Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσύ τουλάχιστον θα πας να το πάρεις εγώ που από της 20 του μήνα είμαι ακόμα στο περίμενε και όταν τους Ρωτάς λένε από μέρα σε μέρα δεν ξέρω αν υπάρχει θέμα γενικά η μόνο με το πλαισιο βλέπω πάρα πολλές αγγελίες που πουλάνε που τα έχουν παραλάβει και μου κάνει εντύπωση πως με έχουν ακόμα στο περίμενε
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εσύ τουλάχιστον θα πας να το πάρεις εγώ που από της 20 του μήνα είμαι ακόμα στο περίμενε και όταν τους Ρωτάς λένε από μέρα σε μέρα δεν ξέρω αν υπάρχει θέμα γενικά η μόνο με το πλαισιο βλέπω πάρα πολλές αγγελίες που πουλάνε που τα έχουν παραλάβει και μου κάνει εντύπωση πως με έχουν ακόμα στο περίμενε

 

Καλα το απλο 11ρι θα παρω προς το παρον,μιας και εχει μικροτερη ζητηση αλλα και παραπανω αποθεμα σε Ελλαδα.

Απο Πλαισιο αυτη την στιγμη βλεπω οτι εχει μονο απλο 11ρι 64 και 128gb διαθεσιμο.

 

Pro μοντελα γενικα παρα πολυ χαμηλη διαθεσιμοτητα(αναλογα και την εκδοση σε χωρο και το χρωμα),ειδικα το Pro Max,και δυστηχως και στο εξωτερικο βλεπω υπαρχει θεμα διαθεσιμοτητας.

 

Ειναι και απο τους λογους που προς το παρον θα παω στο 11ρι(η ολη διαθεσιμοτητα δηλαδη)και αργοτερα βλεπουμε για το Max.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πάτησες τον διακόπτη μερικές φορές και δεν κατάλαβες από τις ενδείξεις στην οθόνη τί κάνει, οπότε σκέφτηκες να ρωτήσεις εδώ;

 

Δεν κοίταζα την οθόνη όταν το πάτησα ρε'συ, είναι στο πλάι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είχα γράψει πριν μερικές μέρες για ένα πρόβλημα που είχα με ένα τζαμάκι full face που είχα βάλει από το irepear και δεν δούλευε τις περισσότερες φορές o proximity sensor στις κλήσεις. Τελικά πήγα προχθές που έφεραν καινούργια τζαμακια μου το άλλαξαν και συνέχισε να κάνει το ίδιο. Όποτε το έβγαλα το τζαμάκι το δουλέψα 2 μέρες χωρίς και ήταν απροβλημάτιστο. Σήμερα πήγα στον κότσοβολο και έβαλα panzer glass full face και κάνει πάλι το ίδιο. Κάποιες φορές λειτουργεί κανονικά και άλλες όχι . Αντιμετωπίζει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα με εμένα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είχα γράψει πριν μερικές μέρες για ένα πρόβλημα που είχα με ένα τζαμάκι full face που είχα βάλει από το irepear και δεν δούλευε τις περισσότερες φορές o proximity sensor στις κλήσεις. Τελικά πήγα προχθές που έφεραν καινούργια τζαμακια μου το άλλαξαν και συνέχισε να κάνει το ίδιο. Όποτε το έβγαλα το τζαμάκι το δουλέψα 2 μέρες χωρίς και ήταν απροβλημάτιστο. Σήμερα πήγα στον κότσοβολο και έβαλα panzer glass full face και κάνει πάλι το ίδιο. Κάποιες φορές λειτουργεί κανονικά και άλλες όχι . Αντιμετωπίζει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα με εμένα;

Eγω φοραω τζαμαι της belkin που βαζουν στην iStorm αλλα εχει cutout στους αισθητηρες του face id.

Δοκιμασες κατι τετοιο ή θες οπωσδηποτε να ειναι full face;;

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !! Είχα στο iPhone XS COSMOTE esim και τώρα πήρα το iPhone 11 pro max και θα ήθελα να βάλω πάλι esim και μου είπαν ότι πρέπει να πάρω πάλι καινούργια με νέο barcode !! Ισχύει κάτι τέτοιο ή απλά θέλουν να μου πουλήσουν τζάμπα κάρτα !!

 

νομιζω ετσι ειναι εφοσον scannαρεις barcode για την ενεργοποιηση!!!Ειναι λογικι καθε συσκευη να χρειαζεται αλλο barcode

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να μη δουλεύουν τα full face?κανενας από εδώ δεν έχει παρόμοιο τζαμάκι; Μου φαίνεται πολύ περίεργο ακόμα και το panzer που θεωρείται από τα καλύτερα να δυσλειτουργεί.
Link to comment
Share on other sites

Έντωμεταξυ είναι περίεργο γιατί όταν κάνω κλήση και το βάλω στο αυτί και σβήσει η οθόνη μετά το βγάζω και δεν ανάβει αλλά αν πατήσω το power ανάβει η οθόνη και μετά αν συνεχίσω την κλήση και το βάζω βγάζω στο αυτί δουλεύει κανονικά σαν να μην έχει πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει να το παρεις αποφαση, οτι τουλαχιστον, τα τζαμακια που εχεις επιλεξει δημιουργουν θεμα με την λειτουργια του τηλεφωνου. Οποτε υπαρχουν οι εξης επιλογες, τζαμακι αλλης εταιριας ή τζαμακι που δεν καλυπτει τους αισθητηρες (πχ belkin) ή( και δεν το προτεινω) καθολου τζαμακι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ θέλω να ρωτήσω απ’ τη μεριά μου (έχω βάλει μία θήκη spigen) είμαι σε αναμονή μέσα στη βδομάδα να βάλω Tempered glass της ίδιας μάρκας αλλά με αυτά που διαβάζω προβληματίζομαι εσείς δεν έχετε βάλει τζαμάκι; Και αν ναι ποιο;

(Κάτοχος iPhone 11 )

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω καινούριο κινητό κι είμαι ανάμεσα στο iPhone 11 pro και iPhone 11 pro max. Κλείνω προς το 11 pro λόγω μικρότερου μεγέθους και βάρους, αλλά και πάλι δυσκολεύομαι να αποφασίσω. Όσοι αγοράσατε το pro max, για ποιους λόγους το προτιμήσατε;
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω καινούριο κινητό κι είμαι ανάμεσα στο iPhone 11 pro και iPhone 11 pro max. Κλείνω προς το 11 pro λόγω μικρότερου μεγέθους και βάρους, αλλά και πάλι δυσκολεύομαι να αποφασίσω. Όσοι αγοράσατε το pro max, για ποιους λόγους το προτιμήσατε;

μεγαλυτερη οθονη και μεγαλυτερη μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω καινούριο κινητό κι είμαι ανάμεσα στο iPhone 11 pro και iPhone 11 pro max. Κλείνω προς το 11 pro λόγω μικρότερου μεγέθους και βάρους, αλλά και πάλι δυσκολεύομαι να αποφασίσω. Όσοι αγοράσατε το pro max, για ποιους λόγους το προτιμήσατε;

 

Αυτες τις ερωτησεις πραγματικα δεν τις καταλαβαινω και οταν βλεπω να γραφονται για τοσο ακριβες συσκευες,νιωθω οτι ο αλλος τρολλαρει και οτι δεν γινεται να τα ρωταει αυτα πραγματικα.

 

Δηλαδη ειναι δυνατον εν ετη σχεδον 2020 να υπαρχει ατομο στην Ελλαδα που να θελει να δωσει ενα τοσο μεγαλο χρηματικο ποσο και να ρωταει τοσο απλα πραγματα οπως ποιες ειναι οι διαφορες μεταξυ pro και pro max?

 

Ουτε και το παραπανω ''διλλημα''στεκει κιολας. Απο την μια λες οτι προτιμας το 11pro λογω μικροτερου μεγεθους αλλα και βαρους και μετα λες οτι δυσκολευεσαι να αποφασισεις,ενω οπως λες εισαι μεταξυ 11pro και 11promax.

 

Δεν υπαρχει καμια απολυτως λογικη σε αυτα που γραφεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ θέλω να ρωτήσω απ’ τη μεριά μου (έχω βάλει μία θήκη spigen) είμαι σε αναμονή μέσα στη βδομάδα να βάλω Tempered glass της ίδιας μάρκας αλλά με αυτά που διαβάζω προβληματίζομαι εσείς δεν έχετε βάλει τζαμάκι; Και αν ναι ποιο;

(Κάτοχος iPhone 11 )

 

Απο τι ακριβως προβληματιζεσαι?Απο το οτι τα full face tempered glass που καλυπτουν τους αισθητηρες,δεν λειτουργουν οπως πρεπει?

Ειπαμε υπαρχει μια απλη και ευκολη λυση. Βαζεις τσαμακι το οποιο να μην καλυπτει το notch και εισαι αρχοντας.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω τις διαφορές, όπως όλοι που ενδιαφέρονται για τα φετινά iPhones. Φαντάζομαι ότι όλοι σε κάποιο σημείο έκαναν συγκρίσεις ανάμεσα στα δύο κινητά. Τέλος πάντων, άρα αυτό που θεωρώ εγώ μειονέκτημα, δηλ. το ότι το μέγεθος του κινητού κάνει δύσκολο τον χειρισμό του με το ένα χέρι, δεν αποτελεί πρόβλημα τελικά; Το συνηθίζεις;
Link to comment
Share on other sites

Απο τι ακριβως προβληματιζεσαι?Απο το οτι τα full face tempered glass που καλυπτουν τους αισθητηρες,δεν λειτουργουν οπως πρεπει?

Ειπαμε υπαρχει μια απλη και ευκολη λυση. Βαζεις τσαμακι το οποιο να μην καλυπτει το notch και εισαι αρχοντας.

 

Υπάρχει κάτι το οποίο είναι δοκιμασμένο και πιάνει όλη την οθόνη και τους αισθητήρες και « παίζει » απροβλημάτιστα;

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω καινούριο κινητό κι είμαι ανάμεσα στο iPhone 11 pro και iPhone 11 pro max. Κλείνω προς το 11 pro λόγω μικρότερου μεγέθους και βάρους, αλλά και πάλι δυσκολεύομαι να αποφασίσω. Όσοι αγοράσατε το pro max, για ποιους λόγους το προτιμήσατε;

 

Kι εγω αναμεσα στα 2 ημουν αλλα περσι που δοκιμασα και το XS MAX και το XS, κατεληξα στο οτι με ενοχλει αφανταστα το μεγαλο μεγεθος οποτε κατεληξε στο XS και φετος αντιστοιχα στο 11 Pro.

Ιεραρχησε τις αναγκες σου φιλε μου και αποφασισε!

Μπαταρια εχει καλυτερη το μεγαλο αλλα και το μικρο τα παει ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ.

Αν θες μεγαλη οθονη τοτε πας στο μεγαλο, εχε υποψη σου οτι εχει και αρκετα μεγαλο βαρος ομως.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω τις διαφορές, όπως όλοι που ενδιαφέρονται για τα φετινά iPhones. Φαντάζομαι ότι όλοι σε κάποιο σημείο έκαναν συγκρίσεις ανάμεσα στα δύο κινητά. Τέλος πάντων, άρα αυτό που θεωρώ εγώ μειονέκτημα, δηλ. το ότι το μέγεθος του κινητού κάνει δύσκολο τον χειρισμό του με το ένα χέρι, δεν αποτελεί πρόβλημα τελικά; Το συνηθίζεις;

 

Αφου θεωρεις μειονεκτημα για σενα το μεγεθος του κινητου,τοτε πας στο μικροτερο και φθηνοτερο Pro.

Κοινως αφου σε βολευει το μικροτερο Pro περισσοτερο,δεν μπορω να καταλαβω τον προβληματισμο σου....

Link to comment
Share on other sites

Kι εγω αναμεσα στα 2 ημουν αλλα περσι που δοκιμασα και το XS MAX και το XS, κατεληξα στο οτι με ενοχλει αφανταστα το μεγαλο μεγεθος οποτε κατεληξε στο XS και φετος αντιστοιχα στο 11 Pro.

 

Ιεραρχησε τις αναγκες σου φιλε μου και αποφασισε!

 

Μπαταρια εχει καλυτερη το μεγαλο αλλα και το μικρο τα παει ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ.

 

Αν θες μεγαλη οθονη τοτε πας στο μεγαλο, εχε υποψη σου οτι εχει και αρκετα μεγαλο βαρος ομως.

 

 

 

Πόσες ώρες περίπου σου κρατάει η μπαταρία του 11 pro με κανονική χρήση;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι το οποίο είναι δοκιμασμένο και πιάνει όλη την οθόνη και τους αισθητήρες και « παίζει » απροβλημάτιστα;

 

Αν ειχες ανοιξει το skroutz να δεις και μονος σου θα εβρισκες αρκετα οπως αυτο που ζητας πχ αυτο https://www.skroutz.gr/s/16245354/Terrapin-Full-Face-Tempered-Glass-Black-iPhone-XR.html

Link to comment
Share on other sites

Αφου θεωρεις μειονεκτημα για σενα το μεγεθος του κινητου,τοτε πας στο μικροτερο και φθηνοτερο Pro.

 

Κοινως αφου σε βολευει το μικροτερο Pro περισσοτερο,δεν μπορω να καταλαβω τον προβληματισμο σου....

 

 

 

Απλά αναρωτήθηκα μήπως μου διαφεύγει κάποιο σημαντικό μειονέκτημα του 11 pro. Επίσης, τώρα που τα έχετε κάποιες μέρες στην κατοχή σας, μήπως προέκυψαν τίποτα bugs στις συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Kι εγω αναμεσα στα 2 ημουν αλλα περσι που δοκιμασα και το XS MAX και το XS, κατεληξα στο οτι με ενοχλει αφανταστα το μεγαλο μεγεθος οποτε κατεληξε στο XS και φετος αντιστοιχα στο 11 Pro.

Ιεραρχησε τις αναγκες σου φιλε μου και αποφασισε!

Μπαταρια εχει καλυτερη το μεγαλο αλλα και το μικρο τα παει ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ.

Αν θες μεγαλη οθονη τοτε πας στο μεγαλο, εχε υποψη σου οτι εχει και αρκετα μεγαλο βαρος ομως.

 

Οντως το βαρος της συσκευης ειναι λιγο μεγαλο,σε σχεση με οτι ειχαμε συνηθισει μεχρι τωρα.

Για μενα το μονο αρνητικο της συσκευης,κατα τα αλλα ενα πληρες τηλ σχεδον σε ολες τις κατηγοριες.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...