Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε εγώ έχω θέμα με τον αισθητήρα.

 

@giorgos_kst Δοκίμασε να κάνεις clear την cashe της εφαρμογής κάμερα.

 

from my Samsung A71

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως φταίει ο τρόπος που το κρατάω.

Τα τελευταία 6 χρόνια μπορεί να έχω αλλάξει και 20 συσκευές διαφόρων εταιρειών (και Xiaomi).

Δεν ειχα ποτε τέτοιο θέμα.

Μάλλον κάτι παίζει με το συγκεκριμένο μοντέλο. Κατι δεν έκαναν καλά εδώ οι Κινεζοι.:wacko:

Είτε στο hardware, είτε στο software ή ακόμα και στο σχεδιασμό της συσκευης.

Ούτε εγώ έχω τέτοιο θέμα.

Καλημέρα ήθελα να ρωτήσω έχει κάποιος θέμα μετά το τελευταίο update?εμένα μου κρασαρει η κάμερα όταν βάλω λειτουργία πορτρέτου...

Εμένα κανονικά λειτουργεί το πορτρέτο και γενικότερα όλες οι λειτουργίες της κάμερας!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τις επαναφορες κλπ τπτ...Μόλις βάλεις πορτρέτο θολώνει κ κρασαρει η καμερα

 

Μήπως έχει χαλάσει η κάμερα, που είναι "υπεύθυνη" για το εφέ του βάθους;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πιστεύω κ γω...απλά μου κάνει εντύπωση που έγινε μετά το τελευταίο update...έχει εγγύηση οκ αλλά βαριέμαι να τραβάω backups πριν το πάω για σέρβις
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να χαλάσει μια από τις κάμερες μετά από update; Ή ήταν απλώς σύμπτωση;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πιστεύω κ γω...απλά μου κάνει εντύπωση που έγινε μετά το τελευταίο update...έχει εγγύηση οκ αλλά βαριέμαι να τραβάω backups πριν το πάω για σέρβις
Πρώτα δοκιμάζεις να κάνεις μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και αν δεν στρώσει πας για σέρβις.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα δοκιμάζεις να κάνεις μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και αν δεν στρώσει πας για σέρβις.

 

ποιό service ρε παιδιά; αφου λέει οτι έγινε μετά απο update θα περιμένει μετά απο επόμενο update μήπως διορθωθεί! αν δεν σου είναι τελείως απαραίτητος ο συγκεκριμένος φακός τότε ανέμενε..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα περιμένω να σκάσει κανένα update...γιατί δεδομένο ότι το έχω από τέλη Φλεβάρη χωρίς καμία πτώση ή απλά ήταν σύμπτωση η κάτι όντως χάλασε από μόνο του...
Link to comment
Share on other sites

Για να απαντήσω σε όλους.

 

Μπορεί να του έχει πέσει μερικές φορές η συσκευή και να έτυχε να χαλάσει η κάμερα τώρα. Θα χάλαγε είτε έκανε το update είτε όχι.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση υπάρχει πρόβλημα με την ταχύτητα του wifi με ενεργοποιημένα τα Bluetooth. Το έχει παρατηρήσει κάποιος ? Υπάρχει κάποια λύση ?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανακάλυψα πως το Bluetooth είναι πάντα ορατό και μου τα έκαναν τσουρέκια σε ένα καφέ σήμερα. όσο και να έψαξα δεν βρήκα πως μπορώ να το χω κρυμμένο.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος ή να το βάλω κάτω να το σπάσω;

Αναγκάζομαι να χω ανοιχτό μόνιμα το BT λόγο activity-tracker.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου ότι κάνοντας αναγκαστική διακοπή της εφαρμογής της κάμερας το πορτρέτο αν κ με καθυστέρηση παίζει κ μετά το χάνει πάλι λίγο, χωρίς να κολλάει η εφαρμογή (μπορώ κ αλλάζω mode), δεν πιστεύω ότι είναι hardware...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανακάλυψα πως το Bluetooth είναι πάντα ορατό και μου τα έκαναν τσουρέκια σε ένα καφέ σήμερα. όσο και να έψαξα δεν βρήκα πως μπορώ να το χω κρυμμένο.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος ή να το βάλω κάτω να το σπάσω;

Αναγκάζομαι να χω ανοιχτό μόνιμα το BT λόγο activity-tracker.

Ούτε κι εγώ το βρίσκω...

Εγώ μόλις χθες ανακάλυψα ότι με wifi και Bluetooth ανοιχτά, δεν μπορούν να με στείλουν πχ φωτογραφίες μέσω Bluetooth. Ενώ αν κλείσω το wifi έρχονται. Αντίθετα και με τα δύο ανοιχτά εγώ μπορώ να στείλω με Bluetooth δεδομένα.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εμενα οταν ανοιγω το wifi παρατηρω οτι αργει να συνδεθει στο δικτυο μου και βλεπω οτι στις ρυθμισεις wifi εκει που ειναι το ονομα του δικτυου, κανει προσπαθειες να συνδεθει.. την μια λεει γινεται συνδεση μετα απο λιγο λεει εγινε αποθηκευση και αυτο συνεχιζεται μεχρι να συνδεθει μετα απο καμποσα λεπτα. Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να συμβαινει;
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση υπάρχει πρόβλημα με την ταχύτητα του wifi με ενεργοποιημένα τα Bluetooth. Το έχει παρατηρήσει κάποιος ? Υπάρχει κάποια λύση ?
Εγώ έχω θέμα. Ναι.

Σε 50αρα γραμμή, μερικές φορές πιάνω 3-4.

Βάζω airplane, βγάλω airplane και πιάνει 48.

Τί σκ@τ@ κάναν πάλι τα τσακάλια της Xiaomi....ποιος ξέρει.

 

from my Samsung A71

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεδομένου ότι κάνοντας αναγκαστική διακοπή της εφαρμογής της κάμερας το πορτρέτο αν κ με καθυστέρηση παίζει κ μετά το χάνει πάλι λίγο, χωρίς να κολλάει η εφαρμογή (μπορώ κ αλλάζω mode), δεν πιστεύω ότι είναι hardware...
Έχουν και άλλοι θέμα.

Διάβασε τα ξένα forum και θα καταλάβεις.

Αναμονή αναβάθμισης και προσευχή στον Κινεζικό Θεό να φωτίσει την Xiaomi να το φτιάξει.

 

from my Samsung A71

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Αν κ δεν το έχω ψάξει σε ξένα φόρουμ η συμπεριφορά μετά από update δείχνει ότι κάτι το χάλασε...επίσης αν ήταν μόνο η κάμερα βάθους χαλασμένη θεωρώ ότι γενικά δεν θα έπαιζε η κάμερα...
Link to comment
Share on other sites

Έχουν και άλλοι θέμα.

Διάβασε τα ξένα forum και θα καταλάβεις.

Αναμονή αναβάθμισης και προσευχή στον Κινεζικό Θεό να φωτίσει την Xiaomi να το φτιάξει.

from my Samsung A71

 

Για μένα ισχύουν οι κανόνες, σε όλα τα τηλέφωνα η xiaomi ένα φτιάχνει δύο χαλάει, και ποτέ δεν αγοράζεις xiaomi πάνω από 200-250€ είναι πεταμένα λεφτά.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Από όλα τα παραπάνω δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής. Τόσο τυχερός λέτε να είμαι;...

Εντάξει, τη συσκευή την έχω μόλις 4 μήνες.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Από όλα τα παραπάνω δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής. Τόσο τυχερός λέτε να είμαι;...

Εντάξει, τη συσκευή την έχω μόλις 4 μήνες.

 

Ούτε εγώ.

Το μόνο πρόβλημα που έχω το οποίο παρουσιάστηκε στην προτελευταία αναβάθμιση και δεν διορθώθηκε στην τελευταία είναι η χαμηλή ταχύτητα του wifi στα 2.5 GHz.

Στα 5 GHz όλα καλά.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Θέλω να ρωτήσω, πώς μπορώ να βάλω κάποιο συγκεκριμένο ήχο σε επαφές που επιθυμώ; αλλιώς να χτυπάει για όλους και άλλο ήχο στις επαφές της οικογένειας μου;

 

- Παρεπιμπτόντως θέλω να αναφέρω δυο ψιλοπροβληματάκια μετά την τελευταία αναβάθμιση:

1) όταν θέλω να ξεκλειδώσω την οθόνη, μου γράφει πολλές φορές "μην καλύπτεται την θύρα.......τάδε" , δεν θυμάμαι ακριβώς

2) όταν είμαι συνδεδεμένος με wifi στο ρούτερ του σπιτιού, στην πλοήγηση μου λέει "δεν υπάρχει σύνδεση" , αποσυνδέεται και πατώντας παρατεταμένα το εικονίδιο του wifi, αμέσως κάνει πάλι σύνδεση:wacko::wacko:

Παράξενα πράγματα!!!!

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορείς να κάνεις ομάδα επαφών και να ορίσεις τον ήχο που θέλεις???

1. Απενεργοποίησε την λειτουργία τσέπης

2. Μήπως είναι ενεργοποιημένη η λειτουργία να κλείνει το wifi μετά από κάποια ώρα μη χρήσης?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για μένα ισχύουν οι κανόνες, σε όλα τα τηλέφωνα η xiaomi ένα φτιάχνει δύο χαλάει, και ποτέ δεν αγοράζεις xiaomi πάνω από 200-250€ είναι πεταμένα λεφτά.
Ότι έχει κάποια θεματάκια στις ενημερώσεις της συμφωνώ ,άλλωστε το κάνουν και άλλες εταιρείες μεγαλύτερες με πιο ακριβές συσκευές.Οτι αν δώσεις πάνω από 200-250€ είναι πεταμένα λεφτά διαφωνώ κάθετα.Απο που προκύπτει αυτό;Γιατί είναι πεταμένα λεφτά όταν με αρκετά λιγότερα χρήματα θα πάρω ναυαρχίδα με τα καλύτερα specs;Τέλος πάντων ο καθένας έχει την άποψη του.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι πεταμένα λεφτά όταν με αρκετά λιγότερα χρήματα θα πάρω ναυαρχίδα με τα καλύτερα specs;Τέλος πάντων ο καθένας έχει την άποψη του.

Γιατί πολύ απλά την ναυαρχίδα δεν την κάνουν τα Specs...αλλά το πώς κάθεται το software πάνω στα specs.

To hardware των ναυαρχίδων το πουλάνε τζάμπα στα περίπτερα...στα 2...άλλα 2 δώρο.

Το φτιάχνουν οι Κινέζοι και οι Ινδοί με 0,30cent το τεμάχιο. Και αυτό δεν το λέω ούτε ρατσιστικά ούτε υποτιμητικά. Το λέω γιατί είναι η πραγματικότητα.

Αντίθετα, το Sofware θέλει σοβαρούς dev. Εκεί είναι όλο το χρήμα. Εκεί παίζονται οι πραγματικές επιδόσεις.

 

Διαφωνώ κατά 50 ευρώ με τον @chios. Xiaomi μέχρι 200€. Όχι 250€.:happy:

 

Αλλά όπως πολύ σωστά είπες, ο καθένας έχει την άποψή του. :cool:

 

Υ.Γ δεν θα ξανα-μπώ στο θέμα της ανυπαρξίας γνήσιων ανταλλακτικών από επίσημη ανά τον κόσμο αντιπροσωπεία. Αυτό και εάν "καίει" άν πάς σε ακριβό μοντέλο. :shifty:

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...