Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 7/11/2021 at 11:39 ΠΜ, lazlo said:

Ελεγαν για το πρωτο τριμηνο του 2022 αλλα οπως διαβασα σε αλλο ξενο forum ισως τελικα το παρουμε στο δευτερο τριμηνο του 2022

 

Τελικά στο πλάνο της Samsung είναι για τον Γεναρη... 

Link to comment
Share on other sites

Τιμή; ;
8,80€ μου είχαν πάρει εμένα πριν ένα μήνα περίπου. Το αφήνεις και σε 20' επιστρέφεις και το παίρνεις.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8,80€ μου είχαν πάρει εμένα πριν ένα μήνα περίπου. Το αφήνεις και σε 20' επιστρέφεις και το παίρνεις.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει όμως αναφερθεί ότι δεν είναι ακριβώς το ίδιο που φοράει από την τοποθέτηση από το εργοστάσιο.
Εσύ πώς το βλέπεις σαν αίσθηση στο κινητό σου?

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Έχει όμως αναφερθεί ότι δεν είναι ακριβώς το ίδιο που φοράει από την τοποθέτηση από το εργοστάσιο.
Εσύ πώς το βλέπεις σαν αίσθηση στο κινητό σου?

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα μου φαίνεται το ίδιο. Ίδια αίσθηση και μαλακή υφή, ενώ οπτικά με δυσκολία διακρίνεται.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φαίνεται το ίδιο. Ίδια αίσθηση και μαλακή υφή, ενώ οπτικά με δυσκολία διακρίνεται.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλό αυτό.
Αφήνει δαχτυλιές?
Κόβει απ'τη ποιότητα της οθόνης?
Εγώ στο δικό μου από πέρυσι το Δεκέμβρη που το έχω δεν την έχω βγάλει ακόμη κάνει μια χαρά τη δουλειά της αλλά σκέφτομαι έτσι για την αλλαγή όταν βρεθώ από εκεί να βάλω μία καινούρια

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση. Από που θα κατεβάσω και θα περασω την DBT. Υπάρχουν κάπου οδηγίες ?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλό αυτό.
Αφήνει δαχτυλιές?
Κόβει απ'τη ποιότητα της οθόνης?
Εγώ στο δικό μου από πέρυσι το Δεκέμβρη που το έχω δεν την έχω βγάλει ακόμη κάνει μια χαρά τη δουλειά της αλλά σκέφτομαι έτσι για την αλλαγή όταν βρεθώ από εκεί να βάλω μία καινούρια

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από την ποιότητα οθόνης δεν κόβει καθόλου, δαχτυλιές αφήνει στα φυσιολογικά επίπεδα.
Εφόσον η δική σου κρατάει ακόμα θα σου έλεγα να μην την πειράξεις. Εγώ όλο το καλοκαίρι το είχα χωρίς μεμβράνη (μου κράτησε 10 μήνες η εργοστασιακή) και μόλις βρέθηκα Αθήνα πήγα κατευθείαν για να βάλω καινούργια.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από την ποιότητα οθόνης δεν κόβει καθόλου, δαχτυλιές αφήνει στα φυσιολογικά επίπεδα.
Εφόσον η δική σου κρατάει ακόμα θα σου έλεγα να μην την πειράξεις. Εγώ όλο το καλοκαίρι το είχα χωρίς μεμβράνη (μου κράτησε 10 μήνες η εργοστασιακή) και μόλις βρέθηκα Αθήνα πήγα κατευθείαν για να βάλω καινούργια.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγώ για αυτό το λόγο δεν την έχω αλλάξει γιατί δεν είμαι από Αθήνα.
Και να μείνω χωρίς τηλέφωνο να το στείλω και να περιμένω να έρθει δεν γίνεται για ένα τόσο απλό πράγμα.
Αλήθεια για πες μας μιας και το είχες όλο το καλοκαίρι χωρίς προστασία υπήρχε κανένα θέμα στην οθόνη, γρατσουνιά η αραχνιές?

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ για αυτό το λόγο δεν την έχω αλλάξει γιατί δεν είμαι από Αθήνα.
Και να μείνω χωρίς τηλέφωνο να το στείλω και να περιμένω να έρθει δεν γίνεται για ένα τόσο απλό πράγμα.
Αλήθεια για πες μας μιας και το είχες όλο το καλοκαίρι χωρίς προστασία υπήρχε κανένα θέμα στην οθόνη, γρατσουνιά η αραχνιές?

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επειδή εγώ ανέκαθεν εκτός από την εξωτερική θήκη προστασίας βάζω το τηλέφωνο σε θήκη ζώνης παντελονιού (είμαι της παλιάς σχολής) και ποτέ σε τσέπη ή τσάντα κλπ, η οθόνη μου έχει μείνει άθικτη. Σε συνδυασμό με το χώρο εργασίας μου που τις μισές ώρες το πιάνω με χειρουργικά γάντια (εμφιαλωτήριο νερού) η οθόνη μου και γενικότερα το τηλέφωνο είναι σαν καινούργια!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εγώ ανέκαθεν εκτός από την εξωτερική θήκη προστασίας βάζω το τηλέφωνο σε θήκη ζώνης παντελονιού (είμαι της παλιάς σχολής) και ποτέ σε τσέπη ή τσάντα κλπ, η οθόνη μου έχει μείνει άθικτη. Σε συνδυασμό με το χώρο εργασίας μου που τις μισές ώρες το πιάνω με χειρουργικά γάντια (εμφιαλωτήριο νερού) η οθόνη μου και γενικότερα το τηλέφωνο είναι σαν καινούργια!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολύ θετικό αυτό για την οθόνη.
Κι εγώ όπως πιστεύω ότι οι περισσότεροι τα προσέχουμε τα κινητά μας αυτά και σκέφτομαι κι εγώ κάποια στιγμή να βγάλω τελείως την εργοστασιακή ζελατίνα να το χαρώ λίγο γυμνό, έχει άλλη χάρη όσο νά'ναι.
Σχεδόν πάντα έτσι τα είχα τα κινητά μου έτσι κι αλλιώς.
Απλά στα σχεδόν 350€ που έχει η οθόνη αλλαγή είναι ένα θέμα αν και η ζελατίνα δε κάνει για χοντρά πράγματα αλλά όμως το να βάλω τζαμάκι στα flagship της Samsung το έχω αποκλείσει λόγω του fingerprint sensor.
Άλλα έχουν τρύπα να πιάνει άλλα βαθούλωμα κλπ χάλια αισθητικά άσε που εγώ πληκτρολογώ με swipe και δε βολεύει με τη καμία!!!
Οπότε για αραχνιές και μικρό γρατζουνιές κι η εργοστασιακή ζελατίνα είναι μια χαρά άλλωστε και με καλή αίσθηση γι'αυτό αν την αλλάξω θέλω την ίδια αν κι όπως σου είπα και πιο πριν δεν βάζουν την ίδια ακριβώς ακόμη και στη smartec αλλά η δικιά σου εμπειρία που είναι θετική θα με κάνει να τη βάλω κι εγώ όταν βρεθώ Αθήνα.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ καλό βίντεο teardown της συσκευής. Για ξέρεις τι ακριβώς έχει μέσα και πως είναι εκεί μέσα τα πράγματα.



Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

On 18/11/2021 at 9:22 ΜΜ, napgin said:
On 15/11/2021 at 6:58 ΜΜ, kastorakos84 said:
Εγώ τελικά, πήγα στη smartec. Κορυφαίοι σε εξυπηρέτηση. 

Τιμή; ;

€9,90. Περίμενα εκεί και σε 10 λεπτά ήταν έτοιμο. Όσον αφορά την αίσθηση της οθόνης, εμένα μου φαίνεται ακριβώς ίδια όπως η εργοστασιακή. 

*Επίσης, μου ανέφεραν ότι, καλό είναι, πριν πάω άλλη φορά, να κάνω μία κλήση πρώτα, για να επιβεβαιώσω τη διαθεσιμότητα.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
10 minutes ago, therock said:

Να ρωτησω με αγνοια γιατι προτιματε ζελατινα απο tempered glass τζαμακι

Λόγω της curved οθόνης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να το νιωθεις καλυτερα και να μην εξεχει? Απο οσο ξερω το τζαμι προσφερει καλυτερη προστασια

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, therock said:

Για να το νιωθεις καλυτερα και να μην εξεχει? Απο οσο ξερω το τζαμι προσφερει καλυτερη προστασια

Γιατί το τζάμι λόγω σκληρότητας δεν κολλάει καλά στις άκρες και σε λίγες μέρες ξεκολλάει ότι και να του κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
37 minutes ago, therock said:

Για να το νιωθεις καλυτερα και να μην εξεχει? Απο οσο ξερω το τζαμι προσφερει καλυτερη προστασια

Δεν υπάρχει τζαμί που να κάθεται καλά σε curved οθόνες, αν εξαιρέσεις το dome το οποίο δεν εγκρίνω καθόλου με τα υγρά και τις κόλλες που έχει για να σταθεροποιηθεί σε μια curved οθόνη. Έτσι καταλήγουμε στο ότι για τη συγκεκριμένη περίπτωση και όλες τις ανάλογες, η ζελατίνα είναι η πιο λογική επιλογή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το τζάμι λόγω σκληρότητας δεν κολλάει καλά στις άκρες και σε λίγες μέρες ξεκολλάει ότι και να του κάνεις.
Γι'αυτό αλλά και λόγω του ultrasonic αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος που έχει αν γράφεις με swipe στο πληκτρολόγιο είναι απλά τραγικά μερικά τζαμάκια με πιο λίγο υλικό σε αυτό το σημείο για να πιάνει ο αισθητήρας η ακόμη χειρότερα με... τρύπα!!!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια απορια. Σε μερικα μηνυματα δεν χτυπαει η ειδοποιηση μονο δονηση. Εχει τυχει και σε αλλον αυτο. Επειδη εχω χασει αρκετα μηνυματα εχω το νου μου αλλα ειναι σπαστικο

 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, mips said:

Ρε παιδια μια απορια. Σε μερικα μηνυματα δεν χτυπαει η ειδοποιηση μονο δονηση. Εχει τυχει και σε αλλον αυτο. Επειδη εχω χασει αρκετα μηνυματα εχω το νου μου αλλα ειναι σπαστικο

 

Δοκίμασες να επιλέξεις κάποιον άλλον ήχο για τη συγκεκριμένη ειδοποίηση? Μήπως έχει χάσει το συγκεκριμένο aρχείο ήχου. Μου έχει τύχει στο viber.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

 Το έχω δοκιμάσει. Δεν γίνεται τίποτα. Το αρχείο ήχου υπάρχει κανονικά. Με μερικά μηνύματα χτυπάει με άλλα μόνο δόνηση. Δεν ξέρω τι γινεται

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Αν γίνεται σε συγκεκριμένη εφαρμογή λογικά θα έχει αλλαχθεί κάποιο δικαίωμα σε συγκεκριμενη κατηγορία μηνυμάτων. Σε ποια εφαρμογή στο κάνει ?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, adelijohn said:

Αν γίνεται σε συγκεκριμένη εφαρμογή λογικά θα έχει αλλαχθεί κάποιο δικαίωμα σε συγκεκριμενη κατηγορία μηνυμάτων. Σε ποια εφαρμογή στο κάνει ?

Στην εφαρμογή μηνυμάτων της συσκευής. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε εδώ και λίγες μέρες αυτό κάτω δεξιά το εικονίδιο εκεί που δείχνει το βέλος.
Πατώντας το κλειδώνει η οθόνη.
Απλά το μπερδεύω με το back button πολλές φορές και δεν το θέλω εκεί.
Ξέρει κανείς πώς βγαίνει?adee51fd18d40e4cdd2e4c5da5a17dd9.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...