Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://www.aliexpress.com/item/33058503352.html?spm=a2g0o.search0304.0.0.4fcb2d17mgTQVn&algo_pvid=c1c236c9-d1ee-4d8f-8fd5-66d05ba0b71f&algo_exp_id=c1c236c9-d1ee-4d8f-8fd5-66d05ba0b71f-1&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000015887060957"}&pdp_npi=2%40dis!EUR!!15.7!!!2.63!!%402101d8f416574853060787063eae28!12000015887060957!sea

γνήσια μπαταρία δύσκολο ως απίθανο να βρεις, η μόνη καλή που μπορείς να πάρεις είναι η nohon, ότι καλύτερο σε aftermarket μπαταρίες πολλοί λένε ότι είναι και καλύτερες από γνήσια BM4F είναι το μοντέλο τυχαίνει να φοράμε την ίδια μπαταρια με miA3.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ chios. Ναι αν ειναι κατι δοκισμενο δεν εχω θεμα και απο τριτους κατασυευαστες δε γνωριζω...

Παιζει να τη βρω απο Ευρωπη?

Xiaomi Mi 9 Lite 6gb/128gb

Link to comment
Share on other sites

Η nohon είναι πραγματικά πολύ καλή εταιρεία, έβαλα μια μπαταρία τους σε 2 παλιό Redmi note 2 και ηταν καλύτερα από τις original που είχαν

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

από ευρώπη δύσκολο, την αγοράζεις από ali και περιμένεις

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ αγόρασα Nohon και έχει μια εβδομάδα που το άνοιξα και έκανα την αλλαγή,μαζί με το πίσω καπάκι που το είχα σπάσει.

Έχω το AccuBattery και μου γράφει estimated cap.. 3680mA

Τελικά δεν έμεινα ευχαριστημένος από την Nohon,

Θα παραγγείλω αυτή τώρα.(BM4F)

https://www.aliexpress.com/item/1005004478764461.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.52067124UY0eTl&algo_pvid=1272b440-a945-47ad-ad5b-c0f545831b58&algo_exp_id=1272b440-a945-47ad-ad5b-c0f545831b58-2&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000029304664450"}&pdp_npi=2%40dis!EUR!10.19!5.61!!!6.07!!%4021031a5516614602240054049e2924!12000029304664450!sea&curPageLogUid=6U3MVpjZcNbl

 

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

θα ηθελα να αλλαξω συσκευη και να παρω μια καινουρια, αλλα δεν μπορω να βρω και με ιδια καμερα η βεβαιως καλυτερη. απο οσα εχω δει απο γνωστους η απο κριτικές δεν υπαρχει καποιο που να ανταγωνιζεται την καμερα αυτο του κινητου! βεβαια στα πλαισια της οικονομικης κατηγοριας του,
εχει κανεις παρει καποιο αλλο που να εμεινε ευχαριστημενος απο την καμερα ?

Link to comment
Share on other sites

realme 9 pro μια χαρά κάμερα και πύραυλος, μετά πας σε Α52s, realme 9 pro plus αν θες την καλύτερη κάμερα

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, chios said:

realme 9 pro μια χαρά κάμερα και πύραυλος, μετά πας σε Α52s, realme 9 pro plus αν θες την καλύτερη κάμερα

σε ευχαριστω για την απαντηση. ηδη τα κοιταω. για αυτα που ειπες εχεις προσωπικη εμπειρια ? ειναι καποιο καλυτερο απο το αλλο (Α52s, realme 9 pro plus)?
η αληθεια απο την Xiaomi με το mi9 lite εχω μεινει απολυτα ευχαριστημενος και ηθελα να παρω παλι xiaomi. αλλα εαν η αλλη εναλλακτικη ειναι μια εταιρια σαν την samsung, ειναι ενα δίλημμα! 

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο έχουμε στην οικογένεια τέλεια συσκευή αλλά αν θες κάμερα τα άλλα είναι καλύτερα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

απο καμερα θα ηθελα η στα ιδια επιπεδα με το mi 9 η καλυτερη μιας και δεν παιρνεις καθε μερα κινητο

Link to comment
Share on other sites

Την κάμερα του mi9lite την ξέρω πολύ καλά γιατί φοράω ακριβώς την ίδια το mi A3 και με gcam βγάζω απίστευτες φωτογραφίες, οπότε κοιτάς a52s , 9pro plus που έχουν κλάσης ανώτερη κάμερα από τη δικιά μας και με OIS

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω.
το samsung απο οσο ειδα στα χαρακτηριστηκα εχει ακομα καλυτερη καμερα, αλλα θα παω να τα δω και απο κοντα μιας και εχει και αυτο την σημασια του.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 16/9/2022 at 9:13 ΜΜ, geioannou said:

απο καμερα θα ηθελα η στα ιδια επιπεδα με το mi 9 η καλυτερη μιας και δεν παιρνεις καθε μερα κινητο

Άλλαζα κινητό σχεδόν κάθε χρόνο,δεν βλέπω κάτι πολύ καλύτερο σε κάμερα.Οπότε με βλέπω ακόμα για ένα χρόνο με το mi 9 Lite,και η αλήθεια είναι ότι θέλω κάτι πιο γρήγορο πλέον.

Αν κάνεις την αλλαγή,Μην ξεχάσεις να μας γράψεις τις εντυπώσεις σου.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα τον ίδιο δισταγμό για να αλλάξω το Mi 9 Lite μου και τελικά η μετάβαση στο Poco X3 Pro ήταν ότι καλύτερο.

POCO X3 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα το REALME 9 PRO+.

το τηλέφωνο ειναι εκπληκτικο και η καμερα του οπου εψαχνα για κατι καλυτερο μετα απο πολυ καιρο βγηκε λυρα 100.

Link to comment
Share on other sites

Το Poco X3 Pro όπως και οποιοδήποτε κινητό με lcd κόβεται,

Τώρα το realme  καλό φαίνεται(ειδικά στην κάμερα) ,,,, άλλα είναι δυνατόν να έχει μεγαλύτερα μπεζελς από το παλιο mi9 lite  ....

https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=11327&idPhone2=9862&idPhone3=10960

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να συγκριθεί το mi 9 lite με το ποκο άλλη κατηγορία, το πρώτο πολύ καλύτερο σε όλα, από mi σε ποκο είναι υποβάθμιση.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ λανθασμένη η άποψη σου για τα 2 κινητά που ανέφερα, αν εξαιρέσεις την οθόνη και μόνο αυτή, σε όλα τα υπόλοιπα, είναι πολύ υποδεέστερο το Mi 9 Lite.

Και δεν το λέω επειδή τα είχα (κι έχω ακόμα) και τα δύο συγκεκριμένα κινητά, δες τα χαρακτηριστικά τους σε σύγκριση στο Kimovil.

Μπορείς να τα πεις και "η μέρα με τη νύχτα".

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/poco-x3-pro,xiaomi-mi-9-lite-128gb



POCO X3 Pro via Tapatalk



Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είπα για τις επιδόσεις είναι λογικό να είναι πιο γρήγορο με καλύτερη μπαταρία το ποκο, μιλάω σαν ποιότητα κατασκευής και γενικά η σειρά mi είναι πιο premium, για οθόνη και εμένα δεν με απασχολεί αν είναι amoled, lcd.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα, το κινητό αυτό θα πάρει Android 12 (Miui 13) παιδιά;

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα, να ρωτήσω κάτι παιδιά:

Όταν με καλούν και μιλάω (με ανοιχτή ακρόαση ή ακουστικά), παρατήρησα ότι η οθόνη είναι συνεχώς ανοιχτή, με επίδραση φυσικά στην μπαταρία.

Πως γίνεται να το αλλάξω αυτό, να μένει κλειστή η οθόνη κατά την διάρκεια της κλήσης, και να ανοίγει μόνο εάν πατήσω πάνω στην οθόνη ή σε κουμπί στα πλάγια;

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, topmar said:

Καλησπέρα, να ρωτήσω κάτι παιδιά:

Όταν με καλούν και μιλάω (με ανοιχτή ακρόαση ή ακουστικά), παρατήρησα ότι η οθόνη είναι συνεχώς ανοιχτή, με επίδραση φυσικά στην μπαταρία.

Πως γίνεται να το αλλάξω αυτό, να μένει κλειστή η οθόνη κατά την διάρκεια της κλήσης, και να ανοίγει μόνο εάν πατήσω πάνω στην οθόνη ή σε κουμπί στα πλάγια;

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγώ πατώ στιγμιαία το κουμπί απενεργοποίησης.... 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πατώ στιγμιαία το κουμπί απενεργοποίησης.... 
Το δοκίμασα, πάλι ανάβει η οθόνη όμως...

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, topmar said:

Το δοκίμασα, πάλι ανάβει η οθόνη όμως...

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εμένα δεν μου το κάνει αυτό, βέβαια δεν έχω για dialer της μαμάς αλλά το true phone αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό.... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...