Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τον OEM dialer έχω...

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Βρήκα τη λύση στο πρόβλημα της ανοιχτής οθόνης κατά την κλήση, πατώ το κουμπί κάτω δεξιά στην οθόνη (τρίγωνο) και εμφανίζεται η οθόνη κλειδώματος και μετά σβήνει κανονικά η οθόνη κατά τη διάρκεια της κλήσης.

Υπάρχει κάποια δοκιμασμένη έκδοση της GCam που να δουλεύει σωστά στο συγκεκριμένο κινητό (και link για download); Δοκίμασα την τελευταία έκδοση 8.7 και κολλάει διαρκώς η εικόνα στην κάμερα (φακός).

Καλά Χριστούγεννα εύχομαι σε όλους σας!

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, topmar said:

Καλημέρα παιδιά. Βρήκα τη λύση στο πρόβλημα της ανοιχτής οθόνης κατά την κλήση, πατώ το κουμπί κάτω δεξιά στην οθόνη (τρίγωνο) και εμφανίζεται η οθόνη κλειδώματος και μετά σβήνει κανονικά η οθόνη κατά τη διάρκεια της κλήσης.

Υπάρχει κάποια δοκιμασμένη έκδοση της GCam που να δουλεύει σωστά στο συγκεκριμένο κινητό (και link για download); Δοκίμασα την τελευταία έκδοση 8.7 και κολλάει διαρκώς η εικόνα στην κάμερα (φακός).

Καλά Χριστούγεννα εύχομαι σε όλους σας!

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

https://cyanogenmods.org/mi-cc9-mi-9-lite-google-camera/

Θα βάλεις την 6.2 εμένα μου δουλεύει άψογα, στις πιο νέες εκδόσεις πρέπει να βάλεις ενα fix για να μην κολλάνε, αλλά πρέπει να έχεις ρουτ για να βάλεις το φιξ. Καλές γιορτές και από εμένα!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου, σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την αναλυτική ενημέρωση και το link!

Την κατεβάζω τώρα και θα την δοκιμάσω άμεσα!

Update: Δείχνει να δουλεύει μια χαρά. Ευχαριστώ ξανά!!

Καλά Χριστούγεννα και καλές γιορτές!

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χρόνια πολλά

Εχω το xiaomi mi 9 lite.

Πριν ένα μήνα μου έσπασε η Οθόνη,το  πήγα σε τεχνικό εταιρίας τηλεφωνίας από εκεί δηλαδή που το αγόρασα πριν δύο  χρόνια.

Μου το επισκεύασε και δουλευε καλά.

Προχθές έσβησε η οθόνη και δεν ανοιγει , μια φωνητική ειδοποίηση που λεει ότι ειναι απενεργοποιημένη η οθόνη.

Το ξαναπήγα στον ίδιο τεχνικο και μου είπε ότι εσπασε παλι οθόνη ,χωρίς να έχει ομως καποια ρωγμή,οτπικά η οθόνη φαίνεται  εντάξει.

Τωρα δεν μπορώ να αντιγράψω και τα αρχεία του τηλεφώνου γιατί δεν μπορώ να κάνω αποδοχή  σύνδεσης σε laptop.

Τι μπορω να κάνω; Υπαρχει περίπτωση όταν μου άλλαξαν οθόνη να μην  την τοποθέτησαν καλά και να ξεκόλησε καποια επαφή ή σύνδεση;

Και αν πραγματι χάλασε η οθόνη πως μπορω να πάρω τα αρχεία οχι της κάρτας , αλλά της μνήμης του κινητου;

Ευχαριστω για την βοήθεια σας

Καλές γιορτές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς. Πρέπει να αλλάξεις οθόνη και μετά να πάρεις τα δεδομένα. 

Η σπασμένη οθόνη μπορεί να είναι από μέσα 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά, έχω μείνει με αυτήν την έκδοση, υπάρχει περίπτωση να λάβει ενημέρωση ή να κοιτάξω για άλλο τηλέφωνο;

Screenshot_2022-12-31-11-03-31-585_com.android.settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχει πάρει Android 11 στο δικό μου - και των περισσότερων - αλλά εμένα έχει άλλη έκδοση ROM (12.5.2 RFCMIXM).

Πατώντας το update, δεν σου βγάζει άλλη αναβάθμιση;

Τώρα που το βλέπω ξανά στην σελίδα των ROM, δεν έχει βγάλει Android 11 στη δική σου έκδοση και είναι παράξενο.

https://xiaomifirmwareupdater.com/archive/miui/pyxis/

Mi 9 Lite via Tapatalk



Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gairf said:

Καλημέρα και καλή χρονιά, έχω μείνει με αυτήν την έκδοση, υπάρχει περίπτωση να λάβει ενημέρωση ή να κοιτάξω για άλλο τηλέφωνο;

Screenshot_2022-12-31-11-03-31-585_com.android.settings.jpg

Έχει πάρει ένα update σε android 11 και έχει πάει 12.5.3 .Εσένα είναι η ευρωπαϊκή ρομ qfc EU xm το δικό μου και του φίλου παραπάνω είναι Global rfc MI xm

Κανονικά θα έπρεπε να την είχες πάρει εδώ και πολύ καιρό...Αν θέλεις να την κατεβάσεις και να την περάσεις manual (αν σε αφήσει) θα την βρεις εδώ https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/pyxis/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά, έχω μείνει με αυτήν την έκδοση, υπάρχει περίπτωση να λάβει ενημέρωση ή να κοιτάξω για άλλο τηλέφωνο;
Screenshot_2022-12-31-11-03-31-585_com.android.settings.thumb.jpg.6ed1df090bc91fc4a68834d69f12034a.jpg
https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/pyxis/stable/V12.5.3.0.RFCEUXM/

Πέρνα την τελευταία recovery rom από εδώ.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά με υγεία, κατέβασα αυτήν την έκδοση, επειδή δεν έχω κάνει ποτέ εγκατάσταση λειτουργικού συστήματος τι ενέργειες πρέπει να κάνω τώρα; 

Screenshot_2023-01-06-11-53-06-192_com.mi.android.globalFileexplorer.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, gairf said:

Καλή χρονιά με υγεία, κατέβασα αυτήν την έκδοση, επειδή δεν έχω κάνει ποτέ εγκατάσταση λειτουργικού συστήματος τι ενέργειες πρέπει να κάνω τώρα; 

Screenshot_2023-01-06-11-53-06-192_com.mi.android.globalFileexplorer.jpg

Ρυθμίσεις>Σχετικά με το τηλέφωνο>Έκδοση MIUI>3 τελίτσες πάνω δεξιά>Επιλογή πακέτου ενημέρωσης (επίλεξε αυτό που κατέβασες.) 

Υπάρχει κάποια περίπτωση να μην σε αφήσει να την εγκαταστήσεις...Θα δείξει.

Πρίν κάνε ένα backup καλού κακού....

 

 

Edited by geotzia
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, geotzia said:

Ρυθμίσεις>Σχετικά με το τηλέφωνο>Έκδοση MIUI>3 τελίτσες πάνω δεξιά>Επιλογή πακέτου ενημέρωσης (επίλεξε αυτό που κατέβασες.) 

Υπάρχει κάποια περίπτωση να μην σε αφήσει να την εγκαταστήσεις...Θα δείξει.

Πρίν κάνε ένα backup καλού κακού....

 

 

Αυτό μου βγάζει, δεν μου επιτρέπει να επιλέξω το αρχείο που κατέβασα 

Screenshot_2023-01-06-18-25-28-501_com.android.updater.jpg

Link to comment
Share on other sites

Just now, gairf said:

Αυτό 

Screenshot_2023-01-06-18-45-44-508_com.android.updater.jpg

Ναι και εμένα αυτό βγάζει...απλά εγώ έχω την επιλογή να πάω στο αρχείο που έχω κατεβάσει.

Δοκίμασε την λήψη τελευταίου πακέτου μήπως και κατεβάσει την 12.5.3

3 minutes ago, geotzia said:

Στο περισσότερα τι βγάζει;

 

Screenshot_2023-01-06-18-44-36-559_com.android.updater.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, faklanas said:

Καλησπέρα χρόνια πολλά ! Πάτα στο εικονίδιο 5-6 φορές και μετά θα σου βγάλει την επιλογή από τις τρεις τελείες ...

 

 

IMG_20230106_185018.jpg

Οκ την έβγαλε την επιλογή. Θ έκδοση αυτή είναι σίγουρα για το δικό μου τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, faklanas said:

δεν θα σε αφησει ετσι κι αλλιως να  κανεις αναβαθμιση αν δεν ειναι....

Δυστυχώς

.

Screenshot_2023-01-06-19-09-53-212_com.android.updater.jpg

Screenshot_2023-01-06-19-09-53-212_com.android.updater.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την λήψη τελευταίου πακέτου μήπως και κατεβάσει την 12.5.3 και σε αφήσει να την περάσεις....

Κοίτα και στην ενημέρωση ρυθμίσεων να είναι ο διακόπτης στο ΟΝ στο Λήψη ενημερώσεων έγκαιρα

Edited by geotzia
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν θα υπάρξει κάτι νεότερο από τη xiaomi για τη συγκεκριμένη συσκευή ! 

Ο Διακόπτης για "έγκαιρα" εδώ κι ενα χρόνο+ δεν έχει βγάλει τίποτα ....

Η ρομ που κατεβάζεις είναι η   RFCEUXM ; κι εσύ πρέπει να έχεις την QFCEUXM ; 

DF
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, faklanas said:

Νομίζω λήψη τελευταίου πακέτου μήπως και κατεβάσει την 12.5.3 

Ο Διακόπτης για "έγκαιρα" εδώ κι ενα χρόνο+ δεν έχει βγάλει τίποτα ....

Η ρομ που κατεβάζεις είναι η   RFCEUXM ; κι εσύ πρέπει να έχεις την QFCEUXM ; 

O φίλος έχει μείνει στο android 10 ενώ όλοι μας έχουμε πάει σε 11(Συμφωνώ ότι δεν θα υπάρξει κάτι νεότερο από τη xiaomi για τη συγκεκριμένη συσκευή αλλά από το 11 και έπειτα). Για αυτό έλεγα μήπως με την λήψη τελευταίου πακέτου μήπως και κατεβάσει την 12.5.3... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...