Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την απάντηση,θα είναι το πρώτο μου iphone οπότε μου είναι όλα κάπως παράξενα ,μια άλλη ερώτηση ο dialer που κάνουμε κλήση έχει δυνατότητα όπως στα pixel να βρίσκει τον αριθμό που μας καλεί και μέσω ίντερνετ αν υπάρχουν πληροφορίες να μας λέει ποιος είναι?

 

 

Όχι, μόνο περιοχή δείχνει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθα και 'γώ στην παρέα... μετά το iPhone X πλεον με το 11αρι. Αισθητή η διαφορα στην ταχυτητα του A13!

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι απο θηκη και τζαμακι τι προτεινεται?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι απο θηκη και τζαμακι τι προτεινεται?

 

 

Καλησπέρα . Εγώ πήρα τη λευκή της Apple και πρώτη τη spigen liquid crystal.

Τζαμάκι τo full face της spigen, αλλά μετά το καλοκαίρι θα βγει...

Υπ'οψιν το έχω σε κόκκινο χρώμα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Εγώ πήρα τη λευκή της Apple και πρώτη τη spigen liquid crystal.

Τζαμάκι τo full face της spigen, αλλά μετά το καλοκαίρι θα βγει...

Υπ'οψιν το έχω σε κόκκινο χρώμα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

εγω το περιμενω σε μαυρο δεν θα ταιριαζει πιστευω η λευκη

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτό;

 

 

Δεν ξέρω, ίσως είναι θέμα παρόχου. Εμένα όταν με παίρνει άγνωστος αριθμός σταθερής γραμμής μου γράφει πχ Αττική ή Χανιά κλπ

Τον Νομό δλδ του σταθερού αριθμού. Προφανώς τον καταλαβαίνει από το πρόθεμα (κωδικό) της περιοχής

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω το περιμενω σε μαυρο δεν θα ταιριαζει πιστευω η λευκη

 

 

Το οποίο τζαμάκι έσπασε κιόλας σήμερα,οπότε άνευ...

Σε μαύρο παίζεις με περισσότερες επιλογές σίγουρα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Με γειά! Πως ήταν η μετάβαση; Δεν σου κακοφάνηκε η διαφορά από led οθόνη;

 

Ευχαριστώ... ήθελα δυκαρτο και καλυτερη μπαταρία, χωρίς όμως να δώσω μια μικρή περιουσία. Η led με την amoled εχει αρκετη διαφορα ιδιαιτερα στα μαυρα, αλλα το 11αρι εχει αρκετα καλη οθονη για τα δικα μου μάτια!!!

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είδα χαοτική διαφορά της lcd του 11 με την OLED του 11 pro. Και είμαι κάτοχος 11 pro. Ειναι και πιο ελαφρύ το 11 τουλάχιστον έτσι μου φάνηκε.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είδα χαοτική διαφορά της lcd του 11 με την OLED του 11 pro. Και είμαι κάτοχος 11 pro. Ειναι και πιο ελαφρύ το 11 τουλάχιστον έτσι μου φάνηκε.

 

Δίπλα δίπλα τα βάζεις και πάλι δυσκολεύεσαι. Αυτό παρατήρησα κι εγώ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δίπλα δίπλα τα βάζεις και πάλι δυσκολεύεσαι. Αυτό παρατήρησα κι εγώ

 

Νομίζω το μόνο που υπερέχει η OLED είναι η εξοικονόμηση μπαταρίας αλλά και αυτό ισοφαρίζεται από τη μεγαλύτερη μπαταρία του 11. Η Apple για μια ακόμα φορά τους ξεβράκωσε πάλι όλους τους υπόλοιπους κατασκευαστές .

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανένας μετάβαση από pixel? Ποιο πολύ με ενδιαφέρει άποψη για την κάμερα...

 

Είχα παλιότερα iPhone, οπότε και δε με αγχωνει η αλλαγή λειτουργικού.

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανένας μετάβαση από pixel? Ποιο πολύ με ενδιαφέρει άποψη για την κάμερα...

 

Είχα παλιότερα iPhone, οπότε και δε με αγχωνει η αλλαγή λειτουργικού.

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

 

Τα pixel είναι πολύ δυνατά στο θέμα αυτό

Σχεδόν δεν έχουν ανταγωνισμό

Εδώ ακόμα και το pixel 3a xl βγάζει φωτογραφίες επιπέδου κορυφαίων συσκευών άρα τα pixel 4 σκέψου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα pixel είναι πολύ δυνατά στο θέμα αυτό

Σχεδόν δεν έχουν ανταγωνισμό

Εδώ ακόμα και το pixel 3a xl βγάζει φωτογραφίες επιπέδου κορυφαίων συσκευών άρα τα pixel 4 σκέψου

 

Σωστό... αλλά και τα iPhone πλέον με τη σειρά 11 δεν πάνε πίσω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με pixel δεν ξέρω αλλά σε σχέση με s10 τεράστια διαφορά. Επειδή βγάζω πολλές φωτό τα παιδιά μου 2 και 4ων έχω να πω ότι το 11 σε όλες τις φωτό σαν να προσέχει πολύ το πως θα βγάλει πιο σωστά τα πρόσωπα και ανάλογος φωτίζει και διορθώνει τις λήψεις (δική μου άποψη ίσως και η ιδέα μου) . Όσο για βράδυνες , νομίζω έχουν κάνει φοβερή δουλειά . Και αν συν υπολογίσουμε ότι όλα γίνονται πολύ εύκολα στο αυτόματο προσωπικά δεν χάνω λήψεις έτσι. Η μετάβαση από το s10 και μετά από 10 χρόνια Android ήταν πολύ ομαλή , πιστεύω ότι με τα 11αρια η Apple θα κερδίσει πολλούς χρήστες Android. Αυτά από μένα . Και κάτι τελευταίο οποίος σκέφτεται αγορά με τιμολόγιο κ απαλλαγή ΦΠΑ ας χρησιμοποίηση το έξυπνο καλάθι του Σκρουτζ σε 2 μέρες το είχα στα χέρια μου χωρίς πολλά πολλά κ αναμονές 580€ .
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανένας μετάβαση από pixel? Ποιο πολύ με ενδιαφέρει άποψη για την κάμερα...

 

Το 11άρι δεν έχει να ζηλέψει απολύτως τίποτα από τα Pixel.

Μάλιστα, θα τολμήσω να πώ ότι στις ημερήσιες είναι ανώτερο γιατί έχει περισσότερη λεπτομέρεια και ρεαλισμό χρωμάτων.

Στις χαμηλού φωτισμού το 11άρι έγινε Pixel.

Στις νυχτερινές το 11άρι έγινε επίσης Pixel.

Στο βίντεο, το iPhone δεν έχει αντίπαλο. Ποτέ δεν είχε. Είναι 100 επίπεδα επάνω από ότι άλλο κυκλοφορεί. Απλά ΔΕΝ παίζεται.

Γενικά, ότι ξέραμε μέχρι προχθές για τις φωτοικανότητες των iPhone (στις ημερήσιες ήταν πάντα άψογα αλλά μέχρι εκεί) με το 11άρι το ξεχνάμε.

Για μένα, το 11 σαν σύνολο (εάν βάλεις μέσα και το video), είναι καλύτερο από το Pixel πλέον.

 

Τα Pixel ξεσκίζουν σε κάμερα. Το περίμενα ότι το Pixel 4 θα βγάζει φοβερές και τρομερές φωτογραφίες, δεν ήταν καθόλου νέο. Το ήξερα.

Αλλά από το 11 δεν το περίμενα. Τεράστιο βήμα. Άλμα. Η διαφορά με τα προηγούμενα iPhone είναι χαώδης στις νυχτερινές και στις χαμηλού φωτισμού. Βγάζει το μάτι και το δικό σου και του διπλανού και του από πίσω.

Πλέον, 11άρια και Pixel είναι δίπλα δίπλα, με το iPhone και υπερτερεί ξεκάθαρα στον τομέα video.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Επειδη σκεφτομαι απο android mate 20 pro να παρω το 11αρι, υπαρχει εφαρμογη για ηχογράφηση κλησεων;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Επειδη σκεφτομαι απο android mate 20 pro να παρω το 11αρι, υπαρχει εφαρμογη για ηχογράφηση κλησεων;

 

Όχι αλλά νομίζω ότι αυτό θα έρθει στην έκδοση 14 αν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλά νομίζω ότι αυτό θα έρθει στην έκδοση 14 αν δεν κάνω λάθος.

 

Δεν νομίζω να έλθει https://9to5mac.com/2020/06/10/rumored-ios-14-call-recording-feature-only-for-internal-debugging-likely-not-launching-publicly/

 

Άλλωστε η ηχογράφηση χωρίς την ρητή άδεια του άλλου είναι παράνομη

 

 

Το άρθρο 272 «Παραβίαση του απορρήτου της τηλεφωνικής επικοινωνίας και της προφορικής συνομιλίας» του Ποινικού Κώδικα προβλέπει, μεταξύ άλλων, τα εξής:

 

«1. Όποιος αθέμιτα παγιδεύει ή με οποιονδήποτε άλλον τρόπο παρεμβαίνει σε συσκευή, σύνδεση ή δίκτυο παροχής υπηρεσιών σταθερής ή κινητής τηλεφωνίας ή σε σύστημα υλικού ή λογισμικού, που χρησιμοποιείται για την παροχή τέτοιων υπηρεσιών, με σκοπό ο ίδιος ή άλλος να πληροφορηθεί ή να αποτυπώσει σε υλικό φορέα το περιεχόμενο τηλεφωνικής συνδιάλεξης μεταξύ τρίτων ή στοιχεία της θέσης και κίνησης της εν λόγω επικοινωνίας, τιμωρείται με φυλάκιση από ένα ως πέντε έτη και χρηματική ποινή. Με την ίδια ποινή τιμωρείται η πράξη του προηγούμενου εδαφίου και όταν ο δράστης αποτυπώσει σε υλικό φορέα το περιεχόμενο της τηλεφωνικής επικοινωνίας του με άλλον χωρίς τη ρητή συναίνεση του τελευταίου.

 

2. Όποιος αθέμιτα παρακολουθεί με ειδικά τεχνικά μέσα ή αποτυπώνει σε υλικό φορέα προφορική συνομιλία μεταξύ τρίτων που δεν διεξάγεται δημόσια ή αποτυπώνει σε υλικό φορέα μη δημόσια πράξη άλλου, τιμωρείται με φυλάκιση από ένα ως πέντε έτη και χρηματική ποινή. Με την ίδια ποινή τιμωρείται η πράξη του προηγούμενου εδαφίου και όταν ο δράστης αποτυπώσει σε υλικό φορέα το περιεχόμενο της συνομιλίας του με άλλον χωρίς τη ρητή συναίνεση του τελευταίου.

 

3. Όποιος αθέμιτα κάνει χρήση της πληροφορίας ή του υλικού φορέα επί του οποίου αυτή έχει αποτυπωθεί με τους τρόπους που προβλέπονται στις παραγράφους 1 και 2 τιμωρείται με φυλάκιση από ένα ως πέντε έτη και χρηματική ποινή».

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έλθει https://9to5mac.com/2020/06/10/rumored-ios-14-call-recording-feature-only-for-internal-debugging-likely-not-launching-publicly/

 

Άλλωστε η ηχογράφηση χωρίς την ρητή άδεια του άλλου είναι παράνομη

 

 

Το άρθρο 272 «Παραβίαση του απορρήτου της τηλεφωνικής επικοινωνίας και της προφορικής συνομιλίας» του Ποινικού Κώδικα προβλέπει, μεταξύ άλλων, τα εξής:

 

«1. Όποιος αθέμιτα παγιδεύει ή με οποιονδήποτε άλλον τρόπο παρεμβαίνει σε συσκευή, σύνδεση ή δίκτυο παροχής υπηρεσιών σταθερής ή κινητής τηλεφωνίας ή σε σύστημα υλικού ή λογισμικού, που χρησιμοποιείται για την παροχή τέτοιων υπηρεσιών, με σκοπό ο ίδιος ή άλλος να πληροφορηθεί ή να αποτυπώσει σε υλικό φορέα το περιεχόμενο τηλεφωνικής συνδιάλεξης μεταξύ τρίτων ή στοιχεία της θέσης και κίνησης της εν λόγω επικοινωνίας, τιμωρείται με φυλάκιση από ένα ως πέντε έτη και χρηματική ποινή. Με την ίδια ποινή τιμωρείται η πράξη του προηγούμενου εδαφίου και όταν ο δράστης αποτυπώσει σε υλικό φορέα το περιεχόμενο της τηλεφωνικής επικοινωνίας του με άλλον χωρίς τη ρητή συναίνεση του τελευταίου.

 

2. Όποιος αθέμιτα παρακολουθεί με ειδικά τεχνικά μέσα ή αποτυπώνει σε υλικό φορέα προφορική συνομιλία μεταξύ τρίτων που δεν διεξάγεται δημόσια ή αποτυπώνει σε υλικό φορέα μη δημόσια πράξη άλλου, τιμωρείται με φυλάκιση από ένα ως πέντε έτη και χρηματική ποινή. Με την ίδια ποινή τιμωρείται η πράξη του προηγούμενου εδαφίου και όταν ο δράστης αποτυπώσει σε υλικό φορέα το περιεχόμενο της συνομιλίας του με άλλον χωρίς τη ρητή συναίνεση του τελευταίου.

 

3. Όποιος αθέμιτα κάνει χρήση της πληροφορίας ή του υλικού φορέα επί του οποίου αυτή έχει αποτυπωθεί με τους τρόπους που προβλέπονται στις παραγράφους 1 και 2 τιμωρείται με φυλάκιση από ένα ως πέντε έτη και χρηματική ποινή».

Τη γνωρίζω τη νομοθεσία αλλα λόγω της δουλειας μου, εχω ενημερωτικό τόπικο σάιτ, το ηθελα οπως εχω στο mate. Απλα παίρνω καποιες πληροφορίες μεσω τηλεφώνου, όπου μετα τις ξανα ακουω για τυχόν λάθη σε αναρτησεις.:(

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ερωτηση για dual sim και dual apps.

Υπαρχει η δυνατοτητα οταν το χρησιμοποιεις ως dual sim να εχεις διπλες εφαρμογες πχ viber messenger whatsapp οπως στα android/samsung ?

 

Αν ναι, υπαρχει η δυνατοτητα εργοστασιακα μεσω του ios?

 

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...