Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου φαίνεται πολύ περίεργο αυτό που συνέβη Αλλά μήπως έχεις ενεργοποιήσει το αιωρούμενο κουμπί λήψης φωτογραφίας? Γιατί αυτό βγάζει ένα δεύτερο κουμπί Ακριβώς ίδιο με αυτό της λήψης το οποίο το μετακίνησης όπου θέλεις στην οθόνη

 

Το οποίο πως κλείνει??

Link to comment
Share on other sites

Το οποίο πως κλείνει??

 

Απο τις ρυθμίσεις στην κάμερα

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το οποίο πως κλείνει??

 

Το έκλεισα!! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο τις ρυθμίσεις στην κάμερα

 

Το έκλεισα! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ακολουθώ τα notes από το 2. Τελευταία αγόρασα το 10+. δεν με έχει ικανοποιήσει η αίσθηση από το πενάκι.Έβαλα την επιλογή αυξημένη ευαισθησία αλλά δεν είδα διαφορά. Η συσκευή είχε από το κουτί του μια ζελατίνα εργοστασιακή για προστασία οθόνης (όχι ζελατίνα συσκευασίας). Αν την βγάλω, θα έχω καλύτερη αίσθηση; Εσείς είστε ευχαριστημένοι με την ευαισθησία της οθόνης με το πενάκι;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ακολουθώ τα notes από το 2. Τελευταία αγόρασα το 10+. δεν με έχει ικανοποιήσει η αίσθηση από το πενάκι.Έβαλα την επιλογή αυξημένη ευαισθησία αλλά δεν είδα διαφορά. Η συσκευή είχε από το κουτί του μια ζελατίνα εργοστασιακή για προστασία οθόνης (όχι ζελατίνα συσκευασίας). Αν την βγάλω, θα έχω καλύτερη αίσθηση; Εσείς είστε ευχαριστημένοι με την ευαισθησία της οθόνης με το πενάκι;

 

Πρώτα από όλα είναι λίγο ασαφές αυτό που λες. Όταν λες οτι δεν είσαι ικανοποιημένος, τι ακριβώς εννοείς; Τι είναι αυτό που δεν σου αρέσει;

Κι εγώ είχα ΝΟΤΕ, 2, 3, 8, 10+ και όλα δουλεύουν υποδειγματικά. Χωρίς κανένα θέμα.

Χωρίς να έχω το 20άρι, ξέρω οτι αυτό ξεφεύγει σε οτι αφορά την απόκριση καθώς κατεβαίνει το latency στα 9 milisecond.

Αλλά πέρα από αυτό, κανένα άλλο θέμα.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι λογικο να πηγαινει 5% μετα 4% και να κλεινει εκει? Δεν το αφηνω ποτε να κλεισει απο μπαταρια αλλα οποτε εχει τυχει εχω παρατηρησει αυτο..

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι λογικο να πηγαινει 5% μετα 4% και να κλεινει εκει? Δεν το αφηνω ποτε να κλεισει απο μπαταρια αλλα οποτε εχει τυχει εχω παρατηρησει αυτο..

Εμένα χθες που το πίεσα μετά από καιρό να κλείσει από μπαταρία πήγε κανονικά 5,4,3,2,1 και έκλεισε.... Δεν το χρησιμοποιούσα όμως το διάστημα

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι λογικο να πηγαινει 5% μετα 4% και να κλεινει εκει? Δεν το αφηνω ποτε να κλεισει απο μπαταρια αλλα οποτε εχει τυχει εχω παρατηρησει αυτο..

 

Πρώτα από ολα δεν ειναι καλό να το αφήνεις να φτάνει τόσο κάτω, και ναι είναι φυσιολογικό.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ακολουθώ τα notes από το 2. Τελευταία αγόρασα το 10+. δεν με έχει ικανοποιήσει η αίσθηση από το πενάκι.Έβαλα την επιλογή αυξημένη ευαισθησία αλλά δεν είδα διαφορά. Η συσκευή είχε από το κουτί του μια ζελατίνα εργοστασιακή για προστασία οθόνης (όχι ζελατίνα συσκευασίας). Αν την βγάλω, θα έχω καλύτερη αίσθηση; Εσείς είστε ευχαριστημένοι με την ευαισθησία της οθόνης με το πενάκι;

 

Καλημέρα.

Λογικά αυτη η ζελατίνα προστασιας που γραφεις ότι ηταν πανω στην οθονη πρέπει να φύγει... Οχι μονο σου μειώνει την αποκριση του spen αλλά χαλάει και τα χρώματα της οθονης...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά στην ομάδα έχω το κινητό έξι μήνες τώρα αγορασμενο από εμένα με όλα τα παρελκόμενα κ κοντά στις δέκα θήκες συμπεριλαμβανομένης κ την αυθεντικής με το παραθυράκι αλλά κ αυτή με τα led κ όπως με όλα τα κινητά μου τα τελευταία χρόνια με τρώει το χέρι μου να το δώσω κ να πάρω κάτι άλλο θα πήγαινα στο 20 γτ δεν θέλω να αποχωριστώ το πενάκι αλλά χαλαστηκα πολύ κ λέω να αλλάξω Ρότα μέχρι το επόμενο βέβαια πόσο λέτε ότι είναι καλά να το δώσω ώστε να μην χάσω πολλά να πω κιόλας ότι είναι αγρατζουνιστο ευχαριστώ για τον χρόνο σας
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Λογικά αυτη η ζελατίνα προστασιας που γραφεις ότι ηταν πανω στην οθονη πρέπει να φύγει... Οχι μονο σου μειώνει την αποκριση του spen αλλά χαλάει και τα χρώματα της οθονης...

Αυτή η ζελατίνα καλό είναι να μείνει, γιατί δεν επηρεάζει πουθενά και μόνο προστατεύει.

Οι περισότεροι όταν χαλάσει την αντικαθιστούν με την ίδια ακριβώς η οπόια κοστίζει και στα 10 € περίπου και έιναι από τις καλύτερες επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Την έχω αλλάξει δύο φορές στη smartec. Το θέμα είναι ότι γρατζουνιέται εύκολα.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την έχω αλλάξει δύο φορές στη smartec. Το θέμα είναι ότι γρατζουνιέται εύκολα.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Για την ζελατίνα μιλάς έτσι; Όχι την οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ζελατίνα καλό είναι να μείνει, γιατί δεν επηρεάζει πουθενά και μόνο προστατεύει.

Οι περισότεροι όταν χαλάσει την αντικαθιστούν με την ίδια ακριβώς η οπόια κοστίζει και στα 10 € περίπου και έιναι από τις καλύτερες επιλογές.

 

Μα είπε ότι η ζελατίνα ηταν στο κουτί που αγόρασε το note10+... Πωλείται κάπου με την εργοστασιακή ζελατίνα τοποθετημένη;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι απλό η συσκευή έρχεται με τοποθετημένη εργοστασιακη μεμβράνη προστασίας η οποία είναι άριστης ποιότητας έχει πολύ καλή ευκρίνεια χρωμάτων καλή αίσθηση στο s-pen και λειτουργεί τέλεια σε συνδυασμό με το δακτυλικό αποτύπωμα. Σίγουρα δεν είναι tempered glass αλλά κάνει τη δουλειά της πάρα πολύ καλά και νομίζω ότι εκεί έξω δεν υπάρχει κάτι καλύτερο σε συνδυασμό πάντα με το δακτυλικό αποτύπωμα

Και αυτό είναι ένας λόγος που προτιμάμε η περισσότερη να κρατάμε την εργοστασιακή μεμβράνη και αν αυτή πάθει κάτι την αντικαταστήσουμε με την ορίτζιναλ μεμβράνη που τοποθετεί η smartec

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω την ειχα μεχρι πριν μερικες μερες οπου και αποφασισα να τη βγαλω..

 

Στους 6 μηνες περιπου που εχω το τηλεφωνο ειχε 5-6 γρατζουνιες που φυσικα δεν ενοχλουσαν στην λειτουργια. Μονο οταν η οθονη ηταν κλειστη χαλουσε την εικονα του τηλεφωνου.

 

Ενα ομως σημαντικο θεμα ηταν αν φορουσα polarized γυαλια ηλιου.. Εξω με ηλιο στην οθονη οποτε επρεπε να βγαλω τα γυαλια..

Αλλα και με απλα γυαλια ηλιου η οθονη εχανε παρα πολυ με το προστατευτικο φιλμ. Το διαπιστωσα οταν μια μερα στην παραλια πηρα το παλιο μου κινητο (S7 edge) το οποιο εχω δωσει στη γυναικα μου και η οθονη ηταν αισθητα καλυτερη.

 

Οποτε η μεμβρανη ειναι ναι μεν καλη για προστασια αλλα σε καποιες (λιγες..) περιπτωσεις ειναι προβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, Πριν δέκα μέρες έκανα αλλαγή από note 9 σε 10 plus.

Τι παίζει με τα Led notifications?

Πως τα σεταρω; Στο viber κλπ. Έρχεται μήνυμα και δεν ανάβει τίποτα;

Κάνω λάθος εγώ σε κάτι;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, Πριν δέκα μέρες έκανα αλλαγή από note 9 σε 10 plus.

Τι παίζει με τα Led notifications?

Πως τα σεταρω; Στο viber κλπ. Έρχεται μήνυμα και δεν ανάβει τίποτα;

Κάνω λάθος εγώ σε κάτι;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν υπάρχει led notification στο 10 plus πρέπει να κατεβάσεις μια εφαρμογή αν θες να έχεις τύπου led notification στην μπροστινή κάμερα. Aod notify λέγεται η εφαρμογή αν θυμάμαι σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, Πριν δέκα μέρες έκανα αλλαγή από note 9 σε 10 plus.

Τι παίζει με τα Led notifications?

Πως τα σεταρω; Στο viber κλπ. Έρχεται μήνυμα και δεν ανάβει τίποτα;

Κάνω λάθος εγώ σε κάτι;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα Τι εννοείς φίλε μου η συσκευή δεν έχει κάποιο λαμπάκι που αναβοσβήνει όταν σου έρχονται ειδοποιήσεις εξ αυτού έχει την always on display για να σου δείχνει όταν κάτι λαμβάνεις από ειδοποιήσεις αλλιώς όπως έγραψε και ο φίλος παραπάνω κατεβάζεις κάποια εφαρμογή όπως το AODnotify και χρησιμοποιείς το γραφικό γύρω από την κάμερα σαν notification LED light Ή μπορείς να χρησιμοποιήσεις την always on display να είναι πάντα απενεργοποιημενη να μην καίει μπαταρία και να ανάβει μόνο όταν έχεις ειδοποίηση

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Απορία: έχει σημασία όταν βάζουμε το πενάκι στη συσκευή αν το κουμπί είναι προς τα επάνω ή προς τα κάτω;

 

Ευχαριστώ

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Έχω ψάξει παντού αντάπτορα που να μπορώ να συνδέσω ακουστικά 3.5 mm και ταυτόχρονα να φορτίσω τη συσκευή. Υπάρχει κάτι συμβατό; Γνωρίζει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Έχω ψάξει παντού αντάπτορα που να μπορώ να συνδέσω ακουστικά 3.5 mm και ταυτόχρονα να φορτίσω τη συσκευή. Υπάρχει κάτι συμβατό; Γνωρίζει κανείς;

Εννοείς μάλλον κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Απορία: έχει σημασία όταν βάζουμε το πενάκι στη συσκευή αν το κουμπί είναι προς τα επάνω ή προς τα κάτω;

 

Ευχαριστώ

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Καμία διαφορά δεν έχει.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς μάλλον κάτι τέτοιο;

Καλημέρα,

Αυτό που έχει το site φαίνεται πραγματικό πολύ καλό για τη χρήση που προορίζεται, δε ξέρω τι λέει από ποιότητα κατασκευής, αλλά κατά 99,99% ΔΕΝ κάνει για τις δικές μας συσκευές. Ψάχνοντας πιο παλιά να βρω σκέτο αντάπτορα από type C σε mini jack 3.5 , δε δούλευε κανένα από όσα δοκίμασα, παρά μόνο το αυθεντικό της Samsung.

Δε ξέρω αν άλλαξε κάτι τώρα, αλλά πολύ δύσκολο το βλέπω. Οτιδήποτε σχετικό μόνο με δοκιμή για σιγουριά αν λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...