Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες στον Samsung Internet Browser δεν υπάρχει μετάφραση ολόκληρης σελίδας όπως στον Chrome;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις κοινή χρήση και πατάς το εικονίδιο μετάφραση

 

sent from S10 Lite

Ευχαριστώ Κωνσταντίνε.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το update στα Ελληνικά

 

Μόλις ήρθε και σε μένα....

Εγκατάσταση......

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Σας μένει εσάς το εικονίδιο της λειτουργιας ενέργειας στην status bar διπλα στο wifi;

 

Ναι. (πριν δεν το έκανε)

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εκτός του ασύρματο dex και το Pro mode στο βίντεο υπάρχει κάτι καινούργιο που να έχει προστεθεί με τη 2,5 που να είναι σημαντικό?
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ερώτηση, στο Text to speech output χρησιμοποιείτε αυτό της Samsung ή της Google;

 

01f2a90fcdb851bb2df19fd930ee6c54.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Σας μένει εσάς το εικονίδιο της λειτουργιας ενέργειας στην status bar διπλα στο wifi;

Καλησπερα στην παρεα.Ναι οντως μου το κανει και εμενα ,και δεν εχει την επιλογη να το σβησω τελειως απο την οθονη.:wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά εκτός του ασύρματο dex και το Pro mode στο βίντεο υπάρχει κάτι καινούργιο που να έχει προστεθεί με τη 2,5 που να είναι σημαντικό?

Καλησπερα.Υποστηριζει πλεον και τα gestures σε nova launcher.Kατι ποιο αξιολογο και ουσιαστικο δεν βλεπω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.Ναι οντως μου το κανει και εμενα ,και δεν εχει την επιλογη να το σβησω τελειως απο την οθονη.:wacko:

 

Παιδιά τι είναι αυτό που αναφέρεστε...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι είναι αυτό που αναφέρεστε...

Για το εικονιδιο της λειτουργιας ενεργειας στην κουρτινα λεμε.Πριν δεν εμφανιζοταν, τωρα ειναι μονιμα διπλα απο το wifi.

.

Edited by jtgiannis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν εχει εμφανίσει τπτ δίπλα στο εικονίδιο του wifi μπορειτε να βγάλετε ένα screenshot?

επισης .. με whitestone dome glass το δακτυλικό λειτουργεί πιο εύκολα κ πιο άμεσα.. νομίζω οτι κ το face id είναι πιο γρήγορο

 

Edit: ακυρο καταλαβα τι λετε μολις επεσε η μπαταρια μου το εμφανισε. Αλλαξα τη λειτουργία ισχύος σε βελτιστοποιημενη κ εφυγε το εικονίδιο

Edited by snoof
Link to comment
Share on other sites

Mετά το update δε μπορώ να κάνω συνομιλία με το bt του οχήματος. Είναι συνδεδεμένο κανονικά όταν με καλούν το βλέπω ότι χτυπάει στην οθόνη του ραδίου οπότε δεν τιθετε θέμα συνδεσημοτητας. Το σηκώνω είτε από το κινητό ειτε από το ράδιο του οχήματος και η συνομιλία γίνεται μόνο από το κινητό. στο κινητό δείχνει ότι είναι συνδεδεμένο κατά τη κλίση και μάλιστα έχει επιλογή bt radio , galaxy buds και είναι στην επιλογή bt radio. :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κάνε διαγραφή της συσκευής απο το τηλέφωνο και απο το αμάξι και κάνε σύζευξη ξανά... Λογικά θα δουλέψει.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνε διαγραφή της συσκευής απο το τηλέφωνο και απο το αμάξι και κάνε σύζευξη ξανά... Λογικά θα δουλέψει.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ευχαριστώ αυτό σκευτικα και εγω να κανω. εντέλει έχουν προσθέσει στο bt που συνδέετε με εξωτερική πηγή να θελει αδεια για ήχο και για κλείσεις και πρέπει να το ενεργοποιήσεις στη προηγούμενη έκδοση δεν ειχε τετοια επιλογή γιαυτο δεν έπαιζε. Τα ενεργοποίησα και ολα κομπλέ

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως αλλαζουμε το αριστερό κουμπί που που ανοίγει αναγκαστικά το blixme ή δεν ξέρω πως λέγεται τέλος πάντων
Link to comment
Share on other sites

Πως αλλαζουμε το αριστερό κουμπί που που ανοίγει αναγκαστικά το blixme ή δεν ξέρω πως λέγεται τέλος πάντων
Το κρατάς πατημένο και θα σου βγάλει στο κάτω μέρος επιλογή "ρυθμίσεις πλαϊνού πλήκτρου"

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εκτός του ασύρματο dex και το Pro mode στο βίντεο υπάρχει κάτι καινούργιο που να έχει προστεθεί με τη 2,5 που να είναι σημαντικό?

Έχει προστεθεί και το live caption που δεν είχαν βάλει στο 2.1. Έχεις τη δυνατότητα πλέον, σε οποιοδήποτε βίντεο να σου εμφανίζει υπότιτλους.

Παίδες ερώτηση, στο Text to speech output χρησιμοποιείτε αυτό της Samsung ή της Google;

 

01f2a90fcdb851bb2df19fd930ee6c54.jpg

Της samsung σε κάποιες εφαρμογές σκαλώνει. Π.χ. στους χάρτες της sygic αν σε καλέσουν ενώ έχεις ενεργή πλοήγηση, μετά την κλήση αντί να σου δίνει οδηγίες σου διαβάζει έναν έναν τους χαρακτήρες. Με της Google δεν έχει τέτοια θέματα.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update έχω παρατηρήσει ότι το κινητό δονείται από μόνο του ανά κάποια μικρά χρονικά διαστήματα. Είναι κλειστή η οθόνη και κάνει μια μικρή δόνηση, χωρίς να μου έχει έρθει ειδοποίηση ή κάτι άλλο! Έχω κάνει επανεκκίνηση και clear cache αλλά δεν βλέπω να φτιάχνει. Είναι κάποιο bug;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update έχω παρατηρήσει ότι το κινητό δονείται από μόνο του ανά κάποια μικρά χρονικά διαστήματα. Είναι κλειστή η οθόνη και κάνει μια μικρή δόνηση, χωρίς να μου έχει έρθει ειδοποίηση ή κάτι άλλο! Έχω κάνει επανεκκίνηση και clear cache αλλά δεν βλέπω να φτιάχνει. Είναι κάποιο bug;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρυθμίσεις > Ήχοι και δόνηση > Έλεγχος ήχου/δόνησης συστήματος.

Για δοκίμασε εκεί να ρυθμίσεις. Γιατί και σε μένα υπήρχαν δονήσεις που δεν τις ήθελα μετά την αναβάθμιση.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις > Ήχοι και δόνηση > Έλεγχος ήχου/δόνησης συστήματος.

Για δοκίμασε εκεί να ρυθμίσεις. Γιατί και σε μένα υπήρχαν δονήσεις που δεν τις ήθελα μετά την αναβάθμιση.

Ευχαριστώ για την βοήθεια. Θα το ψάξω και θα δω μπας και βγάλω άκρη.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μετά την αναβάθμιση μου ανάβει πολύ συχνά η ένδειξη υγρασίας στη θύρα USB! Το τηλέφωνο δεν έχει βραχεί!! Μέχρι και με κομπρεσέρ αέρα στη θύρα του έριξα! Κάποια στιγμή Μου έσβησε μπόρεσα και το φόρτισα το τηλέφωνο και το πρωί που έβγαλα το φορτιστή μου ξανά έβγαλε την ένδειξη! τι μπορεί να φταίει!;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...