Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλαγές δεν έχω καταλάβει στην 12, μιας και δεν πολυασχολούμαι... Πάντως παρατήρησα μεγαλύτερη αυτονομία μπαταρίας
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Με το ημικύκλιο του πλανήτη και οι εφαρμογές θυμίζουν κάτι από iPhone. Ακόμα και ο τρόπος του εφέ των εικονιδίων που παρουσιάζονται στην οθόνη, όταν την ξεκλειδώνεις.

 

Επίσης νομίζω πως έστρωσε η ένδειξη της μπαταρίας και δεν χρειάζεται να ψάχνουμε πιο 24ωρο δείχνει από την τελευταία φόρτιση.

Edit: Λάθος... Δεν έστρωσε!...

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβαθμηση σε 12 δεν ακουγεται ηχος στην ληψη sms ουτε στην δικη του εφαρμογη αλλα ουτε και στην TEXTRA συμβαινει και σε αλλους αυτο? Edited by np91
Link to comment
Share on other sites

Με την αναβαθμηση σε 12 δεν ακουγεται ηχος στην ληψη sms ουτε στην δικη του εφαρμογη αλλα ουτε και στην TEXTRA συμβαινει και σε αλλους αυτο?

Κοίτα στις ρυθμίσεις της εφαρμογής-ειδοποιήσεις να είναι ανοικτός ο διακόπτης του ήχου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, με τα θέματα κατι μου γίνεται τουλάχιστον τα λαιβ και ενώ περνιούνται στην επανεκκίνηση δείχνει μαύρο.
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια θέματα γράφει ότι δεν είναι συμβατό με τη συσκευή σας!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια θέματα γράφει ότι δεν είναι συμβατό με τη συσκευή σας!

Το γνωρίζω αυτό,αλλά στο συγκεκριμένο δεν έλεγε κάτι..

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και εμένα πρέπει να δηλώσεις μέρος

 

Με αυτό βρήκατε κάποια λύση;

Ότι κι αν δοκίμασα στης κοπέλας μου το τηλέφωνό στα permissions του location (το weather είδα είχε μπει στο deny μετά την αναβάθμιση), το έβαλα στο να έχει permission όταν χρησιμοποιείται η εφαρμογή μόνο, το έβαλα να έχει πάντα.....δεν άλλαξε κάτι, μένει η τοποθεσία του καιρού εκεί που έχεις δηλώσει, δεν αλλάζει αυτόματα όπως πριν.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα επανεγκατάσταση την εφαρμογή, έβαλα το location από την αρχή και τώρα όπου πάω δείχνει τον καιρό της περιοχής που βρίσκομαι.

Ελπίζω να μη ξαναχαλάσει πάλι.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα επανεγκατάσταση την εφαρμογή, έβαλα το location από την αρχή και τώρα όπου πάω δείχνει τον καιρό της περιοχής που βρίσκομαι.

Ελπίζω να μη ξαναχαλάσει πάλι.

 

Απεγκατασταση ποια εφαρμογή; Του καιρού; Το μόνο που είδα να έχει είναι απεγκατασταση ενημερωσεων, όχι ολική

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Απεγκατασταση ποια εφαρμογή; Του καιρού; Το μόνο που είδα να έχει είναι απεγκατασταση ενημερωσεων, όχι ολική

Ναι ή αυτό ή εκκαθάριση δεδομένων. Ένα από τα δύο. Δεν θυμάμαι τώρα.

Πάντως έβαλα από την αρχή ξανά που βρίσκομαι, πχ Θεσσαλονίκη, και όταν άλλαξα θέση πχ δήμος Θερμαϊκού, με βρήκε εκεί. Ενώ πριν όπου και να πήγαινα με έδειχνε ότι είμαι Θεσσαλονίκη.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ναι ή αυτό ή εκκαθάριση δεδομένων. Ένα από τα δύο. Δεν θυμάμαι τώρα.

Πάντως έβαλα από την αρχή ξανά που βρίσκομαι, πχ Θεσσαλονίκη, και όταν άλλαξα θέση πχ δήμος Θερμαϊκού, με βρήκε εκεί. Ενώ πριν όπου και να πήγαινα με έδειχνε ότι είμαι Θεσσαλονίκη.

 

Αν θυμηθείς τι έκανες ίσως βοηθήσει, γιατί της έκανα εκκαθάριση cache, εκκαθάριση ολων των δεδομένων και μετά απεγκατασταση και των ενημερώσεων στο weather, αλλά δεν άλλαξε κάτι.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Πάντως έσβησε το location που είχα και το έβαλα από την αρχή και έστρωσε. Δεν θυμάμαι πως.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το update χτες. Global update σε eu συσκευή; :confused:

 

Ωραία τα διαφορετικά transitions, αλλά πολύ αργά.

 

Πρώτο foul: Πώς τους ήρθε να βάλουν τη μετάβαση μεταξύ 2 apps στη βάση της οθόνης;

 

Δεύτερο foul: Η λευκή μπάρα στο βάση της οθόνης είναι ό,τι πιο αντιαισθητικό. :down:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το update χτες. Global update σε eu συσκευή; :confused:

 

Ωραία τα διαφορετικά transitions, αλλά πολύ αργά.

 

Πρώτο foul: Πώς τους ήρθε να βάλουν τη μετάβαση μεταξύ 2 apps στη βάση της οθόνης;

 

Δεύτερο foul: Η λευκή μπάρα στο βάση της οθόνης είναι ό,τι πιο αντιαισθητικό. :down:

Τι εννοείς; Ποιό update;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο foul: Πώς τους ήρθε να βάλουν τη μετάβαση μεταξύ 2 apps στη βάση της οθόνης;

Δεύτερο foul: Η λευκή μπάρα στο βάση της οθόνης είναι ό,τι πιο αντιαισθητικό. :down:

Δεν τους ήρθε...το αντέγραψαν από iPhone...ΚΑΙ αυτό.

Η κάτω λευκή γραμμή βγαίνει.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Ποιό update;

 

Σε miui 12.

 

Δεν τους ήρθε...το αντέγραψαν από iPhone...ΚΑΙ αυτό.

Η κάτω λευκή γραμμή βγαίνει.

 

Ειλικρινά, δεν παίρνουμε iphone για να αποφύγουμε όλες τις βλακείες του ios και μας έρχονται ως update. :down:

 

Όντως και ευτυχώς.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σκέφτομαι να πάρω το Note 8 Pro ή το 9 Pro. Με μια πρώτη ματιά βλέπω ότι το 8 pro έχει πολύ πιο γρήγορο επεξεργαστή & GPU και είναι πιο γρήγορο από το 9 Pro, αλλά το 9 Pro έχει καλύτερη μπαταρία και γρηγορότερη φόρτιση. Τι άλλες διαφορές υπάρχουν και ποιο μου προτείνετε? Είναι Splash Proof κάποιο από τα 2?

Ευχαριστώ

Edited by DxL
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σκέφτομαι να πάρω το Note 8 Pro ή το 9 Pro. Με μια πρώτη ματιά βλέπω ότι το 8 pro έχει πολύ πιο γρήγορο επεξεργαστή & GPU και είναι πιο γρήγορο από το 9 Pro, αλλά το 9 Pro έχει καλύτερη μπαταρία και γρηγορότερη φόρτιση. Τι άλλες διαφορές υπάρχουν και ποιο μου προτείνετε? Είναι Splash Proof κάποιο από τα 2?

Ευχαριστώ

Από την στιγμή που έχει βγει το poco x3 NFC, νομίζω δεν αξίζει να κοιτάς κάποιο άλλο.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μόλις μου το πρότεινε και κάποιος άλλος συμφορουμίτης, και το χαζεύω....

 

Αλήθεια έχει βγει? Που μπορώ να το βρω? Πότε θα έρθει και επίσημα στην Ελλάδα μήπως γνωρίζεις?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να αργήσει ξεπουλαει σαν τρελό, έφερε το Amazon και έφυγε σε λίγη ώρα.

https://www.amazon.fr/gp/product/B08B99D7FJ?th=1&ref_=d6k_applink_bb_marketplace&psc=1

Υπάρχει στο γαλλικό αν το βιάζεσαι.

Edited by chios

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σκέφτομαι να πάρω το Note 8 Pro ή το 9 Pro. Με μια πρώτη ματιά βλέπω ότι το 8 pro έχει πολύ πιο γρήγορο επεξεργαστή & GPU και είναι πιο γρήγορο από το 9 Pro, αλλά το 9 Pro έχει καλύτερη μπαταρία και γρηγορότερη φόρτιση. Τι άλλες διαφορές υπάρχουν και ποιο μου προτείνετε? Είναι Splash Proof κάποιο από τα 2?

Ευχαριστώ

Το 8pro πάντως έχει splash proof...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε η xiaomi μια πολύ ωραία εφαρμογή την miui health,μετράει καρδιακούς παλμούς με την κάμερα,θερμοκρασίες και διάφορα άλλα ,την κατέβασα και δείχνει να δουλεύει καλά.ab5c87aa1bf836bf879ee5f345fdd932.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...