Jump to content

iPhone 11 Pro


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Δεν θα συμφωνήσω...το Χ μου το έχει κρατήσει η γυναίκα μου, και είναι τώρα 3 χρονών, με 92% μπαταρία. Το 11 pro μου έχει μετά από 13 μήνες 98% μπαταρία. Γιατί φορτίζουμε με τον παλιό κλασικό φορτιστή της Apple, ποτέ κάτω από 35% και ποτέ πάνω απο 95%. Ότι βολεύει τον καθένα, απλά δεν ισχύει το οτι η μπαταρία κρατάει μόνο δύο χρόνια!

 

Θα συμφωνήσω. Στο XR της συζύγου μετά από δύο (2) χρόνια και χωρίς συγκεκριμένη μέθοδο φόρτισης, το ποσοστό είναι στο 97% και η απόδοσή της μπαταρίας είναι όπως την πρώτη μέρα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

XR 1.5ετους της συζύγου υγεία μπαταρίας 99%

Φόρτιση με τον απλό 5W και με του iPad.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω. Στο XR της συζύγου μετά από δύο (2) χρόνια και χωρίς συγκεκριμένη μέθοδο φόρτισης, το ποσοστό είναι στο 97% και η απόδοσή της μπαταρίας είναι όπως την πρώτη μέρα.

 

XR 1.5ετους της συζύγου υγεία μπαταρίας 99%

Φόρτιση με τον απλό 5W και με του iPad.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τι χρήση του κάνετε, ρε παιδιά?

Το δικό μου το XR το πήρα Γενάρη του 19, επειδή δούλευα κυρίως ως ντελίβερι σε καφέ κοντά στην ομόνοια και πήγαινα με τα πόδια μέχρι τον Ιουνιο το είχα ώς tablet στο σπίτι (χωρίς SIM και κυρίως ταινίες μέσω VLC) και είχα το 7άρι μαζί. Από τον Ιούνη του μέχρι τον Οκτώβρη το χρησιμοποιούσα κανονικά και μέχρι τότε ήμουν στο 96%. Στο διάστημα Οκτώβρη - Μαρτίου ήταν εκτός στο κουτί του λόγω στρατού και από το Μάρτη μέχρι και σήμερα που το εδωσα στην κοπέλα μου έχει 89%. Και το θέμα είναι ότι ενώ σε μένα η μπαταρία από το 96% πήγε στο 92% σε διάστημα ενός μήνα, στη δικιά μου της έχει μείνει στο 89 από τον Ιούνη. :blink::blink:

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι αυτή η συζήτηση που γίνεται σε μόνιμη βάση από τότε που μπήκε το ποσοστό της μπαταρίας στα iPhone. Έχουμε καταλήξει στο ότι δεν παίζει ρόλο το πόσο τη προσέχει κάποιος τη συσκευή και πως τη φορτίζει, αλλά το τι μπαταρία θα στου τύχει στη συσκευή. Είναι θέμα ποιότητας της μπαταρίας. Γιαυτό σε εμένα στο XR η μπαταρία στους 10 μήνες πήγε στο 99% και μετά στο 11 με την ίδια χρήση και ίδια φόρτιση στο ίδιο χρονικό διάστημα είχε πάει 96%.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε, όμως, για τρομερή διαφορά. 99% στους δέκα μήνες ενώ σε μένα πήγε στο 97 στους 3 μήνες που το είχα μόνο για VLC.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Παίζουν ρόλο και οι κύκλοι φόρτισης προφανώς. Εγώ κάνω τουλάχιστον 2 κάθε 24 ώρες. Ο πατέρας μου ας πούμε φορτίζει το κινητό του κάθε 3 μέρες. Ε αυτό δεν παίζει ρόλο;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Παίζουν ρόλο και οι κύκλοι φόρτισης προφανώς. Εγώ κάνω τουλάχιστον 2 κάθε 24 ώρες. Ο πατέρας μου ας πούμε φορτίζει το κινητό του κάθε 3 μέρες. Ε αυτό δεν παίζει ρόλο;

 

Συμφωνώ 100% προσωπικά.

 

Εκτος από την ποιότητα που σίγουρα και αυτό παίζει ρόλο παίζουν και όλα τα παραπάνω όπως :

 

•Αν κάποιος αφήνει την μπαταρία μέχρι να αδειάσει εντελώς (να βγάζει το σηματάκι του καλωδίου - γονατίζει)

•Τι χρήση κάνει ( πχ gaming η άλλη)

•Τι φορτιστή χρησιμοποιεί ( αργό η ταχυφορτιστη)

•Συχνότητα φόρτισης

•Και κατά την διάρκεια φόρτισης αν χρησιμοποιείται το Κινητο όπου ανεβάζει σημαντικά θερμοκρασία.

 

Όλα αυτά φθείρουν πιο γρήγορα την μπαταρια

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

1 έτους, μόνο με powerbank ταχυφορτιστή, παίζοντας ταυτόχρονα παιχνίδια d2fd46ad653b1c7ebdf8349e09b22b0b.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

1 έτους, μόνο με powerbank ταχυφορτιστή, παίζοντας ταυτόχρονα παιχνίδια d2fd46ad653b1c7ebdf8349e09b22b0b.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Στα ίδια είμαστε μόνο που εγώ δεν παίζω παιχνίδια σπάνια δηλαδή

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα, παίδες, παίζουν πολλοί παράγοντες ρόλο. Και το 11 άρι όσο ήμουν εδώ στο στρατό, ειδικά όταν ήμασταν σε καραντίνα ειχε πάρει φωτιά με Netflix & YouTube και όλη μέρα PUBG ενώ φόρτιζε. Απλά μου έκανε εντύπωση στο XR ότι επί 3 σχεδόν μήνες ήταν μόνο σαν tablet και φόρτιζε 1 φορά/2-3 ημέρες και έχασα 3% σε εκείνο το διάστημα

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα, παίδες, παίζουν πολλοί παράγοντες ρόλο. Και το 11 άρι όσο ήμουν εδώ στο στρατό, ειδικά όταν ήμασταν σε καραντίνα ειχε πάρει φωτιά με Netflix & YouTube και όλη μέρα PUBG ενώ φόρτιζε. Απλά μου έκανε εντύπωση στο XR ότι επί 3 σχεδόν μήνες ήταν μόνο σαν tablet και φόρτιζε 1 φορά/2-3 ημέρες και έχασα 3% σε εκείνο το διάστημα

 

Το μόνο που παίζει ρόλο όπως ειπώθηκε και παραπάνω είναι Τι μπαταρία θα σου τύχει

Τα αλλά όλα απλά παίζουν ένα μικρό ποσοστό

 

Το ότι μια συσκευή φορτίζει 1 φορά στις 3 μέρες παίζει πολύ σημαντικό ρόλο γιατί σε σύγκριση με μια άλλη που φορτίζει 1-2 φορές την ημέρα στο πέρασμα του χρόνου η πρώτη συσκευή θα έχει 150 κύκλους φόρτισης, ενώ η δεύτερη συσκευή θα έχει 500 κύκλους

Αυτό όσο να πεις είναι σημαντική διαφορά από μόνο του το καταλαβαίνει ο καθένας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

11 pro 3 μηνών , φόρτιση με το δικό του φορτιστή μόνο 18w και έχει πέσει στα 97%. Ειλικρινά ότι να ναι. Και βλέπεις Android που φορτίζουν με 40w και πάνε τρένο για 2 χρόνια . Εμένα του χρόνου θα θέλει άλλαγμα η μπαταρία.

Αν και μετά από επικοινωνία με το service μου είπαν ότι είναι και πολύ καλό ποσοστό κιόλας γιατί κανονικά πέφτει 1% μετά από 25 φορτίσεις. Όποτε στο χρόνο πάνω μέχρι 88% είναι καλό ποσοστό. Αν πέσει κάτω από 80% πριν το χρόνο έχεις δωρεάν αντικατάσταση μπαταρίας. Αλλιώς πάει 89 ευρώ (lol)!

Edited by nikospaga
Link to comment
Share on other sites

11 pro 3 μηνών , φόρτιση με το δικό του φορτιστή μόνο 18w και έχει πέσει στα 97%. Ειλικρινά ότι να ναι. Και βλέπεις Android που φορτίζουν με 40w και πάνε τρένο για 2 χρόνια . Εμένα του χρόνου θα θέλει άλλαγμα η μπαταρία.

 

Δεν παιζει κανενα μεγαλο ρολο η ενδειξη της μπαταριας... εχει τυχει να γινει ρεστορ σε τηλεφωνο και απο 96% να παει 99% . Αν δεν δειξει 80% τοτε μη προβληματιζεσαι.

 

Εγω το εχω απο φεβρουαριο και εχει παει στο 98%. και καθε μερα το λιωνω.

Link to comment
Share on other sites

11 pro 3 μηνών , φόρτιση με το δικό του φορτιστή μόνο 18w και έχει πέσει στα 97%. Ειλικρινά ότι να ναι. Και βλέπεις Android που φορτίζουν με 40w και πάνε τρένο για 2 χρόνια . Εμένα του χρόνου θα θέλει άλλαγμα η μπαταρία.

Αν και μετά από επικοινωνία με το service μου είπαν ότι είναι και πολύ καλό ποσοστό κιόλας γιατί κανονικά πέφτει 1% μετά από 25 φορτίσεις. Όποτε στο χρόνο πάνω μέχρι 88% είναι καλό ποσοστό. Αν πέσει κάτω από 80% πριν το χρόνο έχεις δωρεάν αντικατάσταση μπαταρίας. Αλλιώς πάει 89 ευρώ (lol)!

 

Που το ξέρεις τι κάνουν τα Android? Δεν έχουν ένδειξη υγείας μπαταρίας

Απλά δεν γνωρίζεις και λες εντάξει μια χαρά είμαι

Κι εδώ δεν χρειάζεται να μπαίνεις να κοιτάς

1 φορά τους έξη μήνες ίσα να έχεις μια εικόνα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει κανενα μεγαλο ρολο η ενδειξη της μπαταριας... εχει τυχει να γινει ρεστορ σε τηλεφωνο και απο 96% να παει 99% . Αν δεν δειξει 80% τοτε μη προβληματιζεσαι.

 

Εγω το εχω απο φεβρουαριο και εχει παει στο 98%. και καθε μερα το λιωνω.

 

Αυτό μετά την επαναφορά δεν είναι κάτι στάνταρ. Στο 7 άρι είχα την ένδειξη "Σέρβις" 79% και μετά την επαναφορά πήγε στο 81% και σε μία ώρα - το πολύ - ξαναπήγε σε "Σέρβις".

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

iPhone X αγορασμένο τον Ιανουάριο του 18 μέχρι πριν δυο εβδομάδες είχε πάει στο 86%.

 

Την Παρασκευή πριν το lockdown αλλάχτηκε μπαταρια στην document λόγω παραγγελίας του 12 pro Max και παράδοσης του στη σύζυγο.

 

Εμφανή διαφορά στη μπαταρία δεν έχω δει.

Edited by athens_fans
GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

iPhone X αγορασμένο τον Ιανουάριο του 18 μέχρι πριν μια εβδομάδα είχε πάει στο 86%.

 

Την Παρασκευή πριν το lockdown αλλάχτηκε μπαταρια στην document λόγω παραγγελίας του 12 pro Max και παράδοσης του στη σύζυγο.

 

Ποσό σου κόστισε;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

89€. Η αλλαγή έγινε σε 20 λεπτα.

 

Θεωρώ ότι με 86% άνετα το δούλευε η σύζυγος σου ακόμα ένα χρόνο

Μέχρι αυτό το ποσοστό πέφτει σχετικά εύκολα. Μετά μένει εκεί δεν πέφτει τόσο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ 100% προσωπικά.

 

Εκτος από την ποιότητα που σίγουρα και αυτό παίζει ρόλο παίζουν και όλα τα παραπάνω όπως :

 

•Αν κάποιος αφήνει την μπαταρία μέχρι να αδειάσει εντελώς (να βγάζει το σηματάκι του καλωδίου - γονατίζει)

•Τι χρήση κάνει ( πχ gaming η άλλη)

•Τι φορτιστή χρησιμοποιεί ( αργό η ταχυφορτιστη)

•Συχνότητα φόρτισης

•Και κατά την διάρκεια φόρτισης αν χρησιμοποιείται το Κινητο όπου ανεβάζει σημαντικά θερμοκρασία.

 

Όλα αυτά φθείρουν πιο γρήγορα την μπαταρια

 

 

Έτσι ακριβώς είναι όπως τα λες, και δεν υπάρχει θέμα τύχης...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

iPhone 11 128gb του αδερφού μου καινούριο από μεγάλο κατάστημα ,σε 2 ημέρες 99%( μιάμιση φόρτιση ) .Το έχει 2 εβδομάδες τώρα και ακόμα στο 99% είναι .
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι με 86% άνετα το δούλευε η σύζυγος σου ακόμα ένα χρόνο

Μέχρι αυτό το ποσοστό πέφτει σχετικά εύκολα. Μετά μένει εκεί δεν πέφτει τόσο

 

Ετσι ακριβώς.Εμενα στους 15 μήνες έπεσε στο 90 και εδω και μισο χρονο έχει κολλήσει στο 85%. (iPhone XS)

Link to comment
Share on other sites

iPhone 11 128gb του αδερφού μου καινούριο από μεγάλο κατάστημα ,σε 2 ημέρες 99%( μιάμιση φόρτιση ) .Το έχει 2 εβδομάδες τώρα και ακόμα στο 99% είναι .

 

Άμα το κοιτάς κάθε μέρα πέφτει πιο συχνά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...