Jump to content

[Note 10 series] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι ακριβώς φίλε και εγώ έχω πάρει την μαύρη χαχαχαχαχα.Αλλα πέρα ότι μαζεύει σκόνη έχει πάρα πολύ καλό κράτημα. Τώρα έχω παραγγείλει και την ασημένια σε σιλικόνη πιστεύω σε αυτή νά μήν φαίνεται τόσο πολύ ή σκόνη λόγο χρώματος. Αν την έχει κάποιος ασ μας πει εντυπώσεις.

 

Εγώ την κόκκινη πήρα και φαίνεται πολύ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με τον καιρό θα σταματήσει να μαζεύει τόση σκόνη!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ας ελπίσουμε...

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 377
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με τον καιρό θα στρώσει. Και εμένα μου είχε σπάσει τα νεύρα και στο 10 plus και στο 9 που την είχα.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς φίλε και εγώ έχω πάρει την μαύρη χαχαχαχαχα.Αλλα πέρα ότι μαζεύει σκόνη έχει πάρα πολύ καλό κράτημα. Τώρα έχω παραγγείλει και την ασημένια σε σιλικόνη πιστεύω σε αυτή νά μήν φαίνεται τόσο πολύ ή σκόνη λόγο χρώματος. Αν την έχει κάποιος ασ μας πει εντυπώσεις.
Εχω την ασημί, αν δεν έβλεπα την αναφορά που κάνετε τώρα εσείς για σκόνη δεν θα έπαιρνα χαμπάρι τίποτα. Δεν βλέπω τίποτα στην ασημί.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση παιδιά.. το Note 10+ υποστηρίζει κάρτες μνήμης;

 

yeap!!!!:D:D:D:D

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επειδή σκέφτομαι να πάρω και εγώ το note αν πάρω μια θήκη σαν και αυτή θα έχω πρόβλημα με το πενάκι? Είδα που έγραψε ένα παιδί πως υπάρχει θέμα με τους μαγνήτες. Σε όλα τα αμάξια έχω μαγνητικές βάσεις και θα πρέπει να πάρω μια θήκη με μαγνήτη ή να βάλω ένα σιδεράκι ανάμεσα σε κινητό και θήκη για να κολλάει στη βάση του αυτοκινήτου.

 

https://www.ebay.com/itm/Samsung-Galaxy-Note-10-Note-10-Plus-5G-Cover-Magnetic-Ring-Holder-Stand-Case/123870916801?_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20160908105057%26meid%3Dc4929ef1928b4d2e9be0c9eeba524e28%26pid%3D100675%26rk%3D1%26rkt%3D15%26sd%3D123870916801%26itm%3D123870916801%26pmt%3D1%26noa%3D1%26pg%3D2380057&_trksid=p2380057.c100675.m4236&_trkparms=pageci%3Aa2d9fd37-f047-11e9-9786-74dbd180861c%7Cparentrq%3Ad5f41a9716d0a9e8a24641aafff97a33%7Ciid%3A1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επειδή σκέφτομαι να πάρω και εγώ το note αν πάρω μια θήκη σαν και αυτή θα έχω πρόβλημα με το πενάκι? Είδα που έγραψε ένα παιδί πως υπάρχει θέμα με τους μαγνήτες. Σε όλα τα αμάξια έχω μαγνητικές βάσεις και θα πρέπει να πάρω μια θήκη με μαγνήτη ή να βάλω ένα σιδεράκι ανάμεσα σε κινητό και θήκη για να κολλάει στη βάση του αυτοκινήτου.

 

https://www.ebay.com/itm/Samsung-Galaxy-Note-10-Note-10-Plus-5G-Cover-Magnetic-Ring-Holder-Stand-Case/123870916801?_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20160908105057%26meid%3Dc4929ef1928b4d2e9be0c9eeba524e28%26pid%3D100675%26rk%3D1%26rkt%3D15%26sd%3D123870916801%26itm%3D123870916801%26pmt%3D1%26noa%3D1%26pg%3D2380057&_trksid=p2380057.c100675.m4236&_trkparms=pageci%3Aa2d9fd37-f047-11e9-9786-74dbd180861c%7Cparentrq%3Ad5f41a9716d0a9e8a24641aafff97a33%7Ciid%3A1

 

https://www.ipitaka.com/collections/magcase-for-note10

απλα απιστευτη και αν δεν κανω λαθος ηδη καποιος πουλαει μια εδω μεσα

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

https://www.ipitaka.com/collections/magcase-for-note10

απλα απιστευτη και αν δεν κανω λαθος ηδη καποιος πουλαει μια εδω μεσα

 

Σε ευχαριστώ πολύ θα την κοιτάξω. Εσύ την είχες δοκιμάσει? Κολλάει καλά σε μαγνήτη? Αν και θα ήθελα μια διάφανη αυτή φαίνεται να είναι ότι πρέπει για τη χρήση που θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ θα την κοιτάξω. Εσύ την είχες δοκιμάσει? Κολλάει καλά σε μαγνήτη? Αν και θα ήθελα μια διάφανη αυτή φαίνεται να είναι ότι πρέπει για τη χρήση που θέλω.

 

ναι την έχω και εγώ!!!Είναι η καλύτερη θήκη (στο είδος της!!) που έχω δοκιμάσει ποτέ!!!Απίστευτη ποιότητα!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

ναι την έχω και εγώ!!!Είναι η καλύτερη θήκη (στο είδος της!!) που έχω δοκιμάσει ποτέ!!!Απίστευτη ποιότητα!!!!

 

Έχει και μεταλλικά μέσα για κολλάει σε μαγνήτη στο αυτοκίνητο? Κάτι τέτοιο διάβασα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει και μεταλλικά μέσα για κολλάει σε μαγνήτη στο αυτοκίνητο? Κάτι τέτοιο διάβασα.

 

Ναι!!!Και συνεργάζεται τέλεια με. την βάση της pitaka και οχι μονο!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβγαλα σε 2 Note 10 Plus, το T-Max.

Πολύ ωραίο γυαλί αλλά το fingerprint είναι αισθητά πιο αργό από την ζελατίνα. Δεν με χαλάει ιδιαίτερα βέβαια. Πάντως η οθόνη κρύσταλλο.

 

Το μοναδικό παράπονο μου είναι ότι μάζευε πολύ εύκολα σκόνη το κινητό και στο ένα από τα 2 κινητά, έχει μπει ένα σκουπιδακι από κάτω και φαίνεται άσχημα......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα

 

Έχει δουλέψει κάποιος τις θηκες της spigen tough Armor / slim armor ?

Έχουν μεγάλη διαφορά παχους η ειναι παρόμοιες;

Ποια θα προτείνατε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έχει δουλέψει κάποιος τις θηκες της spigen tough Armor / slim armor ?

Έχουν μεγάλη διαφορά παχους η ειναι παρόμοιες;

Ποια θα προτείνατε;

 

χρησιμοποιώ την slim armor , απόλυτα ευχαριστημενος κ στο grip κ σε όλα πραγματικά , μεταξυ τους ναι εχει λιγοο διαφορα παχους

θα μπει σε αχρηστία όμως γτ ειδα οτι η πιτακα έχει μεταλο στη πλατη της θα με βολέψει στο αμάξι

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιώ την slim armor , απόλυτα ευχαριστημενος κ στο grip κ σε όλα πραγματικά , μεταξυ τους ναι εχει λιγοο διαφορα παχους

θα μπει σε αχρηστία όμως γτ ειδα οτι η πιτακα έχει μεταλο στη πλατη της θα με βολέψει στο αμάξι

 

Πήρα την liquid air matte αλλά παρότι λεπτή μου ψιλογλυστραει και δεν έχω μείνει ικανοποιημενος.

Έχω και την liquid crystal , εκεί είναι καλύτερα τα πράγματα από θέμα grip.

Έχω δει την slim armor σε s10 και είχα και τη rugged armor πολλά χρόνια στα παλιά κινητά άλλα οκ την έχω βαρεθεί.

Θέλω άλλη μια μαύρη θήκη και λέω να πάω σε armor αλλά άμα είναι να γίνει τέρας με την tough armor καλύτερα η slim.

Link to comment
Share on other sites

με την Spigen Liquid Air Matte Black δεν εμεινες ευχαριστημενος?σημερα αυτη παραγγειλα γιατι μου φανηκε η πιο λεπτη απ ολες μαλλον με βλεπω με καμια νιλκιν γιατι η αληθεια αυτο κινητο ειναι κοσμημα δεν μπορεις να του βαλει μια χοντροκομενη θηκη του χαλας ολο το design
Link to comment
Share on other sites

με την Spigen Liquid Air Matte Black δεν εμεινες ευχαριστημενος?σημερα αυτη παραγγειλα γιατι μου φανηκε η πιο λεπτη απ ολες μαλλον με βλεπω με καμια νιλκιν γιατι η αληθεια αυτο κινητο ειναι κοσμημα δεν μπορεις να του βαλει μια χοντροκομενη θηκη του χαλας ολο το design

 

Έχεις δικιο, δε πάει χοντροκομμένη γι'αυτό και εγώ πήρα την air. Και έχω και την crystal λόγω aura.

Απλά περίμενα η air να μη γλυστραει τόσο.αλλα είναι καλη στο πάχος , όπως πρέπει και με καλή αίσθηση.

Link to comment
Share on other sites

Η μαμά μεμβράνη αφήνει απίστευτες δαχτυλιές πάντως. Είχα καλομάθει σε ενα mocolo uv σε 1+7 pro που δεν έμενε δαχτυλιά πάνω εύκολα.

Εδώ τι κάνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την pitaka magcase είναι η μισή από την slim spigen.. δε το περίμενα.. 45 ευρώ διπλή++ τιμή από την spigen αλλά τα αξίζει με 1000 μετάνιωσα που δεν τη φόρεσα με το καλημέρα. Έχει κ τρομερό grip

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την pitaka magcase είναι η μισή από την slim spigen.. δε το περίμενα.. 45 ευρώ διπλή++ τιμή από την spigen αλλά τα αξίζει με 1000 μετάνιωσα που δεν τη φόρεσα με το καλημέρα. Έχει κ τρομερό grip

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Να ρωτήσω, οι γωνίες προεξέχουν ώστε αν πέσει σε επίπεδη επιφάνεια (πχ πλακάκι) να σωθεί η οθόνη??

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ζαχαρώνω και εγώ pitaka, την έχω δει σε φίλο..

Με φρενάρει όμως το τόσο σκληρό υλικό της.

 

Σκληρή θήκη δεν έχω βάλει ποτέ σε συσκευές μου..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, οι γωνίες προεξέχουν ώστε αν πέσει σε επίπεδη επιφάνεια (πχ πλακάκι) να σωθεί η οθόνη??

αν εννοεις να πέσει μπρούμυτα κάτω όχι δε θα σωθεί θεωρώ

να σου δώσω να καταλάβεις εχω μεμβράνη κ το υψος της θήκης εκει φτάνει το το ύψος της μεμβράνης

η μεμβράνη μαζι με θήκη συνδυαστικά ίσως κάτι σώσουν γτ η μεμβράνη θα συγκρατήσει κάπως κραδασμούς

 

Ζαχαρώνω και εγώ pitaka, την έχω δει σε φίλο..

Με φρενάρει όμως το τόσο σκληρό υλικό της.

 

Σκληρή θήκη δεν έχω βάλει ποτέ σε συσκευές μου..

 

σε φρενάρει οτι δεν ειναι ελαστικη να φανταστώ κ δεν θα "πέφτει " στα μαλακά το τηλέφωνο ?

Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις να πέσει μπρούμυτα κάτω όχι δε θα σωθεί θεωρώ

να σου δώσω να καταλάβεις εχω μεμβράνη κ το υψος της θήκης εκει φτάνει το το ύψος της μεμβράνης

η μεμβράνη μαζι με θήκη συνδυαστικά ίσως κάτι σώσουν γτ η μεμβράνη θα συγκρατήσει κάπως κραδασμούς

 

Πολύ κακό αυτό.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 10 series] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...