Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα καλή χρονιά.

 

Πείτε μου κάτι ρε παιδιά μόνο εγώ έχω πρόβλημα και προσπαθώ άλλες φορές με την πρώτη άλλες φορές με την έκτη - έβδομη να κάνω το κινητό μου hot spot προκειμένου να συνδεθεί το PlayStation 4 Pro η τηλεόραση μου Samsung , και ότι WiFi έχω γενικά ;

 

Μαρτυράω κάθε φορά ... αν εξαιρέσουμε το iPad 3 air που είναι δίδυμος εαυτός του τα αλλά κάνω αγώνα να μπουν

 

Έχω παρατηρήσει τόσα χρόνια ότι πρέπει να είσαι μέσα στη ρύθμιση για το hotspot

Αν το ανοίξεις και δεν είσαι εκεί μέσα στο μενού του hotspot δεν σε βρίσκει ο άλλος τις περισσότερες φορές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν η επιλογή είναι Xs ή 11 τι θα επιλέγατε ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εγώ xs ή ακόμα και X

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν η επιλογή είναι Xs ή 11 τι θα επιλέγατε ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

11 στα 128 όμως

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το iphone κανει mirroring σε τηλεοραση κανονική ή μονο σε apple tv? θελω να αγοράσω το iphone xr η 11 αλλα συνδέω συχνά το κινητό με τη samsung smart tv μου και ηθελα να δω αν ειναι συμβατα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το iphone κανει mirroring σε τηλεοραση κανονική ή μονο σε apple tv? θελω να αγοράσω το iphone xr η 11 αλλα συνδέω συχνά το κινητό με τη samsung smart tv μου και ηθελα να δω αν ειναι συμβατα.

 

Κάνει κανονικά μέσω WiFi

Link to comment
Share on other sites

Κάνει κανονικά μέσω WiFi

 

Πως ?

Μόνο μέσω WiFi ?

 

Εχθές Προσπάθησα να το κάνω μέσω hotspot (ίδιο δίκτυο κινητό - τηλεόραση) αλλά δεν .

Μόνο το YouTube έχω καταφέρει ακόμα και ως hotspot.

 

Το Netflix που έχω κάνει offline λήψεις δεν μπορω

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Πως ?

Μόνο μέσω WiFi ?

 

Εχθές Προσπάθησα να το κάνω μέσω hotspot (ίδιο δίκτυο κινητό - τηλεόραση) αλλά δεν .

Μόνο το YouTube έχω καταφέρει ακόμα και ως hotspot.

 

Το Netflix που έχω κάνει offline λήψεις δεν μπορω

 

Κατεβασε κουρτινα , ανοιξε κατοπτρισμο οθονης και συνδεσε το με την τηλεοραση σου.. πρεπει να ειναι συνδεδεμενα στο ιδιο δικτυο

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε κουρτινα , ανοιξε κατοπτρισμο οθονης και συνδεσε το με την τηλεοραση σου.. πρεπει να ειναι συνδεδεμενα στο ιδιο δικτυο

 

Αυτό κάνω δεν την βρίσκει

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει η TV να υποστηρίζει AirPlay.

Αλλιώς δεν κάνει mirroring. Εδώ όσες τηλεοράσεις υποστηρίζουν AirPlay:https://www.apple.com/ios/home/accessories/

 

 

Αν δεν εχεις AirPlay smart τηλεόραση:

-Είτε Να αγοράσεις Apple TV για να κανεις ΚΑΙ mirroring μεταξύ άλλων

- Είτε να αγοράσεις ένα chromecast για να κάνουν mirror στην tv όλες οι συμβατές εφαρμογές (YouTube, Netflix, vlc, google music κ.α.) δείτε εδώ αναλυτικά

https://www.google.com/chromecast/built-in/apps/

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Πορτοκαλί με λίγο λευκό

Ωραία η Ringke. Και εμένα μου αρέσει το πορτοκαλί χρώμα. Είχα και μηχανή πορτοκαλί κάποτε. Τελικά...μήπως ήμασταν για πορτοκαλί Pixel; :p

Κίτρινο

Για κίτρινο original πήγαινα αλλά δεν μου άρεσε το χρυσό γύρω γύρω (γούστα είναι αυτά). Τελικά κατέληξα σε μαύρο με κίτρινο skin.

Αν η επιλογή είναι Xs ή 11 τι θα επιλέγατε ;

11 χωρίς καμία 2η σκέψη και κανέναν ενδοιασμό. Προσωπική άποψη.

Πρέπει η TV να υποστηρίζει AirPlay.

Αλλιώς δεν κάνει mirroring. Εδώ όσες τηλεοράσεις υποστηρίζουν AirPlay:https://www.apple.com/ios/home/accessories/

Δεν γίνεται με καμία εφαρμογή 3ων; Ούτε η δική μου Samsung Smart υποστηρίζει AirPlay.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνω δεν την βρίσκει[/https://apps.apple.com/gr/app/mirror-for-samsung-tv/id1249385711?l=el

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό κάνω δεν την βρίσκει[/https://apps.apple.com/gr/app/mirror-for-samsung-tv/id1249385711?l=el

 

Μπορείς να κατεβάσεις από το App Store το mirror for Samsung tv

Link to comment
Share on other sites

Αν η επιλογή είναι Xs ή 11 τι θα επιλέγατε ;

 

 

Προσωπικά επέλεξα εύκολα το 11. Ο μόνος λόγος να επιλέξεις xs είναι η amoled οθόνη (που όμως είναι μικρότερη) και η ελαφρώς ανώτερη ποιότητα κατασκευής. Σε όλα τα υπόλοιπα υπερτερεί το 11 και είναι πολλά.

 

Σε τι χρωμα το εχετε παρει? Ιδου η μεγαλη ερωτηση!

 

 

Το πράσινο είναι πανέμορφο, αλλά και το κόκκινο.

Προσωπικά προτιμούσα είτε μαύρο, είτε πράσινο, αλλά βρήκα διαθέσιμο μόνο λευκό και κίτρινο. Επέλεξα το λευκό, το οποίο είναι επίσης ωραίο. Κίτρινο δεν θα έπαιρνα ποτέ.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατήρησα ενεργοποιώντας το hotspot, πέρα ότι ξεφτίλισε την μπαταρία, πήρε φωτιά το κινητό. Ζεστάθηκε τόσο πολύ που αναγκάστηκα να απενεργοποίηση το hotspot. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι ανάλογο;;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατήρησα ενεργοποιώντας το hotspot, πέρα ότι ξεφτίλισε την μπαταρία, πήρε φωτιά το κινητό. Ζεστάθηκε τόσο πολύ που αναγκάστηκα να απενεργοποίηση το hotspot. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι ανάλογο;;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Δεν το έχω δοκιμάσει στο iPhone, στα Android πάντως και την μπαταρία ρουφάει και ζεσταίνεται η συσκευή (αν και συνήθως τα έκανα hotspots καλοκαίρι).

Γενικά λογικό μου ακούγεται. Εξαρτάται βέβαια τι θεωρεί κανείς ως «πήρε φωτιά το κινητό».

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατήρησα ενεργοποιώντας το hotspot, πέρα ότι ξεφτίλισε την μπαταρία, πήρε φωτιά το κινητό. Ζεστάθηκε τόσο πολύ που αναγκάστηκα να απενεργοποίηση το hotspot. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι ανάλογο;;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Απόλυτα λογικό

Πήγαινε πιάσε το router στο σπίτι να δεις είναι κρύο;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το 11 σε ασπρο, πρωτη φορα iphone!

 

Ερωτηση, με την φορτιση πως το κανετε? μεχρι το 20% και μετα φουλ?

 

Η δεν παιζει ρολο? Ευχαριστω. Ερχονται και αλλες αποριες συντομα. :p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το 11 σε ασπρο, πρωτη φορα iphone!

 

Ερωτηση, με την φορτιση πως το κανετε? μεχρι το 20% και μετα φουλ?

 

Η δεν παιζει ρολο? Ευχαριστω. Ερχονται και αλλες αποριες συντομα. :p:lol:

 

φορτιζε το πολλες φορες κι απο λιγο

εγω προσπαθω να μην το αφηνω να πεσει κατω απο 20. επισης δεν φορτιζω σχεδον ποτε μεχρι 100

πιο πολυ το βαζω απο 30 μεχρι 60-70 σε ουτε μια ωρα δηλαδη ετοιμο. με βγαζει την μερα συνηθως.

γενικα μην το πολυ ασχολεισαι. ειτες την μπαρα χαμηλα βαλε μιση ωρα στην πριζα και φυγε. μετα απο 10-12 ωρες το ξανα βαζεις για μιση ωρα σιγα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και καλή χρονιά σε όλους.

Κάτοχος πλέον του 11 προερχόμενος από το 7αρι. Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα όμως για το οποίο δεν μπορώ να βρω λύση.

Συγκεκριμένα έχω πρόβλημα με τον ήχο εισερχόμενων κλήσεων, δηλαδή όταν με καλούν στο κινητό ο ήχος ακούγεται πολύ χαμηλά...μετα βίας τον ακούω. Εχω τις ρυθμίσεις ήχου στο τέρμα και παρόλα αυτά δεν ακούγεται. Το παράξενο είναι καποιες φορές όταν το τηλ. είναι οριζόντια π.χ. σε τραπέζι ο ήχος ακούγεται κανονικά αλλά μόλις το σηκώσω ο ήχος κλήσης ξαφνικά χαμηλώνει και δεν τον ακούω, όπως επίσης όταν το κινητό είναι κάθετα π.χ. στην τσέπη μου τότε δεν ακούγεται ούτε την πρωτη φορά οπως κάνει όταν είναι οριζοντια. Εχω κανει επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις με το itunes αλλά τίποτα. Μήπως το πρόβλήμα τελικά είναι στο hardware;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και καλή χρονιά σε όλους.

Κάτοχος πλέον του 11 προερχόμενος από το 7αρι. Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα όμως για το οποίο δεν μπορώ να βρω λύση.

Συγκεκριμένα έχω πρόβλημα με τον ήχο εισερχόμενων κλήσεων, δηλαδή όταν με καλούν στο κινητό ο ήχος ακούγεται πολύ χαμηλά...μετα βίας τον ακούω. Εχω τις ρυθμίσεις ήχου στο τέρμα και παρόλα αυτά δεν ακούγεται. Το παράξενο είναι καποιες φορές όταν το τηλ. είναι οριζόντια π.χ. σε τραπέζι ο ήχος ακούγεται κανονικά αλλά μόλις το σηκώσω ο ήχος κλήσης ξαφνικά χαμηλώνει και δεν τον ακούω, όπως επίσης όταν το κινητό είναι κάθετα π.χ. στην τσέπη μου τότε δεν ακούγεται ούτε την πρωτη φορά οπως κάνει όταν είναι οριζοντια. Εχω κανει επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις με το itunes αλλά τίποτα. Μήπως το πρόβλήμα τελικά είναι στο hardware;

 

Όχι δεν έχει πρόβλημα

Πήγαινε ρυθμίσεις/face id/δυνατότητες προσοχής

Κλείσε αυτήν την επιλογή και εντάξει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πωώ...ρε φίλε!! Δεν φαντάζεσαι πόσο πολύ με είχε ταλαιπωρήσει αυτό...έτοιμος ήμουν να το στείλω πίσω.

Σε ευχαριστώ πολύ!

Να σαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,

 

θα ηθελα μια βοηθεια μιας και ειμαι νεος στο iphone. δεν μπορω να στειλω σμσ

 

imessages φευγουν αλλα σμσ οχι!!! τι πρεπει να αλλαξω??

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,

 

θα ηθελα μια βοηθεια μιας και ειμαι νεος στο iphone. δεν μπορω να στειλω σμσ

 

imessages φευγουν αλλα σμσ οχι!!! τι πρεπει να αλλαξω??

 

ευχαριστω

 

Ρυθμίσεις μηνύματα τσέκαρε SMS

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...