογιστή για τις πρόσθετες συσκευές εκεί μου γράφει ότι για το κινητό δεν βρέθηκε πρόγραμμα οδήγησης. δεν ξέρω τι κόλλημα έφαγε ξαφνικά ο υπολογιστής. τελικά το κατάφερα μέσα από την εφαρμογή my phone των windows και συγχρονίζει τις φωτός. αλλά θα ήθελα όμως να.βρω την άκρη για αυτό το κόλλημα.

Υ.Γ. εννοείται πως έχω επιλέξει μεταφορά αρχείων.

 

Ίσως (λέω ίσως γιατί το άρθρο αναφέρεται σε ενημερώσεις των drivers) δεν το βλέπει γιατί η Microsoft αφαίρεσε την αυτόματη αναζήτηση ενημερώσεων προγραμμάτων οδήγησης στα Windows 10

Δες : https://www.insomnia.gr/articles/operating-systems-browsers/windows-10/telos-i-automati-anazitisi-neon-driver-sta-windows-10/

Edited by gkokki
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...