Jump to content

iPhone 11 Pro


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πιστεύω Ηρακλή. Η άγνοια είναι ευτυχία γενικότερα.

 

Υγ. Δεν το λέω για σένα προφανώς, αλλά για τον αγοραστή που βλέπει 2 ετών συσκευή στο 99% και όντως πιστεύει ότι η μπαταρία είναι στο 99%.

 

Αφού τόσο είναι

Γιατί δεν το καταλαβαίνετε;

Κάποιες μπαταρίες είναι καλύτερες όταν το παραδεχτείτε τότε δεν θα συνεχίζουμε να λέμε λόγια κάθε μέρα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Το πιστεύω Ηρακλή. Η άγνοια είναι ευτυχία γενικότερα.

 

Υγ. Δεν το λέω για σένα προφανώς, αλλά για τον αγοραστή που βλέπει 2 ετών συσκευή στο 99% και όντως πιστεύει ότι η μπαταρία είναι στο 99%.

Η υγεία της μπαταρίας καλώς ή κακώς είναι αυτή που αναγράφει η συσκευή, τώρα τι πιστεύει ο καθένας, μικρή σημασία έχει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αφού τόσο είναι

Γιατί δεν το καταλαβαίνετε;

Κάποιες μπαταρίες είναι καλύτερες όταν το παραδεχτείτε τότε δεν θα συνεχίζουμε να λέμε λόγια κάθε μέρα

 

 

Ωραία Τάσο. Κάποιες μπαταρίες είναι καλύτερες και έχουν καταρρίψει τους νόμους της φυσικής.

Τώρα θα σταματήσουμε να διαβάζουμε για μπαταρίες;

Καταλαβαίνω ότι με το φόρουμ πεθαμένο όλοι μπαίνουν όπου βρουν φως, αλλά έχει καταντήσει λίγο βαρετό αυτό θέμα.

 

Τέλος, αν ξέρει κανείς καμία κοινότητα της προκοπής για χάζι πέρα από το iph, ας μου στείλει ένα πμ.

Link to comment
Share on other sites

Υγ. Δεν το λέω για σένα προφανώς, αλλά για τον αγοραστή που βλέπει 2 ετών συσκευή στο 99% και όντως πιστεύει ότι η μπαταρία είναι στο 99%.

Που να δείς κάτι 6s Plus 4 χρονών που το coconutBattery τα έβγαζε 107% :p

 

Όπως και να έχει, ο δείκτης υγείας μπαταρίας έχει χρηματιστηριακή αξία για τα iPhone πλέον. Εύχομαι να τον ξηλώσει σύντομα η Apple. Μια ένδειξη του εάν η μπαταρία είναι καλή ή "κακή" θα ήταν αρκετή. Γιατί το 99% με το 95% ή το 93% έχει απειροελάχιστη διαφορά στην απόδοση.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όπως και να έχει, ο δείκτης υγείας μπαταρίας έχει χρηματιστηριακή αξία για τα iPhone πλέον. Εύχομαι να τον ξηλώσει σύντομα η Apple. Μια ένδειξη του εάν η μπαταρία είναι καλή ή "κακή" θα ήταν αρκετή. Γιατί το 99% με το 95% ή το 93% έχει απειροελάχιστη διαφορά στην απόδοση.

 

Έτσι ακριβώς... :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλώς εχόντων των πραγμάτων,με το ρυθμό που πέφτει μέχρι στιγμής η μπαταρία , προβλέπω στον 1 χρόνο να έχω γύρω 94%

Ούτε καλά ούτε πολύ κακά

Link to comment
Share on other sites

Τότε εγώ πρέπει να είμαι ο Gastone! Το Χ μου, που έχει τώρα η σύζυγος, είναι στο 92% αγορασμένο τέλος Οκτώβρη του 2017. Το 11 pro μου, αγορασμένο τέλος Οκτώβρη 2019, είναι σήμερα στο 100%. Πριν η σύζυγος είχε το 7 Plus μου, αγορασμένο Ιανουάριο 2018, και το πούλησα Οκτώβρη 2019 με 96% μπαταρία...

 

Το Χ και το 11 Pro μπορώ να σας δείξω screenshots, το 7 Plus δεν το έχω πια...τόσο τυχερός είμαι με τις μπαταρίες;;; Ή είναι η προσοχή στις φορτίσεις, χρήση, κλπ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από υπερθέρμανση πως τα πάτε ;

Εγώ γενικά δεν έχω κάποιο θέμα .

Σήμερα έβαλα να παίξω ένα παιχνίδι(δεν παίζω, πειραματικά το έβαλα ) για να δω τί γίνεται και το απεγκατέστησα .

Ζεματάει η πλάτη μετά από 1 λεπτό gameplay.

Έχει δοκιμάσει κανείς dfu restore και είχε αποτέλεσμα ;

Edited by Tsarli
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος εδώ και 24 ώρες

Μιλάμε wow τι μπαταρία είναι αυτή

Εύγε στην Apple μετά από χρόνια και από μένα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Κάτοχος κι εγώ εδώ και λίγες ημέρες! Όντως είναι υπέροχο! Κι η μπαταρία άψογη!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σιγα την μπαταρια ρε παιδια, εμενα με φουλ χρηση μου βγαζει μιση μερα με το ζορι.

το μονο καλο ειναι οτι φορτιζει πολυ γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σιγα την μπαταρια ρε παιδια, εμενα με φουλ χρηση μου βγαζει μιση μερα με το ζορι.

το μονο καλο ειναι οτι φορτιζει πολυ γρηγορα

 

Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα... κάτι δεν πάει καλά με τη συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είμαι υπερευχαριστημένος με την μπαταρία! Δεν συγκρίνεται με τα Xs-X-8, κλπ. Κάποιο θέμα έχεις...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα... κάτι δεν πάει καλά με τη συσκευή σου.

 

Και πως το διαπιστωνουμε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Και πως το διαπιστωνουμε αυτο?

 

1) εμπειρικά

2) ρυθμίσεις/μπαταρία και εκεί βλέπεις τις εφαρμογές όλες και ποσό λένε λειτουργία στο υπόβαθρο. Υποψιάζεσαι ότι κάποια δουλεύει συνέχεια εάν εσυ την χρησιμοποίησες αλλά αυτή συνέχιζε να δουλεύει όταν έκανες κάτι άλλο

3) επανεκκινήσεις εφαρμογών λόγο έλλειψης ram

4) τέρμα φωτεινότητα οθόνης

 

Αρχικά κάνε μια επανεκκίνηση την συσκευή μήπως κάτι έχει κολλήσει και δεν αφήνει τον επεξεργαστή να ηρεμήσει

Ζεσταίνεται η συσκευή σου με το παρά μικρό;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και πως το διαπιστωνουμε αυτο?

 

Σε πρώτη φάση αναβάθμισε στην 13.5 που μόλις βγήκε μήπως και βελτιωθούν τα πράγματα και μετά βλέπουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις ελαττωματική συσκευή τότε γιατί το pro βαράει κάτι 9ωρα SOT.

 

Εμένα με battery health 93% βγάζει πάντως 6.5 ώρες SOT.

Link to comment
Share on other sites

σε iphone 11 ενος φιλου που το πήραμε μαζί πριν 4 μήνες εχει πέσει κι αυτού η μπαταρία στο 93%

καθολου καλο για συσκευη 4 μηνών έως και απαράδεκτο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

σε iphone 11 ενος φιλου που το πήραμε μαζί πριν 4 μήνες εχει πέσει κι αυτού η μπαταρία στο 93%

καθολου καλο για συσκευη 4 μηνών έως και απαράδεκτο

 

 

Είναι όντως μεγάλη η πτώση στου φίλου σου, αλλα εγώ έχω ακριβως το αντίθετο.

 

11Pro Ιανουαρίου με 100%

 

Ίσως παίζει ρόλο και η χρήση, εγώ πχ δεν το χρησιμοποιώ ποτε ενώ φορτίζει, εκτός από καμία κληση.

 

Γενικά στο σπίτι το έχω μόνο για κλήσεις, για τα υπόλοιπα πιάνω το iPad.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως μεγάλη η πτώση στου φίλου σου, αλλα εγώ έχω ακριβως το αντίθετο.

 

11Pro Ιανουαρίου με 100%

 

Ίσως παίζει ρόλο και η χρήση, εγώ πχ δεν το χρησιμοποιώ ποτε ενώ φορτίζει, εκτός από καμία κληση.

 

Γενικά στο σπίτι το έχω μόνο για κλήσεις, για τα υπόλοιπα πιάνω το iPad.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

η μπαταρία ειναι πως θα τύχει

κι αυτος το ψιλο προσέχει δεν το βασανίζει αλλα έτυχε ετσι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σε iphone 11 ενος φιλου που το πήραμε μαζί πριν 4 μήνες εχει πέσει κι αυτού η μπαταρία στο 93%

καθολου καλο για συσκευη 4 μηνών έως και απαράδεκτο

 

Απλά άτυχος ο φίλος σου... η πτώση της απόδοσης είναι μεγάλη για ένα διάστημα μόλις 4 μηνών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις ελαττωματική συσκευή τότε γιατί το pro βαράει κάτι 9ωρα SOT.

 

 

Τους χρονους απτην τελευταια φορτιση που τους βλεπετε; Μονο τελευταιο 24ωρο εχει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

You'll never walk alone.
Link to comment
Share on other sites

Απλά άτυχος ο φίλος σου... η πτώση της απόδοσης είναι μεγάλη για ένα διάστημα μόλις 4 μηνών.

 

ναι κι εγω σήμερα ετσι απο περιέργεια λέω για να δω ποσο έπεσε, περίμενα να λεει 99 και ήταν 93

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ναι κι εγω σήμερα ετσι απο περιέργεια λέω για να δω ποσο έπεσε, περίμενα να λεει 99 και ήταν 93

 

 

 

Πιστεύω ότι είναι έργο του γρήγορου φορτιστή αυτές οι γρήγορες πτώσεις στα 11ρια. Εγώ είμαι 95% από 11/11/19, φορτιζω μόνο με quick charge παίζοντας και παιχνίδια ταυτόχρονα με θήκη. Του πίνω το αίμα κανονικά, αλλά τη γρήγορη φόρτιση δεν την αλλάζω πια. Τα προηγούμενα iPhone τα έβαζα για φόρτιση όλο το βράδυ, το 11 άντε να το έχω βάλει καμία βδομάδα συνολικά από τότε που το έχω πάρει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...